2021-08-04   11:37:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Färsingadoppet 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Färsingadoppet 2021
Plats: Orebadet Arrangör: Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021
Gren 15, 200m Frisim Herrar - Final
Sponsor: Sjöbo Gästgivaregård
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Nyholm 2007 SK Triton 437 2:14.40
50m: 30.71
100m: 1:04.78
(34.07)
150m: 1:39.94
(35.16)
200m: 2:14.40
(34.46)
2 William Lagerlöf 2007 Täby Sim 434 2:14.67 +0.27
50m: 30.84
100m: 1:07.26
(36.42)
150m: 1:42.82
(35.56)
200m: 2:14.67
(31.85)
3 Victor Sandrup 2007 Helsingborgs Simsällskap 398 2:18.57 +4.17
50m: 32.01
100m: 1:07.49
(35.48)
150m: 1:44.05
(36.56)
200m: 2:18.57
(34.52)
4 Arvid Johansson 2007 Simklubben Ran 386 2:20.07 +5.67
50m: 31.37
100m: 1:07.46
(36.09)
150m: 1:44.26
(36.80)
200m: 2:20.07
(35.81)
5 Albin Björnström 2007 SK Triton 365 2:22.65 +8.25
50m: 32.19
100m: 1:08.67
(36.48)
150m: 1:46.23
(37.56)
200m: 2:22.65
(36.42)
6 Victor Ravn Rehnström 2009 Vellinge-Näsets Simklubb 334 2:27.00 +12.60
50m: 33.79
100m: 1:11.44
(37.65)
150m: 1:50.89
(39.45)
200m: 2:27.00
(36.11)
7 Gustav Ingoldsson 2007 Helsingborgs Simsällskap 333 2:27.11 +12.71
50m: 32.89
100m: 1:11.61
(38.72)
150m: 1:50.65
(39.04)
200m: 2:27.11
(36.46)
8 Erik Talipov 2007 Täby Sim 296 2:32.90 +18.50
50m: 34.13
100m: 1:12.95
(38.82)
150m: 1:54.01
(41.06)
200m: 2:32.90
(38.89)
9 Arvid Larsson 2007 Täby Sim 295 2:33.10 +18.70
50m: 34.47
100m: 1:13.38
(38.91)
150m: 1:55.04
(41.66)
200m: 2:33.10
(38.06)
10 Hugo Cederholm 2007 Ystads Simsällskap 277 2:36.44 +22.04
50m: 34.23
100m: 1:14.43
(40.20)
150m: 1:55.17
(40.74)
200m: 2:36.44
(41.27)
11 Albin Holmgren 2009 Täby Sim 266 2:38.59 +24.19
50m: 34.63
100m: 1:14.61
(39.98)
150m: 1:57.06
(42.45)
200m: 2:38.59
(41.53)
12 Theo Thermaenius 2007 Täby Sim 252 2:41.33 +26.93
50m: 35.81
100m: 1:17.80
(41.99)
150m: 2:00.81
(43.01)
200m: 2:41.33
(40.52)
13 Noel Lundström 2007 Täby Sim 248 2:42.16 +27.76
50m: 36.61
100m: 1:17.25
(40.64)
150m: 2:00.55
(43.30)
200m: 2:42.16
(41.61)
14 Samuel Trajkovski 2007 Simklubben Ran 192 2:56.54 +42.14
50m: 37.73
100m: 1:21.92
(44.19)
150m: 2:11.24
(49.32)
200m: 2:56.54
(45.30)
15 Theo Westberg 2009 SK Triton 189 2:57.52 +43.12
50m: 40.41
100m: 1:26.31
(45.90)
150m: 2:14.98
(48.67)
200m: 2:57.52
(42.54)
16 Isak Andersson 2007 Osby Simsällskap 182 2:59.86 +45.46
50m: 40.75
100m: 1:28.37
(47.62)
150m: 2:16.86
(48.49)
200m: 2:59.86
(43.00)
17 Yonas Hsissi 2009 Simklubben Sydsim 171 3:03.75 +49.35
50m: 41.54
100m: 1:29.05
(47.51)
150m: 2:17.46
(48.41)
200m: 3:03.75
(46.29)
- Malte Damsby 2009 Simklubben Hajen DNS
Grenen officiell:  2021-06-12 11:36:15
2021-06-12 11:36:59 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner