2022-07-02   00:32:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danish Open 2021 - Stævne 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Danish Open 2021 Stævne 1
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og STT
50m Stævne dato: 17. apr  2021 to 21. apr  2021
Løb 1, 200m Butterfly Herrer - Indledende heat
2:00.90 2003 Taastrup Svømmehal (DEN) 17-04-2021
1:54.47 Viktor Bromer 1993 Kazan, Rusland 04-08-2015
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Søgaard-Andersen 2003 Hovedstadens Svømmeklub 768 2:00.90 QA Juniorrekord
Entry time: 2:02.85 (-1.95)
50m: 28.63
100m: 57.70
(29.07)
150m: 1:29.07
(31.37)
200m: 2:00.90
(31.83)
2 Viktor B. Bromer 1993 Aalborg Svømmeklub 734 2:02.74 +1.84 QA
Entry time: 1:57.52 (+5.22)
50m: 27.34
100m: 58.77
(31.43)
150m: 1:31.08
(32.31)
200m: 2:02.74
(31.66)
3 Kasper Bonnichsen 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup 718 2:03.65 +2.75 QA
Entry time: 2:02.08 (+1.57)
50m: 27.83
100m: 59.45
(31.62)
150m: 1:30.98
(31.53)
200m: 2:03.65
(32.67)
4 Andreas Hansen 2000 Vejle Svømmeklub 682 2:05.76 +4.86 -
Entry time: 2:00.36 (+5.40)
50m: 27.25
100m: 59.12
(31.87)
150m: 1:32.42
(33.30)
200m: 2:05.76
(33.34)
5 Elias Noe 2004 Holbæk Svømme Klub 681 2:05.84 +4.94 QA
Entry time: 2:03.53 (+2.31)
50m: 27.34
100m: 58.58
(31.24)
150m: 1:31.96
(33.38)
200m: 2:05.84
(33.88)
6 Lasse Darlem Brandt 2003 Svømmeklubben Triton Ballerup 667 2:06.70 +5.80 QA
Entry time: 2:07.38 (-0.68)
50m: 27.74
100m: 59.55
(31.81)
150m: 1:32.09
(32.54)
200m: 2:06.70
(34.61)
7 David Arneskov 2002 Holbæk Svømme Klub 644 2:08.16 +7.26 QA
Entry time: 2:05.12 (+3.04)
50m: 27.79
100m: 59.74
(31.95)
150m: 1:33.68
(33.94)
200m: 2:08.16
(34.48)
8 Christian L H Frederiksen 2001 Agfs Svømmeafdeling 636 2:08.73 +7.83 QB
Entry time: 2:02.78 (+5.95)
50m: 27.52
100m: 59.42
(31.90)
150m: 1:33.02
(33.60)
200m: 2:08.73
(35.71)
9 Jakob Mose 2000 Esbjerg Svømmeklub 630 2:09.16 +8.26 QB
Entry time: 2:00.51 (+8.65)
50m: 28.01
100m: 59.99
(31.98)
150m: 1:33.55
(33.56)
200m: 2:09.16
(35.61)
10 Jonas M. Jørgensen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 626 2:09.41 +8.51 QB
Entry time: 2:05.21 (+4.20)
50m: 28.33
100m: 1:00.87
(32.54)
150m: 1:35.37
(34.50)
200m: 2:09.41
(34.04)
11 Silas Waterval 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 569 2:13.60 +12.70 QB
Entry time: 2:18.74 (-5.14)
50m: 29.01
100m: 1:03.40
(34.39)
150m: 1:38.60
(35.20)
200m: 2:13.60
(35.00)
Event official at: 17-04-2021 10:57:43
20-04-2021 09:37.51 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Resultater
Danish Open 2021 Stævne 1
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og STT
50m Stævne dato: 17. apr  2021 to 21. apr  2021
Løb 1, 200m Butterfly Herrer - Indledende heat
2:00.90 2003 Taastrup Svømmehal (DEN) 17-04-2021
1:54.47 Viktor Bromer 1993 Kazan, Rusland 04-08-2015
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Søgaard-Andersen 2003 Hovedstadens Svømmeklub 768 2:00.90 QA Juniorrekord
Entry time: 2:02.85 (-1.95)
50m: 28.63
100m: 57.70
(29.07)
150m: 1:29.07
(31.37)
200m: 2:00.90
(31.83)
2 Viktor B. Bromer 1993 Aalborg Svømmeklub 734 2:02.74 +1.84 QA
Entry time: 1:57.52 (+5.22)
50m: 27.34
100m: 58.77
(31.43)
150m: 1:31.08
(32.31)
200m: 2:02.74
(31.66)
3 Kasper Bonnichsen 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup 718 2:03.65 +2.75 QA
Entry time: 2:02.08 (+1.57)
50m: 27.83
100m: 59.45
(31.62)
150m: 1:30.98
(31.53)
200m: 2:03.65
(32.67)
4 Andreas Hansen 2000 Vejle Svømmeklub 682 2:05.76 +4.86 -
Entry time: 2:00.36 (+5.40)
50m: 27.25
100m: 59.12
(31.87)
150m: 1:32.42
(33.30)
200m: 2:05.76
(33.34)
5 Elias Noe 2004 Holbæk Svømme Klub 681 2:05.84 +4.94 QA
Entry time: 2:03.53 (+2.31)
50m: 27.34
100m: 58.58
(31.24)
150m: 1:31.96
(33.38)
200m: 2:05.84
(33.88)
6 Lasse Darlem Brandt 2003 Svømmeklubben Triton Ballerup 667 2:06.70 +5.80 QA
Entry time: 2:07.38 (-0.68)
50m: 27.74
100m: 59.55
(31.81)
150m: 1:32.09
(32.54)
200m: 2:06.70
(34.61)
7 David Arneskov 2002 Holbæk Svømme Klub 644 2:08.16 +7.26 QA
Entry time: 2:05.12 (+3.04)
50m: 27.79
100m: 59.74
(31.95)
150m: 1:33.68
(33.94)
200m: 2:08.16
(34.48)
8 Christian L H Frederiksen 2001 Agfs Svømmeafdeling 636 2:08.73 +7.83 QB
Entry time: 2:02.78 (+5.95)
50m: 27.52
100m: 59.42
(31.90)
150m: 1:33.02
(33.60)
200m: 2:08.73
(35.71)
9 Jakob Mose 2000 Esbjerg Svømmeklub 630 2:09.16 +8.26 QB
Entry time: 2:00.51 (+8.65)
50m: 28.01
100m: 59.99
(31.98)
150m: 1:33.55
(33.56)
200m: 2:09.16
(35.61)
10 Jonas M. Jørgensen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 626 2:09.41 +8.51 QB
Entry time: 2:05.21 (+4.20)
50m: 28.33
100m: 1:00.87
(32.54)
150m: 1:35.37
(34.50)
200m: 2:09.41
(34.04)
11 Silas Waterval 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 569 2:13.60 +12.70 QB
Entry time: 2:18.74 (-5.14)
50m: 29.01
100m: 1:03.40
(34.39)
150m: 1:38.60
(35.20)
200m: 2:13.60
(35.00)
Event official at: 17-04-2021 10:57:43
20-04-2021 09:37.51 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Heat resultat
Danish Open 2021 Stævne 1
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og STT
50m Stævne dato: 17. apr  2021 to 21. apr  2021
Løb 1, 200m Butterfly Herrer - A Finale
2:00.90 2003 Taastrup Svømmehal (DEN) 17-04-2021
1:54.47 Viktor Bromer 1993 Kazan, Rusland 04-08-2015
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Viktor B. Bromer 1993 Aalborg Svømmeklub +0.68 803 1:59.12
Entry time: 2:02.74 (-3.62)
50m: 26.86
100m: 56.80
(29.94)
150m: 1:27.11
(30.31)
200m: 1:59.12
(32.01)
2 Oliver Søgaard-Andersen 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 743 2:02.24 +3.12
Entry time: 2:00.90 (+1.34)
50m: 26.78
100m: 57.78
(31.00)
150m: 1:29.81
(32.03)
200m: 2:02.24
(32.43)
3 Kasper Bonnichsen 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.70 727 2:03.13 +4.01
Entry time: 2:03.65 (-0.52)
50m: 27.42
100m: 58.54
(31.12)
150m: 1:30.79
(32.25)
200m: 2:03.13
(32.34)
4 Elias Noe 2004 Holbæk Svømme Klub +0.72 690 2:05.28 +6.16
Entry time: 2:05.84 (-0.56)
50m: 27.22
100m: 58.63
(31.41)
150m: 1:30.99
(32.36)
200m: 2:05.28
(34.29)
5 Lasse Darlem Brandt 2003 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.69 673 2:06.32 +7.20
Entry time: 2:06.70 (-0.38)
50m: 27.75
100m: 59.64
(31.89)
150m: 1:32.62
(32.98)
200m: 2:06.32
(33.70)
6 David Arneskov 2002 Holbæk Svømme Klub +0.74 671 2:06.45 +7.33
Entry time: 2:08.16 (-1.71)
50m: 27.55
100m: 59.11
(31.56)
150m: 1:32.06
(32.95)
200m: 2:06.45
(34.39)
Event official at: 17-04-2021 18:26:50
Løb 1, 200m Butterfly Herrer - B Finale
2:00.90 2003 Taastrup Svømmehal (DEN) 17-04-2021
1:54.47 Viktor Bromer 1993 Kazan, Rusland 04-08-2015
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas M. Jørgensen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.62 660 2:07.14
Entry time: 2:09.41 (-2.27)
50m: 27.94
100m: 1:00.05
(32.11)
150m: 1:33.68
(33.63)
200m: 2:07.14
(33.46)
2 Christian L H Frederiksen 2001 Agfs Svømmeafdeling +0.64 646 2:08.07 +0.93
Entry time: 2:08.73 (-0.66)
50m: 27.46
100m: 59.58
(32.12)
150m: 1:33.04
(33.46)
200m: 2:08.07
(35.03)
3 Jakob Mose 2000 Esbjerg Svømmeklub +0.73 636 2:08.72 +1.58
Entry time: 2:09.16 (-0.44)
50m: 28.25
100m: 1:01.03
(32.78)
150m: 1:34.55
(33.52)
200m: 2:08.72
(34.17)
4 Silas Waterval 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.68 579 2:12.78 +5.64
Entry time: 2:13.60 (-0.82)
50m: 29.18
100m: 1:02.77
(33.59)
150m: 1:37.49
(34.72)
200m: 2:12.78
(35.29)
Event official at: 17-04-2021 18:26:50
17-04-2021 18:26.59 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Heat resultat
Danish Open 2021 Stævne 1
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og STT
50m Stævne dato: 17. apr  2021 to 21. apr  2021
Løb 1, 200m Butterfly Herrer - A Finale
2:00.90 2003 Taastrup Svømmehal (DEN) 17-04-2021
1:54.47 Viktor Bromer 1993 Kazan, Rusland 04-08-2015
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Viktor B. Bromer 1993 Aalborg Svømmeklub +0.68 803 1:59.12
Entry time: 2:02.74 (-3.62)
50m: 26.86
100m: 56.80
(29.94)
150m: 1:27.11
(30.31)
200m: 1:59.12
(32.01)
2 Oliver Søgaard-Andersen 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 743 2:02.24 +3.12
Entry time: 2:00.90 (+1.34)
50m: 26.78
100m: 57.78
(31.00)
150m: 1:29.81
(32.03)
200m: 2:02.24
(32.43)
3 Kasper Bonnichsen 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.70 727 2:03.13 +4.01
Entry time: 2:03.65 (-0.52)
50m: 27.42
100m: 58.54
(31.12)
150m: 1:30.79
(32.25)
200m: 2:03.13
(32.34)
4 Elias Noe 2004 Holbæk Svømme Klub +0.72 690 2:05.28 +6.16
Entry time: 2:05.84 (-0.56)
50m: 27.22
100m: 58.63
(31.41)
150m: 1:30.99
(32.36)
200m: 2:05.28
(34.29)
5 Lasse Darlem Brandt 2003 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.69 673 2:06.32 +7.20
Entry time: 2:06.70 (-0.38)
50m: 27.75
100m: 59.64
(31.89)
150m: 1:32.62
(32.98)
200m: 2:06.32
(33.70)
6 David Arneskov 2002 Holbæk Svømme Klub +0.74 671 2:06.45 +7.33
Entry time: 2:08.16 (-1.71)
50m: 27.55
100m: 59.11
(31.56)
150m: 1:32.06
(32.95)
200m: 2:06.45
(34.39)
Event official at: 17-04-2021 18:26:50
Løb 1, 200m Butterfly Herrer - B Finale
2:00.90 2003 Taastrup Svømmehal (DEN) 17-04-2021
1:54.47 Viktor Bromer 1993 Kazan, Rusland 04-08-2015
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jonas M. Jørgensen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.62 660 2:07.14
Entry time: 2:09.41 (-2.27)
50m: 27.94
100m: 1:00.05
(32.11)
150m: 1:33.68
(33.63)
200m: 2:07.14
(33.46)
2 Christian L H Frederiksen 2001 Agfs Svømmeafdeling +0.64 646 2:08.07 +0.93
Entry time: 2:08.73 (-0.66)
50m: 27.46
100m: 59.58
(32.12)
150m: 1:33.04
(33.46)
200m: 2:08.07
(35.03)
3 Jakob Mose 2000 Esbjerg Svømmeklub +0.73 636 2:08.72 +1.58
Entry time: 2:09.16 (-0.44)
50m: 28.25
100m: 1:01.03
(32.78)
150m: 1:34.55
(33.52)
200m: 2:08.72
(34.17)
4 Silas Waterval 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.68 579 2:12.78 +5.64
Entry time: 2:13.60 (-0.82)
50m: 29.18
100m: 1:02.77
(33.59)
150m: 1:37.49
(34.72)
200m: 2:12.78
(35.29)
Event official at: 17-04-2021 18:26:50
17-04-2021 18:26.59 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Resultater
Danish Open 2021 Stævne 1
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og STT
50m Stævne dato: 17. apr  2021 to 21. apr  2021
Løb 2, 100m Brystsvømning Damer - Indledende heat
1:08.61 Thea Blomsterberg 2002 Budapest, Ungarn 22-08-2019
1:05.93 Rikke Møller Pedersen 1989 Barcelona, Spanien 30-07-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Blomsterberg 2002 Sigma Swim Birkerød 792 1:09.31 QA
Entry time: 1:08.31 (+1.00)
50m: 33.09
100m: 1:09.31
(36.22)
2 Josefine B. Pedersen 1999 Svømmeklubben MK31 791 1:09.32 +0.01 QA
Entry time: 1:08.51 (+0.81)
50m: 32.49
100m: 1:09.32
(36.83)
3 Clara Rybak-Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub 790 1:09.36 +0.05 QA
Entry time: 1:09.11 (+0.25)
50m: 33.20
100m: 1:09.36
(36.16)
4 Anna Wermuth 1996 Hovedstadens Svømmeklub 762 1:10.19 +0.88 QA
Entry time: 1:09.44 (+0.75)
50m: 33.17
100m: 1:10.19
(37.02)
5 Astrid Nielsen 2002 Esbjerg Svømmeklub 738 1:10.95 +1.64 QA
Entry time: 1:10.53 (+0.42)
50m: 33.27
100m: 1:10.95
(37.68)
6 Josephine Kruse 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup 736 1:11.00 +1.69 QA
Entry time: 1:11.61 (-0.61)
50m: 32.77
100m: 1:11.00
(38.23)
7 Matilde Schrøder 1996 Berns Swim Team 708 1:11.93 +2.62 QB
Entry time: 1:08.59 (+3.34)
50m: 33.97
100m: 1:11.93
(37.96)
8 Christina Nothdurfter 1994 Farum Svømmeklub +0.73 705 1:12.04 +2.73 QB
Entry time: 1:11.84 (+0.20)
50m: 34.17
100m: 1:12.04
(37.87)
9 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup 698 1:12.28 +2.97 QB
Entry time: 1:11.31 (+0.97)
50m: 34.16
100m: 1:12.28
(38.12)
10 Johanna Berthelsen 2000 Svømmeklubben MK31 696 1:12.33 +3.02 QB
Entry time: 1:11.24 (+1.09)
50m: 33.87
100m: 1:12.33
(38.46)
11 Julie D. Hald 1996 Agfs Svømmeafdeling +0.75 685 1:12.72 +3.41 QB
Entry time: 1:12.19 (+0.53)
50m: 34.39
100m: 1:12.72
(38.33)
12 Regitze Gaard 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 679 1:12.95 +3.64 QB
Entry time: 1:12.46 (+0.49)
50m: 34.45
100m: 1:12.95
(38.50)
13 Mathilda Hyldal Jung 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 676 1:13.07 +3.76
Entry time: 1:10.45 (+2.62)
50m: 33.90
100m: 1:13.07
(39.17)
14 Julie K Rose 2003 Sigma Swim Allerød +0.71 664 1:13.49 +4.18
Entry time: 1:12.75 (+0.74)
50m: 34.49
100m: 1:13.49
(39.00)
15 Laura Fogh 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.71 649 1:14.04 +4.73
Entry time: 1:11.89 (+2.15)
50m: 34.54
100m: 1:14.04
(39.50)
16 Frederikke Mertins 2000 Hvidovre Svømmeklub 644 1:14.24 +4.93
Entry time: 1:11.55 (+2.69)
50m: 34.68
100m: 1:14.24
(39.56)
17 Sara Damkjær Bartels 2004 Gladsaxe Svømmeklub 642 1:14.33 +5.02
Entry time: 1:11.19 (+3.14)
50m: 34.60
100m: 1:14.33
(39.73)
18 Anna Munk Fuglsang 2005 Svømmeklubben S 68 +0.71 617 1:15.30 +5.99
Entry time: 1:12.23 (+3.07)
50m: 35.78
100m: 1:15.30
(39.52)
19 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 +0.79 538 1:18.84 +9.53
Entry time: 1:17.31 (+1.53)
50m: 36.64
100m: 1:18.84
(42.20)
Event official at: 17-04-2021 13:12:52
17-04-2021 13:13.01 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Resultater
Danish Open 2021 Stævne 1
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og STT
50m Stævne dato: 17. apr  2021 to 21. apr  2021
Løb 2, 100m Brystsvømning Damer - Indledende heat
1:08.61 Thea Blomsterberg 2002 Budapest, Ungarn 22-08-2019
1:05.93 Rikke Møller Pedersen 1989 Barcelona, Spanien 30-07-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Blomsterberg 2002 Sigma Swim Birkerød 792 1:09.31 QA
Entry time: 1:08.31 (+1.00)
50m: 33.09
100m: 1:09.31
(36.22)
2 Josefine B. Pedersen 1999 Svømmeklubben MK31 791 1:09.32 +0.01 QA
Entry time: 1:08.51 (+0.81)
50m: 32.49
100m: 1:09.32
(36.83)
3 Clara Rybak-Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub 790 1:09.36 +0.05 QA
Entry time: 1:09.11 (+0.25)
50m: 33.20
100m: 1:09.36
(36.16)
4 Anna Wermuth 1996 Hovedstadens Svømmeklub 762 1:10.19 +0.88 QA
Entry time: 1:09.44 (+0.75)
50m: 33.17
100m: 1:10.19
(37.02)
5 Astrid Nielsen 2002 Esbjerg Svømmeklub 738 1:10.95 +1.64 QA
Entry time: 1:10.53 (+0.42)
50m: 33.27
100m: 1:10.95
(37.68)
6 Josephine Kruse 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup 736 1:11.00 +1.69 QA
Entry time: 1:11.61 (-0.61)
50m: 32.77
100m: 1:11.00
(38.23)
7 Matilde Schrøder 1996 Berns Swim Team 708 1:11.93 +2.62 QB
Entry time: 1:08.59 (+3.34)
50m: 33.97
100m: 1:11.93
(37.96)
8 Christina Nothdurfter 1994 Farum Svømmeklub +0.73 705 1:12.04 +2.73 QB
Entry time: 1:11.84 (+0.20)
50m: 34.17
100m: 1:12.04
(37.87)
9 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup 698 1:12.28 +2.97 QB
Entry time: 1:11.31 (+0.97)
50m: 34.16
100m: 1:12.28
(38.12)
10 Johanna Berthelsen 2000 Svømmeklubben MK31 696 1:12.33 +3.02 QB
Entry time: 1:11.24 (+1.09)
50m: 33.87
100m: 1:12.33
(38.46)
11 Julie D. Hald 1996 Agfs Svømmeafdeling +0.75 685 1:12.72 +3.41 QB
Entry time: 1:12.19 (+0.53)
50m: 34.39
100m: 1:12.72
(38.33)
12 Regitze Gaard 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 679 1:12.95 +3.64 QB
Entry time: 1:12.46 (+0.49)
50m: 34.45
100m: 1:12.95
(38.50)
13 Mathilda Hyldal Jung 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 676 1:13.07 +3.76
Entry time: 1:10.45 (+2.62)
50m: 33.90
100m: 1:13.07
(39.17)
14 Julie K Rose 2003 Sigma Swim Allerød +0.71 664 1:13.49 +4.18
Entry time: 1:12.75 (+0.74)
50m: 34.49
100m: 1:13.49
(39.00)
15 Laura Fogh 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.71 649 1:14.04 +4.73
Entry time: 1:11.89 (+2.15)
50m: 34.54
100m: 1:14.04
(39.50)
16 Frederikke Mertins 2000 Hvidovre Svømmeklub 644 1:14.24 +4.93
Entry time: 1:11.55 (+2.69)
50m: 34.68
100m: 1:14.24
(39.56)
17 Sara Damkjær Bartels 2004 Gladsaxe Svømmeklub 642 1:14.33 +5.02
Entry time: 1:11.19 (+3.14)
50m: 34.60
100m: 1:14.33
(39.73)
18 Anna Munk Fuglsang 2005 Svømmeklubben S 68 +0.71 617 1:15.30 +5.99
Entry time: 1:12.23 (+3.07)
50m: 35.78
100m: 1:15.30
(39.52)
19 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 +0.79 538 1:18.84 +9.53
Entry time: 1:17.31 (+1.53)
50m: 36.64
100m: 1:18.84
(42.20)
Event official at: 17-04-2021 13:12:52
17-04-2021 13:13.01 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Heat resultat
Danish Open 2021 Stævne 1
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og STT
50m Stævne dato: 17. apr  2021 to 21. apr  2021
Løb 2, 100m Brystsvømning Damer - A Finale
1:08.61 Thea Blomsterberg 2002 Budapest, Ungarn 22-08-2019
1:05.93 Rikke Møller Pedersen 1989 Barcelona, Spanien 30-07-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Blomsterberg 2002 Sigma Swim Birkerød +0.71 802 1:09.00
Entry time: 1:09.31 (-0.31)
50m: 32.45
100m: 1:09.00
(36.55)
2 Clara Rybak-Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub +0.74 792 1:09.31 +0.31
Entry time: 1:09.36 (-0.05)
50m: 33.21
100m: 1:09.31
(36.10)
3 Anna Wermuth 1996 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 791 1:09.33 +0.33
Entry time: 1:10.19 (-0.86)
50m: 32.70
100m: 1:09.33
(36.63)
4 Josefine B. Pedersen 1999 Svømmeklubben MK31 +0.80 780 1:09.66 +0.66
Entry time: 1:09.32 (+0.34)
50m: 32.37
100m: 1:09.66
(37.29)
5 Josephine Kruse 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.67 769 1:09.98 +0.98
Entry time: 1:11.00 (-1.02)
50m: 32.49
100m: 1:09.98
(37.49)
6 Astrid Nielsen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.65 740 1:10.90 +1.90
Entry time: 1:10.95 (-0.05)
50m: 32.94
100m: 1:10.90
(37.96)
Event official at: 17-04-2021 18:55:08
Løb 2, 100m Brystsvømning Damer - B Finale
1:08.61 Thea Blomsterberg 2002 Budapest, Ungarn 22-08-2019
1:05.93 Rikke Møller Pedersen 1989 Barcelona, Spanien 30-07-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Regitze Gaard 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 712 1:11.81
Entry time: 1:12.95 (-1.14)
50m: 34.11
100m: 1:11.81
(37.70)
2 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.73 708 1:11.93 +0.12
Entry time: 1:12.28 (-0.35)
50m: 34.41
100m: 1:11.93
(37.52)
3 Johanna Berthelsen 2000 Svømmeklubben MK31 +0.68 703 1:12.09 +0.28
Entry time: 1:12.33 (-0.24)
50m: 33.51
100m: 1:12.09
(38.58)
4 Matilde Schrøder 1996 Berns Swim Team +0.79 693 1:12.45 +0.64
Entry time: 1:11.93 (+0.52)
50m: 34.00
100m: 1:12.45
(38.45)
5 Christina Nothdurfter 1994 Farum Svømmeklub +0.71 685 1:12.73 +0.92
Entry time: 1:12.04 (+0.69)
50m: 33.73
100m: 1:12.73
(39.00)
6 Julie D. Hald 1996 Agfs Svømmeafdeling +0.75 669 1:13.29 +1.48
Entry time: 1:12.72 (+0.57)
50m: 34.91
100m: 1:13.29
(38.38)
Event official at: 17-04-2021 18:55:08
17-04-2021 18:55.10 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Heat resultat
Danish Open 2021 Stævne 1
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og STT
50m Stævne dato: 17. apr  2021 to 21. apr  2021
Løb 2, 100m Brystsvømning Damer - A Finale
1:08.61 Thea Blomsterberg 2002 Budapest, Ungarn 22-08-2019
1:05.93 Rikke Møller Pedersen 1989 Barcelona, Spanien 30-07-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thea Blomsterberg 2002 Sigma Swim Birkerød +0.71 802 1:09.00
Entry time: 1:09.31 (-0.31)
50m: 32.45
100m: 1:09.00
(36.55)
2 Clara Rybak-Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub +0.74 792 1:09.31 +0.31
Entry time: 1:09.36 (-0.05)
50m: 33.21
100m: 1:09.31
(36.10)
3 Anna Wermuth 1996 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 791 1:09.33 +0.33
Entry time: 1:10.19 (-0.86)
50m: 32.70
100m: 1:09.33
(36.63)
4 Josefine B. Pedersen 1999 Svømmeklubben MK31 +0.80 780 1:09.66 +0.66
Entry time: 1:09.32 (+0.34)
50m: 32.37
100m: 1:09.66
(37.29)
5 Josephine Kruse 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.67 769 1:09.98 +0.98
Entry time: 1:11.00 (-1.02)
50m: 32.49
100m: 1:09.98
(37.49)
6 Astrid Nielsen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.65 740 1:10.90 +1.90
Entry time: 1:10.95 (-0.05)
50m: 32.94
100m: 1:10.90
(37.96)
Event official at: 17-04-2021 18:55:08
Løb 2, 100m Brystsvømning Damer - B Finale
1:08.61 Thea Blomsterberg 2002 Budapest, Ungarn 22-08-2019
1:05.93 Rikke Møller Pedersen 1989 Barcelona, Spanien 30-07-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Regitze Gaard 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 712 1:11.81
Entry time: 1:12.95 (-1.14)
50m: 34.11
100m: 1:11.81
(37.70)
2 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.73 708 1:11.93 +0.12
Entry time: 1:12.28 (-0.35)
50m: 34.41
100m: 1:11.93
(37.52)
3 Johanna Berthelsen 2000 Svømmeklubben MK31 +0.68 703 1:12.09 +0.28
Entry time: 1:12.33 (-0.24)
50m: 33.51
100m: 1:12.09
(38.58)
4 Matilde Schrøder 1996 Berns Swim Team +0.79 693 1:12.45 +0.64
Entry time: 1:11.93 (+0.52)
50m: 34.00
100m: 1:12.45
(38.45)
5 Christina Nothdurfter 1994 Farum Svømmeklub +0.71 685 1:12.73 +0.92
Entry time: 1:12.04 (+0.69)
50m: 33.73
100m: 1:12.73
(39.00)
6 Julie D. Hald 1996 Agfs Svømmeafdeling +0.75 669 1:13.29 +1.48
Entry time: 1:12.72 (+0.57)
50m: 34.91
100m: 1:13.29
(38.38)
Event official at: 17-04-2021 18:55:08
17-04-2021 18:55.10 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Resultater
Danish Open 2021 Stævne 1
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og STT
50m Stævne dato: 17. apr  2021 to 21. apr  2021
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer - Indledende heat
23.07 Magnus Westermann 1995 Bellahøj, Danmark 29-03-2013
22.36 Jakob S. Andkjær 1985 Esbjerg, Danmark 11-04-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Riedel Lentz 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.62 764 22.87 QA
Entry time: 22.91 (-0.04)
2 Jonas Nervil Kistorp 1997 Lyngby Svømmeklub +0.65 763 22.88 +0.01 QA
Entry time: 23.08 (-0.20)
3 Frederik Møller 2002 Helsingør Svømmeklub +0.60 759 22.92 +0.05 QA
Entry time: 22.90 (+0.02)
4 Malthe Lindeblad 2001 Vejle Svømmeklub +0.64 732 23.20 +0.33 QA
Entry time: 22.83 (+0.37)
5 Kevin Witt Christensen 1995 Farum Svømmeklub +0.71 712 23.41 +0.54 QA
Entry time: 23.26 (+0.15)
6 Oliver Jacobsen 1997 Hvidovre Svømmeklub +0.67 698 23.57 +0.70 QA
Entry time: 23.39 (+0.18)
7 Julius Munk 2000 Helsingør Svømmeklub +0.62 687 23.69 +0.82 QB
Entry time: 23.91 (-0.22)
8 Magnus Dyg Holme 2002 Vejle Svømmeklub +0.65 669 23.90 +1.03 QB
Entry time: 24.07 (-0.17)
9 Peter Vangsgaard 2000 Gentofte Svømme Klub +0.69 668 23.92 +1.05 QB
Entry time: 24.23 (-0.31)
10 Jet Li Fuhrmann 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 660 24.01 +1.14 QB
Entry time: 24.01 (=)
11 Alexander Tullberg 2003 Hørsholm Svømmeforening +0.67 645 24.20 +1.33 QB
Entry time: 23.77 (+0.43)
12 Patrick Zakaryan Olsen 2002 Horsens Svømmeklub +0.65 640 24.26 +1.39 QB
Entry time: 24.43 (-0.17)
13 Valdemar Brøns 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.71 630 24.39 +1.52
Entry time: 25.13 (-0.74)
14 Alfred Højberg 2002 Sigma Swim Birkerød +0.63 615 24.58 +1.71
Entry time: 24.29 (+0.29)
15 Lasse Dall 1997 Esbjerg Svømmeklub +0.66 613 24.61 +1.74
Entry time: 23.79 (+0.82)
16 Kasper Johnsen 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.68 605 24.71 +1.84
Entry time: 25.09 (-0.38)
17 Lawrence Langley 2001 Aalborg Svømmeklub +0.64 593 24.88 +2.01
Entry time: 25.35 (-0.47)
18 Kristian B Rasmussen 2003 Svømmeklubben S 68 +0.70 591 24.91 +2.04
Entry time: 24.99 (-0.08)
18 Rasmus Warberg 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 591 24.91 +2.04
Entry time: 25.32 (-0.41)
20 Andreas Hougaard 2000 Aalborg Svømmeklub +0.62 363 29.31 +6.44
Entry time: 25.63 (+3.68)
Event official at: 17-04-2021 13:13:06
17-04-2021 13:13.11 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Resultater
Danish Open 2021 Stævne 1
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og STT
50m Stævne dato: 17. apr  2021 to 21. apr  2021
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer - Indledende heat
23.07 Magnus Westermann 1995 Bellahøj, Danmark 29-03-2013
22.36 Jakob S. Andkjær 1985 Esbjerg, Danmark 11-04-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Riedel Lentz 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.62 764 22.87 QA
Entry time: 22.91 (-0.04)
2 Jonas Nervil Kistorp 1997 Lyngby Svømmeklub +0.65 763 22.88 +0.01 QA
Entry time: 23.08 (-0.20)
3 Frederik Møller 2002 Helsingør Svømmeklub +0.60 759 22.92 +0.05 QA
Entry time: 22.90 (+0.02)
4 Malthe Lindeblad 2001 Vejle Svømmeklub +0.64 732 23.20 +0.33 QA
Entry time: 22.83 (+0.37)
5 Kevin Witt Christensen 1995 Farum Svømmeklub +0.71 712 23.41 +0.54 QA
Entry time: 23.26 (+0.15)
6 Oliver Jacobsen 1997 Hvidovre Svømmeklub +0.67 698 23.57 +0.70 QA
Entry time: 23.39 (+0.18)
7 Julius Munk 2000 Helsingør Svømmeklub +0.62 687 23.69 +0.82 QB
Entry time: 23.91 (-0.22)
8 Magnus Dyg Holme 2002 Vejle Svømmeklub +0.65 669 23.90 +1.03 QB
Entry time: 24.07 (-0.17)
9 Peter Vangsgaard 2000 Gentofte Svømme Klub +0.69 668 23.92 +1.05 QB
Entry time: 24.23 (-0.31)
10 Jet Li Fuhrmann 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 660 24.01 +1.14 QB
Entry time: 24.01 (=)
11 Alexander Tullberg 2003 Hørsholm Svømmeforening +0.67 645 24.20 +1.33 QB
Entry time: 23.77 (+0.43)
12 Patrick Zakaryan Olsen 2002 Horsens Svømmeklub +0.65 640 24.26 +1.39 QB
Entry time: 24.43 (-0.17)
13 Valdemar Brøns 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.71 630 24.39 +1.52
Entry time: 25.13 (-0.74)
14 Alfred Højberg 2002 Sigma Swim Birkerød +0.63 615 24.58 +1.71
Entry time: 24.29 (+0.29)
15 Lasse Dall 1997 Esbjerg Svømmeklub +0.66 613 24.61 +1.74
Entry time: 23.79 (+0.82)
16 Kasper Johnsen 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.68 605 24.71 +1.84
Entry time: 25.09 (-0.38)
17 Lawrence Langley 2001 Aalborg Svømmeklub +0.64 593 24.88 +2.01
Entry time: 25.35 (-0.47)
18 Kristian B Rasmussen 2003 Svømmeklubben S 68 +0.70 591 24.91 +2.04
Entry time: 24.99 (-0.08)
18 Rasmus Warberg 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 591 24.91 +2.04
Entry time: 25.32 (-0.41)
20 Andreas Hougaard 2000 Aalborg Svømmeklub +0.62 363 29.31 +6.44
Entry time: 25.63 (+3.68)
Event official at: 17-04-2021 13:13:06
17-04-2021 13:13.11 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Heat resultat
Danish Open 2021 Stævne 1
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og STT
50m Stævne dato: 17. apr  2021 to 21. apr  2021
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer - A Finale
23.07 Magnus Westermann 1995 Bellahøj, Danmark 29-03-2013
22.36 Jakob S. Andkjær 1985 Esbjerg, Danmark 11-04-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Malthe Lindeblad 2001 Vejle Svømmeklub +0.64 774 22.77
Entry time: 23.20 (-0.43)
2 Jonas Nervil Kistorp 1997 Lyngby Svømmeklub +0.65 766 22.85 +0.08
Entry time: 22.88 (-0.03)
3 Frederik Møller 2002 Helsingør Svømmeklub +0.65 758 22.93 +0.16
Entry time: 22.92 (+0.01)
4 Frederik Riedel Lentz 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.62 746 23.05 +0.28
Entry time: 22.87 (+0.18)
5 Kevin Witt Christensen 1995 Farum Svømmeklub +0.74 722 23.30 +0.53
Entry time: 23.41 (-0.11)
6 Oliver Jacobsen 1997 Hvidovre Svømmeklub +0.67 715 23.38 +0.61
Entry time: 23.57 (-0.19)
Event official at: 17-04-2021 18:54:15
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer - B Finale
23.07 Magnus Westermann 1995 Bellahøj, Danmark 29-03-2013
22.36 Jakob S. Andkjær 1985 Esbjerg, Danmark 11-04-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julius Munk 2000 Helsingør Svømmeklub +0.62 703 23.51
Entry time: 23.69 (-0.18)
2 Magnus Dyg Holme 2002 Vejle Svømmeklub +0.65 671 23.88 +0.37
Entry time: 23.90 (-0.02)
2 Alexander Tullberg 2003 Hørsholm Svømmeforening +0.65 671 23.88 +0.37
Entry time: 24.20 (-0.32)
4 Peter Vangsgaard 2000 Gentofte Svømme Klub +0.69 663 23.97 +0.46
Entry time: 23.92 (+0.05)
5 Jet Li Fuhrmann 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.63 663 23.98 +0.47
Entry time: 24.01 (-0.03)
6 Patrick Zakaryan Olsen 2002 Horsens Svømmeklub +0.65 656 24.06 +0.55
Entry time: 24.26 (-0.20)
Event official at: 17-04-2021 18:54:15
17-04-2021 18:54.17 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Heat resultat
Danish Open 2021 Stævne 1
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og STT
50m Stævne dato: 17. apr  2021 to 21. apr  2021
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer - A Finale
23.07 Magnus Westermann 1995 Bellahøj, Danmark 29-03-2013
22.36 Jakob S. Andkjær 1985 Esbjerg, Danmark 11-04-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Malthe Lindeblad 2001 Vejle Svømmeklub +0.64 774 22.77
Entry time: 23.20 (-0.43)
2 Jonas Nervil Kistorp 1997 Lyngby Svømmeklub +0.65 766 22.85 +0.08
Entry time: 22.88 (-0.03)
3 Frederik Møller 2002 Helsingør Svømmeklub +0.65 758 22.93 +0.16
Entry time: 22.92 (+0.01)
4 Frederik Riedel Lentz 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.62 746 23.05 +0.28
Entry time: 22.87 (+0.18)
5 Kevin Witt Christensen 1995 Farum Svømmeklub +0.74 722 23.30 +0.53
Entry time: 23.41 (-0.11)
6 Oliver Jacobsen 1997 Hvidovre Svømmeklub +0.67 715 23.38 +0.61
Entry time: 23.57 (-0.19)
Event official at: 17-04-2021 18:54:15
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer - B Finale
23.07 Magnus Westermann 1995 Bellahøj, Danmark 29-03-2013
22.36 Jakob S. Andkjær 1985 Esbjerg, Danmark 11-04-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Julius Munk 2000 Helsingør Svømmeklub +0.62 703 23.51
Entry time: 23.69 (-0.18)
2 Magnus Dyg Holme 2002 Vejle Svømmeklub +0.65 671 23.88 +0.37
Entry time: 23.90 (-0.02)
2 Alexander Tullberg 2003 Hørsholm Svømmeforening +0.65 671 23.88 +0.37
Entry time: 24.20 (-0.32)
4 Peter Vangsgaard 2000 Gentofte Svømme Klub +0.69 663 23.97 +0.46
Entry time: 23.92 (+0.05)
5 Jet Li Fuhrmann 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.63 663 23.98 +0.47
Entry time: 24.01 (-0.03)
6 Patrick Zakaryan Olsen 2002 Horsens Svømmeklub +0.65 656 24.06 +0.55
Entry time: 24.26 (-0.20)
Event official at: 17-04-2021 18:54:15
17-04-2021 18:54.17 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion
Document
Resultater
Danish Open 2021 Stævne 1
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og STT
50m Stævne dato: 17. apr  2021 to 21. apr  2021
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer - Indledende heat
59.69 Mie Østergaard Nielsen 1996 Bellahøj, Danmark 24-03-2012
58.73 Mie Østergaard Nielsen 1996 London, GBR 19-05-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Hansen 2002 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.67 765 1:02.93 QA
Entry time: 1:02.25 (+0.68)
50m: 30.15
100m: 1:02.93
(32.78)
2 Karoline Sørensen 2002 Thisted Svømmeklub +0.58 759 1:03.10 +0.17 QA
Entry time: 1:01.66 (+1.44)
50m: 30.72
100m: 1:03.10
(32.38)
3 Julie Krøyer Svendsen 2002 GTI - Ishøj +0.64 757 1:03.15 +0.22 -
Entry time: 1:01.62 (+1.53)
50m: 29.75
100m: 1:03.15
(33.40)
4 Liva Palmund 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.58 753 1:03.27 +0.34 QA
Entry time: 1:01.62 (+1.65)
50m: 30.71
100m: 1:03.27
(32.56)
5 Elisabeth Sabroe Ebbesen 2002 Gentofte Svømme Klub +0.63 748 1:03.41 +0.48 -
Entry time: 1:04.36 (-0.95)
50m: 30.61
100m: 1:03.41
(32.80)
6 Signhild Joensen 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.73 743 1:03.54 +0.61 QA
Entry time: 1:03.42 (+0.12)
50m: 30.81
100m: 1:03.54
(32.73)
7 Sara Sylvest 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.60 723 1:04.12 +1.19 QA
Entry time: 1:02.51 (+1.61)
50m: 31.30
100m: 1:04.12
(32.82)
8 Kristine Nilsson Norby 2005 Gentofte Svømme Klub +0.62 721 1:04.19 +1.26 QA
Entry time: 1:03.08 (+1.11)
50m: 31.32
100m: 1:04.19
(32.87)
9 Schastine Tabor 2005 Swim Team Taastrup +0.57 717 1:04.31 +1.38 QB
Entry time: 1:04.91 (-0.60)
50m: 31.43
100m: 1:04.31
(32.88)
10 Victoria Bierre 2000 Herlev Svømning +0.57 715 1:04.37 +1.44 QB
Entry time: 1:01.81 (+2.56)
50m: 30.50
100m: 1:04.37
(33.87)
11 Julie Stampe 2002 Sigma Swim Allerød +0.57 714 1:04.39 +1.46 QB
Entry time: 1:02.94 (+1.45)
50m: 31.25
100m: 1:04.39
(33.14)
12 Melanie Eggertsen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.55 702 1:04.75 +1.82 QB
Entry time: 1:04.27 (+0.48)
50m: 31.28
100m: 1:04.75
(33.47)
13 Ella Korre Stenholt 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.59 700 1:04.81 +1.88 QB
Entry time: 1:03.36 (+1.45)
50m: 31.35
100m: 1:04.81
(33.46)
14 Falka Tind 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.58 686 1:05.26 +2.33 QB
Entry time: 1:04.82 (+0.44)
50m: 31.71
100m: 1:05.26
(33.55)
15 Katrine Bonefeld 2004 Sigma Swim Birkerød +0.58 675 1:05.61 +2.68
Entry time: 1:04.97 (+0.64)
50m: 31.79
100m: 1:05.61
(33.82)
16 Lærke Rask Sander 2002 Svømmeklubben MK31 +0.68 675 1:05.62 +2.69
Entry time: 1:04.12 (+1.50)
50m: 31.27
100m: 1:05.62
(34.35)
17 Ida Jacobsen 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.65 649 1:06.46 +3.53
Entry time: 1:05.12 (+1.34)
50m: 31.98
100m: 1:06.46
(34.48)