2022-10-04   02:27:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för ICA Maxi Cup 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Söndag 24 Oktober 2021 kl. 09:00

Document
Resultat
ICA Maxi Cup 2021
Plats: Bålsta simhall Arrangör: Bålsta simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 24 okt 2021 till den 24 okt 2021
Gren 9, 100m Frisim Damer A 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening -.-- 458 1:05.16
Entry time: 1:04.74 (+0.42)
25m: 14.78
50m: 31.45
(16.67)
75m: 48.24
(16.79)
100m: 1:05.16
(16.92)
2 Alma Norgren 2004 Bålsta Simklubb -.-- 455 1:05.29 +0.13
Entry time: 1:03.81 (+1.48)
25m: 14.86
50m: 31.27
(16.41)
75m: 48.39
(17.12)
100m: 1:05.29
(16.90)
3 Elina Widén 2003 Gimo Simsällskap -.-- 322 1:13.25 +8.09
Entry time: 1:14.89 (-1.64)
25m: 16.18
50m: 34.12
(17.94)
75m: 53.78
(19.66)
100m: 1:13.25
(19.47)
Grenen officiell:  2021-10-24 10:54:24
Gren 9, 100m Frisim Damer B 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Käck 2006 Vansbro AIK Simklubb -.-- 589 59.92
Entry time: 59.60 (+0.32)
25m: 13.78
50m: 28.91
(15.13)
75m: 44.45
(15.54)
100m: 59.92
(15.47)
2 Emilia Torgén 2005 Bålsta Simklubb -.-- 400 1:08.16 +8.24
Entry time: 1:08.31 (-0.15)
25m: 15.29
50m: 32.32
(17.03)
75m: 50.21
(17.89)
100m: 1:08.16
(17.95)
3 Emilia Björkman 2006 Österby Simsällskap -.-- 289 1:15.92 +16.00
Entry time: 1:23.54 (-7.62)
25m: 17.15
50m: 36.29
(19.14)
75m: 56.68
(20.39)
100m: 1:15.92
(19.24)
4 Tilde Jonasson 2006 Hellas Simklubb -.-- 253 1:19.43 +19.51
Entry time: 1:17.45 (+1.98)
25m: 17.48
50m: 36.74
(19.26)
75m: 58.07
(21.33)
100m: 1:19.43
(21.36)
Grenen officiell:  2021-10-24 10:54:24
Gren 9, 100m Frisim Damer C 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lovisa Burström 2008 Väsby Simsällskap -.-- 397 1:08.37
Entry time: 1:07.84 (+0.53)
25m: 15.31
50m: 32.19
(16.88)
75m: 49.94
(17.75)
100m: 1:08.37
(18.43)
2 Ebba Rosenberg 2007 Bålsta Simklubb -.-- 361 1:10.53 +2.16
Entry time: 1:10.36 (+0.17)
25m: 15.82
50m: 33.76
(17.94)
75m: 52.38
(18.62)
100m: 1:10.53
(18.15)
3 Molly Brinck 2007 Bålsta Simklubb -.-- 338 1:12.07 +3.70
Entry time: 1:10.45 (+1.62)
25m: 16.53
50m: 35.03
(18.50)
75m: 54.11
(19.08)
100m: 1:12.07
(17.96)
4 Ester Fritzson 2008 Väsby Simsällskap -.-- 335 1:12.35 +3.98
Entry time: 1:14.67 (-2.32)
25m: 16.24
50m: 34.11
(17.87)
75m: 53.21
(19.10)
100m: 1:12.35
(19.14)
5 Felicia Kihlberg 2007 Hellas Simklubb -.-- 300 1:15.05 +6.68
Entry time: 1:15.77 (-0.72)
25m: 16.64
50m: 35.63
(18.99)
75m: 55.86
(20.23)
100m: 1:15.05
(19.19)
6 Tuva Landvall Skanelid 2008 Bålsta Simklubb -.-- 294 1:15.49 +7.12
Entry time: 1:19.40 (-3.91)
25m: 17.55
50m: 36.49
(18.94)
75m: 56.55
(20.06)
100m: 1:15.49
(18.94)
7 Keita Ivanova 2008 Väsby Simsällskap -.-- 285 1:16.29 +7.92
Entry time: 1:17.37 (-1.08)
25m: 17.23
50m: 36.30
(19.07)
75m: 56.74
(20.44)
100m: 1:16.29
(19.55)
8 Adele Bergman 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 282 1:16.56 +8.19
Entry time: 1:18.88 (-2.32)
25m: 17.02
50m: 36.46
(19.44)
75m: 57.45
(20.99)
100m: 1:16.56
(19.11)
9 Sofia Saibel 2007 Strängnäs Simklubb -.-- 259 1:18.76 +10.39
Entry time: 1:20.01 (-1.25)
25m: 17.81
50m: 37.96
(20.15)
75m: 59.44
(21.48)
100m: 1:18.76
(19.32)
10 Ellinor Lillefors 2007 Bålsta Simklubb -.-- 253 1:19.40 +11.03
Entry time: 1:20.15 (-0.75)
25m: 18.16
50m: 38.35
(20.19)
75m: 59.53
(21.18)
100m: 1:19.40
(19.87)
11 Majken Olsson 2008 Hellas Simklubb -.-- 238 1:21.01 +12.64
25m: 17.75
50m: 38.17
(20.42)
75m: 1:00.11
(21.94)
100m: 1:21.01
(20.90)
12 Sarah Föreland 2007 Väsby Simsällskap -.-- 233 1:21.58 +13.21
Entry time: 1:19.48 (+2.10)
25m: 18.17
50m: 39.20
(21.03)
75m: 1:00.56
(21.36)
100m: 1:21.58
(21.02)
13 Agnes Klingh 2008 Väsby Simsällskap -.-- 216 1:23.71 +15.34
Entry time: 1:20.91 (+2.80)
25m: 18.04
50m: 39.87
(21.83)
75m: 1:02.17
(22.30)
100m: 1:23.71
(21.54)
14 Moa Bretz 2008 Upplands-Bro Simsällskap -.-- 210 1:24.53 +16.16
Entry time: 1:22.15 (+2.38)
25m: 18.92
50m: 40.31
(21.39)
75m: 1:02.84
(22.53)
100m: 1:24.53
(21.69)
15 Saga Lindroos 2008 Strängnäs Simklubb -.-- 202 1:25.51 +17.14
Entry time: 1:25.29 (+0.22)
25m: 18.36
50m: 39.39
(21.03)
75m: 1:02.52
(23.13)
100m: 1:25.51
(22.99)
16 Alva Smeds 2007 Väsby Simsällskap -.-- 201 1:25.75 +17.38
Entry time: 1:16.91 (+8.84)
25m: 19.47
50m: 40.65
(21.18)
75m: 1:04.22
(23.57)
100m: 1:25.75
(21.53)
17 Frida Tillman 2007 Väsby Simsällskap -.-- 188 1:27.62 +19.25
Entry time: 1:25.63 (+1.99)
25m: 19.05
50m: 40.53
(21.48)
75m: 1:04.86
(24.33)
100m: 1:27.62
(22.76)
18 Jasmine Bardakci 2007 Väsby Simsällskap -.-- 185 1:28.06 +19.69
Entry time: 1:32.61 (-4.55)
25m: 19.57
50m: 42.02
(22.45)
75m: 1:05.72
(23.70)
100m: 1:28.06
(22.34)
19 Elin Eriksson 2008 Upplands-Bro Simsällskap -.-- 159 1:32.68 +24.31
Entry time: 1:30.17 (+2.51)
25m: 20.95
50m: 44.76
(23.81)
75m: 1:09.71
(24.95)
100m: 1:32.68
(22.97)
20 Tindra Martinsson 2008 Väsby Simsällskap -.-- 110 1:44.56 +36.19
Entry time: 1:35.17 (+9.39)
100m: 1:44.56
(1:44.56)
21 Elin Nilsson 2007 Upplands-Bro Simsällskap -.-- 105 1:46.27 +37.90
25m: 23.13
50m: 50.76
(27.63)
75m: 1:20.19
(29.43)
100m: 1:46.27
(26.08)
Grenen officiell:  2021-10-24 10:54:24
Gren 9, 100m Frisim Damer D 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Ekstrand 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 448 1:05.66
Entry time: 1:05.88 (-0.22)
25m: 15.21
50m: 32.10
(16.89)
75m: 49.06
(16.96)
100m: 1:05.66
(16.60)
2 Hedvig Kinnunen 2009 Saltsjöbadens Idrottsförening -.-- 434 1:06.35 +0.69
Entry time: 1:13.23 (-6.88)
25m: 14.37
50m: 30.61
(16.24)
75m: 47.85
(17.24)
100m: 1:06.35
(18.50)
3 Jonna Scholz 2009 Strängnäs Simklubb -.-- 331 1:12.61 +6.95
Entry time: 1:13.21 (-0.60)
25m: 16.53
50m: 35.19
(18.66)
75m: 54.50
(19.31)
100m: 1:12.61
(18.11)
4 Ella Lundgren 2009 Väsby Simsällskap -.-- 328 1:12.83 +7.17
Entry time: 1:13.90 (-1.07)
25m: 16.50
50m: 34.93
(18.43)
75m: 54.52
(19.59)
100m: 1:12.83
(18.31)
5 Nathalie Falk 2010 Väsby Simsällskap -.-- 301 1:14.90 +9.24
Entry time: 1:12.51 (+2.39)
25m: 16.15
50m: 35.38
(19.23)
75m: 55.61
(20.23)
100m: 1:14.90
(19.29)
6 Tyra Jacobsén 2009 Bålsta Simklubb -.-- 284 1:16.37 +10.71
Entry time: 1:19.98 (-3.61)
25m: 17.58
50m: 36.75
(19.17)
75m: 56.88
(20.13)
100m: 1:16.37
(19.49)
7 Siri Thermaenius 2009 Strängnäs Simklubb -.-- 261 1:18.61 +12.95
Entry time: 1:29.06 (-10.45)
25m: 17.78
50m: 37.21
(19.43)
75m: 58.52
(21.31)
100m: 1:18.61
(20.09)
8 Elise Lagerberg 2009 Bålsta Simklubb -.-- 243 1:20.50 +14.84
Entry time: 1:19.93 (+0.57)
25m: 18.30
50m: 38.69
(20.39)
75m: 59.98
(21.29)
100m: 1:20.50
(20.52)
9 Alicia Blixt 2009 Vansbro AIK Simklubb -.-- 238 1:21.03 +15.37
Entry time: 1:19.80 (+1.23)
25m: 17.73
50m: 39.11
(21.38)
75m: 1:00.26
(21.15)
100m: 1:21.03
(20.77)
10 Noelia Cypriansen 2009 Upplands-Bro Simsällskap -.-- 234 1:21.43 +15.77
Entry time: 1:23.74 (-2.31)
25m: 18.30
50m: 38.80
(20.50)
75m: 1:01.16
(22.36)
100m: 1:21.43
(20.27)
11 Nefeli Antoniou 2010 Väsby Simsällskap -.-- 221 1:23.05 +17.39
Entry time: 1:29.82 (-6.77)
25m: 18.41
50m: 38.98
(20.57)
75m: 1:01.04
(22.06)
100m: 1:23.05
(22.01)
12 Alva Lagerberg 2009 Väsby Simsällskap -.-- 197 1:26.23 +20.57
Entry time: 1:21.76 (+4.47)
25m: 19.32
50m: 41.87
(22.55)
75m: 1:05.11
(23.24)
100m: 1:26.23
(21.12)
13 Vilma Karlsson 2009 Hellas Simklubb -.-- 174 1:30.00 +24.34
25m: 19.75
50m: 42.42
(22.67)
75m: 1:06.38
(23.96)
100m: 1:30.00
(23.62)
14 Tilde Ekman 2010 Väsby Simsällskap -.-- 154 1:33.74 +28.08
25m: 21.04
50m: 45.21
(24.17)
75m: 1:10.26
(25.05)
100m: 1:33.74
(23.48)
15 Emma Kuess 2010 Bålsta Simklubb -.-- 131 1:38.94 +33.28
25m: 20.63
50m: 46.79
(26.16)
75m: 1:12.16
(25.37)
100m: 1:38.94
(26.78)
16 Aprilia Sjöberg 2010 Bålsta Simklubb -.-- 123 1:40.77 +35.11
Entry time: 1:53.62 (-12.85)
25m: 22.60
50m: 49.63
(27.03)
75m: 1:16.40
(26.77)
100m: 1:40.77
(24.37)
17 Mea Brunosson 2010 Bålsta Simklubb -.-- 108 1:45.21 +39.55
Entry time: 1:49.17 (-3.96)
25m: 23.44
50m: 50.56
(27.12)
75m: 1:19.60
(29.04)
100m: 1:45.21
(25.61)
18 Matilda Gülich 2010 Bålsta Simklubb -.-- 100 1:48.03 +42.37
25m: 23.99
50m: 50.77
(26.78)
75m: 1:21.36
(30.59)
100m: 1:48.03
(26.67)
Grenen officiell:  2021-10-24 10:54:24
Gren 9, 100m Frisim Damer E 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elisabeth Veszeli 2011 Bålsta Simklubb -.-- 106 1:46.17
Entry time: 1:51.74 (-5.57)
25m: 23.32
50m: 50.29
(26.97)
75m: 1:20.29
(30.00)
100m: 1:46.17
(25.88)
2 Sara Kuess 2011 Bålsta Simklubb -.-- 90 1:51.74 +5.57
25m: 22.06
50m: 49.49
(27.43)
75m: 1:20.35
(30.86)
100m: 1:51.74
(31.39)
Grenen officiell:  2021-10-24 10:54:24
2021-10-25 09:47:07 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Bålsta Simklubb

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner