2021-11-29   21:20:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för JSM/Sum-Sim äldre & Sum-Sim 16 år (50m)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag 18 juli 2021 kl. 09:00

Document
Resultat
JSM/Sum-Sim äldre & Sum-Sim 16 år
Plats: Kungsbacka badhus Arrangör: Svensk Simidrott & Kungsbacka SS
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 16 jul 2021 till den 18 jul 2021
Gren 37, 4x100m Medley Herrar Sum-Sim - Final
SR 3:41.84 Simklubben Neptun Linköping (SWE) 2009-07-02
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Mölndals Allmänna Simsällska 18 649 3:59.32
Max Swegmark 2004 AE2504 +0.66 29.84 1:02.66 1:02.66
Alvin Välkki 2004 AE3504 +0.08 30.21 1:06.88 2:09.54
Måns Evertsson 2003 AR2103 +0.35 27.04 58.81 3:08.35
Felix Jedbratt 2003 AJ7703 +0.22 24.36 50.97 3:59.32
2 Simklubben Poseidon 18 642 4:00.19 +0.87
Arvid Nilsson 2003 AK4303 +0.74 29.74 1:01.32 1:01.32
Levente Nagy 2005 AD1105 +0.18 31.95 1:08.54 2:09.86
David Falk 2003 AD3103 +0.17 25.71 55.55 3:05.41
David Olofsson 2004 AJ9104 +0.29 26.07 54.78 4:00.19
3 Jönköpings Simsällskap 18 629 4:01.80 +2.48
Viktor Henrysson 2003 AE5303 +0.66 29.96 1:02.13 1:02.13
Anton Hegmegi 2005 AA2105 +0.28 31.23 1:07.46 2:09.59
Dennis Partanen 2003 AI5703 +0.18 27.07 58.57 3:08.16
Job Sanders 2003 AF2703 +0.25 25.21 53.64 4:01.80
4 Spårvägen Simförening 18 619 4:03.12 +3.80
Marcus Larsson 2003 AM0903 +0.71 31.64 1:05.34 1:05.34
David Kaspervik 2003 AU6103 +0.41 31.67 1:07.68 2:13.02
Oliver Erneholm 2003 AO4503 +0.02 26.08 57.38 3:10.40
Rasmus Hanson 2003 AB1303 +0.16 24.80 52.72 4:03.12
5 SK Triton 18 608 4:04.57 +5.25
Jens Magnusson 2005 AJ2505 +0.57 31.08 1:03.50 1:03.50
Linus Forsgren 2003 AA1103 +0.42 31.07 1:06.82 2:10.32
Victor Borg 2005 AB3105 +0.33 27.55 1:00.28 3:10.60
Jonathan Palminger 2004 AB6504 +0.37 25.34 53.97 4:04.57
6 Täby Sim 17 608 4:04.61 +5.29
Noah Juhlin Fredriksson 2005 AI2505 +0.73 30.31 1:01.98 1:01.98
Hugo Westholm 2004 AI2904 +0.08 31.14 1:07.31 2:09.29
Caspian Humble 2005 AO6705 +0.44 27.73 1:00.81 3:10.10
Ludvig Berndtsson 2005 AR8705 +0.17 25.79 54.51 4:04.61
7 Sundsvalls Simsällskap 18 604 4:05.19 +5.87
Albin Hedlund 2003 AA0903 +0.74 29.16 1:00.67 1:00.67
Jonathan Nilsson 2003 AD5103 +0.36 31.70 1:09.90 2:10.57
Carl Hansson 2003 AE9703 +0.17 26.70 1:00.51 3:11.08
Jakob Wassberg 2003 AR7103 +0.00 25.41 54.11 4:05.19
8 Simklubben Neptun 16 601 4:05.59 +6.27
Oliver Albinzon 2005 AC3105 +0.55 30.15 1:01.71 1:01.71
Theo Djuphammar 2005 AC6105 +0.34 31.22 1:08.29 2:10.00
Ferdinand Bang 2005 AF1305 +0.22 27.82 1:03.09 3:13.09
Tim Rogersson 2005 AN5305 +0.37 24.83 52.50 4:05.59
9 Helsingborgs Simsällskap 17 598 4:05.93 +6.61
Alan Jovic 2004 AG5904 +0.67 30.71 1:04.58 1:04.58
Hannes Wrenne 2004 AC4304 +0.41 31.13 1:08.48 2:13.06
William Lundblad 2004 AC9904 +0.15 26.65 57.78 3:10.84
Felix Tjärnberg 2005 AB5305 +0.26 25.89 55.09 4:05.93
10 Eskilstuna SK/Karlstads SS 18 594 4:06.45 +7.13
Marcus Bülund 2004 AE4304 +0.91 31.27 1:03.86 1:03.86
Ludvig Mathisen 2003 AD7903 +0.37 30.98 1:07.34 2:11.20
Fredrik Karlsson 2004 AB7104 +0.24 27.79 1:00.37 3:11.57
Eskil Jonsson 2003 AA5303 +0.33 25.73 54.88 4:06.45
11 Kungsbacka Simsällskap 17 593 4:06.61 +7.29
Hektor Kvarnlöf 2004 AT0504 +0.68 30.92 1:03.30 1:03.30
Fredrik Ekholm 2004 AN2904 +0.28 31.09 1:07.70 2:11.00
Gustaf Wänt 2004 AT8304 +0.16 27.16 59.68 3:10.68
Alexander Johansson 2004 AV1504 +0.23 26.90 55.93 4:06.61
12 Linköpings Allmänna SS 18 576 4:08.99 +9.67
Markus Stahre 2004 AR0904 +0.66 31.03 1:03.47 1:03.47
Gustav Edlund 2004 AG7504 +0.17 32.75 1:09.88 2:13.35
William Barkehed 2003 AH3903 +0.46 28.06 1:01.09 3:14.44
Lucas Humling 2005 AA8305 +0.07 26.47 54.55 4:08.99
13 Motala Simsällskap 18 572 4:09.60 +10.28
Gustav Fahlström 2005 AC1305 +0.71 30.84 1:04.08 1:04.08
Elliot Fielder 2003 AD2303 +0.21 30.58 1:06.16 2:10.24
Edvin Karlsson 2004 AO3904 +0.11 28.21 1:02.47 3:12.71
Fabian Lagström 2004 AP8504 +0.00 27.21 56.89 4:09.60
14 Umeå Simsällskap 18 570 4:09.88 +10.56
Magnus Lindström 2004 AA4104 +0.73 30.12 1:02.68 1:02.68
Iyas Kalash 2004 AO4304 +0.31 32.31 1:10.08 2:12.76
Felix Luthman 2004 AB4104 -0.03 27.72 1:01.20 3:13.96
Henrik Lidström 2003 AP0303 +0.20 26.62 55.92 4:09.88
15 Väsby Simsällskap 18 570 4:09.90 +10.58
Rasmus Skyving 2003 AB2703 +0.71 31.47 1:04.33 1:04.33
Ragnar Simonsson 2004 AM1904 +0.72 32.51 1:10.60 2:14.93
William Malmborg 2003 AW8503 +0.39 27.51 59.42 3:14.35
Linus Areblad 2004 AI9504 +0.42 26.73 55.55 4:09.90
16 KSLS/Ringsjö SK 17 569 4:10.12 +10.80
Melvin Carlsson 2005 AG7505 +0.63 30.14 1:03.19 1:03.19
Vincent Hua 2004 AS2704 +0.22 31.22 1:08.40 2:11.59
Felix Jönsson 2004 AV2304 +0.24 28.05 1:01.79 3:13.38
Anthon Huasson 2004 AO2304 +0.13 26.94 56.74 4:10.12
17 Vellinge-Näsets Simklubb 18 565 4:10.62 +11.30
Eskil Ramäng 2004 AM6104 +0.81 31.60 1:04.34 1:04.34
Jonatan Holmquist 2003 AA6503 +0.38 33.01 1:11.05 2:15.39
Isaac Barrett 2005 AK6305 +0.10 26.68 58.27 3:13.66
Gabriel Olsson 2004 AA3704 +0.34 26.45 56.96 4:10.62
18 Jönköpings Simsällskap lag 2 18 562 4:11.04 +11.72
Max Grubesic 2004 AH8104 +0.59 31.46 1:05.99 1:05.99
David Bergqvist 2005 AA7505 +0.20 32.40 1:10.38 2:16.37
Gabriel Eriksson 2004 AT2504 +0.34 27.39 59.49 3:15.86
Felix Wrakén 2003 AB8903 +0.46 26.46 55.18 4:11.04
19 Helsingborgs Simsällskap lag 2 17 562 4:11.12 +11.80
Gustaf Stokholm 2004 AD8504 +0.62 30.25 1:03.27 1:03.27
Adam Juliusson 2004 AG4904 +0.00 31.53 1:09.62 2:12.89
Niklas Andersson 2005 AF9905 +0.28 29.09 1:02.94 3:15.83
Axel Vaide 2005 AB2705 +0.31 26.19 55.29 4:11.12
20 Järfälla Simsällskap Lag 1 17 561 4:11.24 +11.92
Oliver Harper 2005 AD2705 +0.60 31.85 1:06.12 1:06.12
Marcus Nykvist 2004 AB1504 +0.03 30.76 1:06.89 2:13.01
Nils Malmberg 2004 AI3504 +0.11 27.98 1:01.49 3:14.50
John Zetterqvist 2004 AH6504 +0.41 27.12 56.74 4:11.24
21 Västerås Simsällskap 18 552 4:12.58 +13.26
Lucas Sterling 2004 AC6704 +0.72 28.49 59.08 59.08
Tom Dijkhuizen 2003 AH5703 +0.33 33.19 1:13.27 2:12.35
Gustav Löfqvist 2005 AS4505 +0.06 28.21 1:01.98 3:14.33
Gustav Ulfvebrand 2003 AT4103 +0.32 27.40 58.25 4:12.58
22 Skuru Idrottsklubb 18 545 4:13.72 +14.40
Ted Wiker 2004 AE1304 +0.84 31.92 1:07.65 1:07.65
Lukas  Malmström 2003 AF5303 -0.01 29.84 1:07.84 2:15.49
Arvid Nilsson 2003 AG2703 +0.36 28.09 1:01.72 3:17.21
Adrian Ekström 2004 AV6104 +0.21 26.50 56.51 4:13.72
23 Simklubben Sydsim 18 539 4:14.65 +15.33
Anton Witzell 2004 AC4904 +0.60 29.40 1:00.42 1:00.42
Erik Komstedt 2005 AE5505 +0.02 34.94 1:16.28 2:16.70
Felix Rosenkvist 2004 AD0704 -0.02 27.61 1:01.31 3:18.01
Liam Bech 2003 AQ2303 +0.23 26.43 56.64 4:14.65
24 Simklubben Elfsborg 18 532 4:15.69 +16.37
Charlie Skoglund Macmillan 2004 BA1104 +0.59 30.75 1:03.22 1:03.22
William Dahlqvist 2005 AG5305 +0.07 33.59 1:12.98 2:16.20
Noah Emanuelsson 2003 AI8703 +0.29 29.08 1:03.24 3:19.44
Tim Nageus 2005 AB1505 +0.08 26.56 56.25 4:15.69
25 Simklubben Poseidon lag 2 17 523 4:17.26 +17.94
Lucas Bontidean 2005 AC0305 +0.56 32.29 1:07.20 1:07.20
Nayan Ljungholm 2005 AW5705 +0.12 33.02 1:12.24 2:19.44
Martin Pettersson 2005 AE1505 -0.01 28.45 1:02.15 3:21.59
Elias af Trampe 2004 AN6704 +0.11 26.34 55.67 4:17.26
26 Södertörns Simsällskap 18 520 4:17.63 +18.31
Tobias Lindberg 2005 AI7105 +0.63 31.94 1:06.53 1:06.53
Malcolm Honkanen 2005 AX0105 +0.05 34.87 1:16.03 2:22.56
Emil Gunnarsson 2004 AM0504 +0.03 27.49 59.51 3:22.07
Mattias Kvist 2003 AB5503 +0.10 26.28 55.56 4:17.63
27 Norrköpings Kappsimningsklu 18 520 4:17.75 +18.43
Philip Löfbom 2003 AC0903 +0.66 31.93 1:05.44 1:05.44
Erik Andersson 2005 AC8105 +0.25 33.19 1:12.59 2:18.03
David Ullstrand 2005 AB2505 +0.03 28.60 1:03.74 3:21.77
Sergej Basov 2003 BA8103 +0.14 26.58 55.98 4:17.75
28 Stockholms Kappsimningsklub 16 463 4:27.90 +28.58
Vincent Flores 2005 AE7305 +0.72 34.07 1:11.01 1:11.01
Felix Norlin 2005 AS6705 +0.18 33.18 1:11.36 2:22.37
David Berggren 2005 AH5905 +0.26 30.20 1:06.68 3:29.05
Anton Graner 2005 AH4905 +0.19 27.06 58.85 4:27.90
- Malmö Kappsimningsklubb 17 DSQ
Seth Nillund 2005 AA7705 +0.63 31.41 1:05.39 1:05.39
Bill Beckman 2005 AJ6305 +0.16 32.19 1:09.74 2:15.13
Hugo Lennartsson 2004 AE0904 +0.11 27.20 59.86 3:14.99
Jonathan Ravn Rehnström 2005 AG1505 -0.04
- Växjö Simsällskap 18 DSQ
Alvin Eriksson 2003 AQ3703 +0.79 33.66 1:11.20 1:11.20
Hugo Hermansson 2004 AO6904 -0.10
Anton Strand 2003 AH8903 +0.27
Linus Kling 2004 AO2504 -0.02
Grenen officiell:  2021-07-18 12:16:29
Gren 37, 4x100m Medley Herrar JSM Ä - Final
SR 3:41.84 Simklubben Neptun Linköping (SWE) 2009-07-02
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Malmö Kappsimningsklubb 21 634 4:01.27
Karl Hydén Liljegren 2001 AE7901 +0.65 30.53 1:02.47 1:02.47
Gustav Englund 2001 AO6701 +0.32 30.18 1:05.30 2:07.77
Anders Ludvigsson 2000 AV8500 +0.53 26.27 59.24 3:07.01
Axel Andrén 2001 AD6301 +0.21 25.96 54.26 4:01.27
Grenen officiell:  2021-07-18 12:16:29
2021-07-18 12:16:51 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: IC Control Media & Sport AB

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner