2021-08-04   11:28:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Färsingadoppet 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Document
Resultat
Färsingadoppet 2021
Plats: Orebadet Arrangör: Sjöbo Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 12 jun 2021 till den 13 jun 2021
Gren 16, 200m Frisim Damer - Final
Sponsor: Husargården
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emma Alsén 2007 Täby Sim 573 2:15.97
50m: 31.86
100m: 1:06.80
(34.94)
150m: 1:42.61
(35.81)
200m: 2:15.97
(33.36)
2 Sofie Jönsson 2007 Sjöbo Simsällskap 559 2:17.07 +1.10
50m: 31.69
100m: 1:06.30
(34.61)
150m: 1:41.91
(35.61)
200m: 2:17.07
(35.16)
3 Julia Almquist 2007 SK Triton 539 2:18.76 +2.79
50m: 32.25
100m: 1:07.94
(35.69)
150m: 1:44.05
(36.11)
200m: 2:18.76
(34.71)
4 Wilma Hultberg Kullberg 2007 Helsingborgs Simsällskap 534 2:19.24 +3.27
50m: 33.33
100m: 1:10.05
(36.72)
150m: 1:46.92
(36.87)
200m: 2:19.24
(32.32)
5 Anna Jörgensen 2007 SK Triton 530 2:19.60 +3.63
50m: 32.92
100m: 1:08.54
(35.62)
150m: 1:44.69
(36.15)
200m: 2:19.60
(34.91)
6 Tosca Nilbo Burren 2007 Helsingborgs Simsällskap 522 2:20.31 +4.34
50m: 33.44
100m: 1:09.63
(36.19)
150m: 1:46.38
(36.75)
200m: 2:20.31
(33.93)
7 Hanna Gong 2007 Täby Sim 500 2:22.33 +6.36
50m: 32.72
100m: 1:09.17
(36.45)
150m: 1:45.89
(36.72)
200m: 2:22.33
(36.44)
8 Vicky Luc 2007 Kristianstads SLS 478 2:24.45 +8.48
50m: 34.75
100m: 1:13.17
(38.42)
150m: 1:50.15
(36.98)
200m: 2:24.45
(34.30)
9 Ida Osund-Ireland 2007 Täby Sim 460 2:26.29 +10.32
50m: 32.79
100m: 1:10.28
(37.49)
150m: 1:49.31
(39.03)
200m: 2:26.29
(36.98)
10 Wilda Thorgren 2007 S 71 457 2:26.59 +10.62
50m: 33.16
100m: 1:10.26
(37.10)
150m: 1:48.42
(38.16)
200m: 2:26.59
(38.17)
11 Ella Nyman 2009 Vellinge-Näsets Simklubb 437 2:28.80 +12.83
50m: 34.46
100m: 1:12.95
(38.49)
150m: 1:51.05
(38.10)
200m: 2:28.80
(37.75)
12 Emma Hägglund 2007 Helsingborgs Simsällskap 420 2:30.82 +14.85
50m: 35.23
100m: 1:13.07
(37.84)
150m: 1:52.42
(39.35)
200m: 2:30.82
(38.40)
13 Tova Jönsson 2007 Simklubben Ran 413 2:31.71 +15.74
50m: 35.92
100m: 1:14.09
(38.17)
150m: 1:55.15
(41.06)
200m: 2:31.71
(36.56)
14 Olivia Allert 2007 Täby Sim 410 2:31.96 +15.99
50m: 34.11
100m: 1:13.00
(38.89)
150m: 1:52.41
(39.41)
200m: 2:31.96
(39.55)
15 Liv Stalbohm 2007 SK Triton 404 2:32.72 +16.75
50m: 34.31
100m: 1:13.81
(39.50)
150m: 1:55.39
(41.58)
200m: 2:32.72
(37.33)
16 Stina Pedersen 2007 Täby Sim 403 2:32.92 +16.95
50m: 34.58
100m: 1:13.87
(39.29)
150m: 1:54.51
(40.64)
200m: 2:32.92
(38.41)
17 Wilma Sonesson 2007 Simklubben Ran 402 2:32.99 +17.02
50m: 33.64
100m: 1:13.25
(39.61)
150m: 1:53.42
(40.17)
200m: 2:32.99
(39.57)
18 Maja Palmqvist 2007 S 71 401 2:33.18 +17.21
50m: 34.96
100m: 1:14.69
(39.73)
150m: 1:55.29
(40.60)
200m: 2:33.18
(37.89)
19 Valentina Fanu 2007 S 71 377 2:36.26 +20.29
50m: 35.17
100m: 1:15.18
(40.01)
150m: 1:56.60
(41.42)
200m: 2:36.26
(39.66)
20 Dehlia Svensson 2007 Helsingborgs Simsällskap 363 2:38.28 +22.31
50m: 37.21
100m: 1:18.09
(40.88)
150m: 1:59.06
(40.97)
200m: 2:38.28
(39.22)
21 Isabelle Leo 2009 Ystads Simsällskap 355 2:39.50 +23.53
50m: 37.65
100m: 1:18.81
(41.16)
150m: 2:01.40
(42.59)
200m: 2:39.50
(38.10)
22 Lilly Renlund 2009 Vellinge-Näsets Simklubb 353 2:39.83 +23.86
50m: 37.54
100m: 1:19.14
(41.60)
150m: 2:00.81
(41.67)
200m: 2:39.83
(39.02)
23 Ronja Bjerg 2007 Osby Simsällskap 342 2:41.42 +25.45
50m: 35.86
100m: 1:17.43
(41.57)
150m: 2:01.13
(43.70)
200m: 2:41.42
(40.29)
24 Zamie Skog 2007 Helsingborgs Simsällskap 340 2:41.79 +25.82
50m: 36.90
100m: 1:18.47
(41.57)
150m: 2:00.49
(42.02)
200m: 2:41.79
(41.30)
25 Elin Javehed 2009 Täby Sim 333 2:42.94 +26.97
50m: 37.11
100m: 1:19.92
(42.81)
150m: 2:02.62
(42.70)
200m: 2:42.94
(40.32)
26 Axelina Kläfverud 2007 Karlshamns Simklubb 329 2:43.59 +27.62
50m: 35.97
100m: 1:17.53
(41.56)
150m: 2:01.26
(43.73)
200m: 2:43.59
(42.33)
27 Molly Ju 2007 Täby Sim 328 2:43.78 +27.81
50m: 38.85
100m: 1:20.81
(41.96)
150m: 2:03.22
(42.41)
200m: 2:43.78
(40.56)
28 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim 326 2:44.00 +28.03
50m: 39.87
100m: 1:23.21
(43.34)
150m: 2:06.45
(43.24)
200m: 2:44.00
(37.55)
29 Ellen Franzén 2009 Täby Sim 314 2:46.20 +30.23
50m: 38.27
100m: 1:22.00
(43.73)
150m: 2:05.39
(43.39)
200m: 2:46.20
(40.81)
30 Izabella Wong Maspers 2007 Simklubben Ran 300 2:48.60 +32.63
50m: 38.98
100m: 1:22.92
(43.94)
150m: 2:06.91
(43.99)
200m: 2:48.60
(41.69)
31 Sasha Lacy 2007 Täby Sim 290 2:50.58 +34.61
50m: 39.67
100m: 1:23.31
(43.64)
150m: 2:08.15
(44.84)
200m: 2:50.58
(42.43)
32 Ellen Ahlström 2007 Simklubben Ran 279 2:52.81 +36.84
50m: 38.45
100m: 1:22.65
(44.20)
150m: 2:07.79
(45.14)
200m: 2:52.81
(45.02)
33 Mathilda Sterner 2009 Täby Sim 278 2:53.07 +37.10
50m: 39.09
100m: 1:24.49
(45.40)
150m: 2:10.80
(46.31)
200m: 2:53.07
(42.27)
34 Ellinor Nilsson 2009 Helsingborgs Simsällskap 260 2:56.85 +40.88
50m: 39.66
100m: 1:26.59
(46.93)
150m: 2:12.69
(46.10)
200m: 2:56.85
(44.16)
35 Astrid Bengtsson 2009 Karlshamns Simklubb 191 3:15.93 +59.96
50m: 46.04
100m: 1:35.33
(49.29)
150m: 2:24.84
(49.51)
200m: 3:15.93
(51.09)
- Minna Carlsson 2007 Sjöbo Simsällskap DSQ
- Elsa Lundstedt 2007 Ystads Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-06-12 11:52:23
2021-06-12 11:53:38 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Sjöbo Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner