2023-01-29   13:40:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, lördag fm, start kl 09:30

Document
Resultat
Sparbanken Rekarne Simcup & TYR Sprint
Plats: Munktellbadet Arrangör: Eskilstuna Simklubb
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 4 dec 2021 till den 5 dec 2021
Gren 7, 100m Ryggsim Damer 13 år - Försök
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Iris Thorngren 2008 Upsala Simsällskap +0.74 396 1:14.71 Q
50m: 35.93
100m: 1:14.71
(38.78)
2 Alva Lindberg 2008 Ösmo Simsällskap +0.65 355 1:17.45 +2.74 Q
50m: 38.10
100m: 1:17.45
(39.35)
3 Karin Lepschi 2008 Strängnäs Simklubb +0.71 326 1:19.71 +5.00 Q
50m: 39.55
100m: 1:19.71
(40.16)
4 Isabelle Marek 2008 Eskilstuna Simklubb +0.81 321 1:20.14 +5.43 Q
50m: 38.74
100m: 1:20.14
(41.40)
5 Annahita Kamkar 2008 Upsala Simsällskap +0.90 314 1:20.68 +5.97 Q
50m: 39.91
100m: 1:20.68
(40.77)
6 Frida Nielsen 2008 Föreningen Uddevalla Sim +0.63 312 1:20.88 +6.17 Q
50m: 39.19
100m: 1:20.88
(41.69)
7 Ronja Lindqvist 2008 Örebro Simallians +0.80 307 1:21.28 +6.57 Q
50m: 40.27
100m: 1:21.28
(41.01)
8 Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.79 307 1:21.29 +6.58 Q
50m: 39.88
100m: 1:21.29
(41.41)
9 Rut Kämblad 2008 Örebro Simallians +0.69 290 1:22.85 +8.14 Q
50m: 40.80
100m: 1:22.85
(42.05)
10 Tilda Lindqvist 2008 Eskilstuna Simklubb +0.74 290 1:22.86 +8.15 Q
50m: 40.10
100m: 1:22.86
(42.76)
11 Isolde Hamilton 2008 Täby Sim +0.86 275 1:24.32 +9.61
50m: 42.31
100m: 1:24.32
(42.01)
12 Aziza Osman 2008 Simklubben Ena +0.62 272 1:24.64 +9.93
50m: 40.95
100m: 1:24.64
(43.69)
13 Elisa Andersson Darin 2008 Täby Sim +0.74 272 1:24.71 +10.00
50m: 41.47
100m: 1:24.71
(43.24)
14 Sara Hellström 2008 Täby Sim +0.72 266 1:25.28 +10.57
50m: 42.56
100m: 1:25.28
(42.72)
15 Lottie Berglind 2008 Järfälla Simsällskap +0.81 262 1:25.78 +11.07
50m: 41.77
100m: 1:25.78
(44.01)
16 Agnes Bergqvist 2008 Järfälla Simsällskap +0.81 253 1:26.78 +12.07
50m: 42.56
100m: 1:26.78
(44.22)
17 Izabella Lamberstam 2008 Täby Sim +0.79 252 1:26.87 +12.16
50m: 42.46
100m: 1:26.87
(44.41)
18 Ella Gjälby 2008 Simklubben Ena +0.66 251 1:26.95 +12.24
50m: 41.71
100m: 1:26.95
(45.24)
19 Alva Björk 2008 Täby Sim +0.78 242 1:28.01 +13.30
50m: 43.56
100m: 1:28.01
(44.45)
20 Elisabeth Akopian 2008 Täby Sim +0.61 241 1:28.16 +13.45
50m: 45.21
100m: 1:28.16
(42.95)
21 Freja Hoffert 2008 Täby Sim +0.56 233 1:29.14 +14.43
50m: 43.65
100m: 1:29.14
(45.49)
22 Julia Kraft 2008 Hedemora Simsällskap +0.66 233 1:29.17 +14.46
50m: 43.85
100m: 1:29.17
(45.32)
23 Ester von Goës 2008 Täby Sim +0.73 230 1:29.54 +14.83
50m: 44.53
100m: 1:29.54
(45.01)
24 Julia Käll 2008 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 207 1:32.67 +17.96
50m: 42.77
100m: 1:32.67
(49.90)
25 Clara Elander 2008 Täby Sim +0.76 202 1:33.45 +18.74
50m: 46.80
100m: 1:33.45
(46.65)
26 Emilia Bakas 2008 Simklubben Ena +0.69 168 1:39.34 +24.63
50m: 49.59
100m: 1:39.34
(49.75)
27 Hedvig Lindegren 2008 Järfälla Simsällskap +0.53 164 1:40.17 +25.46
50m: 46.34
100m: 1:40.17
(53.83)
- Nora Mikalsen 2008 Täby Sim +0.76 DSQ
- Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim +0.67 DSQ
- Alexandra Bergman 2008 Örebro Simallians +0.40 DSQ
- Diana Gorelkova 2008 Västerås Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-12-04 11:48:32
Gren 7, 100m Ryggsim Damer 14-15 år - Försök
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Ottosson 2006 Södertälje Simsällskap +0.64 473 1:10.40 Q
50m: 34.14
100m: 1:10.40
(36.26)
2 Emma Hejdengård 2006 Föreningen Uddevalla Sim +0.64 450 1:11.58 +1.18 Q
50m: 34.48
100m: 1:11.58
(37.10)
3 Stina Pedersen 2007 Täby Sim +0.61 443 1:11.98 +1.58 Q
50m: 34.81
100m: 1:11.98
(37.17)
4 Cecilia Brunzell 2006 Västerås Simsällskap +0.66 440 1:12.13 +1.73 -
50m: 35.10
100m: 1:12.13
(37.03)
5 Meja Wernersson 2007 Örebro Simallians +0.62 420 1:13.24 +2.84 Q
50m: 34.92
100m: 1:13.24
(38.32)
6 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 +0.78 419 1:13.33 +2.93 Q
50m: 35.96
100m: 1:13.33
(37.37)
7 Alice Roos 2007 Eskilstuna Simklubb +0.67 415 1:13.55 +3.15 Q
50m: 35.97
100m: 1:13.55
(37.58)
8 Moa Nordström 2007 Sala Simsällskap +0.82 392 1:14.94 +4.54 Q
50m: 35.59
100m: 1:14.94
(39.35)
9 Ebba Mattisson 2006 Södertälje Simsällskap +0.77 373 1:16.25 +5.85 Q
50m: 37.85
100m: 1:16.25
(38.40)
10 Agnes Gustafsson 2007 Eskilstuna Simklubb +0.54 368 1:16.57 +6.17 Q
50m: 37.24
100m: 1:16.57
(39.33)
11 Ebba Lundqvist 2007 Upsala Simsällskap +0.71 361 1:17.02 +6.62 Q
50m: 37.15
100m: 1:17.02
(39.87)
12 Ester Costa 2006 Eskilstuna Simklubb +0.71 350 1:17.83 +7.43
50m: 37.86
100m: 1:17.83
(39.97)
13 Selma Pettersson 2007 Örebro Simallians +0.67 338 1:18.76 +8.36
50m: 38.39
100m: 1:18.76
(40.37)
14 Lova Hjort 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.73 307 1:21.28 +10.88
50m: 39.71
100m: 1:21.28
(41.57)
15 Agnes Öhman 2006 Ösmo Simsällskap +0.87 307 1:21.36 +10.96
50m: 39.38
100m: 1:21.36
(41.98)
16 Josefine Forsström 2007 Örebro Simallians +0.77 305 1:21.46 +11.06
50m: 39.86
100m: 1:21.46
(41.60)
17 Elisha Cloudy Weerasinghe 2006 Hedemora Simsällskap +0.80 304 1:21.58 +11.18
50m: 39.82
100m: 1:21.58
(41.76)
18 Molly Ju 2007 Täby Sim +0.95 301 1:21.82 +11.42
50m: 39.62
100m: 1:21.82
(42.20)
19 Sara Högdin 2007 Upsala Simsällskap +0.66 300 1:21.92 +11.52
50m: 39.49
100m: 1:21.92
(42.43)
20 Alicia Kraft 2007 Hedemora Simsällskap +0.72 271 1:24.73 +14.33
50m: 41.68
100m: 1:24.73
(43.05)
21 Svea Rådman 2007 Västerås Simsällskap +0.90 269 1:25.03 +14.63
50m: 42.22
100m: 1:25.03
(42.81)
22 Ingrid Hiding 2006 Örebro Simallians +0.75 254 1:26.67 +16.27
50m: 42.42
100m: 1:26.67
(44.25)
23 Elna Zetterberg 2007 Simklubben Ena +0.79 232 1:29.30 +18.90
50m: 43.08
100m: 1:29.30
(46.22)
24 Ellen Eriksson 2007 Västerås Simsällskap +0.67 231 1:29.45 +19.05
50m: 44.09
100m: 1:29.45
(45.36)
25 Eva Byman 2007 Järfälla Simsällskap +0.62 214 1:31.69 +21.29
50m: 43.46
100m: 1:31.69
(48.23)
26 Emmy Mattsson 2007 Järfälla Simsällskap +0.65 214 1:31.71 +21.31
50m: 43.54
100m: 1:31.71
(48.17)
27 Selma Danielsson 2006 Södertälje Simsällskap +0.89 212 1:32.00 +21.60
50m: 45.38
100m: 1:32.00
(46.62)
28 Sasha Lacy 2007 Täby Sim +0.57 211 1:32.06 +21.66
50m: 44.22
100m: 1:32.06
(47.84)
29 Elsa Linge 2007 Örebro Simallians +0.84 189 1:35.56 +25.16
50m: 45.60
100m: 1:35.56
(49.96)
30 Olivia Jakobs Hanefors 2007 Järfälla Simsällskap +0.68 189 1:35.63 +25.23
50m: 47.08
100m: 1:35.63
(48.55)
31 Ida Källman 2006 Ösmo Simsällskap +0.67 185 1:36.18 +25.78
50m: 45.67
100m: 1:36.18
(50.51)
32 Lova Jonasson 2007 Västerås Simsällskap +0.86 177 1:37.70 +27.30
50m: 46.43
100m: 1:37.70
(51.27)
- Agnes Arver 2006 Täby Sim +0.57 DSQ
- Sofia Christensson 2007 Täby Sim DNS
- Ellen Johansson 2007 Järfälla Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-12-04 11:48:32
Gren 7, 100m Ryggsim Damer 16 och äldre - Försök
Sponsor: Sparbanken Rekarne
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Magdalena Hagsten Skarda 2003 Örebro Simallians +0.70 590 1:05.42 Q
50m: 31.37
100m: 1:05.42
(34.05)
2 My Larsson 2005 Eskilstuna Simklubb +0.71 542 1:07.31 +1.89 Q
50m: 32.76
100m: 1:07.31
(34.55)
3 Hanna Degerlund 2004 Västerås Simsällskap +0.71 522 1:08.17 +2.75 Q
50m: 33.07
100m: 1:08.17
(35.10)
4 Elvira Mörtstrand 2003 Västerås Simsällskap +0.67 513 1:08.54 +3.12 -
50m: 34.25
100m: 1:08.54
(34.29)
5 Filippa Malmström 2003 Södertälje Simsällskap +0.63 509 1:08.74 +3.32 -
50m: 33.61
100m: 1:08.74
(35.13)
6 Alva Abrahamsson 2004 Eskilstuna Simklubb +0.73 502 1:09.02 +3.60 Q
50m: 33.43
100m: 1:09.02
(35.59)
7 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim +0.68 502 1:09.04 +3.62 Q
50m: 33.35
100m: 1:09.04
(35.69)
8 Felicia Rogell 2003 Västerås Simsällskap +0.45 500 1:09.13 +3.71 -
50m: 33.70
100m: 1:09.13
(35.43)
9 Tova Franzén 2001 Upsala Simsällskap +0.64 479 1:10.15 +4.73 -
50m: 34.07
100m: 1:10.15
(36.08)
10 Sarah von der Burg 2004 Västerås Simsällskap +0.70 474 1:10.37 +4.95 Q
50m: 33.60
100m: 1:10.37
(36.77)
11 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 +0.71 471 1:10.53 +5.11 Q
50m: 33.65
100m: 1:10.53
(36.88)
12 Julia Holmberg 2002 Västerås Simsällskap +0.64 465 1:10.83 +5.41 Q
50m: 34.64
100m: 1:10.83
(36.19)
13 Marit Seeliger 2005 Södertälje Simsällskap +0.60 459 1:11.15 +5.73 -
50m: 33.73
100m: 1:11.15
(37.42)
14 Wilda Furberg 2003 Västerås Simsällskap +0.79 448 1:11.72 +6.30 -
50m: 35.09
100m: 1:11.72
(36.63)
15 Sammi Thai 2005 Eskilstuna Simklubb +0.61 444 1:11.94 +6.52 -
50m: 33.76
100m: 1:11.94
(38.18)
16 Lovisa Laine 2005 Eskilstuna Simklubb +0.78 410 1:13.87 +8.45 -
50m: 34.57
100m: 1:13.87
(39.30)
17 Ella Westerlund 2004 Simklubben 1970 +0.71 408 1:13.95 +8.53 -
50m: 35.43
100m: 1:13.95
(38.52)
18 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.63 386 1:15.33 +9.91 Q
50m: 36.24
100m: 1:15.33
(39.09)
19 Linneá Therus 2005 Karlskoga Simförening +0.65 374 1:16.16 +10.74 Q
50m: 36.68
100m: 1:16.16
(39.48)
20 Nirvana Cavka 2004 Simklubben Elfsborg +0.67 371 1:16.37 +10.95
50m: 37.31
100m: 1:16.37
(39.06)
21 Kajsa Franzén 2004 Upsala Simsällskap +0.69 354 1:17.53 +12.11
50m: 37.68
100m: 1:17.53
(39.85)
22 Maja  Nilsson 2003 Falu Simsällskap +0.76 336 1:18.93 +13.51
50m: 38.31
100m: 1:18.93
(40.62)
23 Mira Myllylä 2002 Västerås Simsällskap +0.70 294 1:22.48 +17.06
50m: 39.89
100m: 1:22.48
(42.59)
24 Linnéa Fredriksson 2004 Katrineholms Simsällskap +0.77 282 1:23.67 +18.25
50m: 39.53
100m: 1:23.67
(44.14)
25 Stina Westerlund 2005 Örebro Simallians +0.72 274 1:24.51 +19.09
50m: 40.57
100m: 1:24.51
(43.94)
26 Sarah Nilsson 2003 Simklubben Elfsborg +0.71 273 1:24.56 +19.14
50m: 40.29
100m: 1:24.56
(44.27)
27 Tyra Jacobsson 2005 Örebro Simallians +0.71 256 1:26.41 +20.99
50m: 42.38
100m: 1:26.41
(44.03)
28 Anna Sisell 2003 Simsällskapet Mora +0.81 241 1:28.12 +22.70
50m: 42.05
100m: 1:28.12
(46.07)
- Linnea Andersson 2004 Örebro Simallians +0.73 DSQ
- Ylva Lindén 2003 Täby Sim DNS
- Julia Pietsch 2005 Örebro Simallians DNS
Grenen officiell:  2021-12-04 11:48:32
2021-12-04 13:04:37 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Eskilstuna Simklubb

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner