2021-09-21   06:57:25
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Stig Olsson & Eric Persson Memorial

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 lördag fm

Document
Resultat
Stig Olsson o Eric Persson Memorial
Plats: Lågedammsbadet Arrangör: Skånesim/Ringsjö SK
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 29 maj 2021 till den 30 maj 2021
Gren 9, 100m Fjärilsim Herrar - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hugo Stenskepp 2003 Vellinge-Näsets Simklubb 587 59.11
50m: 27.88
100m: 59.11
(31.23)
2 William Lundblad 2004 Helsingborgs Simsällskap 573 59.57 +0.46
50m: 28.17
100m: 59.57
(31.40)
3 John Brolin 2002 Helsingborgs Simsällskap 551 1:00.37 +1.26
50m: 27.93
100m: 1:00.37
(32.44)
4 Victor Borg 2005 SK Triton 479 1:03.26 +4.15
50m: 29.62
100m: 1:03.26
(33.64)
5 Isaac Barrett 2005 Vellinge-Näsets Simklubb 473 1:03.49 +4.38
50m: 29.09
100m: 1:03.49
(34.40)
6 Felix Rosenkvist 2004 Simklubben Sydsim 465 1:03.88 +4.77
50m: 30.05
100m: 1:03.88
(33.83)
7 Jacob Glans 2006 Kristianstads SLS 458 1:04.19 +5.08
50m: 30.09
100m: 1:04.19
(34.10)
8 Vincent Hua 2004 Ringsjö Simklubb 455 1:04.32 +5.21
50m: 29.06
100m: 1:04.32
(35.26)
9 Jonathan Palminger 2004 SK Triton 454 1:04.40 +5.29
50m: 29.33
100m: 1:04.40
(35.07)
10 Ludvig Romare 2004 Vellinge-Näsets Simklubb 452 1:04.46 +5.35
50m: 29.83
100m: 1:04.46
(34.63)
11 Markus Rydgren 2003 Landskrona Simsällskap 451 1:04.52 +5.41
50m: 28.31
100m: 1:04.52
(36.21)
12 Carl Ewertz 2002 Malmö Kappsimningsklubb 447 1:04.72 +5.61
50m: 30.47
100m: 1:04.72
(34.25)
13 Jonathan Ravn Rehnström 2005 Malmö Kappsimningsklubb 442 1:04.97 +5.86
50m: 30.38
100m: 1:04.97
(34.59)
14 Ludvig Hoff 2005 Landskrona Simsällskap 430 1:05.55 +6.44
50m: 29.70
100m: 1:05.55
(35.85)
15 Anthon Huasson 2004 Ringsjö Simklubb 420 1:06.09 +6.98
50m: 29.86
100m: 1:06.09
(36.23)
16 Max Ringström 2004 Föreningen Trelleborg Sim 417 1:06.24 +7.13
50m: 30.21
100m: 1:06.24
(36.03)
17 Oscar Nordström 2003 Kiviks Simklubb 410 1:06.63 +7.52
50m: 30.08
100m: 1:06.63
(36.55)
18 Felix Jönsson 2004 Kristianstads SLS 407 1:06.78 +7.67
50m: 29.99
100m: 1:06.78
(36.79)
19 Bruno Lindqvist 2004 Vellinge-Näsets Simklubb 386 1:07.93 +8.82
50m: 31.77
100m: 1:07.93
(36.16)
20 Gabriel Ekelund 2006 Kristianstads SLS 384 1:08.07 +8.96
50m: 31.28
100m: 1:08.07
(36.79)
21 Viktor Spoelstra 2004 Sjöbo Simsällskap 331 1:11.52 +12.41
50m: 32.04
100m: 1:11.52
(39.48)
22 Sebastian Ljungdahl 2004 Ängelholms Simsällskap 328 1:11.72 +12.61
50m: 32.38
100m: 1:11.72
(39.34)
23 Benjamin Huasson 2007 Ringsjö Simklubb 304 1:13.57 +14.46
50m: 32.54
100m: 1:13.57
(41.03)
24 Erik Komstedt 2005 Simklubben Sydsim 287 1:14.97 +15.86
50m: 32.82
100m: 1:14.97
(42.15)
25 Joel Eidenhag 2007 Ängelholms Simsällskap 277 1:15.88 +16.77
50m: 34.67
100m: 1:15.88
(41.21)
26 Adam Malmquist 2006 Eslövs Simsällskap 261 1:17.45 +18.34
50m: 35.43
100m: 1:17.45
(42.02)
27 Ozzy Melin 2006 Kristianstads SLS 250 1:18.57 +19.46
50m: 35.97
100m: 1:18.57
(42.60)
28 Rasmus Mårtensson 2006 SK Triton 152 1:32.74 +33.63
50m: 40.92
100m: 1:32.74
(51.82)
- Dennie Halilovic 2002 Simklubben Sydsim DNS
Grenen officiell:  2021-05-29 11:48:06
2021-05-29 11:48:51 Resultathantering: WinGrodan 2.7 Licensierad till: Skånes Simförbund

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner