Results for Øst Årgang 2021
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 2 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stvne navn | st rgang | Udskriftsdato | 27 juni 2021 | |||
Stvne by | Herlev | Udskriftstidspunkt | 10:08 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion & Herlev Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 27 juni 2021 |
Lb 2, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Dansk Rekord Junior: Katrine Bukh Villesen (2000) 59.18 10-11-2016 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | Opnet | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Marie Moesgaard | 2008 | 593 | 1:10.63 | ||||||
Sigma Swim Allerd | 1:10.62 | |||||||||
2 | Freja Kobbernagel | 2008 | 562 | 1:11.94 | ||||||
Vest-Brndby | 1:18.04 | |||||||||
3 | Angela Bang Svendsen | 2008 | 526 | 1:13.51 | ||||||
Hvidovre Svmmeklub | 1:15.74 | |||||||||
4 | Amanda Liechti | 2008 | 497 | 1:14.91 | ||||||
Kge Svmmeklub | 1:20.58 | |||||||||
5 | Asta Krumm Knuhtsen | 2008 | 494 | 1:15.07 | ||||||
Helsingr Svmmeklub | ||||||||||
6 | Karla Rekling | 2008 | 478 | 1:15.88 | ||||||
Sigma Swim Birkerd | 1:14.62 | |||||||||
7 | Petrea Asferg Larsson | 2008 | 477 | 1:15.98 | ||||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:15.91 | |||||||||
8 | Tess van der Laan | 2008 | 465 | 1:16.58 | ||||||
Gentofte Svmme Klub | 1:17.24 | |||||||||
9 | Ella Stensgaard | 2008 | 464 | 1:16.64 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:17.71 | |||||||||
10 | Wilma E L Raagefelt | 2008 | 441 | 1:17.97 | ||||||
Hvidovre Svmmeklub | 1:16.88 | |||||||||
11 | Wilma Berg | 2008 | 430 | 1:18.60 | ||||||
Lyngby Svmmeklub | 1:19.03 | |||||||||
12 | Alma Sofie A. Blcher | 2008 | 425 | 1:18.92 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:19.18 | |||||||||
13 | Caroline Toftelund Larsen | 2008 | 425 | 1:18.95 | ||||||
Lyngby Svmmeklub | 1:17.13 | |||||||||
14 | Isabella Flach | 2008 | 424 | 1:18.99 | ||||||
Sigma Swim Allerd | 1:16.42 | |||||||||
15 | Vigga Jrgensen | 2008 | 417 | 1:19.42 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:18.52 | |||||||||
16 | Merle Blomberg Jensen | 2008 | 415 | 1:19.54 | ||||||
Nstved Svmmeklub | 1:16.44 | |||||||||
17 | Sofie Lykke | 2008 | 409 | 1:19.93 | ||||||
A6 Slangerup Svmmeklub | 1:17.30 | |||||||||
18 | Thilde Gammelvind | 2008 | 409 | 1:19.97 | ||||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:23.58 | |||||||||
19 | Ida Mathiesen | 2008 | 405 | 1:20.18 | ||||||
Lyngby Svmmeklub | 1:20.67 | |||||||||
20 | Alberte Stub | 2008 | 404 | 1:20.29 | ||||||
Sigma Swim Birkerd | 1:19.64 | |||||||||
21 | Laura Klug Christensen | 2008 | 403 | 1:20.36 | ||||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:18.94 | |||||||||
22 | Anja Englert | 2008 | 402 | 1:20.39 | ||||||
Sigma Swim Allerd | 1:19.25 | |||||||||
23 | Silje Rasmussen | 2008 | 399 | 1:20.63 | ||||||
A6 Slangerup Svmmeklub | 1:20.08 | |||||||||
24 | Ida Hinchely | 2008 | 388 | 1:21.33 | ||||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:25.91 | |||||||||
24 | Louise Olsen | 2008 | 388 | 1:21.33 | ||||||
A6 Slangerup Svmmeklub | 1:23.94 | |||||||||
26 | Laura Emilie Hoegh | 2008 | 376 | 1:22.24 | ||||||
Lyngby Svmmeklub | 1:21.32 | |||||||||
27 | Katrine Schou Jagd | 2008 | 373 | 1:22.44 | ||||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:22.52 | |||||||||
28 | Asta Hnel Christensen | 2008 | 367 | 1:22.87 | ||||||
Hvidovre Svmmeklub | ||||||||||
29 | Laura Bach Mindested | 2008 | 362 | 1:23.24 | ||||||
Sigma Swim Allerd | 1:22.79 | |||||||||
30 | Liva Friche Christensen | 2008 | 352 | 1:24.01 | ||||||
Glostrup Svmmeklub | 1:36.98 | |||||||||
31 | Sophia Zllner | 2008 | 351 | 1:24.10 | ||||||
Lyngby Svmmeklub | 1:29.03 | |||||||||
32 | Ella Boisen Tvermoes | 2008 | 349 | 1:24.26 | ||||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:26.64 | |||||||||
33 | Anna Sofie Skov | 2008 | 349 | 1:24.30 | ||||||
Hvidovre Svmmeklub | 1:20.23 | |||||||||
34 | Johanne Hjer | 2008 | 339 | 1:25.07 | ||||||
A6 JGI-Swim | 1:30.90 | |||||||||
35 | Amelia Eriksen | 2008 | 336 | 1:25.38 | ||||||
Helsingr Svmmeklub | 1:16.39 | |||||||||
36 | Cecilie Jakobsen | 2008 | 331 | 1:25.76 | ||||||
Nstved Svmmeklub | 1:19.92 | |||||||||
37 | Wilma Adelhardt Madsen | 2008 | 310 | 1:27.66 | ||||||
Lyngby Svmmeklub | 1:27.38 | |||||||||
38 | Anne-Maj Framke | 2008 | 303 | 1:28.32 | ||||||
Sigma Swim Allerd | 1:28.05 | |||||||||
39 | Sofie Leidecker | 2008 | 300 | 1:28.64 | ||||||
Sigma Swim Birkerd | 1:23.64 | |||||||||
40 | Emilie Franck Fste | 2008 | 297 | 1:28.93 | ||||||
Gentofte Svmme Klub | 1:31.88 | |||||||||
41 | Amilia Peick-Kristensen | 2008 | 295 | 1:29.13 | ||||||
Lyngby Svmmeklub | 1:31.32 | |||||||||
42 | Asta Lund Nielsen | 2008 | 284 | 1:30.32 | ||||||
Nstved Svmmeklub | 1:31.17 | |||||||||
43 | Silje Juul Kjeldsen | 2008 | 237 | 1:35.89 | ||||||
Svm Slagelse Korsr | 1:31.92 | |||||||||
- | Ida Marie Frederiksen | 2008 | DNS | |||||||
Sigma Swim Birkerd | 1:07.54 | |||||||||
- | Simone Stenberg | 2008 | DSQ | SW4.4 | ||||||
Sigma Swim Allerd | 1:23.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 juni 2021 |
Licens til Hovedstadens Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:08 |