2021-12-09   12:51:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Långa Kopparstänket 5 Juni

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag pass 1, insim 08:00, start 09:00

Document
Resultat
Långa Kopparstänket 5 juni
Plats: Lugnets utebad Arrangör: Falu Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 5 jun 2021 till den 5 jun 2021
Gren 8, 100m Ryggsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elise Öberg 2002 Njurunda Simsällskap 1:07.12 92,07 %
Entry time: 1:02.19 (+4.93)
50m: 32.49
100m: 1:07.12
(34.63)
2 Frida Florén 2004 Njurunda Simsällskap 1:10.76 91,14 %
Entry time: 1:05.00 (+5.76)
50m: 33.83
100m: 1:10.76
(36.93)
3 Julia Lindgren 2004 Falu Simsällskap 1:10.92 89,27 %
Entry time: 1:04.05 (+6.87)
50m: 34.49
100m: 1:10.92
(36.43)
4 Mira Björkman 2010 Borlänge Simsällskap 1:18.73 109,12 %
Entry time: 1:26.63 (-7.90)
50m: 39.18
100m: 1:18.73
(39.55)
5 Ebba Axelsson 2006 Borlänge Simsällskap 1:19.79 95,41 %
Entry time: 1:16.29 (+3.50)
50m: 38.39
100m: 1:19.79
(41.40)
6 Julia Escamilla Nordén 2008 Ludvika Simsällskap 1:21.63 100,87 %
Entry time: 1:22.35 (-0.72)
50m: 39.76
100m: 1:21.63
(41.87)
7 Alice Lundin 2007 Falu Simsällskap 1:22.29 89,66 %
Entry time: 1:14.58 (+7.71)
50m: 39.06
100m: 1:22.29
(43.23)
8 Doris von Hofsten 2008 Falu Simsällskap 1:22.42 97,69 %
Entry time: 1:20.56 (+1.86)
50m: 40.72
100m: 1:22.42
(41.70)
9 Linn Olsson 2010 Borlänge Simsällskap 1:23.89 100,50 %
Entry time: 1:24.31 (-0.42)
50m: 40.64
100m: 1:23.89
(43.25)
10 Evelina Lemon 2006 Falu Simsällskap 1:24.64 107,14 %
Entry time: 1:31.15 (-6.51)
50m: 41.63
100m: 1:24.64
(43.01)
11 Elsa Karls 2008 Borlänge Simsällskap 1:25.11 100,00 %
Entry time: 1:25.11 (=)
50m: 41.50
100m: 1:25.11
(43.61)
12 Moa Sjödin 2007 Borlänge Simsällskap 1:26.53 106,20 %
Entry time: 1:32.25 (-5.72)
50m: 41.89
100m: 1:26.53
(44.64)
13 Linnéa Monfelt 2009 Falu Simsällskap 1:27.25 102,10 %
Entry time: 1:29.12 (-1.87)
50m: 42.58
100m: 1:27.25
(44.67)
14 Melina Abrishami 2006 Borlänge Simsällskap 1:28.10 96,56 %
Entry time: 1:25.17 (+2.93)
50m: 43.52
100m: 1:28.10
(44.58)
15 Nellie Szabo 2009 Falu Simsällskap 1:32.79 101,43 %
Entry time: 1:34.14 (-1.35)
50m: 46.05
100m: 1:32.79
(46.74)
16 Elin Helldal 2009 Falu Simsällskap 1:37.71 103,27 %
Entry time: 1:41.01 (-3.30)
50m: 48.52
100m: 1:37.71
(49.19)
17 Kajsa Särnholm 2009 Falu Simsällskap 1:40.06 96,06 %
Entry time: 1:36.27 (+3.79)
50m: 46.31
100m: 1:40.06
(53.75)
18 Lilian Karsberg 2010 Falu Simsällskap 1:41.94 104,64 %
Entry time: 1:46.90 (-4.96)
50m: 51.03
100m: 1:41.94
(50.91)
19 Mathilda Lagerberg 2009 Falu Simsällskap 1:45.68 96,10 %
Entry time: 1:41.71 (+3.97)
50m: 53.52
100m: 1:45.68
(52.16)
20 Emma Löfgren 2010 Falu Simsällskap 1:46.46 104,84 %
Entry time: 1:51.88 (-5.42)
50m: 51.81
100m: 1:46.46
(54.65)
21 Sophia Rosenqvist 2010 Falu Simsällskap 1:47.16 94,31 %
Entry time: 1:41.39 (+5.77)
50m: 53.67
100m: 1:47.16
(53.49)
22 Nathalie Sjöblom 2010 Falu Simsällskap 1:47.26 92,24 %
Entry time: 1:39.54 (+7.72)
50m: 52.02
100m: 1:47.26
(55.24)
23 Ella Hansson 2009 Falu Simsällskap 1:51.40 97,37 %
Entry time: 1:48.55 (+2.85)
50m: 52.33
100m: 1:51.40
(59.07)
24 Hannah Döbereiner 2008 Falu Simsällskap 2:00.14 90,58 %
Entry time: 1:49.80 (+10.34)
50m: 56.96
100m: 2:00.14
(1:03.18)
- Alma Hellqvist 2008 Falu Simsällskap DSQ
- Elin Wennberg 2009 Falu Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2021-06-05 11:13:56
2021-06-05 11:14:38 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Falu Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner