2021-10-19   16:23:02
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Finnish Open Grand Prix 2020

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Day 1 heats

Document
Results
Finnish Open Grand Prix 2020
Place: Oulun Uimahalli Organizer: Suomen Uimaliitto & Oulun Uinti
Pool: 50m Competition Date: Nov 14, 2020 to Nov 15, 2020
Event 5, 100m Breaststroke Women - Heat
SE 1:06.90 Ida Hulkko 1998 TaTU (FIN) Tampere 13.6.2020
OA 1:07.07
NEM A 1:11.18
EMA 1:08.07
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Martta Ruuska 2003 Swimming Jyväskylä 740 1:10.89 QA
Entry time: 1:11.74 (-0.85)
50m: 33.37
100m: 1:10.89
(37.52)
2 Anniina Murto 2001 Porin Uimaseura 729 1:11.23 +0.34 QA
Entry time: 1:10.29 (+0.94)
50m: 33.19
100m: 1:11.23
(38.04)
3 veera kivirinta 1995 TaTu Tampere 674 1:13.13 +2.24 QA
Entry time: 1:10.16 (+2.97)
50m: 33.11
100m: 1:13.13
(40.02)
4 Pinja Taskila 2004 Oulun Uinti 1906 668 1:13.34 +2.45 QA
Entry time: 1:12.92 (+0.42)
50m: 35.11
100m: 1:13.34
(38.23)
5 Lotta Moilanen 2006 Oulun Uinti 1906 661 1:13.61 +2.72 QA
Entry time: 1:13.23 (+0.38)
50m: 34.77
100m: 1:13.61
(38.84)
6 Hanna Kareinen 2000 Helsingfors Simsällskap 644 1:14.23 +3.34 QA
Entry time: 1:10.53 (+3.70)
50m: 34.58
100m: 1:14.23
(39.65)
7 helmi jouhten 2004 Kempeleen Pyrintö 638 1:14.46 +3.57 QA
Entry time: 1:15.10 (-0.64)
50m: 33.80
100m: 1:14.46
(40.66)
8 Jenna Pulkkinen 2004 Helsingfors Simsällskap 623 1:15.07 +4.18 QA
Entry time: 1:13.91 (+1.16)
50m: 35.15
100m: 1:15.07
(39.92)
9 Minja Lukkari 2003 Oulun Uinti 1906 594 1:16.26 +5.37 QB
Entry time: 1:15.28 (+0.98)
50m: 35.41
100m: 1:16.26
(40.85)
10 Iida Heikkinen 2004 Uinti Imatra 592 1:16.34 +5.45 QB
Entry time: 1:14.82 (+1.52)
50m: 35.47
100m: 1:16.34
(40.87)
11 Senni Jouhten 2002 Kempeleen Pyrintö 555 1:18.02 +7.13 QB
Entry time: 1:15.11 (+2.91)
50m: 35.62
100m: 1:18.02
(42.40)
11 Julia Tuura 2004 Swimming Club Rovaniemi 555 1:18.02 +7.13 QB
Entry time: 1:21.14 (-3.12)
50m: 36.57
100m: 1:18.02
(41.45)
13 Iinu Tiainen 2007 Oulun Lohet 547 1:18.37 +7.48 QB
Entry time: 1:22.68 (-4.31)
50m: 36.23
100m: 1:18.37
(42.14)
14 Riialiina Kiljala 2008 Vieskan Uimarit 538 1:18.84 +7.95 QB
Entry time: 1:19.63 (-0.79)
50m: 36.82
100m: 1:18.84
(42.02)
15 Saana Vähämaa 2002 Rauman Uimaseura 527 1:19.36 +8.47 QB
Entry time: 1:17.42 (+1.94)
50m: 36.49
100m: 1:19.36
(42.87)
16 Laura  Markuksela 2004 Oulun Uinti 1906 522 1:19.61 +8.72 QB
Entry time: 1:17.18 (+2.43)
50m: 37.26
100m: 1:19.61
(42.35)
17 Vilma Hjelt 2004 Pieksän Kuutit 518 1:19.85 +8.96
Entry time: 1:21.57 (-1.72)
50m: 38.22
100m: 1:19.85
(41.63)
18 Roosa Kärkkäinen 2003 Oulun Lohet 516 1:19.94 +9.05
Entry time: 1:17.70 (+2.24)
50m: 37.89
100m: 1:19.94
(42.05)
19 Miina Laukka 2003 Kempeleen Pyrintö 511 1:20.19 +9.30
Entry time: 1:20.11 (+0.08)
50m: 37.77
100m: 1:20.19
(42.42)
20 Pinja Niskanen 2007 Oulun Lohet 508 1:20.36 +9.47
Entry time: 1:22.71 (-2.35)
50m: 37.90
100m: 1:20.36
(42.46)
21 Kiia Kinnunen 2003 TaTu Tampere 500 1:20.77 +9.88
Entry time: 1:20.00 (+0.77)
50m: 37.59
100m: 1:20.77
(43.18)
22 Iiris Jämsä 2004 Swimming Jyväskylä 483 1:21.72 +10.83
Entry time: 1:20.41 (+1.31)
50m: 37.65
100m: 1:21.72
(44.07)
23 Emilia Myllykoski 2003 Simmis Wanda ry 481 1:21.84 +10.95
Entry time: 1:20.05 (+1.79)
50m: 38.49
100m: 1:21.84
(43.35)
24 Oona Kokko 2003 Uinti Imatra 478 1:21.97 +11.08
Entry time: 1:23.11 (-1.14)
50m: 38.47
100m: 1:21.97
(43.50)
25 Salli Sepponen 2007 Oulun Uinti 1906 471 1:22.41 +11.52
Entry time: 1:23.16 (-0.75)
50m: 38.21
100m: 1:22.41
(44.20)
26 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet 466 1:22.69 +11.80
Entry time: 1:20.42 (+2.27)
50m: 39.14
100m: 1:22.69
(43.55)
26 Marilla Parhiala 2000 Gladius Kirkkonummi 466 1:22.69 +11.80
Entry time: 1:22.75 (-0.06)
50m: 38.21
100m: 1:22.69
(44.48)
28 Amanda Riuttanen 2005 Oulun Uinti 1906 466 1:22.70 +11.81
Entry time: 1:22.95 (-0.25)
50m: 39.29
100m: 1:22.70
(43.41)
28 Aino Kontiainen 2002 Hyvinkään Uimaseura 466 1:22.70 +11.81
Entry time: 1:19.08 (+3.62)
50m: 39.16
100m: 1:22.70
(43.54)
30 Aava Aula 2004 Helsingin Uimarit 464 1:22.79 +11.90
Entry time: 1:22.35 (+0.44)
50m: 39.02
100m: 1:22.79
(43.77)
31 Vilhelmiina Wegelius 2002 Joensuun Uimaseura ry 463 1:22.86 +11.97
Entry time: 1:22.43 (+0.43)
50m: 39.53
100m: 1:22.86
(43.33)
32 Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet 460 1:23.05 +12.16
Entry time: 1:23.47 (-0.42)
50m: 38.95
100m: 1:23.05
(44.10)
33 Milla Marttila 2005 Kempeleen Pyrintö 457 1:23.21 +12.32
Entry time: 1:21.61 (+1.60)
50m: 39.40
100m: 1:23.21
(43.81)
34 Anna Mattila 2004 Helsingin Uimarit 457 1:23.24 +12.35
Entry time: 1:20.68 (+2.56)
50m: 39.29
100m: 1:23.24
(43.95)
35 Jenni Konnu 2006 Uinti Imatra 431 1:24.84 +13.95
Entry time: 1:23.03 (+1.81)
50m: 39.70
100m: 1:24.84
(45.14)
36 Iiris Isokoski 2003 Oulun Lohet 427 1:25.16 +14.27
Entry time: 1:21.29 (+3.87)
50m: 40.44
100m: 1:25.16
(44.72)
37 Anni Ranta-Valkama 2004 Swimming Club Rovaniemi 425 1:25.29 +14.40
Entry time: 1:21.86 (+3.43)
50m: 39.77
100m: 1:25.29
(45.52)
38 Helmi Lehtonen 2004 Järvenpään Uintiklubi ry 403 1:26.79 +15.90
Entry time: 1:19.15 (+7.64)
50m: 40.23
100m: 1:26.79
(46.56)
39 Vilma Rintala 2005 Kokkolan Uimaseura 379 1:28.55 +17.66
Entry time: 1:22.10 (+6.45)
50m: 40.87
100m: 1:28.55
(47.68)
Event official at: 14.11.2020 10:54:07
2020-11-14 10:54:26 Datahandling: WinGrodan 2.6 Licensed to: Oulun Uinti 1906

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner