Resultater for Øst Årgang 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang | Udskriftsdato | 27 juni 2021 | |||
Stævne by | Herlev | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & Herlev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 27 juni 2021 |
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Sarah Gudme | 2007 | 867 | 1:11.49 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:11.59 | |||||||||
2 | Mikkeline Steen Stokkebro | 2007 | 826 | 1:12.64 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.99 | |||||||||
3 | Mathilde Møller | 2007 | 716 | 1:16.18 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.22 | |||||||||
4 | Matilde Maagøe | 2007 | 697 | 1:16.87 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:16.14 | |||||||||
5 | Julie Philip | 2007 | 689 | 1:17.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:15.82 | |||||||||
6 | Julie Hovmand | 2007 | 685 | 1:17.34 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.99 | |||||||||
7 | Ida Villemoes Poulsen | 2007 | 683 | 1:17.39 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:15.32 | |||||||||
8 | Anna Andersen | 2007 | 678 | 1:17.60 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:15.91 | |||||||||
9 | Isabella Pedersen | 2007 | 666 | 1:18.07 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:17.73 | |||||||||
10 | Maya Amstrup Riis | 2007 | 662 | 1:18.22 | ||||||
Vest-Brøndby | 1:18.14 | |||||||||
11 | Naya Høi Greve | 2007 | 642 | 1:19.02 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:17.92 | |||||||||
12 | Clara Dam Lukowski | 2007 | 613 | 1:20.22 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.98 | |||||||||
13 | Lara Ghizzaui | 2007 | 602 | 1:20.72 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:19.14 | |||||||||
14 | Ella Bagger Kjær | 2007 | 598 | 1:20.89 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:19.79 | |||||||||
15 | Mathilde Johansen | 2007 | 576 | 1:21.90 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 1:20.91 | |||||||||
16 | Silje Nygaard Engedal | 2007 | 556 | 1:22.88 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:21.17 | |||||||||
17 | Rebecca Bell | 2007 | 550 | 1:23.21 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:25.26 | |||||||||
18 | Mira Capito | 2007 | 544 | 1:23.51 | ||||||
A6 Slangerup Svømmeklub | 1:22.62 | |||||||||
19 | Silvia Martinsen | 2007 | 532 | 1:24.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:24.70 | |||||||||
20 | Andrea Strandby | 2007 | 527 | 1:24.39 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:21.79 | |||||||||
21 | Anna Powers | 2007 | 519 | 1:24.83 | ||||||
Herlev Svømning | 1:29.64 | |||||||||
22 | Amalie Mønster Birk | 2007 | 512 | 1:25.21 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:26.82 | |||||||||
23 | Amanda Knirkholt Jacobsen | 2007 | 508 | 1:25.44 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:22.01 | |||||||||
24 | Kristine Dupont | 2007 | 493 | 1:26.26 | ||||||
Herlev Svømning | 1:28.84 | |||||||||
25 | Karen Markussen | 2007 | 482 | 1:26.91 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.22 | |||||||||
26 | Linnea Funk Larsen | 2007 | 478 | 1:27.15 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 1:27.29 | |||||||||
27 | Caroline Hansen | 2007 | 471 | 1:27.61 | ||||||
Svømmeklubben MK31 | 1:26.67 | |||||||||
28 | Rebekka Roed | 2007 | 469 | 1:27.73 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:29.39 | |||||||||
29 | Anne-Marie Toft | 2007 | 467 | 1:27.83 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:30.04 | |||||||||
30 | Røskva Rosenbohm | 2007 | 457 | 1:28.48 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.70 | |||||||||
31 | Maja Vejborg | 2007 | 441 | 1:29.51 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.22 | |||||||||
32 | Anna Steen Petersen | 2007 | 435 | 1:29.95 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:28.17 | |||||||||
33 | Mathilde Pedersen | 2007 | 434 | 1:30.01 | ||||||
Køge Svømmeklub | 1:31.47 | |||||||||
34 | Maria Kjer Rasmussen | 2007 | 432 | 1:30.17 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:32.48 | |||||||||
35 | Nina Griffin | 2007 | 428 | 1:30.44 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.17 | |||||||||
36 | Molly Borchorst | 2007 | 416 | 1:31.32 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:30.47 | |||||||||
37 | Nadia Walløe | 2007 | 414 | 1:31.45 | ||||||
Svømmeklubben MK31 | 1:28.32 | |||||||||
38 | Maja Andersen | 2007 | 409 | 1:31.78 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:37.21 | |||||||||
39 | Mathilde V. Høyer | 2007 | 408 | 1:31.90 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.91 | |||||||||
40 | K-Lee Hansen | 2007 | 383 | 1:33.82 | ||||||
A6 JGI-Swim | 1:27.35 | |||||||||
41 | Mathilde Kristensen | 2007 | 367 | 1:35.21 | ||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:37.60 | |||||||||
- | Ea Havgaard | 2007 | Tekniske fejl | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 1:21.18 | |||||||||
- | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:27.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 27 juni 2021 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:35 |