2021-10-21   23:51:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för JSM/Sum-Sim äldre & Sum-Sim 16 år (50m)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag 16 juli 2021 kl. 16:00

Document
Resultat
JSM/Sum-Sim äldre & Sum-Sim 16 år
Plats: Kungsbacka badhus Arrangör: Svensk Simidrott & Kungsbacka SS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jul 2021 till den 18 jul 2021
Gren 10, 200m Bröstsim Damer Sum-Sim 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Olivia Klint Ipsa 2005 Kristianstads SLS +0.68 732 2:34.33
50m: 34.34
100m: 1:13.44
(39.10)
150m: 1:53.89
(40.45)
200m: 2:34.33
(40.44)
2 Sally Olsson 2005 Simklubben Elfsborg +0.74 672 2:38.77 +4.44
50m: 34.99
100m: 1:14.50
(39.51)
150m: 1:56.26
(41.76)
200m: 2:38.77
(42.51)
3 Lina Nielsen 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.73 646 2:40.85 +6.52
50m: 36.46
100m: 1:17.50
(41.04)
150m: 1:59.99
(42.49)
200m: 2:40.85
(40.86)
4 Amanda Johansson 2005 Karlstads Simsällskap +0.67 635 2:41.82 +7.49
50m: 37.57
100m: 1:18.72
(41.15)
150m: 2:00.01
(41.29)
200m: 2:41.82
(41.81)
5 Lina Dahlgren 2005 Kungsbacka Simsällskap +0.71 610 2:43.95 +9.62
50m: 34.58
100m: 1:15.31
(40.73)
150m: 1:58.91
(43.60)
200m: 2:43.95
(45.04)
6 Livia Sjunnesson 2005 Landskrona Simsällskap +0.67 581 2:46.71 +12.38
50m: 36.81
100m: 1:18.78
(41.97)
150m: 2:02.67
(43.89)
200m: 2:46.71
(44.04)
7 Ebba Holgersson 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.71 570 2:47.71 +13.38
50m: 37.85
100m: 1:20.80
(42.95)
150m: 2:04.41
(43.61)
200m: 2:47.71
(43.30)
8 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb +0.66 535 2:51.28 +16.95
50m: 37.57
100m: 1:20.47
(42.90)
150m: 2:05.05
(44.58)
200m: 2:51.28
(46.23)
9 Sofia Wallin 2005 Linköpings Allmänna SS +0.71 529 2:51.96 +17.63
50m: 38.38
100m: 1:22.38
(44.00)
150m: 2:07.02
(44.64)
200m: 2:51.96
(44.94)
10 Isabelle Johansson 2005 Karlskoga Simförening +0.67 521 2:52.84 +18.51
50m: 37.88
100m: 1:21.85
(43.97)
150m: 2:06.99
(45.14)
200m: 2:52.84
(45.85)
11 Sofia Frisk 2005 Helsingborgs Simsällskap +0.69 483 2:57.26 +22.93
50m: 39.29
100m: 1:24.06
(44.77)
150m: 2:09.92
(45.86)
200m: 2:57.26
(47.34)
Grenen officiell:  2021-07-16 17:19:16
Gren 10, 200m Bröstsim Damer Sum-Sim Ä 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Saga Boråker 2004 Jönköpings Simsällskap +0.77 683 2:37.95
50m: 34.54
100m: 1:15.21
(40.67)
150m: 1:56.40
(41.19)
200m: 2:37.95
(41.55)
2 Michelle Wissinger 2004 Väsby Simsällskap +0.70 644 2:41.03 +3.08
50m: 36.13
100m: 1:16.58
(40.45)
150m: 1:58.78
(42.20)
200m: 2:41.03
(42.25)
3 Tyra Strömbom 2004 Njurunda Simsällskap +0.68 606 2:44.38 +6.43
50m: 37.04
100m: 1:18.66
(41.62)
150m: 2:01.13
(42.47)
200m: 2:44.38
(43.25)
4 Ebba Hann 2004 Simklubben Ägir +0.69 598 2:45.06 +7.11
50m: 37.13
100m: 1:19.30
(42.17)
150m: 2:02.13
(42.83)
200m: 2:45.06
(42.93)
5 Vilma Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap +0.67 582 2:46.58 +8.63
50m: 36.43
100m: 1:18.63
(42.20)
150m: 2:01.97
(43.34)
200m: 2:46.58
(44.61)
6 Hanna Persson 2004 Linköpings Allmänna SS +0.65 563 2:48.45 +10.50
50m: 37.69
100m: 1:20.23
(42.54)
150m: 2:04.33
(44.10)
200m: 2:48.45
(44.12)
7 Tindra Karjanmaa 2004 Täby Sim +0.63 551 2:49.60 +11.65
50m: 38.56
100m: 1:22.56
(44.00)
150m: 2:06.14
(43.58)
200m: 2:49.60
(43.46)
8 Sara Arnö 2004 Turebergs Simklubb +0.73 539 2:50.90 +12.95
50m: 38.58
100m: 1:21.86
(43.28)
150m: 2:06.26
(44.40)
200m: 2:50.90
(44.64)
9 Engla Ellbrant 2004 Täby Sim +0.72 535 2:51.29 +13.34
50m: 38.17
100m: 1:21.54
(43.37)
150m: 2:05.98
(44.44)
200m: 2:51.29
(45.31)
10 Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun +0.66 527 2:52.17 +14.22
50m: 39.22
100m: 1:22.40
(43.18)
150m: 2:07.08
(44.68)
200m: 2:52.17
(45.09)
11 Emma Hassling 2004 Landskrona Simsällskap +0.72 520 2:52.89 +14.94
50m: 37.96
100m: 1:21.45
(43.49)
150m: 2:06.98
(45.53)
200m: 2:52.89
(45.91)
12 Helmi Swanson 2004 Gävle Simsällskap +0.66 515 2:53.47 +15.52
50m: 37.98
100m: 1:21.94
(43.96)
150m: 2:07.35
(45.41)
200m: 2:53.47
(46.12)
13 Elsa Berge Kleber 2004 Simklubben Elfsborg +0.66 505 2:54.64 +16.69
50m: 39.57
100m: 1:24.36
(44.79)
150m: 2:09.62
(45.26)
200m: 2:54.64
(45.02)
14 Amanda Borgfors 2004 Täby Sim +0.81 495 2:55.74 +17.79
50m: 38.04
100m: 1:22.72
(44.68)
150m: 2:08.80
(46.08)
200m: 2:55.74
(46.94)
15 Alice Karlsson 2004 Kungsbacka Simsällskap +0.73 484 2:57.06 +19.11
50m: 38.74
100m: 1:23.55
(44.81)
150m: 2:09.76
(46.21)
200m: 2:57.06
(47.30)
16 Ronja Widell 2004 Härnösands Simsällskap +0.68 481 2:57.52 +19.57
50m: 38.87
100m: 1:23.92
(45.05)
150m: 2:10.59
(46.67)
200m: 2:57.52
(46.93)
17 Evelina Wester 2004 Föreningen Uddevalla Sim +0.75 455 3:00.78 +22.83
50m: 37.44
100m: 1:21.97
(44.53)
150m: 2:10.14
(48.17)
200m: 3:00.78
(50.64)
Grenen officiell:  2021-07-16 17:19:16
Gren 10, 200m Bröstsim Damer Sum-Sim Ä 18 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hilja Schimmel 2003 Skövde Simsällskap +0.66 659 2:39.85
50m: 36.58
100m: 1:17.15
(40.57)
150m: 1:58.80
(41.65)
200m: 2:39.85
(41.05)
2 Stella Warborn 2003 Föreningen Varbergs Sim +0.72 655 2:40.11 +0.26
50m: 37.16
100m: 1:18.45
(41.29)
150m: 1:59.56
(41.11)
200m: 2:40.11
(40.55)
3 Isabelle Brodd 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.71 644 2:41.04 +1.19
50m: 37.57
100m: 1:18.69
(41.12)
150m: 2:00.56
(41.87)
200m: 2:41.04
(40.48)
4 Louise Haglöv 2003 Falu Simsällskap +0.71 625 2:42.69 +2.84
50m: 35.97
100m: 1:17.57
(41.60)
150m: 1:59.79
(42.22)
200m: 2:42.69
(42.90)
5 Sigurjona Ragnheidardottir 2003 Kungsbacka Simsällskap +0.60 590 2:45.82 +5.97
50m: 36.20
100m: 1:18.17
(41.97)
150m: 2:01.45
(43.28)
200m: 2:45.82
(44.37)
6 Thea Dahlqvist 2003 Simklubben Hajen +0.73 575 2:47.28 +7.43
50m: 37.35
100m: 1:19.73
(42.38)
150m: 2:03.18
(43.45)
200m: 2:47.28
(44.10)
7 Hilma Brunnberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 554 2:49.29 +9.44
50m: 37.19
100m: 1:21.10
(43.91)
150m: 2:05.79
(44.69)
200m: 2:49.29
(43.50)
8 Maja  Nilsson 2003 Falu Simsällskap +0.73 554 2:49.34 +9.49
50m: 37.85
100m: 1:20.69
(42.84)
150m: 2:04.53
(43.84)
200m: 2:49.34
(44.81)
9 Wilma Holmertz 2003 Linköpings Allmänna SS +0.73 551 2:49.66 +9.81
50m: 38.24
100m: 1:21.03
(42.79)
150m: 2:04.65
(43.62)
200m: 2:49.66
(45.01)
10 Emmie Andersson 2003 Ängelholms Simsällskap +0.46 539 2:50.84 +10.99
50m: 37.54
100m: 1:20.50
(42.96)
150m: 2:05.04
(44.54)
200m: 2:50.84
(45.80)
11 Selma Zachrisson 2003 Simklubben Ägir +0.68 513 2:53.75 +13.90
50m: 38.15
100m: 1:22.80
(44.65)
150m: 2:07.77
(44.97)
200m: 2:53.75
(45.98)
12 Thindra Hackwitz 2003 Kungsbacka Simsällskap +0.69 491 2:56.29 +16.44
50m: 36.39
100m: 1:19.94
(43.55)
150m: 2:07.30
(47.36)
200m: 2:56.29
(48.99)
13 Ronja Berggren 2003 Föreningen Varbergs Sim +0.73 489 2:56.57 +16.72
50m: 38.28
100m: 1:22.29
(44.01)
150m: 2:08.70
(46.41)
200m: 2:56.57
(47.87)
14 Madicken Eriksson 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 465 2:59.51 +19.66
50m: 38.77
100m: 1:23.89
(45.12)
150m: 2:11.43
(47.54)
200m: 2:59.51
(48.08)
15 Daniella Alström 2003 Föreningen Uddevalla Sim +0.64 436 3:03.35 +23.50
50m: 39.18
100m: 1:24.30
(45.12)
150m: 2:12.46
(48.16)
200m: 3:03.35
(50.89)
- Cecilia Viberg 2003 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 DSQ
Grenen officiell:  2021-07-16 17:19:16
Gren 10, 200m Bröstsim Damer JSM Ä - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Björkén 2001 Väsby Simsällskap +0.77 642 2:41.20
50m: 35.15
100m: 1:15.44
(40.29)
150m: 1:57.68
(42.24)
200m: 2:41.20
(43.52)
2 Matilda Stenberg 2001 Simklubben Elfsborg +0.68 591 2:45.68 +4.48
50m: 35.66
100m: 1:18.06
(42.40)
150m: 2:01.51
(43.45)
200m: 2:45.68
(44.17)
Grenen officiell:  2021-07-16 17:19:16
2021-07-16 17:19:22 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner