2022-10-04   03:17:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för ICA Maxi Cup 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Söndag 24 Oktober 2021 kl. 09:00

Document
Resultat
ICA Maxi Cup 2021
Plats: Bålsta simhall Arrangör: Bålsta simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 okt 2021 till den 24 okt 2021
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar B 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nils Backlund 2006 Bålsta Simklubb -.-- 137 48.89
Entry time: 48.08 (+0.81)
25m: 22.48
50m: 48.89
(26.41)
Grenen officiell:  2021-10-24 10:36:22
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar C 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Christoffer Kosmidis 2007 Väsby Simsällskap -.-- 267 39.19
Entry time: 42.79 (-3.60)
25m: 17.99
50m: 39.19
(21.20)
2 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap -.-- 256 39.76 +0.57
Entry time: 41.19 (-1.43)
25m: 18.63
50m: 39.76
(21.13)
3 William Vide 2008 Upplands-Bro Simsällskap -.-- 208 42.55 +3.36
Entry time: 45.78 (-3.23)
25m: 19.24
50m: 42.55
(23.31)
4 Erick Truca 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 139 48.69 +9.50
25m: 22.40
50m: 48.69
(26.29)
5 Philip Norling 2008 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 126 50.26 +11.07
Entry time: 49.41 (+0.85)
25m: 22.58
50m: 50.26
(27.68)
6 Peter Löfving 2007 Bålsta Simklubb -.-- 52 1:07.28 +28.09
25m: 30.18
50m: 1:07.28
(37.10)
- Max Hefte 2007 Märsta Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2021-10-24 10:36:22
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar D 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Amadeus Suhr 2009 Väsby Simsällskap -.-- 284 38.37
Entry time: 40.60 (-2.23)
25m: 17.40
50m: 38.37
(20.97)
2 Erik Andrén 2009 Väsby Simsällskap -.-- 243 40.42 +2.05
Entry time: 42.17 (-1.75)
25m: 18.95
50m: 40.42
(21.47)
3 Eric Björkholm 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 195 43.53 +5.16
Entry time: 42.15 (+1.38)
25m: 19.97
50m: 43.53
(23.56)
4 Adam Hniopek 2009 Väsby Simsällskap -.-- 191 43.78 +5.41
Entry time: 44.70 (-0.92)
25m: 20.32
50m: 43.78
(23.46)
5 Erik Dalhielm 2009 Väsby Simsällskap -.-- 173 45.31 +6.94
Entry time: 47.50 (-2.19)
25m: 21.21
50m: 45.31
(24.10)
6 Henry Svenarud 2010 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 107 53.15 +14.78
Entry time: 1:03.45 (-10.30)
25m: 24.71
50m: 53.15
(28.44)
Grenen officiell:  2021-10-24 10:36:22
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar E 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ian Svenarud 2011 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 81 58.18
25m: 26.33
50m: 58.18
(31.85)
2 Carl Björkholm 2011 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 78 59.02 +0.84
Entry time: 1:05.19 (-6.17)
25m: 27.79
50m: 59.02
(31.23)
3 Henning Backlund 2011 Bålsta Simklubb -.-- 52 1:07.25 +9.07
25m: 30.06
50m: 1:07.25
(37.19)
4 Gustav Veszeli 2013 Bålsta Simklubb -.-- 47 1:09.52 +11.34
Entry time: 1:12.43 (-2.91)
25m: 30.34
50m: 1:09.52
(39.18)
Grenen officiell:  2021-10-24 10:36:22
2021-10-25 09:47:02 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Bålsta Simklubb

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner