Results for Danish Open 2021 - Stævne 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer - A Finale |
|
|
|
2:11.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
25-03-2012 |
|
|
|
|
|
2:10.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Rom, Italien |
31-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Karoline Sørensen |
2002 |
Thisted Svømmeklub |
+0.57 |
760 |
2:15.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.57 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julie Stampe |
2002 |
Sigma Swim Allerød |
+0.58 |
724 |
2:17.31 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.09 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofie Hansen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.63 |
723 |
2:17.38 |
+2.23 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.84 |
(-1.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Signhild Joensen |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.70 |
704 |
2:18.62 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.20 |
(-1.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristine Nilsson Norby |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
703 |
2:18.68 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.87 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
681 |
2:20.15 |
+5.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.29 |
(+0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 18:19:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 200m Rygsvømning Damer - B Finale |
|
|
|
2:11.97 |
|
|
|
Mie Østergaard Nielsen |
1996 |
|
Bellahøj, Danmark |
25-03-2012 |
|
|
|
|
|
2:10.27 |
|
|
|
Pernille Larsen |
1992 |
|
Rom, Italien |
31-07-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Katrine Bonefeld |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.58 |
694 |
2:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.66 |
(-3.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Korre Stenholt |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.63 |
672 |
2:20.77 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.52 |
(-3.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Falka Tind |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.58 |
642 |
2:22.93 |
+3.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.79 |
(-2.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mille C. Berg |
2001 |
Horsens Svømmeklub |
+0.67 |
631 |
2:23.75 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.85 |
(-1.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Esther Else Grubert |
2003 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.61 |
616 |
2:24.96 |
+5.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.02 |
(-1.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alma Heyn Stage |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.68 |
555 |
2:30.05 |
+10.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.38 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 20-04-2021 18:19:33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20-04-2021 18:19.36 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|