2022-07-07   09:07:17
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for 4. kolo gorenjske

Below are all results from the competition shown by session.

Document
Results
4. kolo gorenjske
Place: Bazen Kamnik Organizer: PK Kamnik
Pool: 50m Competition Date: Jun 16, 2021 to Jun 16, 2021
Event 1, 50m Freestyle Men - Final
22.19 Jernej Godec 1986  (SLO) Montreal (CAN)
Mladinci 22.88 Anže Tavčar 1994  (SLO) Antwerpen (BEL) 8. 07. 2012
Kadeti 23.99 Anže Tavčar 1994  (SLO) Maribor (SLO)
Dečki 24.93 Bor Vran-Benkovič 2007  (SLO) Kranj (SLO) 5. 06. 2021
Ml. dečki 26.68 Bor Vran-Benkovič 2007  (SLO) Maribor (SLO)
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Vid Potočnik 2002 Plavalni klub Radovljica 511 26.15
2 Tevž Smolnikar 2005 Plavalni klub Radovljica 501 26.32 +0.17
3 Primož Peternel 2004 Plavalni klub Radovljica 495 26.42 +0.27
4 Lenart Zaletel 2005 Plavalni klub Radovljica 468 26.92 +0.77
5 Matic Roter 2004 Plavalni klub Triglav Kranj 383 28.77 +2.62
6 Svit Oberč 2007 Plavalni klub Triglav Kranj 350 29.66 +3.51
7 Matevž Vrhovnik 2007 Plavalni klub Kamnik 279 31.99 +5.84
8 Miha Justin 2007 Plavalni klub Kamnik 208 35.28 +9.13
9 Jakob Bavdek 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 89 46.80 +20.65
10 Marko Šalinger 2010 Plavalni klub Triglav Kranj 69 50.82 +24.67
Event official at: 16. 06. 2021 16:06:42
2021-06-16 16:06:44 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. kolo gorenjske
Place: Bazen Kamnik Organizer: PK Kamnik
Pool: 50m Competition Date: Jun 16, 2021 to Jun 16, 2021
Event 2, 50m Freestyle Women - Final
24.96 Neža Klančar 2000  (SLO)
Mladinke 25.35 Neža Klančar 2000  (SLO) Netanya (ISR) 1. 07. 2017
Kadetinje 25.68 Nastja Govejšek 1997  (SLO) Antwerpen (BEL) 7. 07. 2012
Deklice 26.87 Janja Šegel 2001  (SLO) Praga/Prague (CZE) 6. 12. 2014
28.49 Ula Rožič 2007  (SLO) Kranj (SLO)
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nina Vrhovnik 2009 Plavalni klub Kamnik 473 30.36
2 Aja Kavčič 2006 Plavalni klub Triglav Kranj 458 30.70 +0.34
2 Zoja Šiler Klemenčič 2006 Plavalni klub Triglav Kranj 458 30.70 +0.34
4 Blaža Pajntar 2008 Plavalni klub Triglav Kranj 456 30.73 +0.37
5 Sergeja Hribar 2007 Plavalni klub Triglav Kranj 452 30.83 +0.47
6 Sara Ključanin 2004 Plavalni klub Triglav Kranj 442 31.07 +0.71
7 Živa Prašnikar 2005 Plavalni klub Kamnik 389 32.41 +2.05
8 Neja Perko 2005 Plavalni klub Triglav Kranj 361 33.23 +2.87
9 Taja Klemen 2011 Plavalni klub Kamnik 306 35.11 +4.75
10 Gaja Suhadolnik 2002 Plavalni klub Triglav Kranj 287 35.88 +5.52
11 Zala Pregrad 2009 Plavalni klub Triglav Kranj 208 39.90 +9.54
12 Justina Pika Lapuh 2010 Plavalni klub Kamnik 207 39.99 +9.63
13 Tosha Poredoš Kusterle 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 187 41.32 +10.96
14 Zoja Brina Žlindra 2009 Plavalni klub Triglav Kranj 169 42.73 +12.37
15 Maja Manojlović 2008 Plavalni klub Kamnik 166 43.02 +12.66
16 Mia Bukovac 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 83 54.24 +23.88
17 Maša Gostiša 2013 Plavalni klub Triglav Kranj 81 54.49 +24.13
Event official at: 16. 06. 2021 16:10:18
2021-06-16 16:10:20 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. kolo gorenjske
Place: Bazen Kamnik Organizer: PK Kamnik
Pool: 50m Competition Date: Jun 16, 2021 to Jun 16, 2021
Event 3, 50m Butterfly Men - Final
23.20 Jernej Godec 1986  (SLO) Rim/Rome (ITA)
Mladinci 24.39 Gal Kordež 2000  (SLO) Kranj (SLO)
Kadeti 24.99 Nick Bodiroža 2000  (SLO) Antwerpen (BEL)
Dečki 26.36 Bor Vran-Benkovič 2007  (SLO) Koper (SLO) 9. 10. 2020
Ml. dečki 28.38 Bor Vran-Benkovič 2007  (SLO) Kranj (SLO)
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Gašper Stele 2004 Plavalni klub Kamnik 451 29.02
2 Vid Potočnik 2002 Plavalni klub Radovljica 399 30.23 +1.21
3 Tilen Štribl 2005 Plavalni klub Radovljica 390 30.46 +1.44
4 Nik Peterlin 2006 Plavalni klub Kamnik 361 31.25 +2.23
5 Tilen Maček 2007 Plavalni klub Triglav Kranj 330 32.22 +3.20
6 Žan Matjaž Orešnik 2011 Plavalni klub Kamnik 23 1:17.63 +48.61
Event official at: 16. 06. 2021 16:12:09
2021-06-16 16:12:11 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. kolo gorenjske
Place: Bazen Kamnik Organizer: PK Kamnik
Pool: 50m Competition Date: Jun 16, 2021 to Jun 16, 2021
Event 4, 50m Butterfly Women - Final
26.35 Nastja Govejšek 1997  (SLO) London (GBR)
Mladinke 26.70 Nastja Govejšek 1997  (SLO) Nandžing/Nanjing (CHN)
Kadetinje 27.60 Nastja Govejšek 1997  (SLO) Zagreb (CRO)
Deklice 28.91 Pika Perenič 2002  (SLO) Kamnik (SLO)
31.80 Maja Lotrič 2003  (SLO) Kranj (SLO)
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Maša Arnež 2005 Plavalni klub Radovljica 413 32.79
2 Petra Frelih 2006 Plavalni klub Radovljica 384 33.61 +0.82
3 Ivana Lukan 2008 Plavalni klub Kamnik 321 35.67 +2.88
4 Nina Vrhovnik 2009 Plavalni klub Kamnik 319 35.72 +2.93
5 Alina Lozar 2007 Plavalni klub Triglav Kranj 290 36.88 +4.09
6 Karin Korelc 2008 Plavalni klub Triglav Kranj 230 39.86 +7.07
7 Laura Podgoršek 2009 Plavalni klub Kamnik 157 45.20 +12.41
8 Gaja Suhadolnik 2002 Plavalni klub Triglav Kranj 132 47.93 +15.14
9 Vita Mlakar 2011 Plavalni klub Kamnik 46 1:07.82 +35.03
10 Anna Losieva 2013 Plavalni klub Kamnik 26 1:21.52 +48.73
Event official at: 16. 06. 2021 16:15:14
2021-06-16 16:15:17 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. kolo gorenjske
Place: Bazen Kamnik Organizer: PK Kamnik
Pool: 50m Competition Date: Jun 16, 2021 to Jun 16, 2021
Event 5, 50m Backstroke Men - Final
25.80 Sašo Boškan 2002  (SLO) Eindhoven (NED)
Mladinci 26.40 Sašo Boškan 2002  (SLO) Reka/Rijeka (CRO) 9. 02. 2020
Kadeti 27.34 Nace Vovk 2002  (SLO) Kranj (SLO)
Dečki 28.52 Nace Vovk 2002  (SLO) Gjur/Győr (HUN)
Ml. dečki 30.78 Tai Novak 2006  (SLO) Maribor (SLO)
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Rok Vejnovič 2008 Plavalni klub Kamnik 358 33.77
2 Tilen Maček 2007 Plavalni klub Triglav Kranj 335 34.54 +0.77
3 Mark Anej Lapuh 2007 Plavalni klub Kamnik 261 37.51 +3.74
4 Liam Negodič 2008 Plavalni klub Kamnik 230 39.14 +5.37
5 Marko Čede 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 45 1:07.25 +33.48
6 Enej Konc 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 44 1:07.72 +33.95
7 Vir Kovač 2014 Plavalni klub Triglav Kranj 23 1:23.40 +49.63
8 Aleš Pugelj 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 23 1:23.49 +49.72
9 Lovro Rezman Sindičić 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 20 1:27.88 +54.11
- Žiga Korenč 2012 Plavalni klub Triglav Kranj DNS
Event official at: 16. 06. 2021 16:19:30
2021-06-16 16:19:32 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. kolo gorenjske
Place: Bazen Kamnik Organizer: PK Kamnik
Pool: 50m Competition Date: Jun 16, 2021 to Jun 16, 2021
Event 6, 50m Backstroke Women - Final
29.11 Ava Schollmayer 1999  (SLO) Dordrecht (NED)
Mladinke 29.11 Ava Schollmayer 1999  (SLO) Dordrecht (NED)
Kadetinje 29.11 Ava Schollmayer 1999  (SLO) Dordrecht (NED)
Deklice 30.87 Iza Senčar 1998  (SLO) Kranj (SLO) 2. 06. 2011
32.87 Anja Jelesijevič 2003  (SLO) Kranj (SLO)
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tinkara Lipovec 2007 Plavalni klub Radovljica 600 31.98
2 Tjaša Pintar 1997 Plavalni klub Radovljica 592 32.12 +0.14
3 Maja Vezenkova 2004 Plavalni klub Kamnik 376 37.36 +5.38
4 Gaja Suhadolnik 2002 Plavalni klub Triglav Kranj 202 45.96 +13.98
5 Maja Manojlović 2008 Plavalni klub Kamnik 125 53.92 +21.94
6 Živa Gunde 2011 Plavalni klub Triglav Kranj 60 1:08.85 +36.87
Event official at: 16. 06. 2021 16:21:10
2021-06-16 16:21:12 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. kolo gorenjske
Place: Bazen Kamnik Organizer: PK Kamnik
Pool: 50m Competition Date: Jun 16, 2021 to Jun 16, 2021
Event 7, 50m Breaststroke Men - Final
26.70 Damir Dugonjić 1988  (SLO) Kazan (RUS) 4. 08. 2015
Mladinci 27.74 Peter John Stevens 1995  (SLO) Dubaj/Dubai (UAE)
Kadeti 29.39 Matic Kosirnik 2000  (SLO) Ravne na Koroškem (SLO)
Dečki 30.48 Lovro Knez 2002  (SLO) Maribor (SLO)
Ml. dečki 33.88 Bor Vran-Benkovič 2007  (SLO) Kranj (SLO)
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lenart Zaletel 2005 Plavalni klub Radovljica 477 33.20
2 Tilen Štribl 2005 Plavalni klub Radovljica 428 34.43 +1.23
3 Svit Oberč 2007 Plavalni klub Triglav Kranj 322 37.84 +4.64
4 Tevž Štupar 2006 Plavalni klub Kamnik 281 39.61 +6.41
5 Andraž Cencelj 2007 Plavalni klub Kamnik 201 44.25 +11.05
6 Tymur Beshlyk 2011 Plavalni klub Kamnik 117 52.93 +19.73
7 Jakob Bavdek 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 50 1:10.09 +36.89
Event official at: 16. 06. 2021 16:22:53
2021-06-16 16:22:54 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. kolo gorenjske
Place: Bazen Kamnik Organizer: PK Kamnik
Pool: 50m Competition Date: Jun 16, 2021 to Jun 16, 2021
Event 8, 50m Breaststroke Women - Final
31.43 Tjaša Vozel 1994  (SLO) Eindhoven (NED) 4. 04. 2015
Mladinke 31.57 Tina Čelik 2001  (SLO) Netanya (ISR)
Kadetinje 31.85 Tina Čelik 2001  (SLO) Hódmezővásárhely (HUN) 6. 07. 2016
Deklice 33.61 Tina Čelik 2001  (SLO) Kranj (SLO) 7. 06. 2014
36.51 Tesa Naja Jamšek 1995  (SLO) Kranj (SLO)
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Taja Vejnovič 2006 Plavalni klub Kamnik 434 38.82
2 Tara Di Lenardo 2006 Plavalni klub Triglav Kranj 397 39.97 +1.15
3 Ana Avbelj 2009 Plavalni klub Kamnik 291 44.34 +5.52
4 Karin Korelc 2008 Plavalni klub Triglav Kranj 249 46.67 +7.85
5 Tajda Spruk 2009 Plavalni klub Kamnik 214 49.15 +10.33
6 Gaja Suhadolnik 2002 Plavalni klub Triglav Kranj 201 50.15 +11.33
7 Maša Gostiša 2013 Plavalni klub Triglav Kranj 151 55.14 +16.32
8 Tosha Poredoš Kusterle 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 55.54 +16.72
9 Maša Laharnar 2013 Plavalni klub Triglav Kranj 89 1:05.79 +26.97
- Mia Sara Kozin Gulič 2012 Plavalni klub Triglav Kranj DNS
Event official at: 16. 06. 2021 16:25:44
2021-06-16 16:25:46 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. kolo gorenjske
Place: Bazen Kamnik Organizer: PK Kamnik
Pool: 50m Competition Date: Jun 16, 2021 to Jun 16, 2021
Event 9, 200m Freestyle Men - Final
1:48.92 Peter Mankoč 1978  (SLO) Barcelona (ESP)
Mladinci 1:50.53 Marcel Primožič 2000  (SLO) Helsinki (FIN) 7. 07. 2018
Kadeti 1:52.89 Jaka Pušnik 2003  (SLO) Maribor (SLO)
Dečki 2:00.42 Jaka Pušnik 2003  (SLO) Maribor (SLO) 9. 12. 2017
Ml. dečki 2:08.88 Filip Podobnik 2008  (SLO) Koper (SLO)
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Primož Peternel 2004 Plavalni klub Radovljica 576 2:02.55
50m: 29.62
100m: 1:01.19
(31.57)
150m: 1:32.86
(31.67)
200m: 2:02.55
(29.69)
2 Tevž Smolnikar 2005 Plavalni klub Radovljica 565 2:03.32 +0.77
50m: 29.54
100m: 1:01.31
(31.77)
150m: 1:32.87
(31.56)
200m: 2:03.32
(30.45)
3 Vid Potočnik 2002 Plavalni klub Radovljica 481 2:10.16 +7.61
50m: 29.37
100m: 1:02.73
(33.36)
150m: 1:37.04
(34.31)
200m: 2:10.16
(33.12)
4 Maj Šumi Branilovič 2007 Plavalni klub Radovljica 454 2:12.65 +10.10
50m: 29.87
100m: 1:01.94
(32.07)
150m: 1:36.27
(34.33)
200m: 2:12.65
(36.38)
5 Mark Anej Lapuh 2007 Plavalni klub Kamnik 324 2:28.45 +25.90
50m: 33.12
100m: 1:11.75
(38.63)
150m: 1:51.06
(39.31)
200m: 2:28.45
(37.39)
6 Matevž Vrhovnik 2007 Plavalni klub Kamnik 234 2:45.30 +42.75
50m: 36.22
100m: 1:17.71
(41.49)
150m: 2:01.63
(43.92)
200m: 2:45.30
(43.67)
7 Tilen Kosmač 2008 Plavalni klub Triglav Kranj 212 2:50.84 +48.29
50m: 35.27
100m: 1:18.99
(43.72)
150m: 2:07.28
(48.29)
200m: 2:50.84
(43.56)
8 Liam Negodič 2008 Plavalni klub Kamnik 193 2:56.35 +53.80
50m: 39.10
100m: 1:25.29
(46.19)
150m: 2:11.27
(45.98)
200m: 2:56.35
(45.08)
9 Tymur Beshlyk 2011 Plavalni klub Kamnik 147 3:13.15 +1:10.60
50m: 41.27
100m: 1:30.54
(49.27)
150m: 2:22.27
(51.73)
200m: 3:13.15
(50.88)
10 Žan Matjaž Orešnik 2011 Plavalni klub Kamnik 56 4:25.38 +2:22.83
50m: 59.72
100m: 2:08.01
(1:08.29)
150m: 3:16.16
(1:08.15)
200m: 4:25.38
(1:09.22)
Event official at: 16. 06. 2021 16:35:45
2021-06-16 16:35:48 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. kolo gorenjske
Place: Bazen Kamnik Organizer: PK Kamnik
Pool: 50m Competition Date: Jun 16, 2021 to Jun 16, 2021
Event 10, 200m Freestyle Women - Final
1:54.97 Sara Isaković 1988  (SLO) Peking/Beijing (CHN)
Mladinke 1:58.38 Janja Šegel 2001  (SLO) Hódmezővásárhely (HUN) 9. 07. 2016
Kadetinje 1:58.38 Janja Šegel 2001  (SLO) Hódmezővásárhely (HUN) 9. 07. 2016
Deklice 2:03.90 Janja Šegel 2001  (SLO) Maribor (SLO)
2:16.36 Nastja Govejšek 1997  (SLO) Nova Gorica (SLO)
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mojca Marčun 2006 Plavalni klub Radovljica 664 2:09.46
50m: 30.40
100m: 1:02.79
(32.39)
150m: 1:36.28
(33.49)
200m: 2:09.46
(33.18)
2 Tinkara Lipovec 2007 Plavalni klub Radovljica 578 2:15.59 +6.13
50m: 32.15
100m: 1:06.10
(33.95)
150m: 1:41.15
(35.05)
200m: 2:15.59
(34.44)
3 Maša Arnež 2005 Plavalni klub Radovljica 534 2:19.19 +9.73
50m: 33.40
100m: 1:07.61
(34.21)
150m: 1:43.48
(35.87)
200m: 2:19.19
(35.71)
4 Petra Frelih 2006 Plavalni klub Radovljica 506 2:21.78 +12.32
50m: 33.23
100m: 1:09.01
(35.78)
150m: 1:45.21
(36.20)
200m: 2:21.78
(36.57)
5 Alina Lozar 2007 Plavalni klub Triglav Kranj 433 2:29.26 +19.80
50m: 35.14
100m: 1:13.95
(38.81)
150m: 1:52.62
(38.67)
200m: 2:29.26
(36.64)
6 Nina Vrhovnik 2009 Plavalni klub Kamnik 399 2:33.39 +23.93
50m: 34.23
100m: 1:13.03
(38.80)
150m: 1:53.97
(40.94)
200m: 2:33.39
(39.42)
7 Taja Klemen 2011 Plavalni klub Kamnik 271 2:54.55 +45.09
50m: 38.84
100m: 1:23.64
(44.80)
150m: 2:09.63
(45.99)
200m: 2:54.55
(44.92)
8 Justina Pika Lapuh 2010 Plavalni klub Kamnik 220 3:06.90 +57.44
50m: 43.86
100m: 1:32.27
(48.41)
150m: 2:21.43
(49.16)
200m: 3:06.90
(45.47)
9 Ana Avbelj 2009 Plavalni klub Kamnik 197 3:13.85 +1:04.39
50m: 42.73
100m: 1:33.59
(50.86)
150m: 2:25.01
(51.42)
200m: 3:13.85
(48.84)
10 Tajda Spruk 2009 Plavalni klub Kamnik 179 3:20.21 +1:10.75
50m: 44.91
100m: 1:37.72
(52.81)
150m: 2:29.84
(52.12)
200m: 3:20.21
(50.37)
11 Vita Mlakar 2011 Plavalni klub Kamnik 112 3:53.72 +1:44.26
50m: 52.41
100m: 1:51.95
(59.54)
150m: 2:55.79
(1:03.84)
200m: 3:53.72
(57.93)
12 Anna Losieva 2013 Plavalni klub Kamnik 94 4:07.84 +1:58.38
50m: 53.64
100m: 2:00.35
(1:06.71)
150m: 3:05.66
(1:05.31)
200m: 4:07.84
(1:02.18)
13 Neža Hren 2012 Plavalni klub Kamnik 91 4:11.11 +2:01.65
50m: 53.03
100m: 1:59.68
(1:06.65)
150m: 3:07.27
(1:07.59)
200m: 4:11.11
(1:03.84)
Event official at: 16. 06. 2021 16:44:06
2021-06-16 16:44:08 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. kolo gorenjske
Place: Bazen Kamnik Organizer: PK Kamnik
Pool: 50m Competition Date: Jun 16, 2021 to Jun 16, 2021
Event 11, 100m Butterfly Men - Final
51.24 Peter Mankoč 1978  (SLO) Peking/Beijing (CHN)
Mladinci 54.73 Matjaž Rozman 1999  (SLO) Netanya (ISR) 1. 07. 2017
Kadeti 55.42 Gašper Štih 2001  (SLO) Kranj (SLO) 6. 08. 2017
Dečki 58.51 Gašper Štih 2001  (SLO) Maribor (SLO)
Ml. dečki 1:05.25 Filip Podobnik 2008  (SLO) Koper (SLO)
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Gašper Stele 2004 Plavalni klub Kamnik 434 1:05.33
50m: 29.90
100m: 1:05.33
(35.43)
2 Matic Roter 2004 Plavalni klub Triglav Kranj 349 1:10.26 +4.93
50m: 31.85
100m: 1:10.26
(38.41)
3 Tevž Smolnikar 2005 Plavalni klub Radovljica 329 1:11.67 +6.34
50m: 33.33
100m: 1:11.67
(38.34)
4 Tevž Štupar 2006 Plavalni klub Kamnik 307 1:13.30 +7.97
50m: 36.09
100m: 1:13.30
(37.21)
5 Tilen Maček 2007 Plavalni klub Triglav Kranj 290 1:14.76 +9.43
50m: 34.11
100m: 1:14.76
(40.65)
6 Andraž Cencelj 2007 Plavalni klub Kamnik 161 1:30.91 +25.58
50m: 40.22
100m: 1:30.91
(50.69)
Event official at: 16. 06. 2021 16:46:05
2021-06-16 16:46:07 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. kolo gorenjske
Place: Bazen Kamnik Organizer: PK Kamnik
Pool: 50m Competition Date: Jun 16, 2021 to Jun 16, 2021
Event 12, 100m Butterfly Women - Final
58.68 Sara Isaković 1988  (SLO) Peking/Beijing (CHN) 9. 08. 2008
Mladinke 1:00.08 Nastja Govejšek 1997  (SLO) Maribor (SLO)
Kadetinje 1:02.14 Anja Klinar 1988  (SLO) Radovljica (SLO) 7. 08. 2002
Deklice 1:03.90 Pika Perenič 2002  (SLO) Kranj (SLO) 6. 06. 2015
1:11.01 Maja Lotrič 2003  (SLO) Kranj (SLO)
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Zoja Šiler Klemenčič 2006 Plavalni klub Triglav Kranj 450 1:12.38
50m: 35.53
100m: 1:12.38
(36.85)
2 Tara Di Lenardo 2006 Plavalni klub Triglav Kranj 423 1:13.89 +1.51
50m: 33.87
100m: 1:13.89
(40.02)
3 Sergeja Hribar 2007 Plavalni klub Triglav Kranj 403 1:15.07 +2.69
50m: 35.94
100m: 1:15.07
(39.13)
4 Sara Ključanin 2004 Plavalni klub Triglav Kranj 403 1:15.08 +2.70
50m: 34.36
100m: 1:15.08
(40.72)
5 Maša Arnež 2005 Plavalni klub Radovljica 398 1:15.40 +3.02
50m: 35.03
100m: 1:15.40
(40.37)
6 Petra Frelih 2006 Plavalni klub Radovljica 379 1:16.62 +4.24
50m: 35.34
100m: 1:16.62
(41.28)
7 Neja Perko 2005 Plavalni klub Triglav Kranj 330 1:20.25 +7.87
50m: 36.41
100m: 1:20.25
(43.84)
8 Maca Camlek 2007 Plavalni klub Triglav Kranj 306 1:22.27 +9.89
50m: 37.18
100m: 1:22.27
(45.09)
9 Aja Kavčič 2006 Plavalni klub Triglav Kranj 272 1:25.53 +13.15
50m: 38.62
100m: 1:25.53
(46.91)
10 Živa Prašnikar 2005 Plavalni klub Kamnik 232 1:30.17 +17.79
50m: 40.00
100m: 1:30.17
(50.17)
Event official at: 16. 06. 2021 16:49:52
2021-06-16 16:49:54 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. kolo gorenjske
Place: Bazen Kamnik Organizer: PK Kamnik
Pool: 50m Competition Date: Jun 16, 2021 to Jun 16, 2021
Event 13, 200m Breaststroke Men - Final
2:15.42 Matija Može 2000  (SLO) Helsinki (FIN) 5. 07. 2018
Mladinci 2:15.42 Matija Može 2000  (SLO) Helsinki (FIN) 5. 07. 2018
Kadeti 2:18.46 Matija Može 2000  (SLO) Kranj (SLO)
Dečki 2:27.77 Lovro Knez 2002  (SLO) Maribor (SLO)
Ml. dečki 2:39.77 Lovro Knez 2002  (SLO) Maribor (SLO)
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tilen Štribl 2005 Plavalni klub Radovljica 450 2:44.52
50m: 36.51
100m: 1:18.75
(42.24)
150m: 2:02.04
(43.29)
200m: 2:44.52
(42.48)
2 Rok Vejnovič 2008 Plavalni klub Kamnik 419 2:48.45 +3.93
50m: 39.05
100m: 1:23.00
(43.95)
150m: 2:06.33
(43.33)
200m: 2:48.45
(42.12)
3 Miha Justin 2007 Plavalni klub Kamnik 242 3:22.26 +37.74
50m: 49.05
100m: 1:40.50
(51.45)
150m: 2:31.28
(50.78)
200m: 3:22.26
(50.98)
4 Tian Majdič 2011 Plavalni klub Kamnik 76 4:56.76 +2:12.24
50m: 1:06.34
100m: 2:22.51
(1:16.17)
150m: 3:41.65
(1:19.14)
200m: 4:56.76
(1:15.11)
Event official at: 16. 06. 2021 16:55:30
2021-06-16 16:55:31 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. kolo gorenjske
Place: Bazen Kamnik Organizer: PK Kamnik
Pool: 50m Competition Date: Jun 16, 2021 to Jun 16, 2021
Event 14, 200m Breaststroke Women - Final
2:26.06 Tjaša Vozel 1994  (SLO) 4. 10. 2019
Mladinke 2:30.47 Neža Klančar 2000  (SLO) Praga/Prague (CZE) 8. 04. 2017
Kadetinje 2:31.56 Neža Marčun 1995  (SLO) Maribor (SLO)
Deklice 2:32.89 Anja Klinar 1988  (SLO) Radovljica (SLO)
2:46.52 Neža Leskovar 2000  (SLO) Nova Gorica (SLO)
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Laura Podgoršek 2009 Plavalni klub Kamnik 162 4:15.01
50m: 57.41
100m: 2:03.02
(1:05.61)
150m: 3:11.64
(1:08.62)
200m: 4:15.01
(1:03.37)
2 Neža Hren 2012 Plavalni klub Kamnik 153 4:20.09 +5.08
50m: 1:00.48
100m: 2:09.24
(1:08.76)
150m: 3:12.87
(1:03.63)
200m: 4:20.09
(1:07.22)
Event official at: 16. 06. 2021 17:00:19
2021-06-16 17:00:21 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. kolo gorenjske
Place: Bazen Kamnik Organizer: PK Kamnik
Pool: 50m Competition Date: Jun 16, 2021 to Jun 16, 2021
Event 15, 100m Backstroke Men - Final
54.88 Blaž Medvešek 1980  (SLO) Montreal (CAN)
Mladinci 56.24 Sašo Boškan 2002  (SLO) Kranj (SLO)
Kadeti 59.19 Nace Vovk 2002  (SLO) Kranj (SLO) 3. 06. 2017
Dečki 1:01.40 Nace Vovk 2002  (SLO) Gjur/Győr (HUN)
Ml. dečki 1:07.41 Darin Sonnenschein 1994  (SLO) Maribor (SLO)
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Nik Peterlin 2006 Plavalni klub Kamnik 440 1:08.17
50m: 33.82
100m: 1:08.17
(34.35)
2 Tilen Maček 2007 Plavalni klub Triglav Kranj 336 1:14.53 +6.36
50m: 35.70
100m: 1:14.53
(38.83)
3 Matic Roter 2004 Plavalni klub Triglav Kranj 321 1:15.71 +7.54
50m: 37.12
100m: 1:15.71
(38.59)
4 Jakob Bavdek 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 87 1:56.74 +48.57
50m: 54.67
100m: 1:56.74
(1:02.07)
5 Tian Majdič 2011 Plavalni klub Kamnik 60 2:12.17 +1:04.00
50m: 1:04.93
100m: 2:12.17
(1:07.24)
Event official at: 16. 06. 2021 17:03:00
2021-06-16 17:03:02 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. kolo gorenjske
Place: Bazen Kamnik Organizer: PK Kamnik
Pool: 50m Competition Date: Jun 16, 2021 to Jun 16, 2021
Event 17, 200m Individual Medley Men - Final
2:01.57 Peter Mankoč 1978  (SLO) Berlin (GER)
Mladinci 2:04.29 David Mihalič 1999  (SLO) Netanya (ISR)
Kadeti 2:07.90 Lovro Knez 2002  (SLO) Maribor (SLO)
Dečki 2:12.61 Bor Vran-Benkovič 2007  (SLO) Kranj (SLO) 5. 06. 2021
Ml. dečki 2:25.92 Bor Vran-Benkovič 2007  (SLO) Kranj (SLO)
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tilen Kosmač 2008 Plavalni klub Triglav Kranj 224 3:07.53
50m: 41.15
100m: 1:28.59
(47.44)
150m: 2:21.67
(53.08)
200m: 3:07.53
(45.86)
Event official at: 16. 06. 2021 17:16:09
2021-06-16 17:16:11 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. kolo gorenjske
Place: Bazen Kamnik Organizer: PK Kamnik
Pool: 50m Competition Date: Jun 16, 2021 to Jun 16, 2021
Event 18, 200m Individual Medley Women - Final
2:13.37 Anja Klinar 1988  (SLO) Dunaj/Vienna (AUT)
Mladinke 2:15.83 Anja Klinar 1988  (SLO) Glasgow (GBR)
Kadetinje 2:15.83 Anja Klinar 1988  (SLO) Glasgow (GBR)
Deklice 2:20.05 Anja Klinar 1988  (SLO) Murcia (ESP)
2:34.74 Anja Jelesijevič 2003  (SLO) Kranj (SLO)
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Tjaša Pintar 1997 Plavalni klub Radovljica 677 2:23.60
50m: 30.33
100m: 1:09.58
(39.25)
150m: 1:51.07
(41.49)
200m: 2:23.60
(32.53)
2 Maja Vezenkova 2004 Plavalni klub Kamnik 406 2:50.23 +26.63
50m: 35.84
100m: 1:20.46
(44.62)
150m: 2:12.22
(51.76)
200m: 2:50.23
(38.01)
3 Maca Camlek 2007 Plavalni klub Triglav Kranj 348 2:59.23 +35.63
50m: 38.33
100m: 1:26.59
(48.26)
150m: 2:16.94
(50.35)
200m: 2:59.23
(42.29)
4 Laura Podgoršek 2009 Plavalni klub Kamnik 169 3:47.74 +1:24.14
50m: 51.72
100m: 1:49.98
(58.26)
150m: 2:59.77
(1:09.79)
200m: 3:47.74
(47.97)
Event official at: 16. 06. 2021 17:16:39
2021-06-16 17:16:41 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. kolo gorenjske
Place: Bazen Kamnik Organizer: PK Kamnik
Pool: 50m Competition Date: Jun 16, 2021 to Jun 16, 2021
Event 19, 100m Breaststroke Men - Final
59.66 Damir Dugonjić 1988  (SLO) Rim/Rome (ITA)
Mladinci 1:02.91 Lovro Knez 2002  (SLO) Kranj (SLO)
Kadeti 1:04.39 Lovro Knez 2002  (SLO) Kranj (SLO)
Dečki 1:06.36 Lovro Knez 2002  (SLO) Maribor (SLO)
Ml. dečki 1:13.59 Lovro Knez 2002  (SLO) Maribor (SLO)
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Lenart Zaletel 2005 Plavalni klub Radovljica 447 1:14.35
50m: 33.67
100m: 1:14.35
(40.68)
2 Matic Roter 2004 Plavalni klub Triglav Kranj 357 1:20.12 +5.77
50m: 37.72
100m: 1:20.12
(42.40)
3 Svit Oberč 2007 Plavalni klub Triglav Kranj 261 1:28.97 +14.62
50m: 40.52
100m: 1:28.97
(48.45)
4 Žan Matjaž Orešnik 2011 Plavalni klub Kamnik 80 2:11.78 +57.43
50m: 1:06.39
100m: 2:11.78
(1:05.39)
5 Marko Šalinger 2010 Plavalni klub Triglav Kranj 76 2:13.85 +59.50
50m: 1:04.44
100m: 2:13.85
(1:09.41)
6 Tian Majdič 2011 Plavalni klub Kamnik 65 2:21.17 +1:06.82
50m: 1:06.74
100m: 2:21.17
(1:14.43)
7 Lovro Rezman Sindičić 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 57 2:26.95 +1:12.60
50m: 1:09.39
100m: 2:26.95
(1:17.56)
8 Enej Konc 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 56 2:27.80 +1:13.45
50m: 1:12.49
100m: 2:27.80
(1:15.31)
9 Vir Kovač 2014 Plavalni klub Triglav Kranj 50 2:34.30 +1:19.95
50m: 1:14.45
100m: 2:34.30
(1:19.85)
10 Aleš Pugelj 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 34 2:55.43 +1:41.08
50m: 1:25.61
100m: 2:55.43
(1:29.82)
11 Marko Čede 2012 Plavalni klub Triglav Kranj 30 3:02.60 +1:48.25
50m: 1:29.74
100m: 3:02.60
(1:32.86)
- Žiga Korenč 2012 Plavalni klub Triglav Kranj DNS
Event official at: 16. 06. 2021 17:22:11
2021-06-16 17:22:13 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. kolo gorenjske
Place: Bazen Kamnik Organizer: PK Kamnik
Pool: 50m Competition Date: Jun 16, 2021 to Jun 16, 2021
Event 20, 100m Breaststroke Women - Final
1:07.90 Tjaša Vozel 1994  (SLO) Kranj (SLO)
Mladinke 1:09.19 Tina Čelik 2001  (SLO) Kranj (SLO)
Kadetinje 1:09.41 Tina Meža 1994  (SLO) Praga/Prague (CZE)
Deklice 1:13.15 Anja Klinar 1988  (SLO)
1:20.27 Neža Leskovar 2000  (SLO) Nova Gorica (SLO)
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Sergeja Hribar 2007 Plavalni klub Triglav Kranj 461 1:22.97
50m: 39.54
100m: 1:22.97
(43.43)
2 Zoja Šiler Klemenčič 2006 Plavalni klub Triglav Kranj 412 1:26.14 +3.17
50m: 40.99
100m: 1:26.14
(45.15)
3 Sara Ključanin 2004 Plavalni klub Triglav Kranj 369 1:29.33 +6.36
50m: 42.06
100m: 1:29.33
(47.27)
4 Neja Perko 2005 Plavalni klub Triglav Kranj 298 1:35.93 +12.96
50m: 45.45
100m: 1:35.93
(50.48)
5 Aja Kavčič 2006 Plavalni klub Triglav Kranj 288 1:37.07 +14.10
50m: 47.97
100m: 1:37.07
(49.10)
6 Karin Korelc 2008 Plavalni klub Triglav Kranj 259 1:40.58 +17.61
50m: 48.72
100m: 1:40.58
(51.86)
7 Zala Pregrad 2009 Plavalni klub Triglav Kranj 156 1:58.92 +35.95
50m: 54.42
100m: 1:58.92
(1:04.50)
8 Vita Mlakar 2011 Plavalni klub Kamnik 141 2:03.01 +40.04
50m: 57.92
100m: 2:03.01
(1:05.09)
9 Maša Gostiša 2013 Plavalni klub Triglav Kranj 127 2:07.26 +44.29
50m: 1:01.10
100m: 2:07.26
(1:06.16)
10 Zoja Brina Žlindra 2009 Plavalni klub Triglav Kranj 127 2:07.32 +44.35
50m: 57.99
100m: 2:07.32
(1:09.33)
11 Anna Losieva 2013 Plavalni klub Kamnik 115 2:11.65 +48.68
50m: 1:06.07
100m: 2:11.65
(1:05.58)
12 Živa Gunde 2011 Plavalni klub Triglav Kranj 84 2:26.39 +1:03.42
50m: 1:04.84
100m: 2:26.39
(1:21.55)
Event official at: 16. 06. 2021 17:28:29
2021-06-16 17:28:30 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. kolo gorenjske
Place: Bazen Kamnik Organizer: PK Kamnik
Pool: 50m Competition Date: Jun 16, 2021 to Jun 16, 2021
Event 21, 800m Freestyle Men - Final
7:54.58 Luka Turk 1986  (SLO) Melbourne (AUS)
Mladinci 8:04.45 Darjan Petrič 1964  (SLO) Guayaquil (ECU) 7. 08. 1982
Kadeti 8:16.55 Borut Petrič 1961  (SLO) Jönköping (SWE)
Dečki 8:44.50 Gregor Jurak 1972  (SLO) Maribor (SLO)
Ml. dečki 9:28.00 Gregor Jurak 1972  (SLO) Reka/Rijeka (CRO)
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Gašper Stele 2004 Plavalni klub Kamnik 628 8:47.71
50m: 29.74
100m: 1:02.59
(32.85)
150m: 1:35.26
(32.67)
200m: 2:08.48
(33.22)
250m: 2:40.95
(32.47)
300m: 3:14.62
(33.67)
350m: 3:47.81
(33.19)
400m: 4:21.79
(33.98)
450m: 4:55.24
(33.45)
500m: 5:29.31
(34.07)
550m: 6:02.95
(33.64)
600m: 6:37.07
(34.12)
650m: 7:09.18
(32.11)
700m: 7:43.10
(33.92)
750m: 8:16.65
(33.55)
800m: 8:47.71
(31.06)
2 Primož Peternel 2004 Plavalni klub Radovljica 615 8:51.51 +3.80
50m: 30.81
100m: 1:04.39
(33.58)
150m: 1:37.74
(33.35)
200m: 2:11.52
(33.78)
250m: 2:44.96
(33.44)
300m: 3:18.98
(34.02)
350m: 3:52.79
(33.81)
400m: 4:26.89
(34.10)
450m: 4:59.79
(32.90)
500m: 5:33.53
(33.74)
550m: 6:06.92
(33.39)
600m: 6:40.67
(33.75)
650m: 7:13.56
(32.89)
700m: 7:47.80
(34.24)
750m: 8:20.48
(32.68)
800m: 8:51.51
(31.03)
3 Nik Peterlin 2006 Plavalni klub Kamnik 554 9:10.18 +22.47
50m: 32.76
100m: 1:08.07
(35.31)
150m: 1:43.46
(35.39)
200m: 2:18.66
(35.20)
250m: 2:53.79
(35.13)
300m: 3:28.44
(34.65)
350m: 4:03.59
(35.15)
400m: 4:38.54
(34.95)
450m: 5:13.34
(34.80)
500m: 5:48.33
(34.99)
550m: 6:22.97
(34.64)
600m: 6:57.55
(34.58)
650m: 7:31.78
(34.23)
700m: 8:05.89
(34.11)
750m: 8:39.84
(33.95)
800m: 9:10.18
(30.34)
4 Maj Šumi Branilovič 2007 Plavalni klub Radovljica 553 9:10.76 +23.05
50m: 32.89
100m: 1:08.03
(35.14)
150m: 1:43.51
(35.48)
200m: 2:18.44
(34.93)
250m: 2:53.63
(35.19)
300m: 3:28.27
(34.64)
350m: 4:03.34
(35.07)
400m: 4:38.26
(34.92)
450m: 5:13.30
(35.04)
500m: 5:48.08
(34.78)
550m: 6:22.62
(34.54)
600m: 6:57.00
(34.38)
650m: 7:31.05
(34.05)
700m: 8:05.21
(34.16)
750m: 8:38.93
(33.72)
800m: 9:10.76
(31.83)
5 Tevž Štupar 2006 Plavalni klub Kamnik 449 9:50.09 +1:02.38
50m: 34.45
100m: 1:12.35
(37.90)
150m: 1:49.25
(36.90)
200m: 2:27.58
(38.33)
250m: 3:04.35
(36.77)
300m: 3:42.74
(38.39)
350m: 4:20.03
(37.29)
400m: 4:57.90
(37.87)
450m: 5:34.63
(36.73)
500m: 6:12.71
(38.08)
550m: 6:49.44
(36.73)
600m: 7:26.72
(37.28)
650m: 8:03.12
(36.40)
700m: 8:40.79
(37.67)
750m: 9:17.09
(36.30)
800m: 9:50.09
(33.00)
6 Rok Vejnovič 2008 Plavalni klub Kamnik 444 9:52.48 +1:04.77
50m: 34.28
100m: 1:12.57
(38.29)
150m: 1:49.40
(36.83)
200m: 2:27.38
(37.98)
250m: 3:04.31
(36.93)
300m: 3:42.65
(38.34)
350m: 4:19.92
(37.27)
400m: 4:57.37
(37.45)
450m: 5:34.47
(37.10)
500m: 6:12.75
(38.28)
550m: 6:49.53
(36.78)
600m: 7:27.32
(37.79)
650m: 8:03.96
(36.64)
700m: 8:41.71
(37.75)
750m: 9:17.62
(35.91)
800m: 9:52.48
(34.86)
7 Mark Anej Lapuh 2007 Plavalni klub Kamnik 332 10:52.49 +2:04.78
50m: 37.49
100m: 1:19.26
(41.77)
150m: 2:01.31
(42.05)
200m: 2:42.73
(41.42)
250m: 3:25.33
(42.60)
300m: 4:06.15
(40.82)
350m: 4:48.14
(41.99)
400m: 5:28.81
(40.67)
450m: 6:09.50
(40.69)
500m: 6:50.36
(40.86)
550m: 7:31.35
(40.99)
600m: 8:12.63
(41.28)
650m: 8:53.53
(40.90)
700m: 9:33.76
(40.23)
750m: 10:14.18
(40.42)
800m: 10:52.49
(38.31)
8 Miha Justin 2007 Plavalni klub Kamnik 315 11:04.47 +2:16.76
50m: 37.85
100m: 1:19.89
(42.04)
150m: 2:01.62
(41.73)
200m: 2:43.84
(42.22)
250m: 3:25.51
(41.67)
300m: 4:07.53
(42.02)
350m: 4:49.34
(41.81)
400m: 5:31.15
(41.81)
450m: 6:12.77
(41.62)
500m: 6:54.03
(41.26)
550m: 7:35.95
(41.92)
600m: 8:17.87
(41.92)
650m: 9:00.17
(42.30)
700m: 9:42.32
(42.15)
750m: 10:24.20
(41.88)
800m: 11:04.47
(40.27)
9 Andraž Cencelj 2007 Plavalni klub Kamnik 247 11:59.85 +3:12.14
50m: 39.70
100m: 1:25.75
(46.05)
150m: 2:11.69
(45.94)
200m: 2:59.06
(47.37)
250m: 3:44.01
(44.95)
300m: 4:30.64
(46.63)
350m: 5:17.50
(46.86)
400m: 6:04.45
(46.95)
450m: 6:48.40
(43.95)
500m: 7:33.93
(45.53)
550m: 8:19.17
(45.24)
600m: 9:04.77
(45.60)
650m: 9:48.61
(43.84)
700m: 10:33.98
(45.37)
750m: 11:17.61
(43.63)
800m: 11:59.85
(42.24)
Event official at: 16. 06. 2021 17:50:45
2021-06-16 17:50:47 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licensed to: Slovenian Swimming Association
Document
Results
4. kolo gorenjske
Place: Bazen Kamnik Organizer: PK Kamnik
Pool: 50m Competition Date: Jun 16, 2021 to Jun 16, 2021
Event 22, 800m Freestyle Women - Final
8:25.68 Tjaša Oder 1994  (SLO) London (GBR)
Mladinke 8:36.92 Nika Karlina Petrič 1992  (SLO) Beograd (SRB) 1. 08. 2008
Kadetinje 8:38.26 Tjaša Oder 1994  (SLO) Praga/Prague (CZE)
Deklice 9:00.72 Tjaša Oder 1994  (SLO) Pitesti (ROU)
9:50.60 Nika Karlina Petrič 1992  (SLO) Maribor (SLO)
Rank Name Born Team R.T. FINA Time Diff
1 Mojca Marčun 2006 Plavalni klub Radovljica 642 9:21.83
50m: 32.26
100m: 1:08.18
(35.92)
150m: 1:44.68
(36.50)
200m: 2:21.53
(36.85)
250m: 2:57.86
(36.33)
300m: 3:33.56
(35.70)
350m: 4:09.07
(35.51)
400m: 4:44.86
(35.79)
450m: 5:19.70
(34.84)
500m: 5:54.69
(34.99)
550m: 6:29.25
(34.56)
600m: 7:04.54
(35.29)
650m: 7:39.13
(34.59)
700m: 8:13.71
(34.58)
750m: 8:48.13
(34.42)
800m: 9:21.83
(33.70)
2 Taja Vejnovič 2006 Plavalni klub Kamnik 558 9:48.82 +26.99
50m: 34.43
100m: 1:12.22
(37.79)
150m: 1:49.47
(37.25)
200m: 2:26.57
(37.10)
250m: 3:03.52
(36.95)
300m: 3:40.50
(36.98)
350m: 4:17.08
(36.58)
400m: 4:53.83
(36.75)
450m: 5:30.57
(36.74)
500m: 6:07.57
(37.00)
550m: 6:44.59
(37.02)
600m: 7:21.62
(37.03)
650m: 7:58.56
(36.94)
700m: 8:35.79
(37.23)
750m: 9:12.54
(36.75)
800m: 9:48.82
(36.28)
3 Blaža Pajntar 2008 Plavalni klub Triglav Kranj 480 10:18.77 +56.94
50m: 34.98
100m: 1:13.15
(38.17)
150m: 1:52.53
(39.38)
200m: 2:31.43
(38.90)
250m: 3:11.09
(39.66)
300m: 3:49.95
(38.86)
350m: 4:29.78
(39.83)
400m: 5:08.75
(38.97)
450m: 5:48.66
(39.91)
500m: 6:27.94
(39.28)
550m: 7:07.24
(39.30)
600m: 7:46.49
(39.25)
650m: 8:25.82
(39.33)
700m: 9:04.53
(38.71)
750m: 9:42.95
(38.42)
800m: 10:18.77
(35.82)