2021-11-29   21:29:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för JSM/Sum-Sim äldre & Sum-Sim 16 år (50m)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 18 juli 2021 kl. 09:00

Document
Resultat
JSM/Sum-Sim äldre & Sum-Sim 16 år
Plats: Kungsbacka badhus Arrangör: Svensk Simidrott & Kungsbacka SS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jul 2021 till den 18 jul 2021
Gren 36, 800m Frisim Herrar Sum-Sim 16 år - Final
SR 7:49.77 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS (SWE) Stockholm (SWE) 2018-04-08
SJ 7:52.66 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS (SWE) Budapest (HUN) 2017-07-25
16 år 8:22.60 Linus Junefelt 1992 Jönköpings SS (SWE) Monterrey (MEX) 2008-07-08
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Humling 2005 Linköpings Allmänna SS +0.58 678 8:34.53
50m: 29.08
100m: 1:01.15
(32.07)
150m: 1:33.85
(32.70)
200m: 2:06.36
(32.51)
250m: 2:39.13
(32.77)
300m: 3:11.51
(32.38)
350m: 3:43.85
(32.34)
400m: 4:16.69
(32.84)
450m: 4:49.58
(32.89)
500m: 5:22.32
(32.74)
550m: 5:54.46
(32.14)
600m: 6:26.97
(32.51)
650m: 6:59.58
(32.61)
700m: 7:32.46
(32.88)
750m: 8:04.42
(31.96)
800m: 8:34.53
(30.11)
2 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb +0.72 600 8:55.76 +21.23
50m: 29.29
100m: 1:02.46
(33.17)
150m: 1:35.30
(32.84)
200m: 2:08.75
(33.45)
250m: 2:42.19
(33.44)
300m: 3:16.20
(34.01)
350m: 3:49.81
(33.61)
400m: 4:23.93
(34.12)
450m: 4:58.07
(34.14)
500m: 5:32.57
(34.50)
550m: 6:06.62
(34.05)
600m: 6:41.23
(34.61)
650m: 7:15.25
(34.02)
700m: 7:49.75
(34.50)
750m: 8:23.54
(33.79)
800m: 8:55.76
(32.22)
3 Elvis Ericson 2005 Linköpings Allmänna SS +0.62 568 9:05.87 +31.34
50m: 30.53
100m: 1:03.87
(33.34)
150m: 1:37.84
(33.97)
200m: 2:11.89
(34.05)
250m: 2:46.03
(34.14)
300m: 3:20.58
(34.55)
350m: 3:54.89
(34.31)
400m: 4:29.66
(34.77)
450m: 5:04.06
(34.40)
500m: 5:38.89
(34.83)
550m: 6:13.51
(34.62)
600m: 6:48.43
(34.92)
650m: 7:22.92
(34.49)
700m: 7:57.84
(34.92)
750m: 8:32.41
(34.57)
800m: 9:05.87
(33.46)
4 Alexander Rydefjord 2005 Simklubben Ägir +0.63 545 9:13.26 +38.73
50m: 30.71
100m: 1:04.34
(33.63)
150m: 1:39.06
(34.72)
200m: 2:13.90
(34.84)
250m: 2:49.26
(35.36)
300m: 3:24.67
(35.41)
350m: 4:00.35
(35.68)
400m: 4:35.70
(35.35)
450m: 5:10.66
(34.96)
500m: 5:45.76
(35.10)
550m: 6:20.85
(35.09)
600m: 6:55.79
(34.94)
650m: 7:30.83
(35.04)
700m: 8:05.62
(34.79)
750m: 8:39.97
(34.35)
800m: 9:13.26
(33.29)
5 Viktor Svärd 2005 Simklubben Ägir +0.57 544 9:13.72 +39.19
50m: 30.25
100m: 1:04.55
(34.30)
150m: 1:41.01
(36.46)
200m: 2:17.17
(36.16)
250m: 2:53.22
(36.05)
300m: 3:28.72
(35.50)
350m: 4:04.32
(35.60)
400m: 4:40.12
(35.80)
450m: 5:15.25
(35.13)
500m: 5:50.99
(35.74)
550m: 6:26.11
(35.12)
600m: 7:02.74
(36.63)
650m: 7:38.32
(35.58)
700m: 8:11.64
(33.32)
750m: 8:43.95
(32.31)
800m: 9:13.72
(29.77)
6 Erik Pellfolk 2005 Karlstads Simsällskap 529 9:18.81 +44.28
50m: 30.80
100m: 1:04.21
(33.41)
150m: 1:38.29
(34.08)
200m: 2:12.74
(34.45)
250m: 2:47.12
(34.38)
300m: 3:22.03
(34.91)
350m: 3:57.37
(35.34)
400m: 4:32.41
(35.04)
450m: 5:08.62
(36.21)
500m: 5:43.87
(35.25)
550m: 6:20.03
(36.16)
600m: 6:56.15
(36.12)
650m: 7:31.46
(35.31)
700m: 8:07.53
(36.07)
750m: 8:43.56
(36.03)
800m: 9:18.81
(35.25)
7 Johan Bjersand-Hellström 2005 Upsala Simsällskap +0.66 522 9:21.22 +46.69
50m: 31.44
100m: 1:05.81
(34.37)
150m: 1:40.80
(34.99)
200m: 2:16.40
(35.60)
250m: 2:51.91
(35.51)
300m: 3:27.65
(35.74)
350m: 4:03.48
(35.83)
400m: 4:39.12
(35.64)
450m: 5:15.27
(36.15)
500m: 5:50.99
(35.72)
550m: 6:27.06
(36.07)
600m: 7:02.55
(35.49)
650m: 7:38.14
(35.59)
700m: 8:13.71
(35.57)
750m: 8:48.54
(34.83)
800m: 9:21.22
(32.68)
8 Gabriel Hachem 2005 Simklubben Ran +0.57 522 9:21.24 +46.71
50m: 31.09
100m: 1:04.92
(33.83)
150m: 1:39.97
(35.05)
200m: 2:15.50
(35.53)
250m: 2:51.21
(35.71)
300m: 3:27.14
(35.93)
350m: 4:02.86
(35.72)
400m: 4:38.56
(35.70)
450m: 5:14.71
(36.15)
500m: 5:50.38
(35.67)
550m: 6:26.28
(35.90)
600m: 7:02.34
(36.06)
650m: 7:37.70
(35.36)
700m: 8:13.13
(35.43)
750m: 8:47.98
(34.85)
800m: 9:21.24
(33.26)
9 Alexander Arnö 2005 Turebergs Simklubb +0.72 511 9:25.32 +50.79
50m: 31.40
100m: 1:06.14
(34.74)
150m: 1:41.24
(35.10)
200m: 2:17.08
(35.84)
250m: 2:52.90
(35.82)
300m: 3:28.85
(35.95)
350m: 4:04.84
(35.99)
400m: 4:41.14
(36.30)
450m: 5:17.46
(36.32)
500m: 5:53.04
(35.58)
550m: 6:29.09
(36.05)
600m: 7:05.03
(35.94)
650m: 7:40.49
(35.46)
700m: 8:15.98
(35.49)
750m: 8:51.05
(35.07)
800m: 9:25.32
(34.27)
10 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening +0.76 503 9:28.25 +53.72
50m: 30.47
100m: 1:04.19
(33.72)
150m: 1:39.14
(34.95)
200m: 2:13.64
(34.50)
250m: 2:49.69
(36.05)
300m: 3:25.37
(35.68)
350m: 4:02.33
(36.96)
400m: 4:38.65
(36.32)
450m: 5:14.81
(36.16)
500m: 5:51.35
(36.54)
550m: 6:28.02
(36.67)
600m: 7:05.01
(36.99)
650m: 7:41.79
(36.78)
700m: 8:17.98
(36.19)
750m: 8:54.21
(36.23)
800m: 9:28.25
(34.04)
11 Marcus Östblom 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.72 488 9:33.97 +59.44
50m: 29.54
100m: 1:03.32
(33.78)
150m: 1:38.71
(35.39)
200m: 2:14.89
(36.18)
250m: 2:51.17
(36.28)
300m: 3:27.60
(36.43)
350m: 4:04.55
(36.95)
400m: 4:41.38
(36.83)
450m: 5:17.99
(36.61)
500m: 5:54.72
(36.73)
550m: 6:31.66
(36.94)
600m: 7:08.60
(36.94)
650m: 7:45.44
(36.84)
700m: 8:21.94
(36.50)
750m: 8:58.71
(36.77)
800m: 9:33.97
(35.26)
12 Erik Mulikov 2005 Säffle Simsällskap +0.67 484 9:35.62 +1:01.09
50m: 29.25
100m: 1:02.93
(33.68)
150m: 1:37.41
(34.48)
200m: 2:12.84
(35.43)
250m: 2:48.24
(35.40)
300m: 3:23.61
(35.37)
350m: 3:59.18
(35.57)
400m: 4:34.65
(35.47)
450m: 5:10.33
(35.68)
500m: 5:46.40
(36.07)
550m: 6:23.82
(37.42)
600m: 7:02.12
(38.30)
650m: 7:41.21
(39.09)
700m: 8:19.66
(38.45)
750m: 8:58.17
(38.51)
800m: 9:35.62
(37.45)
13 Carl Omberg 2005 Järfälla Simsällskap +0.52 474 9:39.70 +1:05.17
50m: 32.15
100m: 1:07.47
(35.32)
150m: 1:43.89
(36.42)
200m: 2:20.65
(36.76)
250m: 2:57.24
(36.59)
300m: 3:33.58
(36.34)
350m: 4:10.28
(36.70)
400m: 4:47.04
(36.76)
450m: 5:24.00
(36.96)
500m: 6:01.11
(37.11)
550m: 6:37.62
(36.51)
600m: 7:14.47
(36.85)
650m: 7:51.71
(37.24)
700m: 8:28.65
(36.94)
750m: 9:04.69
(36.04)
800m: 9:39.70
(35.01)
14 Oliver Andersson 2005 Föreningen Uddevalla Sim +0.68 435 9:56.57 +1:22.04
50m: 31.52
100m: 1:07.45
(35.93)
150m: 1:44.94
(37.49)
200m: 2:22.17
(37.23)
250m: 2:59.90
(37.73)
300m: 3:37.52
(37.62)
350m: 4:15.22
(37.70)
400m: 4:53.30
(38.08)
450m: 5:31.55
(38.25)
500m: 6:10.09
(38.54)
550m: 6:48.45
(38.36)
600m: 7:26.80
(38.35)
650m: 8:04.96
(38.16)
700m: 8:42.95
(37.99)
750m: 9:20.36
(37.41)
800m: 9:56.57
(36.21)
15 Love Sigfelt 2005 Södertörns Simsällskap +0.62 415 10:05.86 +1:31.33
50m: 32.92
100m: 1:08.50
(35.58)
150m: 1:45.38
(36.88)
200m: 2:22.51
(37.13)
250m: 3:00.77
(38.26)
300m: 3:38.91
(38.14)
350m: 4:17.80
(38.89)
400m: 4:56.88
(39.08)
450m: 5:35.70
(38.82)
500m: 6:14.14
(38.44)
550m: 6:52.40
(38.26)
600m: 7:32.03
(39.63)
650m: 8:10.93
(38.90)
700m: 8:49.34
(38.41)
750m: 9:28.60
(39.26)
800m: 10:05.86
(37.26)
16 Arvid Thoresson 2005 Täby Sim +0.76 388 10:19.62 +1:45.09
50m: 31.78
100m: 1:07.24
(35.46)
150m: 1:44.54
(37.30)
200m: 2:22.22
(37.68)
250m: 3:01.00
(38.78)
300m: 3:40.29
(39.29)
350m: 4:19.97
(39.68)
400m: 5:01.08
(41.11)
450m: 5:40.79
(39.71)
500m: 6:21.22
(40.43)
550m: 7:01.39
(40.17)
600m: 7:41.93
(40.54)
650m: 8:21.72
(39.79)
700m: 9:02.07
(40.35)
750m: 9:41.29
(39.22)
800m: 10:19.62
(38.33)
Grenen officiell:  2021-07-18 11:41:13
Gren 36, 800m Frisim Herrar Sum-Sim Ä 17 år - Final
SR 7:49.77 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS (SWE) Stockholm (SWE) 2018-04-08
SJ 7:52.66 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS (SWE) Budapest (HUN) 2017-07-25
16 år 8:22.60 Linus Junefelt 1992 Jönköpings SS (SWE) Monterrey (MEX) 2008-07-08
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Bjering 2004 Simklubben Laxen +0.75 614 8:51.82
50m: 29.87
100m: 1:03.20
(33.33)
150m: 1:36.54
(33.34)
200m: 2:10.37
(33.83)
250m: 2:43.83
(33.46)
300m: 3:17.63
(33.80)
350m: 3:51.01
(33.38)
400m: 4:25.02
(34.01)
450m: 4:58.58
(33.56)
500m: 5:32.77
(34.19)
550m: 6:06.40
(33.63)
600m: 6:40.26
(33.86)
650m: 7:14.14
(33.88)
700m: 7:47.75
(33.61)
750m: 8:20.99
(33.24)
800m: 8:51.82
(30.83)
2 Ted Wiker 2004 Skuru Idrottsklubb +0.78 613 8:52.04 +0.22
50m: 29.26
100m: 1:01.32
(32.06)
150m: 1:34.24
(32.92)
200m: 2:07.53
(33.29)
250m: 2:40.81
(33.28)
300m: 3:14.41
(33.60)
350m: 3:48.00
(33.59)
400m: 4:21.93
(33.93)
450m: 4:55.32
(33.39)
500m: 5:29.57
(34.25)
550m: 6:03.17
(33.60)
600m: 6:37.74
(34.57)
650m: 7:11.52
(33.78)
700m: 7:45.36
(33.84)
750m: 8:19.03
(33.67)
800m: 8:52.04
(33.01)
3 Fabian Lagström 2004 Motala Simsällskap +0.73 602 8:55.42 +3.60
50m: 31.25
100m: 1:05.09
(33.84)
150m: 1:39.70
(34.61)
200m: 2:13.48
(33.78)
250m: 2:47.13
(33.65)
300m: 3:20.99
(33.86)
350m: 3:54.89
(33.90)
400m: 4:28.71
(33.82)
450m: 5:02.05
(33.34)
500m: 5:35.41
(33.36)
550m: 6:09.13
(33.72)
600m: 6:42.82
(33.69)
650m: 7:16.85
(34.03)
700m: 7:51.15
(34.30)
750m: 8:23.99
(32.84)
800m: 8:55.42
(31.43)
4 Gustav Edlund 2004 Linköpings Allmänna SS +0.65 601 8:55.50 +3.68
50m: 30.01
100m: 1:02.76
(32.75)
150m: 1:36.71
(33.95)
200m: 2:10.45
(33.74)
250m: 2:44.78
(34.33)
300m: 3:18.89
(34.11)
350m: 3:52.88
(33.99)
400m: 4:26.69
(33.81)
450m: 5:00.46
(33.77)
500m: 5:34.41
(33.95)
550m: 6:08.43
(34.02)
600m: 6:42.63
(34.20)
650m: 7:16.60
(33.97)
700m: 7:50.54
(33.94)
750m: 8:24.26
(33.72)
800m: 8:55.50
(31.24)
5 David Axelsson 2004 Linköpings Allmänna SS +0.49 598 8:56.58 +4.76
50m: 30.09
100m: 1:02.64
(32.55)
150m: 1:36.01
(33.37)
200m: 2:09.66
(33.65)
250m: 2:43.46
(33.80)
300m: 3:17.23
(33.77)
350m: 3:51.31
(34.08)
400m: 4:25.31
(34.00)
450m: 4:59.24
(33.93)
500m: 5:33.37
(34.13)
550m: 6:07.58
(34.21)
600m: 6:41.99
(34.41)
650m: 7:16.42
(34.43)
700m: 7:50.87
(34.45)
750m: 8:24.25
(33.38)
800m: 8:56.58
(32.33)
6 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap +0.74 583 9:01.17 +9.35
50m: 29.93
100m: 1:03.43
(33.50)
150m: 1:37.24
(33.81)
200m: 2:11.25
(34.01)
250m: 2:44.91
(33.66)
300m: 3:19.12
(34.21)
350m: 3:53.36
(34.24)
400m: 4:27.96
(34.60)
450m: 5:01.99
(34.03)
500m: 5:36.27
(34.28)
550m: 6:10.47
(34.20)
600m: 6:44.96
(34.49)
650m: 7:18.95
(33.99)
700m: 7:53.53
(34.58)
750m: 8:27.74
(34.21)
800m: 9:01.17
(33.43)
7 Nils Malmberg 2004 Järfälla Simsällskap +0.74 568 9:05.74 +13.92
50m: 30.13
100m: 1:03.12
(32.99)
150m: 1:37.40
(34.28)
200m: 2:11.24
(33.84)
250m: 2:45.70
(34.46)
300m: 3:19.78
(34.08)
350m: 3:54.26
(34.48)
400m: 4:28.34
(34.08)
450m: 5:03.31
(34.97)
500m: 5:37.94
(34.63)
550m: 6:13.18
(35.24)
600m: 6:48.12
(34.94)
650m: 7:23.35
(35.23)
700m: 7:58.61
(35.26)
750m: 8:32.85
(34.24)
800m: 9:05.74
(32.89)
8 Lukas Höglund 2004 Upsala Simsällskap +0.69 547 9:12.71 +20.89
50m: 29.66
100m: 1:03.19
(33.53)
150m: 1:37.78
(34.59)
200m: 2:12.54
(34.76)
250m: 2:47.56
(35.02)
300m: 3:22.16
(34.60)
350m: 3:56.64
(34.48)
400m: 4:31.72
(35.08)
450m: 5:06.88
(35.16)
500m: 5:42.15
(35.27)
550m: 6:17.66
(35.51)
600m: 6:53.19
(35.53)
650m: 7:28.20
(35.01)
700m: 8:03.79
(35.59)
750m: 8:38.84
(35.05)
800m: 9:12.71
(33.87)
9 Hugo Koivumäki 2004 Föreningen Uddevalla Sim +0.76 527 9:19.41 +27.59
50m: 31.26
100m: 1:04.93
(33.67)
150m: 1:39.74
(34.81)
200m: 2:15.03
(35.29)
250m: 2:49.97
(34.94)
300m: 3:25.62
(35.65)
350m: 4:01.12
(35.50)
400m: 4:36.42
(35.30)
450m: 5:12.09
(35.67)
500m: 5:47.79
(35.70)
550m: 6:23.37
(35.58)
600m: 6:58.93
(35.56)
650m: 7:35.42
(36.49)
700m: 8:10.37
(34.95)
750m: 8:45.41
(35.04)
800m: 9:19.41
(34.00)
Grenen officiell:  2021-07-18 11:41:13
Gren 36, 800m Frisim Herrar Sum-Sim Ä 18 år - Final
SR 7:49.77 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS (SWE) Stockholm (SWE) 2018-04-08
SJ 7:52.66 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS (SWE) Budapest (HUN) 2017-07-25
16 år 8:22.60 Linus Junefelt 1992 Jönköpings SS (SWE) Monterrey (MEX) 2008-07-08
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mikael Söderberg 2003 Upsala Simsällskap +0.57 637 8:45.22
50m: 29.00
100m: 1:00.73
(31.73)
150m: 1:33.30
(32.57)
200m: 2:06.35
(33.05)
250m: 2:39.16
(32.81)
300m: 3:12.06
(32.90)
350m: 3:44.56
(32.50)
400m: 4:17.38
(32.82)
450m: 4:50.03
(32.65)
500m: 5:22.84
(32.81)
550m: 5:55.10
(32.26)
600m: 6:28.07
(32.97)
650m: 7:02.63
(34.56)
700m: 7:36.33
(33.70)
750m: 8:10.82
(34.49)
800m: 8:45.22
(34.40)
2 Henrik Lidström 2003 Umeå Simsällskap +0.79 559 9:08.64 +23.42
50m: 30.02
100m: 1:02.89
(32.87)
150m: 1:36.94
(34.05)
200m: 2:11.22
(34.28)
250m: 2:45.61
(34.39)
300m: 3:19.85
(34.24)
350m: 3:54.54
(34.69)
400m: 4:29.20
(34.66)
450m: 5:03.75
(34.55)
500m: 5:38.94
(35.19)
550m: 6:14.46
(35.52)
600m: 6:49.12
(34.66)
650m: 7:24.47
(35.35)
700m: 7:59.30
(34.83)
750m: 8:34.28
(34.98)
800m: 9:08.64
(34.36)
3 Rasmus Skyving 2003 Väsby Simsällskap +0.65 558 9:08.97 +23.75
50m: 30.11
100m: 1:03.22
(33.11)
150m: 1:36.89
(33.67)
200m: 2:11.22
(34.33)
250m: 2:45.34
(34.12)
300m: 3:19.90
(34.56)
350m: 3:54.76
(34.86)
400m: 4:29.55
(34.79)
450m: 5:04.50
(34.95)
500m: 5:39.40
(34.90)
550m: 6:14.48
(35.08)
600m: 6:49.73
(35.25)
650m: 7:24.76
(35.03)
700m: 8:00.04
(35.28)
750m: 8:34.99
(34.95)
800m: 9:08.97
(33.98)
4 Pijus Guvenius 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.56 547 9:12.63 +27.41
50m: 29.84
100m: 1:03.26
(33.42)
150m: 1:38.01
(34.75)
200m: 2:13.06
(35.05)
250m: 2:47.93
(34.87)
300m: 3:23.43
(35.50)
350m: 3:58.66
(35.23)
400m: 4:34.12
(35.46)
450m: 5:09.71
(35.59)
500m: 5:45.32
(35.61)
550m: 6:20.94
(35.62)
600m: 6:56.50
(35.56)
650m: 7:31.62
(35.12)
700m: 8:06.44
(34.82)
750m: 8:40.10
(33.66)
800m: 9:12.63
(32.53)
5 David Alonso 2003 Täby Sim +0.44 533 9:17.31 +32.09
50m: 29.55
100m: 1:03.70
(34.15)
150m: 1:38.57
(34.87)
200m: 2:13.56
(34.99)
250m: 2:49.39
(35.83)
300m: 3:24.80
(35.41)
350m: 4:00.30
(35.50)
400m: 4:35.83
(35.53)
450m: 5:11.11
(35.28)
500m: 5:46.94
(35.83)
550m: 6:23.17
(36.23)
600m: 6:58.64
(35.47)
650m: 7:34.06
(35.42)
700m: 8:09.18
(35.12)
750m: 8:44.14
(34.96)
800m: 9:17.31
(33.17)
6 Oskar Andersson 2003 Upsala Simsällskap +0.67 531 9:18.26 +33.04
50m: 30.49
100m: 1:03.73
(33.24)
150m: 1:37.76
(34.03)
200m: 2:12.27
(34.51)
250m: 2:47.15
(34.88)
300m: 3:22.49
(35.34)
350m: 3:57.52
(35.03)
400m: 4:33.18
(35.66)
450m: 5:08.41
(35.23)
500m: 5:44.19
(35.78)
550m: 6:19.79
(35.60)
600m: 6:55.95
(36.16)
650m: 7:31.60
(35.65)
700m: 8:07.51
(35.91)
750m: 8:43.15
(35.64)
800m: 9:18.26
(35.11)
7 Felix Wrakén 2003 Jönköpings Simsällskap +0.70 530 9:18.61 +33.39
50m: 30.98
100m: 1:05.09
(34.11)
150m: 1:40.09
(35.00)
200m: 2:14.74
(34.65)
250m: 2:49.24
(34.50)
300m: 3:24.35
(35.11)
350m: 3:59.48
(35.13)
400m: 4:35.05
(35.57)
450m: 5:10.18
(35.13)
500m: 5:45.58
(35.40)
550m: 6:21.23
(35.65)
600m: 6:57.20
(35.97)
650m: 7:32.83
(35.63)
700m: 8:08.82
(35.99)
750m: 8:44.45
(35.63)
800m: 9:18.61
(34.16)
8 Arvid Axelsson 2003 Simklubben Ran +0.71 521 9:21.85 +36.63
50m: 28.99
100m: 1:02.90
(33.91)
150m: 1:37.87
(34.97)
200m: 2:13.46
(35.59)
250m: 2:48.77
(35.31)
300m: 3:24.64
(35.87)
350m: 4:00.51
(35.87)
400m: 4:36.41
(35.90)
450m: 5:12.53
(36.12)
500m: 5:48.57
(36.04)
550m: 6:24.43
(35.86)
600m: 7:00.52
(36.09)
650m: 7:36.45
(35.93)
700m: 8:12.58
(36.13)
750m: 8:47.99
(35.41)
800m: 9:21.85
(33.86)
9 Marcus Larsson 2003 Spårvägen Simförening +0.54 509 9:26.16 +40.94
50m: 30.36
100m: 1:04.22
(33.86)
150m: 1:39.31
(35.09)
200m: 2:14.82
(35.51)
250m: 2:50.86
(36.04)
300m: 3:26.92
(36.06)
350m: 4:03.13
(36.21)
400m: 4:39.58
(36.45)
450m: 5:16.22
(36.64)
500m: 5:52.40
(36.18)
550m: 6:28.40
(36.00)
600m: 7:04.45
(36.05)
650m: 7:40.25
(35.80)
700m: 8:16.12
(35.87)
750m: 8:51.65
(35.53)
800m: 9:26.16
(34.51)
10 Anton Strand 2003 Växjö Simsällskap +0.65 487 9:34.51 +49.29
50m: 29.77
100m: 1:04.19
(34.42)
150m: 1:38.48
(34.29)
200m: 2:14.25
(35.77)
250m: 2:49.55
(35.30)
300m: 3:26.12
(36.57)
350m: 4:01.83
(35.71)
400m: 4:39.40
(37.57)
450m: 5:15.32
(35.92)
500m: 5:52.58
(37.26)
550m: 6:29.53
(36.95)
600m: 7:07.20
(37.67)
650m: 7:44.43
(37.23)
700m: 8:21.53
(37.10)
750m: 8:58.65
(37.12)
800m: 9:34.51
(35.86)
Grenen officiell:  2021-07-18 11:41:13
Gren 36, 800m Frisim Herrar JSM Ä - Final
SR 7:49.77 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS (SWE) Stockholm (SWE) 2018-04-08
SJ 7:52.66 Victor Johansson 1998 Jönköpings SS (SWE) Budapest (HUN) 2017-07-25
16 år 8:22.60 Linus Junefelt 1992 Jönköpings SS (SWE) Monterrey (MEX) 2008-07-08
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Melker Olsson 2000 Simklubben Elfsborg +0.69 682 8:33.58
50m: 28.48
100m: 1:00.16
(31.68)
150m: 1:33.12
(32.96)
200m: 2:06.15
(33.03)
250m: 2:39.30
(33.15)
300m: 3:12.46
(33.16)
350m: 3:45.03
(32.57)
400m: 4:17.46
(32.43)
450m: 4:50.15
(32.69)
500m: 5:22.62
(32.47)
550m: 5:54.82
(32.20)
600m: 6:26.96
(32.14)
650m: 6:58.83
(31.87)
700m: 7:30.79
(31.96)
750m: 8:02.60
(31.81)
800m: 8:33.58
(30.98)
2 Elias Hysing 2000 Helsingborgs Simsällskap +0.67 674 8:35.44 +1.86
50m: 29.19
100m: 1:01.26
(32.07)
150m: 1:33.63
(32.37)
200m: 2:06.70
(33.07)
250m: 2:39.52
(32.82)
300m: 3:12.32
(32.80)
350m: 3:44.89
(32.57)
400m: 4:17.68
(32.79)
450m: 4:50.38
(32.70)
500m: 5:23.08
(32.70)
550m: 5:55.64
(32.56)
600m: 6:27.98
(32.34)
650m: 7:00.57
(32.59)
700m: 7:33.03
(32.46)
750m: 8:04.90
(31.87)
800m: 8:35.44
(30.54)
3 Adam Karlsson 2000 Spårvägen Simförening +0.68 583 9:01.19 +27.61
50m: 28.08
100m: 1:00.10
(32.02)
150m: 1:33.16
(33.06)
200m: 2:06.85
(33.69)
250m: 2:40.94
(34.09)
300m: 3:15.36
(34.42)
350m: 3:49.98
(34.62)
400m: 4:24.53
(34.55)
450m: 4:59.65
(35.12)
500m: 5:34.74
(35.09)
550m: 6:10.02
(35.28)
600m: 6:44.96
(34.94)
650m: 7:20.69
(35.73)
700m: 7:55.79
(35.10)
750m: 8:31.53
(35.74)
800m: 9:01.19
(29.66)
4 Adam Carlsson 2001 Gävle Simsällskap +0.76 580 9:01.87 +28.29
50m: 30.49
100m: 1:04.02
(33.53)
150m: 1:37.83
(33.81)
200m: 2:11.67
(33.84)
250m: 2:45.70
(34.03)
300m: 3:19.78
(34.08)
350m: 3:53.91
(34.13)
400m: 4:28.28
(34.37)
450m: 5:02.46
(34.18)
500m: 5:36.75
(34.29)
550m: 6:10.90
(34.15)
600m: 6:45.32
(34.42)
650m: 7:19.83
(34.51)
700m: 7:54.73
(34.90)
750m: 8:28.89
(34.16)
800m: 9:01.87
(32.98)
Grenen officiell:  2021-07-18 11:41:13
2021-07-18 11:41:26 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner