2021-10-28   22:13:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Täby TYR Temporärrace

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
Gren 1, 50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tindra Karjanmaa 2004 Täby Sim +0.67 27.63
2 Anna Ladis 2001 Täby Sim +0.72 28.66 +1.03
3 Olivia Svensson 2003 Täby Sim +0.72 29.19 +1.56
4 Emelie Bergvall 2003 Täby Sim +0.65 30.59 +2.96
5 Alice Davies 2004 Täby Sim -.-- 31.12 +3.49
6 Linnea Wiberg 2006 Täby Sim 33.53 +5.90
- Emilia Forsberg 2003 Täby Sim +0.72 DSQ Felaktig start
Grenen officiell:  2021-04-16 17:54:21
2021-04-16 18:03:54 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
Gren 2, 50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Juhlin Fredriksson 2005 Täby Sim +0.57 26.12
2 Isac Rune 2003 Täby Sim +0.62 26.61 +0.49
Grenen officiell:  2021-04-16 17:54:30
2021-04-16 18:04:02 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilda Sandberg 2005 Täby Sim +0.71 1:03.43
50m: 29.59
100m: 1:03.43
(33.84)
2 Emmy Hällkvist 2008 Täby Sim +0.67 1:03.59 +0.16
50m: 29.68
100m: 1:03.59
(33.91)
3 Moa Zetterström 2005 Täby Sim +0.69 1:07.54 +4.11
50m: 31.32
100m: 1:07.54
(36.22)
4 Elina Hellgren 2004 Täby Sim +0.67 1:07.89 +4.46
50m: 31.24
100m: 1:07.89
(36.65)
5 Emma Alsén 2007 Täby Sim +0.92 1:09.20 +5.77
50m: 33.12
100m: 1:09.20
(36.08)
6 Jennifer Nyblom 2003 Täby Sim +0.70 1:09.74 +6.31
50m: 31.54
100m: 1:09.74
(38.20)
7 Filippa Bolling 2004 Täby Sim +0.69 1:11.20 +7.77
50m: 31.65
100m: 1:11.20
(39.55)
8 Hanna Gong 2007 Täby Sim +0.76 1:11.99 +8.56
50m: 33.44
100m: 1:11.99
(38.55)
9 Ida Osund-Ireland 2007 Täby Sim +0.80 1:12.43 +9.00
50m: 33.46
100m: 1:12.43
(38.97)
10 Moa Nyblom 2005 Täby Sim +0.75 1:13.85 +10.42
50m: 32.81
100m: 1:13.85
(41.04)
11 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim +0.80 1:15.48 +12.05
50m: 34.84
100m: 1:15.48
(40.64)
12 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim +0.74 1:18.17 +14.74
50m: 35.02
100m: 1:18.17
(43.15)
13 Olivia Allert 2007 Täby Sim +0.71 1:18.62 +15.19
50m: 36.20
100m: 1:18.62
(42.42)
14 Amanda Lindberg 2006 Täby Sim +0.70 1:20.85 +17.42
50m: 35.47
100m: 1:20.85
(45.38)
15 Stina Pedersen 2007 Täby Sim +0.73 1:22.18 +18.75
50m: 35.68
100m: 1:22.18
(46.50)
16 Sasha Lacy 2007 Täby Sim -.-- 1:28.60 +25.17
50m: 39.95
100m: 1:28.60
(48.65)
17 Molly Ju 2007 Täby Sim +0.77 1:28.63 +25.20
50m: 41.50
100m: 1:28.63
(47.13)
18 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim +0.79 1:36.38 +32.95
50m: 43.65
100m: 1:36.38
(52.73)
Grenen officiell:  2021-04-16 18:09:30
2021-04-16 18:09:35 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Caspian Humble 2005 Täby Sim +0.72 1:01.77
50m: 28.30
100m: 1:01.77
(33.47)
2 Isac Rune 2003 Täby Sim +0.60 1:01.98 +0.21
50m: 29.23
100m: 1:01.98
(32.75)
3 Eric Risland 2006 Täby Sim +0.66 1:02.37 +0.60
50m: 28.53
100m: 1:02.37
(33.84)
4 Victor Karell 2003 Täby Sim +0.69 1:04.54 +2.77
50m: 28.45
100m: 1:04.54
(36.09)
5 Leo Güleryüz 2006 Täby Sim +0.73 1:06.01 +4.24
50m: 30.50
100m: 1:06.01
(35.51)
6 William Lagerlöf 2007 Täby Sim +0.65 1:06.23 +4.46
50m: 29.47
100m: 1:06.23
(36.76)
7 Johannes Lörinc 2007 Täby Sim +0.76 1:12.45 +10.68
50m: 31.77
100m: 1:12.45
(40.68)
8 Sixten Ersson 2007 Täby Sim +0.68 1:16.02 +14.25
50m: 34.24
100m: 1:16.02
(41.78)
9 Theo Thermaenius 2007 Täby Sim +0.57 1:23.55 +21.78
50m: 38.58
100m: 1:23.55
(44.97)
10 Arvid Larsson 2007 Täby Sim +0.90 1:27.41 +25.64
50m: 39.15
100m: 1:27.41
(48.26)
11 Erik Talipov 2007 Täby Sim +0.66 1:27.51 +25.74
50m: 40.14
100m: 1:27.51
(47.37)
12 Hugo Zuhr 2007 Täby Sim +0.64 1:32.77 +31.00
50m: 39.92
100m: 1:32.77
(52.85)
13 Noel Lundström 2007 Täby Sim +0.60 1:35.60 +33.83
50m: 43.45
100m: 1:35.60
(52.15)
Grenen officiell:  2021-04-16 18:22:28
2021-04-16 18:22:47 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
Gren 5, 1500m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Thilda Ström 2003 Täby Sim +0.78 18:02.74
50m: 32.09
100m: 1:06.31
(34.22)
150m: 1:41.78
(35.47)
200m: 2:16.86
(35.08)
250m: 2:52.92
(36.06)
300m: 3:28.25
(35.33)
350m: 4:04.29
(36.04)
400m: 4:40.02
(35.73)
450m: 5:16.14
(36.12)
500m: 5:51.92
(35.78)
550m: 6:28.27
(36.35)
600m: 7:04.51
(36.24)
650m: 7:40.93
(36.42)
700m: 8:17.24
(36.31)
750m: 8:54.22
(36.98)
800m: 9:30.61
(36.39)
850m: 10:07.81
(37.20)
900m: 10:44.39
(36.58)
950m: 11:21.20
(36.81)
1000m: 11:57.47
(36.27)
1050m: 12:34.10
(36.63)
1100m: 13:10.66
(36.56)
1150m: 13:47.57
(36.91)
1200m: 14:24.25
(36.68)
1250m: 15:01.09
(36.84)
1300m: 15:37.04
(35.95)
1350m: 16:14.14
(37.10)
1400m: 16:50.57
(36.43)
1450m: 17:28.14
(37.57)
1500m: 18:02.74
(34.60)
2 Clara Westerdahl 2005 Täby Sim +0.65 19:16.65 +1:13.91
50m: 33.57
100m: 1:10.93
(37.36)
150m: 1:49.42
(38.49)
200m: 2:28.40
(38.98)
250m: 3:06.93
(38.53)
300m: 3:45.81
(38.88)
350m: 4:24.83
(39.02)
400m: 5:03.23
(38.40)
450m: 5:42.40
(39.17)
500m: 6:21.33
(38.93)
550m: 7:00.18
(38.85)
600m: 7:38.78
(38.60)
650m: 8:17.91
(39.13)
700m: 8:56.77
(38.86)
750m: 9:35.96
(39.19)
800m: 10:15.52
(39.56)
850m: 10:54.85
(39.33)
900m: 11:33.60
(38.75)
950m: 12:12.82
(39.22)
1000m: 12:52.08
(39.26)
1050m: 13:31.26
(39.18)
1100m: 14:10.09
(38.83)
1150m: 14:49.90
(39.81)
1200m: 15:28.10
(38.20)
1250m: 16:06.56
(38.46)
1300m: 16:44.55
(37.99)
1350m: 17:23.16
(38.61)
1400m: 18:01.28
(38.12)
1450m: 18:39.35
(38.07)
1500m: 19:16.65
(37.30)
Grenen officiell:  2021-04-16 18:42:32
2021-04-16 18:42:36 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
Gren 6, 1500m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 David Alonso 2003 Täby Sim +0.59 17:31.67
50m: 30.34
100m: 1:03.95
(33.61)
150m: 1:38.16
(34.21)
200m: 2:12.20
(34.04)
250m: 2:47.11
(34.91)
300m: 3:21.04
(33.93)
350m: 3:55.71
(34.67)
400m: 4:29.91
(34.20)
450m: 5:05.39
(35.48)
500m: 5:40.03
(34.64)
550m: 6:15.39
(35.36)
600m: 6:50.15
(34.76)
650m: 7:25.71
(35.56)
700m: 7:59.79
(34.08)
750m: 8:35.66
(35.87)
800m: 9:11.22
(35.56)
850m: 9:47.57
(36.35)
900m: 10:23.08
(35.51)
950m: 10:59.52
(36.44)
1000m: 11:35.46
(35.94)
1050m: 12:11.74
(36.28)
1100m: 12:47.55
(35.81)
1150m: 13:24.67
(37.12)
1200m: 13:59.90
(35.23)
1250m: 14:35.81
(35.91)
1300m: 15:11.13
(35.32)
1350m: 15:46.65
(35.52)
1400m: 16:22.25
(35.60)
1450m: 16:57.93
(35.68)
1500m: 17:31.67
(33.74)
2 Robin Suves 2006 Täby Sim +0.70 18:35.36 +1:03.69
50m: 32.18
100m: 1:08.47
(36.29)
150m: 1:46.05
(37.58)
200m: 2:23.68
(37.63)
250m: 3:00.95
(37.27)
300m: 3:38.76
(37.81)
350m: 4:16.09
(37.33)
400m: 4:53.93
(37.84)
450m: 5:31.36
(37.43)
500m: 6:08.27
(36.91)
550m: 6:45.75
(37.48)
600m: 7:23.66
(37.91)
650m: 8:01.12
(37.46)
700m: 8:38.64
(37.52)
750m: 9:16.05
(37.41)
800m: 9:53.90
(37.85)
850m: 10:30.89
(36.99)
900m: 11:08.13
(37.24)
950m: 11:45.68
(37.55)
1000m: 12:23.01
(37.33)
1050m: 12:59.84
(36.83)
1100m: 13:37.55
(37.71)
1150m: 14:15.61
(38.06)
1200m: 14:52.73
(37.12)
1250m: 15:30.49
(37.76)
1300m: 16:07.82
(37.33)
1350m: 16:45.60
(37.78)
1400m: 17:22.05
(36.45)
1450m: 17:59.46
(37.41)
1500m: 18:35.36
(35.90)
3 Troy Sevonen 2008 Täby Sim +0.71 19:07.72 +1:36.05
50m: 33.22
100m: 1:11.44
(38.22)
150m: 1:49.84
(38.40)
200m: 2:28.71
(38.87)
250m: 3:07.74
(39.03)
300m: 3:47.41
(39.67)
350m: 4:26.38
(38.97)
400m: 5:05.50
(39.12)
450m: 5:43.65
(38.15)
500m: 6:22.31
(38.66)
550m: 7:01.08
(38.77)
600m: 7:39.77
(38.69)
650m: 8:18.54
(38.77)
700m: 8:57.96
(39.42)
750m: 9:36.62
(38.66)
800m: 10:16.05
(39.43)
850m: 10:54.73
(38.68)
900m: 11:33.36
(38.63)
950m: 12:12.43
(39.07)
1000m: 12:51.53
(39.10)
1050m: 13:29.36
(37.83)
1100m: 14:07.35
(37.99)
1150m: 14:45.49
(38.14)
1200m: 15:23.87
(38.38)
1250m: 16:01.61
(37.74)
1300m: 16:39.49
(37.88)
1350m: 17:17.18
(37.69)
1400m: 17:55.10
(37.92)
1450m: 18:31.90
(36.80)
1500m: 19:07.72
(35.82)
4 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim +0.74 19:31.38 +1:59.71
50m: 32.82
100m: 1:10.68
(37.86)
150m: 1:49.48
(38.80)
200m: 2:28.61
(39.13)
250m: 3:07.80
(39.19)
300m: 3:47.45
(39.65)
350m: 4:26.40
(38.95)
400m: 5:05.89
(39.49)
450m: 5:44.78
(38.89)
500m: 6:23.34
(38.56)
550m: 7:02.44
(39.10)
600m: 7:41.51
(39.07)
650m: 8:20.79
(39.28)
700m: 9:00.59
(39.80)
750m: 9:40.66
(40.07)
800m: 10:20.38
(39.72)
850m: 11:00.57
(40.19)
900m: 11:41.00
(40.43)
950m: 12:20.45
(39.45)
1000m: 13:00.94
(40.49)
1050m: 13:40.23
(39.29)
1100m: 14:19.31
(39.08)
1150m: 14:58.22
(38.91)
1200m: 15:37.55
(39.33)
1250m: 16:16.71
(39.16)
1300m: 16:56.06
(39.35)
1350m: 17:36.05
(39.99)
1400m: 18:15.12
(39.07)
1450m: 18:54.03
(38.91)
1500m: 19:31.38
(37.35)
Grenen officiell:  2021-04-16 19:22:24
2021-04-16 19:22:31 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
Gren 7, 50m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilda Sterner 2009 Täby Sim +0.85 36.03
2 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim +0.70 37.50 +1.47
3 Izabella Lamberstam 2008 Täby Sim +0.91 39.42 +3.39
4 Lily Dymling 2009 Täby Sim -.-- 39.68 +3.65
5 Sofia Christensson 2007 Täby Sim +0.90 44.72 +8.69
6 Agnes Elf 2009 Täby Sim +0.81 44.93 +8.90
7 Maria Bebenek 2010 Täby Sim -.-- 45.84 +9.81
8 Elsa Annerstedt 2008 Täby Sim +0.82 47.21 +11.18
9 Ester von Goës 2008 Täby Sim +0.78 47.64 +11.61
10 Matilda Kjellman 2011 Täby Sim -.-- 52.10 +16.07
11 Maja Magnfält 2010 Täby Sim -.-- 52.12 +16.09
- Sara Hellström 2008 Täby Sim +0.69 DSQ Felaktigt simsätt
- Anna Olsson 2010 Täby Sim -.-- DSQ Felaktigt simsätt
- Ella Edhäll 2010 Täby Sim -.-- DSQ Felaktigt simsätt
Grenen officiell:  2021-04-17 09:22:18
2021-04-17 09:25:17 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Holmgren 2009 Täby Sim +0.63 36.10
2 Caesar Sparacio 2007 Täby Sim +0.77 37.29 +1.19
3 Oscar Smids 2009 Täby Sim -.-- 39.16 +3.06
4 Arvid Larsson 2009 Täby Sim +0.64 41.05 +4.95
5 Anton Thermaenius 2009 Täby Sim +0.70 41.91 +5.81
6 Max Alsen 2009 Täby Sim +0.69 43.70 +7.60
7 Jacob Grefberg 2009 Täby Sim +0.84 43.82 +7.72
8 Malte Steinle 2009 Täby Sim +0.80 44.17 +8.07
9 Luke Granlund 2009 Täby Sim -.-- 44.40 +8.30
10 Elias Steinle 2007 Täby Sim +0.72 44.84 +8.74
11 William Clason 2008 Täby Sim +0.88 45.49 +9.39
12 Alexander Wettle 2010 Täby Sim 46.09 +9.99
13 Ebbe Sandberg 2009 Täby Sim 46.23 +10.13
14 Ludvig Fredholm 2010 Täby Sim -.-- 46.33 +10.23
15 Tage Carlén 2010 Täby Sim +0.85 46.66 +10.56
16 Leo Lönnborg 2010 Täby Sim -.-- 48.97 +12.87
- Itay Tamir 2007 Täby Sim +0.64 DSQ Felaktig start
- Maximilliam Hamilton 2010 Täby Sim +0.75 DSQ Felaktig start
- Cian Lilliesköld 2010 Täby Sim -.-- DSQ Felaktig start
- Noah Samsioe 2008 Täby Sim -.-- DNS
- Xujia Yang 2009 Täby Sim +0.80 DNS
Grenen officiell:  2021-04-17 09:40:13
2021-04-17 09:40:22 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
Gren 9, 100m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Mikalsen 2008 Täby Sim +0.70 1:25.20
50m: 36.47
100m: 1:25.20
(48.73)
2 Emilia Rylander 2008 Täby Sim 1:25.84 +0.64
100m: 1:25.84
(1:25.84)
3 Elisa Andersson Darin 2008 Täby Sim +0.74 1:31.60 +6.40
50m: 41.52
100m: 1:31.60
(50.08)
4 Nina Zhang 2008 Täby Sim +0.80 1:32.91 +7.71
50m: 42.91
100m: 1:32.91
(50.00)
5 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim -.-- 1:33.45 +8.25
50m: 42.80
100m: 1:33.45
(50.65)
6 Alma Löfgren 2008 Täby Sim +0.76 1:33.57 +8.37
50m: 40.36
100m: 1:33.57
(53.21)
7 Isolde Hamilton 2008 Täby Sim +0.78 1:38.39 +13.19
50m: 42.54
100m: 1:38.39
(55.85)
8 Freja Hoffert 2008 Täby Sim +0.67 1:39.08 +13.88
50m: 44.15
100m: 1:39.08
(54.93)
9 Alva Björk 2008 Täby Sim +0.77 1:43.12 +17.92
50m: 45.38
100m: 1:43.12
(57.74)
10 Clara Elander 2008 Täby Sim +0.77 1:46.42 +21.22
50m: 45.17
100m: 1:46.42
(1:01.25)
- Coral Carlsson 2008 Täby Sim DSQ Felaktigt simsätt
- Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim +0.78 DSQ Felaktigt simsätt
- Tianjiao Luo 2008 Täby Sim -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-04-17 09:55:45
2021-04-17 09:59:11 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
Gren 10, 100m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Olsson 2008 Täby Sim +0.65 1:30.26
50m: 38.91
100m: 1:30.26
(51.35)
2 Gideon Larsson 2008 Täby Sim +0.40 1:32.29 +2.03
50m: 41.09
100m: 1:32.29
(51.20)
3 Matteo Costa 2008 Täby Sim -.-- 1:32.94 +2.68
50m: 41.37
100m: 1:32.94
(51.57)
- Tor Carlén 2008 Täby Sim +0.64 DSQ Felaktigt simsätt
- Oliver Bronsdon 2008 Täby Sim -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-04-17 10:04:30
2021-04-17 10:04:41 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
Gren 11, 50m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Idun Berglund 2009 Täby Sim +0.66 42.57
2 Isabella Ivansson 2009 Täby Sim +1.15 46.30 +3.73
3 Anna Klinkhardt Kinnman 2009 Täby Sim +0.62 49.91 +7.34
4 Moa De Geer 2009 Täby Sim +0.86 50.37 +7.80
5 Ella Edhäll 2010 Täby Sim +0.61 50.67 +8.10
6 Kerstin Aronsson 2010 Täby Sim +0.87 50.75 +8.18
7 Maja Magnfält 2010 Täby Sim +0.79 51.53 +8.96
8 Elsa Annerstedt 2008 Täby Sim +0.74 52.04 +9.47
9 Jaime Louwrens 2011 Täby Sim +0.75 53.11 +10.54
10 Stina Bentley 2009 Täby Sim +0.77 54.01 +11.44
11 Linnea Abrante 2008 Täby Sim +0.60 54.37 +11.80
12 Kerstin Lundström 2011 Täby Sim +0.75 55.54 +12.97
13 Matilda Kjellman 2011 Täby Sim +0.69 57.71 +15.14
- Linn Berglund 2008 Täby Sim +0.47 DSQ Felaktig start
- Linnea Falkare 2010 Täby Sim +0.35 DSQ Felaktig start
Grenen officiell:  2021-04-17 10:19:12
2021-04-17 12:14:06 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
Gren 12, 50m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jacob Grefberg 2009 Täby Sim +0.69 43.97
2 Maximilliam Hamilton 2010 Täby Sim +0.68 44.24 +0.27
3 Ludvig Fredholm 2010 Täby Sim +0.99 48.93 +4.96
4 Alexander Wettle 2010 Täby Sim +0.65 50.09 +6.12
5 Cian Lilliesköld 2010 Täby Sim +0.68 50.33 +6.36
6 Carmi Tamir 2010 Täby Sim +0.69 50.55 +6.58
7 Lavie Tamir 2009 Täby Sim +0.63 53.19 +9.22
Grenen officiell:  2021-04-17 10:25:47
2021-04-17 10:26:39 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
Gren 13, 100m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lovisa Silverbratt 2009 Täby Sim +0.67 1:20.76
50m: 39.24
100m: 1:20.76
(41.52)
2 Nora Mikalsen 2008 Täby Sim +0.75 1:23.16 +2.40
50m: 40.73
100m: 1:23.16
(42.43)
3 Tianjiao Luo 2008 Täby Sim +0.91 1:24.67 +3.91
50m: 40.87
100m: 1:24.67
(43.80)
4 Emilia Rylander 2008 Täby Sim +0.75 1:25.92 +5.16
50m: 41.85
100m: 1:25.92
(44.07)
5 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim +0.70 1:27.09 +6.33
50m: 43.34
100m: 1:27.09
(43.75)
6 Elisa Andersson Darin 2008 Täby Sim +0.73 1:29.81 +9.05
50m: 44.28
100m: 1:29.81
(45.53)
7 Alva Björk 2008 Täby Sim +0.80 1:30.51 +9.75
50m: 46.08
100m: 1:30.51
(44.43)
8 Alma Löfgren 2008 Täby Sim +0.70 1:30.60 +9.84
50m: 42.88
100m: 1:30.60
(47.72)
9 Nina Zhang 2008 Täby Sim +0.61 1:31.95 +11.19
50m: 44.33
100m: 1:31.95
(47.62)
10 Mathilda Sterner 2009 Täby Sim +0.78 1:32.78 +12.02
50m: 45.98
100m: 1:32.78
(46.80)
11 Clara Elander 2008 Täby Sim +0.68 1:32.80 +12.04
50m: 46.78
100m: 1:32.80
(46.02)
12 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim +0.68 1:32.93 +12.17
50m: 46.23
100m: 1:32.93
(46.70)
13 Izabella Lamberstam 2008 Täby Sim +0.84 1:33.12 +12.36
50m: 46.85
100m: 1:33.12
(46.27)
14 Ester von Goës 2008 Täby Sim +0.74 1:33.21 +12.45
100m: 1:33.21
(1:33.21)
15 Isolde Hamilton 2008 Täby Sim +1.00 1:34.29 +13.53
50m: 47.50
100m: 1:34.29
(46.79)
16 Lily Dymling 2009 Täby Sim +0.63 1:34.71 +13.95
50m: 46.25
100m: 1:34.71
(48.46)
17 Agnes Elf 2009 Täby Sim +0.94 1:35.35 +14.59
50m: 45.99
100m: 1:35.35
(49.36)
18 Sara Hellström 2008 Täby Sim +0.95 1:35.55 +14.79
50m: 48.35
100m: 1:35.55
(47.20)
19 Freja Hoffert 2008 Täby Sim +0.66 1:36.95 +16.19
50m: 46.94
100m: 1:36.95
(50.01)
20 Maria Bebenek 2010 Täby Sim +0.72 1:40.06 +19.30
100m: 1:40.06
(1:40.06)
21 Julia Sieppi 2008 Täby Sim +0.81 1:40.45 +19.69
50m: 48.70
100m: 1:40.45
(51.75)
22 Sofia Christensson 2007 Täby Sim +0.89 1:42.43 +21.67
50m: 48.71
100m: 1:42.43
(53.72)
23 Anna Olsson 2010 Täby Sim +0.83 1:42.56 +21.80
50m: 50.12
100m: 1:42.56
(52.44)
- Coral Carlsson 2008 Täby Sim DNS
Grenen officiell:  2021-04-17 10:52:25
2021-04-17 11:04:50 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
Gren 14, 100m Ryggsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tor Carlén 2008 Täby Sim +0.66 1:20.53
50m: 37.89
100m: 1:20.53
(42.64)
2 Albin Holmgren 2009 Täby Sim +0.68 1:23.23 +2.70
50m: 40.55
100m: 1:23.23
(42.68)
3 Carl Olsson 2008 Täby Sim +0.67 1:25.72 +5.19
50m: 42.91
100m: 1:25.72
(42.81)
4 Matteo Costa 2008 Täby Sim +0.65 1:27.59 +7.06
50m: 42.45
100m: 1:27.59
(45.14)
5 Caesar Sparacio 2007 Täby Sim +0.90 1:29.06 +8.53
50m: 43.00
100m: 1:29.06
(46.06)
5 Itay Tamir 2007 Täby Sim +0.75 1:29.06 +8.53
50m: 42.64
100m: 1:29.06
(46.42)
7 Anton Thermaenius 2009 Täby Sim +0.59 1:29.60 +9.07
50m: 43.68
100m: 1:29.60
(45.92)
8 William Clason 2008 Täby Sim 1:30.90 +10.37
100m: 1:30.90
(1:30.90)
9 Oscar Smids 2009 Täby Sim +0.84 1:31.08 +10.55
50m: 44.86
100m: 1:31.08
(46.22)
10 Arvid Larsson 2009 Täby Sim +0.92 1:31.82 +11.29
50m: 43.89
100m: 1:31.82
(47.93)
11 Max Alsen 2009 Täby Sim +0.64 1:33.14 +12.61
50m: 47.26
100m: 1:33.14
(45.88)
12 Elias Steinle 2007 Täby Sim +0.59 1:33.76 +13.23
50m: 46.72
100m: 1:33.76
(47.04)
13 Malte Steinle 2009 Täby Sim +0.74 1:36.56 +16.03
50m: 47.56
100m: 1:36.56
(49.00)
14 Luke Granlund 2009 Täby Sim +0.64 1:41.81 +21.28
50m: 48.02
100m: 1:41.81
(53.79)
15 Ebbe Sandberg 2009 Täby Sim +0.84 1:42.67 +22.14
100m: 1:42.67
(1:42.67)
16 Tage Carlén 2010 Täby Sim +0.79 1:43.03 +22.50
50m: 49.37
100m: 1:43.03
(53.66)
17 Raoul Danes 2008 Täby Sim 1:46.36 +25.83
100m: 1:46.36
(1:46.36)
18 Leo Lönnborg 2010 Täby Sim +0.65 1:46.42 +25.89
50m: 52.32
100m: 1:46.42
(54.10)
- Gideon Larsson 2008 Täby Sim +0.75 DSQ Felaktig vändning
- Noah Samsioe 2008 Täby Sim +0.86 DNS
- Oliver Bronsdon 2008 Täby Sim -.-- DNS
- Xujia Yang 2009 Täby Sim +0.66 DNS
Grenen officiell:  2021-04-17 11:19:11
2021-04-17 11:19:31 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
Gren 15, 200m Medley Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Nora Mikalsen 2008 Täby Sim +0.76 2:55.96
50m: 37.14
100m: 1:22.43
(45.29)
150m: 2:15.28
(52.85)
200m: 2:55.96
(40.68)
2 Emilia Rylander 2008 Täby Sim +0.84 2:58.06 +2.10
50m: 37.76
100m: 1:24.33
(46.57)
150m: 2:20.43
(56.10)
200m: 2:58.06
(37.63)
3 Tianjiao Luo 2008 Täby Sim +0.75 3:05.14 +9.18
50m: 41.33
100m: 1:27.96
(46.63)
150m: 2:24.95
(56.99)
200m: 3:05.14
(40.19)
4 Nina Zhang 2008 Täby Sim +0.81 3:11.87 +15.91
50m: 44.11
100m: 1:34.51
(50.40)
150m: 2:30.55
(56.04)
200m: 3:11.87
(41.32)
5 Elisa Andersson Darin 2008 Täby Sim +0.76 3:13.71 +17.75
50m: 42.63
100m: 1:32.27
(49.64)
150m: 2:29.18
(56.91)
200m: 3:13.71
(44.53)
5 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim +0.76 3:13.71 +17.75
50m: 44.39
100m: 1:33.76
(49.37)
150m: 2:30.00
(56.24)
200m: 3:13.71
(43.71)
7 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim -.-- 3:15.36 +19.40
50m: 44.43
100m: 1:33.26
(48.83)
150m: 2:32.70
(59.44)
200m: 3:15.36
(42.66)
8 Isolde Hamilton 2008 Täby Sim +0.70 3:19.80 +23.84
50m: 43.22
100m: 1:35.06
(51.84)
150m: 2:36.38
(1:01.32)
200m: 3:19.80
(43.42)
9 Alma Löfgren 2008 Täby Sim +0.75 3:20.56 +24.60
50m: 41.88
100m: 1:33.57
(51.69)
150m: 2:32.07
(58.50)
200m: 3:20.56
(48.49)
10 Alva Björk 2008 Täby Sim +0.82 3:22.35 +26.39
50m: 2:39.18
100m: 1:38.67
()
200m: 3:22.35
(3:22.35)
11 Ester von Goës 2008 Täby Sim +0.79 3:26.91 +30.95
50m: 50.39
100m: 1:42.52
(52.13)
150m: 2:41.69
(59.17)
200m: 3:26.91
(45.22)
12 Freja Hoffert 2008 Täby Sim -.-- 3:28.36 +32.40
50m: 46.76
100m: 1:39.31
(52.55)
150m: 2:40.57
(1:01.26)
200m: 3:28.36
(47.79)
- Izabella Lamberstam 2008 Täby Sim +0.93 DSQ Felaktigt simsätt
- Coral Carlsson 2008 Täby Sim -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-04-17 11:52:04
2021-04-17 11:52:11 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
Gren 16, 200m Medley Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tor Carlén 2008 Täby Sim +0.75 2:58.30
50m: 38.35
100m: 1:25.50
(47.15)
150m: 2:17.50
(52.00)
200m: 2:58.30
(40.80)
2 Carl Olsson 2008 Täby Sim +0.67 2:58.53 +0.23
50m: 40.05
100m: 1:28.10
(48.05)
150m: 2:19.94
(51.84)
200m: 2:58.53
(38.59)
3 Matteo Costa 2008 Täby Sim +0.72 3:06.66 +8.36
50m: 43.41
100m: 1:32.44
(49.03)
150m: 2:26.99
(54.55)
200m: 3:06.66
(39.67)
4 Gideon Larsson 2008 Täby Sim +0.53 3:14.23 +15.93
50m: 45.85
100m: 1:36.67
(50.82)
150m: 2:35.39
(58.72)
200m: 3:14.23
(38.84)
5 William Clason 2008 Täby Sim +0.64 3:20.68 +22.38
50m: 48.56
100m: 1:41.75
(53.19)
150m: 2:44.94
(1:03.19)
200m: 3:20.68
(35.74)
6 Elias Steinle 2007 Täby Sim 3:31.20 +32.90
200m: 3:31.20
(3:31.20)
- Caesar Sparacio 2007 Täby Sim DSQ Felaktig vändning
- Oliver Bronsdon 2008 Täby Sim DNS
- Noah Samsioe 2008 Täby Sim +0.85 DNS
Grenen officiell:  2021-04-17 12:00:12
2021-04-17 12:00:27 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Täby Sim
Document
Resultat
Täby TYR Temporärrace
Plats: Arrangör: Täby Sim
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 apr 2021 till den 18 apr 2021
Gren 17, 100m Frisim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emmy Hällkvist 2008 Täby Sim +0.66 59.67
50m: 28.93
100m: 59.67
(30.74)
2 Tindra Karjanmaa 2004 Täby Sim +0.68 1:01.20 +1.53
50m: 29.23
100m: 1:01.20
(31.97)
3 Olivia Svensson 2003 Täby Sim +0.77 1:02.61 +2.94
50m: 29.50
100m: 1:02.61
(33.11)
4 Filippa Bolling 2004 Täby Sim +0.68 1:02.95 +3.28
50m: 30.42
100m: 1:02.95
(32.53)
5 Hanna Gong 2007 Täby Sim +0.71 1:02.96 +3.29
50m: 30.06
100m: 1:02.96
(32.90)
6 Clara Westerdahl 2005 Täby Sim +0.65 1:03.06 +3.39
50m: 30.45
100m: 1:03.06
(32.61)
7 Emma Alsén 2007 Täby Sim +0.71 1:03.12 +3.45
50m: 30.62
100m: 1:03.12
(32.50)
8 Ella Thermaenius 2005 Täby Sim +0.67 1:03.44 +3.77
50m: 30.80
100m: 1:03.44
(32.64)
9 Ida Osund-Ireland 2007 Täby Sim +0.84 1:05.48 +5.81
50m: 31.96
100m: 1:05.48
(33.52)
10 Rose Li 2006 Täby Sim +0.73 1:06.56 +6.89
50m: 31.73
100m: 1:06.56
(34.83)
11 Olivia Allert 2007 Täby Sim +0.79 1:07.03 +7.36
50m: 31.20
100m: 1:07.03
(35.83)
12 Anna Ladis 2001 Täby Sim +0.70 1:07.21 +7.54
50m: 30.14
100m: 1:07.21
(37.07)
13 Stina Pedersen 2007 Täby Sim +0.74 1:07.78 +8.11
50m: 32.45
100m: 1:07.78
(35.33)
14 Emelie Bergvall 2003 Täby Sim +0.68 1:08.57 +8.90
50m: 32.59
100m: 1:08.57
(35.98)
15 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim +0.73 1:08.79 +9.12
50m: 32.74
100m: 1:08.79
(36.05)
16 Molly Ju 2007 Täby Sim +0.77 1:12.32 +12.65
50m: 36.22
100m: 1:12.32
(36.10)
17 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim +0.74 1:12.96 +13.29
50m: 34.51
100m: 1:12.96
(38.45)
18 Sasha Lacy 2007 Täby Sim +0.67 1:16.42 +16.75
50m: 36.62
100m: 1:16.42