Results for SVØM GRANDPRIX 2021
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stvne navn | SVM Grandprix 2021 | Udskriftsdato | 03 juli 2021 | |||
Stvne by | Solrd | Udskriftstidspunkt | 11:03 | |||
Arrangr | Dansk Svmmeunion & Solrd Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 03 juli 2021 |
Lb 3, 100m Frisvmning Damer, Indledende |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 09-10-2016 |
Dansk Rekord Junior: Mie stergaard Nielsen (1996) 53.55 26-11-2011 |
Plac. | Navn | Fdt | Point | FINA | 50m | Opnet | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 598 | 28.27 | 59.64 | |||||
Hillerd Svmmeklub | 1:00.90 | |||||||||
2 | Sofia Norre Bendt | 2003 | 580 | 29.31 | 1:00.25 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 59.99 | |||||||||
3 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 560 | 28.94 | 1:00.94 | |||||
Sigma Swim Birkerd | 59.98 | |||||||||
4 | Frederikke Elster | 2004 | 550 | 29.72 | 1:01.31 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 1:00.85 | |||||||||
5 | Katrine Hansen | 2006 | 548 | 29.42 | 1:01.37 | |||||
Holbk Svmme Klub | 1:01.79 | |||||||||
6 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 546 | 29.89 | 1:01.48 | |||||
Hvidovre Svmmeklub | 59.93 | |||||||||
7 | Mathilde Stilund | 2005 | 545 | 29.94 | 1:01.51 | |||||
H2Odense | 1:00.30 | |||||||||
8 | Maja Stamholt | 2005 | 539 | 29.41 | 1:01.73 | |||||
Haderslev Svmme Klub | 1:02.05 | |||||||||
9 | Laura Vedel Larsen | 2005 | 536 | 30.30 | 1:01.83 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:02.07 | |||||||||
10 | Mie Mrkedal | 2003 | 531 | 29.94 | 1:02.02 | |||||
Holbk Svmme Klub | 1:02.87 | |||||||||
11 | Mejse Vinther-Okholm | 2006 | 528 | 30.10 | 1:02.17 | |||||
H2Odense | 1:01.79 | |||||||||
12 | Ella Gohr Metz | 2005 | 526 | 30.13 | 1:02.23 | |||||
Vest-Brndby | 1:01.19 | |||||||||
13 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 523 | 30.17 | 1:02.34 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.50 | |||||||||
14 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 523 | 29.48 | 1:02.35 | |||||
Horsens Svmmeklub | 1:00.86 | |||||||||
15 | Fiona Andrea Have | 2004 | 517 | 30.36 | 1:02.57 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 1:01.38 | |||||||||
16 | Karoline Kristensen | 2004 | 514 | 29.84 | 1:02.73 | |||||
DeltaSwim | 1:02.10 | |||||||||
17 | Klara-Sofie Bollmann | 2006 | 513 | 30.20 | 1:02.76 | Deltager ikke i finalen | ||||
Kge Svmmeklub | 1:02.88 | |||||||||
18 | Olivia Augustinus | 2004 | 512 | 30.03 | 1:02.78 | |||||
Hovedstadens Svmmeklub | 1:01.18 | |||||||||
19 | Amalie Brammer Krgaard | 2004 | 510 | 30.42 | 1:02.88 | |||||
Gladsaxe Svmmeklub | 1:00.48 | |||||||||
19 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | 510 | 30.52 | 1:02.88 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:03.02 | |||||||||
21 | Mathilde Severs | 2006 | 506 | 29.85 | 1:03.04 | |||||
Lyngby Svmmeklub | 1:01.60 | |||||||||
22 | Olivia Lildballe Mller | 2004 | 505 | 30.00 | 1:03.06 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:03.12 | |||||||||
23 | Susanne Rbner-Petersen | 1994 | 504 | 30.23 | 1:03.11 | Deltager ikke i finalen | ||||
KU Svmning og Vandpolo | 1:03.72 | |||||||||
24 | Camilla Taylor | 2000 | 503 | 30.16 | 1:03.18 | |||||
Hrsholm Svmmeforening | 1:02.51 | |||||||||
25 | Alberte Pedersen | 2006 | 500 | 30.18 | 1:03.28 | |||||
Holbk Svmme Klub | 1:04.27 | |||||||||
26 | Nanna Udby Laugesen | 2004 | 499 | 29.82 | 1:03.32 | |||||
Hvidovre Svmmeklub | 1:02.86 | |||||||||
27 | Anna Dora Bernsdorf | 2006 | 496 | 30.15 | 1:03.44 | |||||
DeltaSwim | 1:03.70 | |||||||||
28 | Rikke Therp | 2006 | 495 | 30.50 | 1:03.49 | |||||
Vest-Brndby | 1:03.42 | |||||||||
29 | Sophie Mller Madsen | 2005 | 489 | 30.36 | 1:03.75 | |||||
DeltaSwim | 1:03.83 | |||||||||
30 | Malene Reynolds | 2005 | 476 | 30.70 | 1:04.33 | |||||
Ringsted Svmme Klub | 1:03.87 | |||||||||
31 | Clara Toft | 2004 | 475 | 30.77 | 1:04.38 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:03.60 | |||||||||
32 | Anna Mai Andersen | 2006 | 475 | 30.96 | 1:04.39 | |||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:04.50 | |||||||||
33 | Kirstine Jrgensen | 2004 | 473 | 30.84 | 1:04.47 | |||||
Svmmeklubben S 68 | 1:03.55 | |||||||||
34 | Kaja Waag Kallese | 2005 | 471 | 30.95 | 1:04.56 | |||||
Herlev Svmning | 1:03.31 | |||||||||
35 | Alba Vendelboe-Schack | 2005 | 471 | 31.04 | 1:04.58 | |||||
Hrsholm Svmmeforening | 1:03.68 | |||||||||
35 | Anna Nrskov | 2004 | 471 | 30.81 | 1:04.58 | |||||
Sllerd Svmmeklub | 1:01.45 | |||||||||
37 | Anna Pave Ottesen | 2003 | 470 | 30.07 | 1:04.61 | |||||
DeltaSwim | 59.87 | |||||||||
38 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 469 | 30.61 | 1:04.65 | |||||
Agfs Svmmeafdeling | 1:02.46 | |||||||||
39 | Karoline R. Frederiksen | 2006 | 468 | 30.69 | 1:04.69 | |||||
Esbjerg Svmmeklub | 1:03.54 | |||||||||
40 | Ester Ledager Lauritsen | 2005 | 466 | 31.10 | 1:04.77 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:03.84 | |||||||||
41 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 465 | 31.14 | 1:04.82 | |||||
Gentofte Svmme Klub | 1:03.38 | |||||||||
42 | Thea Inge Madsen | 2003 | 465 | 30.93 | 1:04.86 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:03.03 | |||||||||
43 | Katja Poulsen | 2006 | 461 | 31.47 | 1:05.02 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.11 | |||||||||
44 | Molly Namensen | 2006 | 460 | 30.79 | 1:05.07 | |||||
Svmmeklubben Kvik, Kastrup | 1:02.73 | |||||||||
45 | Sarah Aarslew Jensen | 2000 | 460 | 31.32 | 1:05.08 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:03.28 | |||||||||
46 | Maria Mortensen | 1999 | 459 | 30.98 | 1:05.11 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:04.78 | |||||||||
47 | Victoria Richards | 2005 | 457 | 30.36 | 1:05.19 | |||||
DeltaSwim | 1:04.80 | |||||||||
48 | Mille Lindeblad | 2005 | 456 | 30.65 | 1:05.28 | |||||
DeltaSwim | 1:04.75 | |||||||||
49 | Line Knudsen | 2005 | 455 | 30.88 | 1:05.32 | |||||
Silkeborg Svmmeklub | 1:04.90 | |||||||||
50 | Karoline Hellese | 2006 | 454 | 30.93 | 1:05.34 | |||||
Svmmeklubben Snderborg | 1:05.03 | |||||||||
51 | Julie Schmidt | 1995 | 452 | 31.16 | 1:05.44 | Deltager ikke i finalen | ||||
KU Svmning og Vandpolo | 1:01.15 | |||||||||
51 | Mie Ankersen | 2006 | 452 | 30.44 | 1:05.44 | |||||
Kge Svmmeklub | 1:01.42 | |||||||||
53 | Daniella Li West | 2006 | 451 | 30.96 | 1:05.50 | |||||
Svmmeklubben Triton Ballerup | 1:03.64 | |||||||||
54 | Trine Johansen | 2002 | 432 | 32.21 | 1:06.47 | |||||
Ringe Svmme Klub | 1:05.79 | |||||||||
55 | Thilde Hjortshj | 2006 | 425 | 31.77 | 1:06.83 | |||||
Hrsholm Svmmeforening | 1:06.88 | |||||||||
56 | Maja Brndum | 2006 | 414 | 33.29 | 1:07.38 | |||||
Swim Team Neptun | 1:06.90 | |||||||||
57 | Sarah Hjlund | 2006 | 404 | 32.70 | 1:07.95 | |||||
Svmmeklubben MK31 | 1:06.90 | |||||||||
58 | Emma Spang | 2006 | 386 | 33.28 | 1:08.96 | |||||
Solrd Svmmeklub | 1:10.45 | |||||||||
59 | Malene Dithmar | 2006 | 377 | 32.94 | 1:09.53 | |||||
GTI - Greve | 1:11.50 | |||||||||
- | Matilde Thirup | 2005 | Akut syg | |||||||
Svmmeklubben S 68 | 1:03.26 | |||||||||
- | Caroline Bach Mindested | 2005 | DSQ | SW 4.4 | ||||||
Sigma Swim Allerd | 1:01.57 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 03 juli 2021 |
Licens til Solrd Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:03 |