2023-02-09   10:51:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, lördag fm, start kl 09:30

Document
Resultat
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 dec 2021 till den 5 dec 2021
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Försök
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Milo Thunberg 2008 Karlskoga Simförening +0.70 284 1:12.66 Q
50m: 33.94
100m: 1:12.66
(38.72)
2 Simon Siljekvist 2008 Järfälla Simsällskap +0.66 271 1:13.77 +1.11 Q
50m: 33.83
100m: 1:13.77
(39.94)
3 Emil Överstam 2008 Västerås Simsällskap +0.68 235 1:17.41 +4.75 Q
50m: 35.04
100m: 1:17.41
(42.37)
4 Tor Carlén 2008 Täby Sim +0.73 231 1:17.82 +5.16 Q
50m: 34.23
100m: 1:17.82
(43.59)
5 David Demirian 2008 Järfälla Simsällskap +0.74 229 1:18.05 +5.39 Q
50m: 35.60
100m: 1:18.05
(42.45)
6 Matteo Costa 2008 Täby Sim +0.72 204 1:21.13 +8.47 Q
50m: 36.81
100m: 1:21.13
(44.32)
- Gustav Skantz 2008 Järfälla Simsällskap DNS
- Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
- Max Nordanberg 2008 Västerås Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-12-04 10:36:07
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar 14-15 år - Försök
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Mario Orrego 2006 Eskilstuna Simklubb +0.77 517 59.51 Q
50m: 27.83
100m: 59.51
(31.68)
2 Jonathan Essien 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.66 425 1:03.52 +4.01 Q
50m: 28.85
100m: 1:03.52
(34.67)
3 Leo Karlsson 2006 Örebro Simallians +0.70 407 1:04.44 +4.93 Q
50m: 30.18
100m: 1:04.44
(34.26)
4 Hanliang Xie 2006 Eskilstuna Simklubb +0.79 329 1:09.18 +9.67 Q
50m: 31.23
100m: 1:09.18
(37.95)
5 Erik Talipov 2007 Täby Sim +0.68 241 1:16.73 +17.22 Q
50m: 34.27
100m: 1:16.73
(42.46)
6 Axel Krysén 2007 Ludvika Simsällskap +0.82 234 1:17.44 +17.93 Q
50m: 34.24
100m: 1:17.44
(43.20)
7 Viktor Forsberg 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.78 233 1:17.62 +18.11 Q
50m: 35.87
100m: 1:17.62
(41.75)
8 Linus Bäcke 2006 Falu Simsällskap +0.77 222 1:18.88 +19.37 Q
50m: 35.87
100m: 1:18.88
(43.01)
9 Caesar Sparacio 2007 Täby Sim +0.81 206 1:20.87 +21.36 Q
50m: 37.30
100m: 1:20.87
(43.57)
10 Hugo Zuhr 2007 Täby Sim +0.75 204 1:21.14 +21.63 Q
50m: 37.12
100m: 1:21.14
(44.02)
11 Arvid Larsson 2007 Täby Sim +0.68 201 1:21.49 +21.98
50m: 37.25
100m: 1:21.49
(44.24)
12 Malte Andersson 2007 Upsala Simsällskap +0.85 176 1:25.18 +25.67
50m: 40.43
100m: 1:25.18
(44.75)
13 Oscar Glad 2007 Simsällskapet Mora +0.86 139 1:32.10 +32.59
50m: 40.83
100m: 1:32.10
(51.27)
14 Elias Steinle 2007 Täby Sim +0.57 111 1:39.26 +39.75
50m: 45.34
100m: 1:39.26
(53.92)
- Viktor  Hellberg 2006 Karlskoga Simförening DNS
Grenen officiell:  2021-12-04 10:36:07
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar 16 och äldre - Försök
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Sterling 2004 Västerås Simsällskap +0.64 539 58.69 Q
50m: 27.56
100m: 58.69
(31.13)
2 Nils Malmberg 2004 Järfälla Simsällskap +0.70 508 59.86 +1.17 Q
50m: 27.47
100m: 59.86
(32.39)
3 Johan Thormé Rova 2004 Södertälje Simsällskap +0.70 496 1:00.34 +1.65 Q
50m: 27.87
100m: 1:00.34
(32.47)
4 Fredrik Karlsson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.70 480 1:01.02 +2.33 Q
50m: 28.35
100m: 1:01.02
(32.67)
5 Kevin Shiva 2002 Upsala Simsällskap +0.66 426 1:03.50 +4.81 Q
50m: 29.59
100m: 1:03.50
(33.91)
6 Oscar  Björstam 2003 Karlskoga Simförening +0.65 415 1:04.02 +5.33 Q
50m: 29.95
100m: 1:04.02
(34.07)
7 John Zetterqvist 2004 Järfälla Simsällskap +0.76 411 1:04.26 +5.57 Q
50m: 30.08
100m: 1:04.26
(34.18)
8 David Alonso 2003 Täby Sim +0.58 409 1:04.33 +5.64 -
50m: 29.17
100m: 1:04.33
(35.16)
9 Carl Omberg 2005 Järfälla Simsällskap +0.66 366 1:06.79 +8.10 Q
50m: 31.11
100m: 1:06.79
(35.68)
10 Melvin Norlén 2005 Västerås Simsällskap +0.69 360 1:07.13 +8.44 Q
50m: 30.82
100m: 1:07.13
(36.31)
11 Max Antonsson 2004 Västerås Simsällskap +0.62 357 1:07.32 +8.63 Q
50m: 31.19
100m: 1:07.32
(36.13)
12 Marcus Hedlund 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.60 356 1:07.40 +8.71
50m: 31.37
100m: 1:07.40
(36.03)
13 Bilal Mustefa 2004 Järfälla Simsällskap +0.66 349 1:07.85 +9.16
50m: 31.14
100m: 1:07.85
(36.71)
14 Gustav Larsson 2005 Örebro Simallians +0.67 341 1:08.34 +9.65
50m: 31.13
100m: 1:08.34
(37.21)
15 Viggo Redlund 2005 Simklubben Ena +0.69 322 1:09.67 +10.98
50m: 32.23
100m: 1:09.67
(37.44)
16 Quintin Bröms 2003 Falu Simsällskap +0.72 317 1:10.06 +11.37
50m: 31.67
100m: 1:10.06
(38.39)
17 Jakob Khaytan 2003 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.67 312 1:10.40 +11.71
50m: 31.68
100m: 1:10.40
(38.72)
18 Emil Berg 2003 Södertälje Simsällskap +0.75 298 1:11.50 +12.81
50m: 33.69
100m: 1:11.50
(37.81)
- Malkolm Nömm 2005 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
- Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-12-04 10:36:07
2021-12-04 10:50:18 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner