2021-10-27   11:26:47
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för JSM/Sum-Sim äldre & Sum-Sim 16 år (50m)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
JSM/Sum-Sim äldre & Sum-Sim 16 år
Plats: Kungsbacka badhus Arrangör: Svensk Simidrott & Kungsbacka SS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jul 2021 till den 18 jul 2021
Gren 1, 200m Frisim Herrar Sum-Sim 16 år - Final
SR 1:46.50 Robin Hanson 2001 Spårvägen SF (SWE) Budapest (HUN) 2021-05-20
SJ 1:46.93 Robin Hanson 2001 Järfälla S (SWE) Kazan (RUS) 2019-07-07
16 år 1:49.34 Robin Hanson 2001 Järfälla S (SWE) Györ (HUN) 2017-07-24
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Humling 2005 Linköpings Allmänna SS +0.70 668 1:56.68
50m: 27.02
100m: 56.51
(29.49)
150m: 1:26.71
(30.20)
200m: 1:56.68
(29.97)
2 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb +0.67 618 1:59.71 +3.03
50m: 27.40
100m: 57.49
(30.09)
150m: 1:28.58
(31.09)
200m: 1:59.71
(31.13)
3 Viktor Svärd 2005 Simklubben Ägir +0.71 598 2:01.01 +4.33
50m: 28.24
100m: 58.86
(30.62)
150m: 1:30.23
(31.37)
200m: 2:01.01
(30.78)
4 Hilding Hallberg 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.65 598 2:01.02 +4.34
50m: 27.73
100m: 58.34
(30.61)
150m: 1:29.49
(31.15)
200m: 2:01.02
(31.53)
5 Tim Rogersson 2005 Simklubben Neptun +0.70 598 2:01.04 +4.36
50m: 27.85
100m: 58.23
(30.38)
150m: 1:30.34
(32.11)
200m: 2:01.04
(30.70)
6 Seth Nillund 2005 Malmö Kappsimningsklubb 593 2:01.35 +4.67
50m: 28.05
100m: 58.65
(30.60)
150m: 1:29.88
(31.23)
200m: 2:01.35
(31.47)
7 Axel Vaide 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.66 578 2:02.43 +5.75
50m: 28.58
100m: 59.42
(30.84)
150m: 1:31.14
(31.72)
200m: 2:02.43
(31.29)
8 Joel Nilsson 2005 Ängelholms Simsällskap +0.72 565 2:03.34 +6.66
50m: 27.60
100m: 57.87
(30.27)
150m: 1:29.98
(32.11)
200m: 2:03.34
(33.36)
9 Alexander Arnö 2005 Turebergs Simklubb 558 2:03.85 +7.17
50m: 28.57
100m: 59.71
(31.14)
150m: 1:31.80
(32.09)
200m: 2:03.85
(32.05)
10 Isaac Barrett 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 557 2:03.91 +7.23
50m: 28.07
100m: 59.16
(31.09)
150m: 1:31.92
(32.76)
200m: 2:03.91
(31.99)
11 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim 554 2:04.15 +7.47
50m: 28.11
100m: 59.59
(31.48)
150m: 1:31.97
(32.38)
200m: 2:04.15
(32.18)
12 Tim Nageus 2005 Simklubben Elfsborg 548 2:04.59 +7.91
50m: 28.14
100m: 59.19
(31.05)
150m: 1:32.30
(33.11)
200m: 2:04.59
(32.29)
13 Petter Bergdahl 2005 Simklubben Laxen +0.65 543 2:04.96 +8.28
50m: 28.22
100m: 1:00.05
(31.83)
150m: 1:33.11
(33.06)
200m: 2:04.96
(31.85)
14 Felix Tjärnberg 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.62 528 2:06.16 +9.48
50m: 27.90
100m: 58.81
(30.91)
150m: 1:32.00
(33.19)
200m: 2:06.16
(34.16)
15 Lucas Bontidean 2005 Simklubben Poseidon +0.62 527 2:06.25 +9.57
50m: 29.14
100m: 1:00.73
(31.59)
150m: 1:33.45
(32.72)
200m: 2:06.25
(32.80)
16 Carl Malm 2005 Spårvägen Simförening 526 2:06.32 +9.64
50m: 28.21
100m: 59.79
(31.58)
150m: 1:32.16
(32.37)
200m: 2:06.32
(34.16)
17 Casper Kristensen 2005 Landskrona Simsällskap +0.63 517 2:07.02 +10.34
50m: 29.20
100m: 1:02.49
(33.29)
150m: 1:35.37
(32.88)
200m: 2:07.02
(31.65)
18 Elvis Ericson 2005 Linköpings Allmänna SS 497 2:08.73 +12.05
50m: 29.04
100m: 1:01.37
(32.33)
150m: 1:35.27
(33.90)
200m: 2:08.73
(33.46)
Grenen officiell:  2021-07-16 09:22:46
Gren 1, 200m Frisim Herrar Sum-Sim Ä 17 år - Final
SR 1:46.50 Robin Hanson 2001 Spårvägen SF (SWE) Budapest (HUN) 2021-05-20
SJ 1:46.93 Robin Hanson 2001 Järfälla S (SWE) Kazan (RUS) 2019-07-07
16 år 1:49.34 Robin Hanson 2001 Järfälla S (SWE) Györ (HUN) 2017-07-24
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Markus Stahre 2004 Linköpings Allmänna SS +0.72 641 1:58.28
50m: 27.55
100m: 57.72
(30.17)
150m: 1:28.15
(30.43)
200m: 1:58.28
(30.13)
2 Adi Ramovic 2004 Upsala Simsällskap +0.61 635 1:58.66 +0.38
50m: 27.53
100m: 57.78
(30.25)
150m: 1:28.28
(30.50)
200m: 1:58.66
(30.38)
3 William Lundblad 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.68 630 1:58.97 +0.69
50m: 27.73
100m: 57.52
(29.79)
150m: 1:28.38
(30.86)
200m: 1:58.97
(30.59)
4 Linus Areblad 2004 Väsby Simsällskap +0.74 620 1:59.59 +1.31
50m: 28.49
100m: 58.62
(30.13)
150m: 1:29.50
(30.88)
200m: 1:59.59
(30.09)
5 Oscar Bjering 2004 Simklubben Laxen +0.78 618 1:59.72 +1.44
50m: 28.17
100m: 58.10
(29.93)
150m: 1:29.14
(31.04)
200m: 1:59.72
(30.58)
6 David Olofsson 2004 Simklubben Poseidon +0.71 607 2:00.46 +2.18
50m: 27.96
100m: 58.47
(30.51)
150m: 1:29.92
(31.45)
200m: 2:00.46
(30.54)
7 Fabian Lagström 2004 Motala Simsällskap +0.79 601 2:00.82 +2.54
50m: 28.76
100m: 59.39
(30.63)
150m: 1:30.24
(30.85)
200m: 2:00.82
(30.58)
8 Jibbe Schimmel 2004 Skövde Simsällskap +0.68 600 2:00.89 +2.61
50m: 27.44
100m: 57.37
(29.93)
150m: 1:28.67
(31.30)
200m: 2:00.89
(32.22)
9 Nils Malmberg 2004 Järfälla Simsällskap +0.72 599 2:01.00 +2.72
50m: 28.31
100m: 57.92
(29.61)
150m: 1:28.99
(31.07)
200m: 2:01.00
(32.01)
10 Charlie Skoglund Macmillan 2004 Simklubben Elfsborg +0.65 598 2:01.02 +2.74
50m: 27.80
100m: 58.74
(30.94)
150m: 1:30.49
(31.75)
200m: 2:01.02
(30.53)
11 Hektor Kvarnlöf 2004 Kungsbacka Simsällskap +0.63 592 2:01.46 +3.18
50m: 27.04
100m: 57.93
(30.89)
150m: 1:29.69
(31.76)
200m: 2:01.46
(31.77)
12 Noah Malmgren 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.68 582 2:02.16 +3.88
50m: 27.99
100m: 58.52
(30.53)
150m: 1:30.04
(31.52)
200m: 2:02.16
(32.12)
13 Jonathan Palminger 2004 Simklubben Triton +0.62 573 2:02.74 +4.46
50m: 28.58
100m: 59.77
(31.19)
150m: 1:31.16
(31.39)
200m: 2:02.74
(31.58)
14 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap 557 2:03.91 +5.63
50m: 28.24
100m: 59.51
(31.27)
150m: 1:31.96
(32.45)
200m: 2:03.91
(31.95)
15 Erik Olsson 2004 Simklubben Laxen +0.74 550 2:04.47 +6.19
50m: 28.33
100m: 59.56
(31.23)
150m: 1:32.24
(32.68)
200m: 2:04.47
(32.23)
Grenen officiell:  2021-07-16 09:22:46
Gren 1, 200m Frisim Herrar Sum-Sim Ä 18 år - Final
SR 1:46.50 Robin Hanson 2001 Spårvägen SF (SWE) Budapest (HUN) 2021-05-20
SJ 1:46.93 Robin Hanson 2001 Järfälla S (SWE) Kazan (RUS) 2019-07-07
16 år 1:49.34 Robin Hanson 2001 Järfälla S (SWE) Györ (HUN) 2017-07-24
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Felix Jedbratt 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.68 663 1:56.93
50m: 26.24
100m: 55.47
(29.23)
150m: 1:26.19
(30.72)
200m: 1:56.93
(30.74)
2 Henrik Lidström 2003 Umeå Simsällskap +0.81 634 1:58.69 +1.76
50m: 27.57
100m: 57.35
(29.78)
150m: 1:27.85
(30.50)
200m: 1:58.69
(30.84)
3 William Barkehed 2003 Linköpings Allmänna SS +0.66 613 2:00.06 +3.13
50m: 27.48
100m: 57.31
(29.83)
150m: 1:28.40
(31.09)
200m: 2:00.06
(31.66)
4 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening +0.61 588 2:01.73 +4.80
50m: 27.86
100m: 58.44
(30.58)
150m: 1:29.98
(31.54)
200m: 2:01.73
(31.75)
5 Ludvig Holfve 2003 Turebergs Simklubb +0.65 582 2:02.16 +5.23
50m: 28.87
100m: 1:00.16
(31.29)
150m: 1:32.03
(31.87)
200m: 2:02.16
(30.13)
6 Viktor Henrysson 2003 Jönköpings Simsällskap +0.63 577 2:02.46 +5.53
50m: 27.89
100m: 58.67
(30.78)
150m: 1:30.55
(31.88)
200m: 2:02.46
(31.91)
7 Pijus Guvenius 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.62 559 2:03.78 +6.85
50m: 27.71
100m: 58.54
(30.83)
150m: 1:31.21
(32.67)
200m: 2:03.78
(32.57)
8 Job Sanders 2003 Jönköpings Simsällskap +0.76 553 2:04.22 +7.29
50m: 28.02
100m: 58.82
(30.80)
150m: 1:31.25
(32.43)
200m: 2:04.22
(32.97)
9 Jakob Wassberg 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.76 539 2:05.30 +8.37
50m: 28.03
100m: 59.21
(31.18)
150m: 1:31.60
(32.39)
200m: 2:05.30
(33.70)
10 Alvin Eriksson 2003 Växjö Simsällskap +0.67 481 2:10.15 +13.22
50m: 28.43
100m: 1:00.29
(31.86)
150m: 1:34.91
(34.62)
200m: 2:10.15
(35.24)
Grenen officiell:  2021-07-16 09:22:46
Gren 1, 200m Frisim Herrar JSM Ä - Final
SR 1:46.50 Robin Hanson 2001 Spårvägen SF (SWE) Budapest (HUN) 2021-05-20
SJ 1:46.93 Robin Hanson 2001 Järfälla S (SWE) Kazan (RUS) 2019-07-07
16 år 1:49.34 Robin Hanson 2001 Järfälla S (SWE) Györ (HUN) 2017-07-24
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melker Olsson 2000 Simklubben Elfsborg +0.70 683 1:55.82
50m: 27.28
100m: 56.79
(29.51)
150m: 1:27.01
(30.22)
200m: 1:55.82
(28.81)
2 Victor Tremblay 2001 Jönköpings Simsällskap +0.67 680 1:55.97 +0.15
50m: 26.49
100m: 55.95
(29.46)
150m: 1:25.81
(29.86)
200m: 1:55.97
(30.16)
3 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening +0.62 672 1:56.40 +0.58
50m: 27.05
100m: 56.68
(29.63)
150m: 1:26.92
(30.24)
200m: 1:56.40
(29.48)
4 Martin Melinder 2001 Väsby Simsällskap +0.70 646 1:57.95 +2.13
50m: 27.26
100m: 56.71
(29.45)
150m: 1:27.30
(30.59)
200m: 1:57.95
(30.65)
Grenen officiell:  2021-07-16 09:22:46
2021-07-16 09:23:49 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Resultat
JSM/Sum-Sim äldre & Sum-Sim 16 år
Plats: Kungsbacka badhus Arrangör: Svensk Simidrott & Kungsbacka SS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jul 2021 till den 18 jul 2021
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar Sum-Sim 16 år - Final
SR 1:00.08 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS (SWE) Budapest (HUN) 2017-07-23
SJ 1:00.85 Johannes Skagius 1995 Sundsvalls SS (SWE) Jönköping (SWE) 2013-04-21
16 år 1:03.01 Johannes Skagius 1995 Sundsvalls SS (SWE) Trabzon (TUR) 2011-07-25
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun +0.70 585 1:08.00
50m: 32.13
100m: 1:08.00
(35.87)
2 Levente Nagy 2005 Simklubben Poseidon +0.66 565 1:08.78 +0.78
50m: 32.30
100m: 1:08.78
(36.48)
3 Bill Beckman 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.59 551 1:09.36 +1.36
50m: 32.25
100m: 1:09.36
(37.11)
4 David Bergqvist 2005 Jönköpings Simsällskap +0.76 522 1:10.60 +2.60
50m: 33.10
100m: 1:10.60
(37.50)
5 Malte Svensson 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.77 520 1:10.72 +2.72
50m: 32.80
100m: 1:10.72
(37.92)
6 Jack Sjöberg 2005 Wisby Simsällskap +0.64 487 1:12.28 +4.28
50m: 33.79
100m: 1:12.28
(38.49)
7 Uno Härmark 2005 Simklubben Neptun +0.65 470 1:13.14 +5.14
50m: 34.02
100m: 1:13.14
(39.12)
8 Erik Andersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.75 464 1:13.47 +5.47
50m: 34.10
100m: 1:13.47
(39.37)
9 Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.67 461 1:13.60 +5.60
50m: 34.05
100m: 1:13.60
(39.55)
10 Ludwig Skantz 2005 Järfälla Simsällskap +0.64 454 1:13.96 +5.96
50m: 34.38
100m: 1:13.96
(39.58)
11 Nayan Ljungholm 2005 Simklubben Poseidon +0.58 448 1:14.32 +6.32
50m: 34.62
100m: 1:14.32
(39.70)
Grenen officiell:  2021-07-16 09:40:10
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar Sum-Sim Ä 17 år - Final
SR 1:00.08 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS (SWE) Budapest (HUN) 2017-07-23
SJ 1:00.85 Johannes Skagius 1995 Sundsvalls SS (SWE) Jönköping (SWE) 2013-04-21
16 år 1:03.01 Johannes Skagius 1995 Sundsvalls SS (SWE) Trabzon (TUR) 2011-07-25
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb +0.67 643 1:05.87
50m: 30.85
100m: 1:05.87
(35.02)
2 Lucas Sterling 2004 Västerås Simsällskap +0.65 612 1:06.96 +1.09
50m: 31.94
100m: 1:06.96
(35.02)
3 Alvin Välkki 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.65 612 1:06.97 +1.10
50m: 31.28
100m: 1:06.97
(35.69)
4 Elias Lyth 2004 Wisby Simsällskap +0.74 602 1:07.33 +1.46
50m: 32.12
100m: 1:07.33
(35.21)
5 Marcus Nykvist 2004 Järfälla Simsällskap +0.62 598 1:07.51 +1.64
50m: 31.51
100m: 1:07.51
(36.00)
6 Hugo Westholm 2004 Täby Sim +0.73 596 1:07.56 +1.69
50m: 31.64
100m: 1:07.56
(35.92)
7 Fredrik Ekholm 2004 Kungsbacka Simsällskap +0.58 574 1:08.44 +2.57
50m: 32.11
100m: 1:08.44
(36.33)
8 Hannes Wrenne 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.67 572 1:08.52 +2.65
50m: 31.10
100m: 1:08.52
(37.42)
9 Vincent Hua 2004 Ringsjö Simklubb +0.65 550 1:09.39 +3.52
50m: 32.02
100m: 1:09.39
(37.37)
10 Anthon Huasson 2004 Ringsjö Simklubb +0.65 545 1:09.60 +3.73
50m: 31.94
100m: 1:09.60
(37.66)
11 Ragnar Simonsson 2004 Väsby Simsällskap +0.70 543 1:09.69 +3.82
50m: 32.50
100m: 1:09.69
(37.19)
12 Adam Juliusson 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.74 542 1:09.73 +3.86
50m: 32.53
100m: 1:09.73
(37.20)
13 Daniel Ruijs 2004 Falu Simsällskap +0.60 533 1:10.12 +4.25
50m: 31.83
100m: 1:10.12
(38.29)
14 Aron Persson 2004 Ystads Simsällskap +0.65 523 1:10.56 +4.69
50m: 32.10
100m: 1:10.56
(38.46)
15 Malte Laurén 2004 Simklubben Hajen +0.65 519 1:10.77 +4.90
50m: 33.58
100m: 1:10.77
(37.19)
16 Iyas Kalash 2004 Umeå Simsällskap +0.61 516 1:10.91 +5.04
50m: 31.94
100m: 1:10.91
(38.97)
17 Gustav Edlund 2004 Linköpings Allmänna SS +0.65 512 1:11.06 +5.19
50m: 32.88
100m: 1:11.06
(38.18)
Grenen officiell:  2021-07-16 09:40:10
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar Sum-Sim Ä 18 år - Final
SR 1:00.08 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS (SWE) Budapest (HUN) 2017-07-23
SJ 1:00.85 Johannes Skagius 1995 Sundsvalls SS (SWE) Jönköping (SWE) 2013-04-21
16 år 1:03.01 Johannes Skagius 1995 Sundsvalls SS (SWE) Trabzon (TUR) 2011-07-25
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elliot Fielder 2003 Motala Simsällskap +0.70 633 1:06.24
50m: 31.32
100m: 1:06.24
(34.92)
2 Linus Forsgren 2003 Simklubben Triton +0.61 613 1:06.95 +0.71
50m: 31.48
100m: 1:06.95
(35.47)
3 Martin Schön 2003 Bollnäs Simsällskap +0.63 600 1:07.42 +1.18
50m: 31.12
100m: 1:07.42
(36.30)
4 Ludvig Mathisen 2003 Karlstads Simsällskap +0.66 581 1:08.14 +1.90
50m: 31.57
100m: 1:08.14
(36.57)
5 Lukas  Malmström 2003 Skuru Idrottsklubb +0.67 580 1:08.19 +1.95
50m: 30.54
100m: 1:08.19
(37.65)
6 Simon Seel 2003 Täby Sim +0.64 570 1:08.58 +2.34
50m: 31.51
100m: 1:08.58
(37.07)
7 David Kaspervik 2003 Spårvägen Simförening +0.68 546 1:09.57 +3.33
50m: 32.34
100m: 1:09.57
(37.23)
8 Victor Karell 2003 Täby Sim +0.68 533 1:10.15 +3.91
50m: 32.05
100m: 1:10.15
(38.10)
9 Jonatan Holmquist 2003 Vellinge-Näsets Simklubb +0.65 532 1:10.17 +3.93
50m: 31.67
100m: 1:10.17
(38.50)
10 Jonathan Nilsson 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.61 531 1:10.20 +3.96
50m: 31.82
100m: 1:10.20
(38.38)
11 Felix Wrakén 2003 Jönköpings Simsällskap +0.74 524 1:10.51 +4.27
50m: 32.46
100m: 1:10.51
(38.05)
12 Oskar Lövberg 2003 Malmö Kappsimningsklubb +0.70 476 1:12.83 +6.59
50m: 33.71
100m: 1:12.83
(39.12)
13 Oliver Kock 2003 Helsingborgs Simsällskap +0.81 450 1:14.21 +7.97
50m: 34.45
100m: 1:14.21
(39.76)
14 Tom Dijkhuizen 2003 Västerås Simsällskap +0.55 439 1:14.80 +8.56
50m: 34.63
100m: 1:14.80
(40.17)
Grenen officiell:  2021-07-16 09:40:10
Gren 2, 100m Bröstsim Herrar JSM Ä - Final
SR 1:00.08 Erik Persson 1994 Kungsbacka SS (SWE) Budapest (HUN) 2017-07-23
SJ 1:00.85 Johannes Skagius 1995 Sundsvalls SS (SWE) Jönköping (SWE) 2013-04-21
16 år 1:03.01 Johannes Skagius 1995 Sundsvalls SS (SWE) Trabzon (TUR) 2011-07-25
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Englund 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.64 653 1:05.54
50m: 30.82
100m: 1:05.54
(34.72)
2 Elias Hyvönen 2000 Simklubben Elfsborg +0.66 632 1:06.28 +0.74
50m: 30.90
100m: 1:06.28
(35.38)
3 Lucas Lindblom 2000 Landskrona Simsällskap +0.64 619 1:06.71 +1.17
50m: 31.09
100m: 1:06.71
(35.62)
4 Axel Andrén 2001 Malmö Kappsimningsklubb +0.64 599 1:07.45 +1.91
50m: 31.12
100m: 1:07.45
(36.33)
5 Carl Göransson 2000 Väsby Simsällskap +0.66 595 1:07.61 +2.07
50m: 31.82
100m: 1:07.61
(35.79)
6 Klaudius  Schreck 2001 Södertörns Simsällskap +0.60 564 1:08.81 +3.27
50m: 32.19
100m: 1:08.81
(36.62)
7 Jonathan Hiltonsson 2000 Njurunda Simsällskap +0.63 563 1:08.85 +3.31
50m: 33.02
100m: 1:08.85
(35.83)
8 Sebastian Svensson 2001 Kungsbacka Simsällskap +0.62 553 1:09.29 +3.75
50m: 31.71
100m: 1:09.29
(37.58)
9 Hampus Dahlgren 2001 Kungsbacka Simsällskap +0.66 542 1:09.75 +4.21
50m: 32.80
100m: 1:09.75
(36.95)
10 Max Feng 2001 Göteborg Sim +0.64 525 1:10.47 +4.93
50m: 32.63
100m: 1:10.47
(37.84)
11 Gunnar Widerberg 2000 Simklubben Laxen +0.65 476 1:12.82 +7.28
50m: 33.21
100m: 1:12.82
(39.61)
Grenen officiell:  2021-07-16 09:40:10
2021-07-16 09:40:20 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Resultat
JSM/Sum-Sim äldre & Sum-Sim 16 år
Plats: Kungsbacka badhus Arrangör: Svensk Simidrott & Kungsbacka SS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jul 2021 till den 18 jul 2021
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar Sum-Sim 16 år - Final
SR 1:56.46 Simon Sjödin 1986 SK Neptun (SWE) Rio de Janeiro (BRA) 2016-08-08
SJ 2:00.94 Christoffer Wallin 1990 Helsingborgs S (SWE) Linköping (SWE) 2009-07-04
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Henrik Kraemer 2005 Lidköpings Gymnastik o SS +0.63 560 2:14.28
50m: 28.84
100m: 1:03.17
(34.33)
150m: 1:39.15
(35.98)
200m: 2:14.28
(35.13)
2 Caspian Humble 2005 Täby Sim +0.68 519 2:17.70 +3.42
50m: 29.62
100m: 1:04.51
(34.89)
150m: 1:40.19
(35.68)
200m: 2:17.70
(37.51)
3 Tobias Lindberg 2005 Södertörns Simsällskap +0.69 510 2:18.58 +4.30
50m: 30.37
100m: 1:05.12
(34.75)
150m: 1:41.55
(36.43)
200m: 2:18.58
(37.03)
4 Victor Borg 2005 Simklubben Triton +0.68 497 2:19.73 +5.45
50m: 30.04
100m: 1:05.02
(34.98)
150m: 1:42.08
(37.06)
200m: 2:19.73
(37.65)
5 Jonathan Ravn Rehnström 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.67 448 2:24.70 +10.42
50m: 30.33
100m: 1:06.11
(35.78)
150m: 1:44.74
(38.63)
200m: 2:24.70
(39.96)
6 Ante Kristensson 2005 Simklubben Ägir +0.70 444 2:25.05 +10.77
50m: 31.57
100m: 1:08.19
(36.62)
150m: 1:46.13
(37.94)
200m: 2:25.05
(38.92)
7 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun +0.65 443 2:25.17 +10.89
50m: 30.24
100m: 1:07.01
(36.77)
150m: 1:45.49
(38.48)
200m: 2:25.17
(39.68)
8 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.63 437 2:25.81 +11.53
50m: 31.05
100m: 1:07.72
(36.67)
150m: 1:45.94
(38.22)
200m: 2:25.81
(39.87)
9 Oliver Harper 2005 Järfälla Simsällskap +0.64 430 2:26.67 +12.39
50m: 31.10
100m: 1:06.55
(35.45)
150m: 1:45.16
(38.61)
200m: 2:26.67
(41.51)
10 Kim Larsson 2005 Simklubben Ran +0.66 423 2:27.44 +13.16
50m: 30.89
100m: 1:06.92
(36.03)
150m: 1:44.94
(38.02)
200m: 2:27.44
(42.50)
11 Samuel Sjökvist 2005 Gävle Simsällskap +0.85 421 2:27.74 +13.46
50m: 31.10
100m: 1:08.04
(36.94)
150m: 1:46.76
(38.72)
200m: 2:27.74
(40.98)
12 Erik Mulikov 2005 Säffle Simsällskap +0.64 418 2:28.03 +13.75
50m: 30.06
100m: 1:06.05
(35.99)
150m: 1:45.03
(38.98)
200m: 2:28.03
(43.00)
13 Gabriel Hachem 2005 Simklubben Ran +0.66 416 2:28.28 +14.00
50m: 31.31
100m: 1:07.34
(36.03)
150m: 1:45.32
(37.98)
200m: 2:28.28
(42.96)
14 August Jansson 2005 Örebro Simallians +0.72 412 2:28.72 +14.44
50m: 30.26
100m: 1:06.20
(35.94)
150m: 1:46.55
(40.35)
200m: 2:28.72
(42.17)
15 Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening +0.67 394 2:30.97 +16.69
50m: 31.17
100m: 1:08.24
(37.07)
150m: 1:48.08
(39.84)
200m: 2:30.97
(42.89)
16 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb +0.69 376 2:33.36 +19.08
50m: 30.88
100m: 1:07.55
(36.67)
150m: 1:48.57
(41.02)
200m: 2:33.36
(44.79)
17 Martin Pettersson 2005 Simklubben Poseidon +0.65 370 2:34.18 +19.90
50m: 31.71
100m: 1:09.90
(38.19)
150m: 1:51.47
(41.57)
200m: 2:34.18
(42.71)
18 Albert Lindroth 2005 Göteborg Sim +0.73 341 2:38.42 +24.14
50m: 32.59
100m: 1:13.03
(40.44)
150m: 1:55.07
(42.04)
200m: 2:38.42
(43.35)
19 Jakob Simonsson 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.61 303 2:44.77 +30.49
50m: 32.39
100m: 1:13.06
(40.67)
150m: 1:57.84
(44.78)
200m: 2:44.77
(46.93)
Grenen officiell:  2021-07-16 10:06:06
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar Sum-Sim Ä 17 år - Final
SR 1:56.46 Simon Sjödin 1986 SK Neptun (SWE) Rio de Janeiro (BRA) 2016-08-08
SJ 2:00.94 Christoffer Wallin 1990 Helsingborgs S (SWE) Linköping (SWE) 2009-07-04
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gabriel Eriksson 2004 Jönköpings Simsällskap +0.70 606 2:10.79
50m: 28.20
100m: 1:01.28
(33.08)
150m: 1:35.44
(34.16)
200m: 2:10.79
(35.35)
2 Max Swegmark 2004 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.74 579 2:12.82 +2.03
50m: 28.83
100m: 1:02.04
(33.21)
150m: 1:36.66
(34.62)
200m: 2:12.82
(36.16)
3 Emil Gunnarsson 2004 Södertörns Simsällskap +0.75 523 2:17.43 +6.64
50m: 29.09
100m: 1:02.67
(33.58)
150m: 1:38.59
(35.92)
200m: 2:17.43
(38.84)
4 Fabian Lagström 2004 Motala Simsällskap +0.76 466 2:22.75 +11.96
50m: 31.90
100m: 1:08.32
(36.42)
150m: 1:46.61
(38.29)
200m: 2:22.75
(36.14)
5 Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb +0.73 464 2:22.98 +12.19
50m: 29.99
100m: 1:06.01
(36.02)
150m: 1:43.79
(37.78)
200m: 2:22.98
(39.19)
6 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.62 451 2:24.29 +13.50
50m: 30.92
100m: 1:06.96
(36.04)
150m: 1:45.64
(38.68)
200m: 2:24.29
(38.65)
7 Gustaf Wänt 2004 Kungsbacka Simsällskap +0.64 449 2:24.50 +13.71
50m: 28.65
100m: 1:02.30
(33.65)
150m: 1:39.39
(37.09)
200m: 2:24.50
(45.11)
Grenen officiell:  2021-07-16 10:06:06
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar Sum-Sim Ä 18 år - Final
SR 1:56.46 Simon Sjödin 1986 SK Neptun (SWE) Rio de Janeiro (BRA) 2016-08-08
SJ 2:00.94 Christoffer Wallin 1990 Helsingborgs S (SWE) Linköping (SWE) 2009-07-04
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Dennis Partanen 2003 Jönköpings Simsällskap +0.70 620 2:09.80
50m: 28.62
100m: 1:01.25
(32.63)
150m: 1:35.29
(34.04)
200m: 2:09.80
(34.51)
2 David Falk 2003 Simklubben Poseidon +0.69 613 2:10.33 +0.53
50m: 28.52
100m: 1:01.71
(33.19)
150m: 1:36.26
(34.55)
200m: 2:10.33
(34.07)
3 Måns Evertsson 2003 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.71 585 2:12.39 +2.59
50m: 28.90
100m: 1:02.14
(33.24)
150m: 1:36.64
(34.50)
200m: 2:12.39
(35.75)
4 William Malmborg 2003 Väsby Simsällskap +0.73 558 2:14.42 +4.62
50m: 28.90
100m: 1:03.10
(34.20)
150m: 1:37.83
(34.73)
200m: 2:14.42
(36.59)
5 Pijus Guvenius 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.61 450 2:24.42 +14.62
50m: 31.20
100m: 1:08.08
(36.88)
150m: 1:46.57
(38.49)
200m: 2:24.42
(37.85)
6 Anton Strand 2003 Växjö Simsällskap +0.63 412 2:28.75 +18.95
50m: 30.82
100m: 1:07.68
(36.86)
150m: 1:47.14
(39.46)
200m: 2:28.75
(41.61)
7 Noah Emanuelsson 2003 Simklubben Elfsborg +0.63 411 2:28.86 +19.06
50m: 30.35
100m: 1:06.84
(36.49)
150m: 1:47.27
(40.43)
200m: 2:28.86
(41.59)
Grenen officiell:  2021-07-16 10:06:06
2021-07-16 10:06:10 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Resultat
JSM/Sum-Sim äldre & Sum-Sim 16 år
Plats: Kungsbacka badhus Arrangör: Svensk Simidrott & Kungsbacka SS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jul 2021 till den 18 jul 2021
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar Sum-Sim 16 år - Final
SR 54.70 Gustav Hökfelt 1994 SK Neptun (SWE) Rome (ITA) 2021-06-25
SJ 55.76 Petter Fredriksson 1997 SK Hajen (SWE) London (GBR) 2017-07-02
16 år 57.68 Björn Seeliger 2000 Södertälje SS (SWE) Stockholm (SWE) 2016-04-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Noah Juhlin Fredriksson 2005 Täby Sim +0.70 618 1:00.87
50m: 29.30
100m: 1:00.87
(31.57)
2 Anton Hegmegi 2005 Jönköpings Simsällskap +0.61 602 1:01.39 +0.52
50m: 29.73
100m: 1:01.39
(31.66)
3 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim +0.66 546 1:03.43 +2.56
50m: 31.03
100m: 1:03.43
(32.40)
4 Philip Palmqvist 2005 Simklubben Neptun +0.68 544 1:03.51 +2.64
50m: 30.14
100m: 1:03.51
(33.37)
5 Gustav Fahlström 2005 Motala Simsällskap +0.74 540 1:03.67 +2.80
50m: 30.72
100m: 1:03.67
(32.95)
6 Melvin Carlsson 2005 Kristianstads SLS +0.78 539 1:03.69 +2.82
50m: 30.09
100m: 1:03.69
(33.60)
7 Niklas Andersson 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.58 530 1:04.07 +3.20
50m: 30.93
100m: 1:04.07
(33.14)
8 Jens Magnusson 2005 Simklubben Triton +0.64 528 1:04.14 +3.27
50m: 31.06
100m: 1:04.14
(33.08)
9 Arvid Kvorning 2005 Föreningen Varbergs Sim +0.81 499 1:05.36 +4.49
50m: 30.52
100m: 1:05.36
(34.84)
10 Kailan Jimenez 2005 Föreningen Varbergs Sim +0.63 491 1:05.72 +4.85
50m: 31.34
100m: 1:05.72
(34.38)
11 Tim Nageus 2005 Simklubben Elfsborg +0.64 489 1:05.77 +4.90
50m: 31.17
100m: 1:05.77
(34.60)
12 Albin Tallbäck 2005 Värnamo Simsällskap +0.60 486 1:05.93 +5.06
50m: 31.80
100m: 1:05.93
(34.13)
13 Melvin Norlén 2005 Västerås Simsällskap +0.72 482 1:06.12 +5.25
50m: 32.09
100m: 1:06.12
(34.03)
14 Rasmus Loklint 2005 Upsala Simsällskap +0.64 466 1:06.85 +5.98
50m: 31.90
100m: 1:06.85
(34.95)
15 Petter Bergdahl 2005 Simklubben Laxen +0.75 449 1:07.68 +6.81
50m: 32.69
100m: 1:07.68
(34.99)
16 Alan Eriksson 2005 Spårvägen Simförening +0.73 437 1:08.29 +7.42
50m: 32.21
100m: 1:08.29
(36.08)
17 Gabriel Hachem 2005 Simklubben Ran +0.60 402 1:10.22 +9.35
50m: 34.29
100m: 1:10.22
(35.93)
18 Kim Larsson 2005 Simklubben Ran +0.81 386 1:11.20 +10.33
50m: 33.72
100m: 1:11.20
(37.48)
- Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun +0.49 DSQ
Grenen officiell:  2021-07-16 10:31:41
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar Sum-Sim Ä 17 år - Final
SR 54.70 Gustav Hökfelt 1994 SK Neptun (SWE) Rome (ITA) 2021-06-25
SJ 55.76 Petter Fredriksson 1997 SK Hajen (SWE) London (GBR) 2017-07-02
16 år 57.68 Björn Seeliger 2000 Södertälje SS (SWE) Stockholm (SWE) 2016-04-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Sterling 2004 Västerås Simsällskap +0.66 696 58.48
50m: 28.39
100m: 58.48
(30.09)
2 Adi Ramovic 2004 Upsala Simsällskap +0.60 673 59.14 +0.66
50m: 29.28
100m: 59.14
(29.86)
3 Anton Witzell 2004 Simklubben Sydsim +0.69 658 59.59 +1.11
50m: 28.68
100m: 59.59
(30.91)
4 Charlie Skoglund Macmillan 2004 Simklubben Elfsborg +0.58 584 1:02.03 +3.55
50m: 29.89
100m: 1:02.03
(32.14)
5 Magnus Lindström 2004 Umeå Simsällskap +0.78 576 1:02.31 +3.83
50m: 29.81
100m: 1:02.31
(32.50)
6 Gustav Niring 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.53 569 1:02.57 +4.09
50m: 29.63
100m: 1:02.57
(32.94)
7 Felix Rosenkvist 2004 Simklubben Sydsim +0.69 567 1:02.64 +4.16
50m: 30.07
100m: 1:02.64
(32.57)
8 Ville Seppälä 2004 Smålandsstenars Simsällskap +0.82 552 1:03.17 +4.69
50m: 30.47
100m: 1:03.17
(32.70)
9 Alan Jovic 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.69 542 1:03.59 +5.11
50m: 29.70
100m: 1:03.59
(33.89)
10 Malte Almqvist 2004 Föreningen Varbergs Sim +0.71 539 1:03.69 +5.21
50m: 30.78
100m: 1:03.69
(32.91)
11 Gustaf Stokholm 2004 Helsingborgs Simsällskap +0.59 530 1:04.05 +5.57
50m: 30.63
100m: 1:04.05
(33.42)
12 Eskil Ramäng 2004 Vellinge-Näsets Simklubb +0.81 527 1:04.16 +5.68
50m: 31.14
100m: 1:04.16
(33.02)
13 August Eriksson 2004 Turebergs Simklubb +0.73 517 1:04.59 +6.11
50m: 30.32
100m: 1:04.59
(34.27)
Grenen officiell:  2021-07-16 10:31:41
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar Sum-Sim Ä 18 år - Final
SR 54.70 Gustav Hökfelt 1994 SK Neptun (SWE) Rome (ITA) 2021-06-25
SJ 55.76 Petter Fredriksson 1997 SK Hajen (SWE) London (GBR) 2017-07-02
16 år 57.68 Björn Seeliger 2000 Södertälje SS (SWE) Stockholm (SWE) 2016-04-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oskar Fridsell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.65 629 1:00.49
50m: 29.88
100m: 1:00.49
(30.61)
2 Arvid Nilsson 2003 Simklubben Poseidon +0.79 606 1:01.27 +0.78
50m: 29.73
100m: 1:01.27
(31.54)
3 Carl Hansson 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.70 599 1:01.49 +1.00
50m: 30.43
100m: 1:01.49
(31.06)
4 Albin Hedlund 2003 Sundsvalls Simsällskap +0.56 598 1:01.52 +1.03
50m: 29.80
100m: 1:01.52
(31.72)
5 Erik Falk 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.66 589 1:01.84 +1.35
50m: 30.01
100m: 1:01.84
(31.83)
6 Mattias Kvist 2003 Södertörns Simsällskap +0.63 574 1:02.38 +1.89
50m: 29.75
100m: 1:02.38
(32.63)
7 Ludvig Holfve 2003 Turebergs Simklubb +0.57 569 1:02.54 +2.05
50m: 29.88
100m: 1:02.54
(32.66)
8 Rasmus Skyving 2003 Väsby Simsällskap +0.67 568 1:02.58 +2.09
50m: 30.50
100m: 1:02.58
(32.08)
9 Theo Oerther 2003 Södertälje Simsällskap +0.74 544 1:03.50 +3.01
50m: 30.83
100m: 1:03.50
(32.67)
10 Philip Löfbom 2003 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.60 519 1:04.51 +4.02
50m: 31.22
100m: 1:04.51
(33.29)
11 Gabriel Agardh 2003 Simklubben Hajen +0.59 509 1:04.90 +4.41
50m: 30.41
100m: 1:04.90
(34.49)
12 Love Mellegård Fastén 2003 Göteborg Sim +0.72 504 1:05.14 +4.65
50m: 31.26
100m: 1:05.14
(33.88)
13 Oscar Nordström 2003 Kiviks Simklubb +0.68 487 1:05.88 +5.39
50m: 31.75
100m: 1:05.88
(34.13)
14 William Malmborg 2003 Väsby Simsällskap +0.62 440 1:08.17 +7.68
50m: 32.99
100m: 1:08.17
(35.18)
Grenen officiell:  2021-07-16 10:31:41
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar JSM Ä - Final
SR 54.70 Gustav Hökfelt 1994 SK Neptun (SWE) Rome (ITA) 2021-06-25
SJ 55.76 Petter Fredriksson 1997 SK Hajen (SWE) London (GBR) 2017-07-02
16 år 57.68 Björn Seeliger 2000 Södertälje SS (SWE) Stockholm (SWE) 2016-04-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melker Olsson 2000 Simklubben Elfsborg +0.59 687 58.76
50m: 29.01
100m: 58.76
(29.75)
2 Jakob Källquist 2001 Gävle Simsällskap +0.74 641 1:00.11 +1.35
50m: 29.37
100m: 1:00.11
(30.74)
3 Jonatan Carlsson 2001 Föreningen Varbergs Sim +0.83 622 1:00.73 +1.97
50m: 28.91
100m: 1:00.73
(31.82)
4 Gustaf Hansson 2001 Helsingborgs Simsällskap +0.67 615 1:00.97 +2.21
50m: 29.68
100m: 1:00.97
(31.29)
5 Linus Nykvist 2001 Järfälla Simsällskap +0.54 590 1:01.79 +3.03
50m: 29.59
100m: 1:01.79
(32.20)
6 Jens Christiansen 2001 Simklubben Sydsim +0.68 554 1:03.11 +4.35
50m: 30.15
100m: 1:03.11
(32.96)
7 Jonas Malmring 2001 Spårvägen Simförening +0.71 508 1:04.98 +6.22
50m: 30.48
100m: 1:04.98
(34.50)
Grenen officiell:  2021-07-16 10:31:41
2021-07-16 10:31:45 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB
Document
Resultat
JSM/Sum-Sim äldre & Sum-Sim 16 år
Plats: Kungsbacka badhus Arrangör: Svensk Simidrott & Kungsbacka SS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jul 2021 till den 18 jul 2021
Gren 5, 1500m Frisim Herrar Sum-Sim 16 år - Final
SR 15:01.76 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS (SWE) Neapel (ITA) 2019-07-06
SJ 15:05.91 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS (SWE) Budapest (HUN) 2017-07-29
16 år 15:53.76 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS (SWE) Brönshöj (DEN) 2014-07-12
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Humling 2005 Linköpings Allmänna SS +0.68 689 16:25.82
50m: 29.28
100m: 1:01.44
(32.16)
150m: 1:34.12
(32.68)
200m: 2:06.84
(32.72)
250m: 2:39.95
(33.11)
300m: 3:12.82
(32.87)
350m: 3:46.01
(33.19)
400m: 4:18.88
(32.87)
450m: 4:52.15
(33.27)
500m: 5:25.09
(32.94)
550m: 5:58.06
(32.97)
600m: 6:31.20
(33.14)
650m: 7:04.28
(33.08)
700m: 7:37.26
(32.98)
750m: 8:10.47
(33.21)
800m: 8:43.22
(32.75)
850m: 9:16.11
(32.89)
900m: 9:48.99
(32.88)
950m: 10:22.02
(33.03)
1000m: 10:55.21
(33.19)
1050m: 11:28.06
(32.85)
1100m: 12:01.14
(33.08)
1150m: 12:34.26
(33.12)
1200m: 13:07.07
(32.81)
1250m: 13:40.13
(33.06)
1300m: 14:13.29
(33.16)
1350m: 14:46.65
(33.36)
1400m: 15:19.84
(33.19)
1450m: 15:52.72
(32.88)
1500m: 16:25.82
(33.10)
2 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb +0.69 622 17:00.10 +34.28
50m: 29.72
100m: 1:02.89
(33.17)
150m: 1:36.37
(33.48)
200m: 2:10.30
(33.93)
250m: 2:44.05
(33.75)
300m: 3:17.78
(33.73)
350m: 3:51.81
(34.03)
400m: 4:25.81
(34.00)
450m: 4:59.68
(33.87)
500m: 5:33.51
(33.83)
550m: 6:07.48
(33.97)
600m: 6:41.64
(34.16)
650m: 7:15.65
(34.01)
700m: 7:50.13
(34.48)
750m: 8:24.47
(34.34)
800m: 8:58.84
(34.37)
850m: 9:33.34
(34.50)
900m: 10:07.76
(34.42)
950m: 10:41.90
(34.14)
1000m: 11:16.53
(34.63)
1050m: 11:51.33
(34.80)
1100m: 12:26.20
(34.87)
1150m: 13:00.76
(34.56)
1200m: 13:35.57
(34.81)
1250m: 14:09.86
(34.29)
1300m: 14:44.60
(34.74)
1350m: 15:19.04
(34.44)
1400m: 15:54.04
(35.00)
1450m: 16:28.03
(33.99)
1500m: 17:00.10
(32.07)
3 Elvis Ericson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.74 589 17:18.89 +53.07
50m: 30.75
100m: 1:04.06
(33.31)
150m: 1:38.09
(34.03)
200m: 2:12.13
(34.04)
250m: 2:46.58
(34.45)
300m: 3:21.04
(34.46)
350m: 3:55.75
(34.71)
400m: 4:30.24
(34.49)
450m: 5:04.88
(34.64)
500m: 5:39.48
(34.60)
550m: 6:14.40
(34.92)
600m: 6:48.93
(34.53)
650m: 7:23.79
(34.86)
700m: 7:58.36
(34.57)
750m: 8:33.33
(34.97)
800m: 9:08.08
(34.75)
850m: 9:43.23
(35.15)
900m: 10:17.98
(34.75)
950m: 10:53.31
(35.33)
1000m: 11:28.47
(35.16)
1050m: 12:04.39
(35.92)
1100m: 12:39.80
(35.41)
1150m: 13:15.34
(35.54)
1200m: 13:50.73
(35.39)
1250m: 14:26.18
(35.45)
1300m: 15:01.47
(35.29)
1350m: 15:36.96
(35.49)
1400m: 16:11.81
(34.85)
1450m: 16:46.41
(34.60)
1500m: 17:18.89
(32.48)
4 Erik Pellfolk 2005 Karlstads Simsällskap +0.70 569 17:30.90 +1:05.08
50m: 30.81
100m: 1:04.35
(33.54)
150m: 1:38.94
(34.59)
200m: 2:13.60
(34.66)
250m: 2:48.61
(35.01)
300m: 3:23.91
(35.30)
350m: 3:59.10
(35.19)
400m: 4:34.69