2022-10-04   03:10:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för ICA Maxi Cup 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Söndag 24 Oktober 2021 kl. 09:00

Document
Resultat
ICA Maxi Cup 2021
Plats: Bålsta simhall Arrangör: Bålsta simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 okt 2021 till den 24 okt 2021
Gren 3, 50m Frisim Damer A 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Norgren 2004 Bålsta Simklubb -.-- 482 29.23
Entry time: 28.83 (+0.40)
25m: 14.51
50m: 29.23
(14.72)
2 Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening -.-- 462 29.66 +0.43
Entry time: 29.76 (-0.10)
25m: 14.58
50m: 29.66
(15.08)
3 Elina Widén 2003 Gimo Simsällskap -.-- 346 32.66 +3.43
Entry time: 32.68 (-0.02)
25m: 15.90
50m: 32.66
(16.76)
Grenen officiell:  2021-10-24 10:00:00
Gren 3, 50m Frisim Damer B 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Torgén 2005 Bålsta Simklubb -.-- 441 30.11
Entry time: 29.88 (+0.23)
25m: 14.58
50m: 30.11
(15.53)
2 Tilde Jonasson 2006 Hellas Simklubb -.-- 272 35.37 +5.26
Entry time: 36.35 (-0.98)
25m: 17.27
50m: 35.37
(18.10)
- Moa Karlsson 2005 Hellas Simklubb -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-10-24 10:00:00
Gren 3, 50m Frisim Damer C 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Rosenberg 2007 Bålsta Simklubb -.-- 387 31.46
Entry time: 30.74 (+0.72)
25m: 15.46
50m: 31.46
(16.00)
2 Molly Brinck 2007 Bålsta Simklubb -.-- 357 32.32 +0.86
Entry time: 32.84 (-0.52)
25m: 15.70
50m: 32.32
(16.62)
3 Ester Fritzson 2008 Väsby Simsällskap -.-- 336 32.98 +1.52
Entry time: 35.29 (-2.31)
25m: 16.09
50m: 32.98
(16.89)
4 Felicia Kihlberg 2007 Hellas Simklubb -.-- 322 33.43 +1.97
Entry time: 33.29 (+0.14)
25m: 16.36
50m: 33.43
(17.07)
5 Keita Ivanova 2008 Väsby Simsällskap -.-- 316 33.64 +2.18
Entry time: 37.05 (-3.41)
25m: 16.27
50m: 33.64
(17.37)
6 Karina Kurbanova 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 313 33.76 +2.30
Entry time: 34.23 (-0.47)
25m: 16.17
50m: 33.76
(17.59)
7 Tuva Landvall Skanelid 2008 Bålsta Simklubb -.-- 310 33.85 +2.39
Entry time: 39.13 (-5.28)
25m: 16.91
50m: 33.85
(16.94)
8 Selma Edwall 2007 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 294 34.46 +3.00
Entry time: 34.87 (-0.41)
25m: 16.89
50m: 34.46
(17.57)
9 Olivia Kello 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 283 34.91 +3.45
Entry time: 35.98 (-1.07)
25m: 17.30
50m: 34.91
(17.61)
10 Ellinor Lillefors 2007 Bålsta Simklubb -.-- 275 35.23 +3.77
Entry time: 35.32 (-0.09)
25m: 17.23
50m: 35.23
(18.00)
11 Moa Bretz 2008 Upplands-Bro Simsällskap -.-- 275 35.26 +3.80
Entry time: 35.74 (-0.48)
25m: 17.43
50m: 35.26
(17.83)
12 Beatrice Möller 2008 Bålsta Simklubb -.-- 271 35.42 +3.96
Entry time: 37.61 (-2.19)
25m: 17.27
50m: 35.42
(18.15)
13 Alva Smeds 2007 Väsby Simsällskap -.-- 251 36.35 +4.89
Entry time: 34.87 (+1.48)
25m: 17.96
50m: 36.35
(18.39)
14 Kristina Bratt 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 236 37.07 +5.61
Entry time: 42.65 (-5.58)
25m: 18.19
50m: 37.07
(18.88)
15 Melinda Boisard 2007 Bålsta Simklubb -.-- 235 37.13 +5.67
Entry time: 36.34 (+0.79)
25m: 18.19
50m: 37.13
(18.94)
16 Agnes Klingh 2008 Väsby Simsällskap -.-- 217 38.13 +6.67
Entry time: 39.29 (-1.16)
25m: 18.02
50m: 38.13
(20.11)
17 Isabelle Moshref 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 203 39.01 +7.55
Entry time: 39.59 (-0.58)
25m: 18.58
50m: 39.01
(20.43)
18 Frida Tillman 2007 Väsby Simsällskap -.-- 196 39.42 +7.96
Entry time: 38.38 (+1.04)
25m: 19.02
50m: 39.42
(20.40)
19 Jasmine Bardakci 2007 Väsby Simsällskap -.-- 194 39.60 +8.14
Entry time: 38.91 (+0.69)
25m: 19.30
50m: 39.60
(20.30)
20 Tilly Poon 2007 Väsby Simsällskap -.-- 193 39.64 +8.18
Entry time: 39.84 (-0.20)
25m: 19.30
50m: 39.64
(20.34)
21 Elin Eriksson 2008 Upplands-Bro Simsällskap -.-- 180 40.54 +9.08
Entry time: 39.95 (+0.59)
25m: 19.43
50m: 40.54
(21.11)
22 Elin Nilsson 2007 Upplands-Bro Simsällskap -.-- 125 45.86 +14.40
Entry time: 50.07 (-4.21)
25m: 21.95
50m: 45.86
(23.91)
- Emmy Scherdin 2008 Österby Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2021-10-24 10:00:00
Gren 3, 50m Frisim Damer D 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nathalie Falk 2010 Väsby Simsällskap -.-- 357 32.30
Entry time: 32.10 (+0.20)
25m: 15.37
50m: 32.30
(16.93)
2 Jonna Scholz 2009 Strängnäs Simklubb -.-- 344 32.71 +0.41
Entry time: 33.01 (-0.30)
25m: 15.86
50m: 32.71
(16.85)
3 Vilda Moberg 2009 Strängnäs Simklubb -.-- 305 34.06 +1.76
Entry time: 33.23 (+0.83)
25m: 16.11
50m: 34.06
(17.95)
4 Noelia Cypriansen 2009 Upplands-Bro Simsällskap -.-- 276 35.18 +2.88
Entry time: 36.05 (-0.87)
25m: 16.71
50m: 35.18
(18.47)
5 Alicia Blixt 2009 Vansbro AIK Simklubb -.-- 273 35.32 +3.02
Entry time: 34.92 (+0.40)
25m: 16.85
50m: 35.32
(18.47)
6 Siri Thermaenius 2009 Strängnäs Simklubb -.-- 264 35.71 +3.41
Entry time: 34.31 (+1.40)
25m: 17.21
50m: 35.71
(18.50)
7 Ella Råberg 2010 Strängnäs Simklubb -.-- 257 36.05 +3.75
Entry time: 35.10 (+0.95)
25m: 17.30
50m: 36.05
(18.75)
8 Astrid Zellin 2010 Strängnäs Simklubb -.-- 252 36.30 +4.00
Entry time: 36.16 (+0.14)
25m: 17.62
50m: 36.30
(18.68)
9 Lydia Hilbers Larsen 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 243 36.71 +4.41
Entry time: 45.71 (-9.00)
25m: 17.78
50m: 36.71
(18.93)
10 Alva Lagerberg 2009 Väsby Simsällskap -.-- 221 37.89 +5.59
Entry time: 37.10 (+0.79)
25m: 18.49
50m: 37.89
(19.40)
11 Liv Hilbers Larsen 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 212 38.41 +6.11
Entry time: 42.27 (-3.86)
25m: 18.44
50m: 38.41
(19.97)
12 Vilma Karlsson 2009 Hellas Simklubb -.-- 204 38.95 +6.65
Entry time: 40.92 (-1.97)
25m: 18.60
50m: 38.95
(20.35)
13 Petra Ristic 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 202 39.04 +6.74
Entry time: 42.64 (-3.60)
25m: 19.30
50m: 39.04
(19.74)
14 Moa Hallin 2009 Strängnäs Simklubb -.-- 202 39.07 +6.77
Entry time: 38.98 (+0.09)
25m: 19.46
50m: 39.07
(19.61)
15 Saga Nilsson 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 199 39.26 +6.96
Entry time: 48.47 (-9.21)
25m: 18.99
50m: 39.26
(20.27)
16 Agnes Lindholm 2009 Strängnäs Simklubb -.-- 190 39.83 +7.53
Entry time: 39.40 (+0.43)
25m: 18.40
50m: 39.83
(21.43)
17 Emma Kuess 2010 Bålsta Simklubb -.-- 185 40.24 +7.94
Entry time: 45.52 (-5.28)
25m: 19.94
50m: 40.24
(20.30)
18 Ebba Aasvold 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 180 40.61 +8.31
Entry time: 56.78 (-16.17)
25m: 19.39
50m: 40.61
(21.22)
19 Ida Renholm 2010 Väsby Simsällskap -.-- 172 41.17 +8.87
Entry time: 38.56 (+2.61)
25m: 19.62
50m: 41.17
(21.55)
20 Selma Kiesbye 2009 Bålsta Simklubb -.-- 172 41.21 +8.91
Entry time: 43.99 (-2.78)
25m: 19.86
50m: 41.21
(21.35)
21 Aprilia Sjöberg 2010 Bålsta Simklubb -.-- 151 43.06 +10.76
Entry time: 40.12 (+2.94)
25m: 21.34
50m: 43.06
(21.72)
22 Mea Brunosson 2010 Bålsta Simklubb -.-- 136 44.55 +12.25
Entry time: 47.88 (-3.33)
25m: 21.48
50m: 44.55
(23.07)
23 Matilda Gülich 2010 Bålsta Simklubb -.-- 132 45.00 +12.70
Entry time: 45.74 (-0.74)
25m: 22.15
50m: 45.00
(22.85)
24 Maja Lagberg 2010 Bålsta Simklubb -.-- 125 45.83 +13.53
Entry time: 51.09 (-5.26)
25m: 21.01
50m: 45.83
(24.82)
- Illona Nyman 2009 Bålsta Simklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2021-10-24 10:00:00
Gren 3, 50m Frisim Damer E 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amanda Käck 2011 Vansbro AIK Simklubb -.-- 254 36.18
Entry time: 35.48 (+0.70)
25m: 17.29
50m: 36.18
(18.89)
2 Ida Askerlund 2011 Strängnäs Simklubb -.-- 180 40.55 +4.37
Entry time: 42.08 (-1.53)
25m: 19.21
50m: 40.55
(21.34)
3 Elisabeth Veszeli 2011 Bålsta Simklubb -.-- 135 44.59 +8.41
Entry time: 51.39 (-6.80)
25m: 21.34
50m: 44.59
(23.25)
4 Gabrielle Isberg 2011 Hellas Simklubb -.-- 106 48.35 +12.17
Entry time: 51.62 (-3.27)
25m: 22.05
50m: 48.35
(26.30)
5 Emmy Bergman 2011 Strängnäs Simklubb -.-- 86 51.94 +15.76
Entry time: 53.70 (-1.76)
25m: 24.00
50m: 51.94
(27.94)
Grenen officiell:  2021-10-24 10:00:00
2021-10-25 09:46:43 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Bålsta Simklubb

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner