2022-08-13   21:34:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danish Open 2021 - Stævne 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende lørdag A-flight

Document
Resultater
Danish Open 2021 Stævne 1
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og STT
50m Stævne dato: 17. apr  2021 to 21. apr  2021
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer - Indledende heat
23.07 Magnus Westermann 1995 Bellahøj, Danmark 29-03-2013
22.36 Jakob S. Andkjær 1985 Esbjerg, Danmark 11-04-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Riedel Lentz 2001 Gladsaxe Svømmeklub +0.62 764 22.87 QA
Entry time: 22.91 (-0.04)
2 Jonas Nervil Kistorp 1997 Lyngby Svømmeklub +0.65 763 22.88 +0.01 QA
Entry time: 23.08 (-0.20)
3 Frederik Møller 2002 Helsingør Svømmeklub +0.60 759 22.92 +0.05 QA
Entry time: 22.90 (+0.02)
4 Malthe Lindeblad 2001 Vejle Svømmeklub +0.64 732 23.20 +0.33 QA
Entry time: 22.83 (+0.37)
5 Kevin Witt Christensen 1995 Farum Svømmeklub +0.71 712 23.41 +0.54 QA
Entry time: 23.26 (+0.15)
6 Oliver Jacobsen 1997 Hvidovre Svømmeklub +0.67 698 23.57 +0.70 QA
Entry time: 23.39 (+0.18)
7 Julius Munk 2000 Helsingør Svømmeklub +0.62 687 23.69 +0.82 QB
Entry time: 23.91 (-0.22)
8 Magnus Dyg Holme 2002 Vejle Svømmeklub +0.65 669 23.90 +1.03 QB
Entry time: 24.07 (-0.17)
9 Peter Vangsgaard 2000 Gentofte Svømme Klub +0.69 668 23.92 +1.05 QB
Entry time: 24.23 (-0.31)
10 Jet Li Fuhrmann 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 660 24.01 +1.14 QB
Entry time: 24.01 (=)
11 Alexander Tullberg 2003 Hørsholm Svømmeforening +0.67 645 24.20 +1.33 QB
Entry time: 23.77 (+0.43)
12 Patrick Zakaryan Olsen 2002 Horsens Svømmeklub +0.65 640 24.26 +1.39 QB
Entry time: 24.43 (-0.17)
13 Valdemar Brøns 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.71 630 24.39 +1.52
Entry time: 25.13 (-0.74)
14 Alfred Højberg 2002 Sigma Swim Birkerød +0.63 615 24.58 +1.71
Entry time: 24.29 (+0.29)
15 Lasse Dall 1997 Esbjerg Svømmeklub +0.66 613 24.61 +1.74
Entry time: 23.79 (+0.82)
16 Kasper Johnsen 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.68 605 24.71 +1.84
Entry time: 25.09 (-0.38)
17 Lawrence Langley 2001 Aalborg Svømmeklub +0.64 593 24.88 +2.01
Entry time: 25.35 (-0.47)
18 Kristian B Rasmussen 2003 Svømmeklubben S 68 +0.70 591 24.91 +2.04
Entry time: 24.99 (-0.08)
18 Rasmus Warberg 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.70 591 24.91 +2.04
Entry time: 25.32 (-0.41)
20 Andreas Hougaard 2000 Aalborg Svømmeklub +0.62 363 29.31 +6.44
Entry time: 25.63 (+3.68)
Event official at: 17-04-2021 13:13:06
17-04-2021 13:13.11 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner