2022-08-12   20:28:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Danish Open 2021 - Stævne 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Indledende lørdag A-flight

Document
Resultater
Danish Open 2021 Stævne 1
Placering: Taastrup Svømmehal Arrangør Dansk Svømmeunion og STT
50m Stævne dato: 17. apr  2021 to 21. apr  2021
Løb 4, 100m Rygsvømning Damer - Indledende heat
59.69 Mie Østergaard Nielsen 1996 Bellahøj, Danmark 24-03-2012
58.73 Mie Østergaard Nielsen 1996 London, GBR 19-05-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofie Hansen 2002 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.67 765 1:02.93 QA
Entry time: 1:02.25 (+0.68)
50m: 30.15
100m: 1:02.93
(32.78)
2 Karoline Sørensen 2002 Thisted Svømmeklub +0.58 759 1:03.10 +0.17 QA
Entry time: 1:01.66 (+1.44)
50m: 30.72
100m: 1:03.10
(32.38)
3 Julie Krøyer Svendsen 2002 GTI - Ishøj +0.64 757 1:03.15 +0.22 -
Entry time: 1:01.62 (+1.53)
50m: 29.75
100m: 1:03.15
(33.40)
4 Liva Palmund 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.58 753 1:03.27 +0.34 QA
Entry time: 1:01.62 (+1.65)
50m: 30.71
100m: 1:03.27
(32.56)
5 Elisabeth Sabroe Ebbesen 2002 Gentofte Svømme Klub +0.63 748 1:03.41 +0.48 -
Entry time: 1:04.36 (-0.95)
50m: 30.61
100m: 1:03.41
(32.80)
6 Signhild Joensen 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.73 743 1:03.54 +0.61 QA
Entry time: 1:03.42 (+0.12)
50m: 30.81
100m: 1:03.54
(32.73)
7 Sara Sylvest 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.60 723 1:04.12 +1.19 QA
Entry time: 1:02.51 (+1.61)
50m: 31.30
100m: 1:04.12
(32.82)
8 Kristine Nilsson Norby 2005 Gentofte Svømme Klub +0.62 721 1:04.19 +1.26 QA
Entry time: 1:03.08 (+1.11)
50m: 31.32
100m: 1:04.19
(32.87)
9 Schastine Tabor 2005 Swim Team Taastrup +0.57 717 1:04.31 +1.38 QB
Entry time: 1:04.91 (-0.60)
50m: 31.43
100m: 1:04.31
(32.88)
10 Victoria Bierre 2000 Herlev Svømning +0.57 715 1:04.37 +1.44 QB
Entry time: 1:01.81 (+2.56)
50m: 30.50
100m: 1:04.37
(33.87)
11 Julie Stampe 2002 Sigma Swim Allerød +0.57 714 1:04.39 +1.46 QB
Entry time: 1:02.94 (+1.45)
50m: 31.25
100m: 1:04.39
(33.14)
12 Melanie Eggertsen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.55 702 1:04.75 +1.82 QB
Entry time: 1:04.27 (+0.48)
50m: 31.28
100m: 1:04.75
(33.47)
13 Ella Korre Stenholt 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.59 700 1:04.81 +1.88 QB
Entry time: 1:03.36 (+1.45)
50m: 31.35
100m: 1:04.81
(33.46)
14 Falka Tind 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.58 686 1:05.26 +2.33 QB
Entry time: 1:04.82 (+0.44)
50m: 31.71
100m: 1:05.26
(33.55)
15 Katrine Bonefeld 2004 Sigma Swim Birkerød +0.58 675 1:05.61 +2.68
Entry time: 1:04.97 (+0.64)
50m: 31.79
100m: 1:05.61
(33.82)
16 Lærke Rask Sander 2002 Svømmeklubben MK31 +0.68 675 1:05.62 +2.69
Entry time: 1:04.12 (+1.50)
50m: 31.27
100m: 1:05.62
(34.35)
17 Ida Jacobsen 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.65 649 1:06.46 +3.53
Entry time: 1:05.12 (+1.34)
50m: 31.98
100m: 1:06.46
(34.48)
18 Mille C. Berg 2001 Horsens Svømmeklub +0.67 647 1:06.53 +3.60
Entry time: 1:04.42 (+2.11)
50m: 32.80
100m: 1:06.53
(33.73)
19 Frederikke Marie Hansen 2003 Gladsaxe Svømmeklub +0.65 647 1:06.54 +3.61
Entry time: 1:03.46 (+3.08)
50m: 31.96
100m: 1:06.54
(34.58)
19 Fenja Romanski 2005 Aalborg Svømmeklub +0.68 647 1:06.54 +3.61
Entry time: 1:04.43 (+2.11)
50m: 31.92
100m: 1:06.54
(34.62)
21 Alma Heyn Stage 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.69 647 1:06.55 +3.62
Entry time: 1:04.81 (+1.74)
50m: 31.89
100m: 1:06.55
(34.66)
22 Anna Brandt Nielsen 1998 Hovedstadens Svømmeklub +0.63 644 1:06.65 +3.72
Entry time: 1:06.01 (+0.64)
50m: 32.38
100m: 1:06.65
(34.27)
23 Esther Else Grubert 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.58 629 1:07.17 +4.24
Entry time: 1:05.68 (+1.49)
50m: 33.08
100m: 1:07.17
(34.09)
24 Amalie Wichmann Larsen 2005 Køge Svømmeklub +0.69 608 1:07.95 +5.02
Entry time: 1:05.00 (+2.95)
50m: 31.99
100m: 1:07.95
(35.96)
25 Rebecca Petersen 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 558 1:09.90 +6.97
Entry time: 1:05.86 (+4.04)
50m: 33.46
100m: 1:09.90
(36.44)
Event official at: 17-04-2021 14:05:40
17-04-2021 14:05.49 Datahandling: WinGrodan 2.7 Licens til: Dansk Svømmeunion

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner