2022-12-04   06:04:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Polisen HEAD to Head 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
HEAD to Head 2021
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 okt 2021 till den 10 okt 2021
Gren 1, 200m Medley Damer ABC A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tiffani Segerbrand 1999 Simklubben Neptun 606 2:24.00
50m: 31.60
100m: 1:08.93
(37.33)
150m: 1:51.57
(42.64)
200m: 2:24.00
(32.43)
2 Nora Segerström 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.73 587 2:25.49 +1.49
50m: 31.22
100m: 1:09.96
(38.74)
150m: 1:50.79
(40.83)
200m: 2:25.49
(34.70)
3 Felicia Klintemar 2005 Södertörns Simsällskap 579 2:26.15 +2.15
50m: 31.42
100m: 1:08.03
(36.61)
150m: 1:52.18
(44.15)
200m: 2:26.15
(33.97)
4 Vilma Lindberg 2004 Södertälje Simsällskap +0.63 563 2:27.55 +3.55
50m: 32.24
100m: 1:11.35
(39.11)
150m: 1:51.72
(40.37)
200m: 2:27.55
(35.83)
5 Roya Tittelbach 2003 Väsby Simsällskap +0.71 556 2:28.13 +4.13
50m: 32.02
100m: 1:09.05
(37.03)
150m: 1:53.31
(44.26)
200m: 2:28.13
(34.82)
6 Lilly Eriksson 2004 Simklubben Neptun +0.69 533 2:30.28 +6.28
50m: 33.33
100m: 1:11.51
(38.18)
150m: 1:54.63
(43.12)
200m: 2:30.28
(35.65)
7 Nina Pavlovic Cano 2004 Södertörns Simsällskap +0.72 510 2:32.50 +8.50
50m: 31.79
100m: 1:11.70
(39.91)
150m: 1:57.38
(45.68)
200m: 2:32.50
(35.12)
8 Sara Arnö 2004 Turebergs Simklubb +0.73 474 2:36.28 +12.28
50m: 32.02
100m: 1:16.18
(44.16)
150m: 1:59.28
(43.10)
200m: 2:36.28
(37.00)
9 Emilia Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap +0.59 454 2:38.48 +14.48
50m: 33.82
100m: 1:13.30
(39.48)
150m: 2:00.82
(47.52)
200m: 2:38.48
(37.66)
10 Emma Parsons 2002 Tyresö Simsällskap +0.72 442 2:39.93 +15.93
50m: 33.40
100m: 1:16.67
(43.27)
150m: 2:00.92
(44.25)
200m: 2:39.93
(39.01)
11 Emelie Söderström 2003 Stockholmspolisens IF SF 387 2:47.10 +23.10
50m: 36.56
100m: 1:18.84
(42.28)
150m: 2:07.27
(48.43)
200m: 2:47.10
(39.83)
12 Ida Nygren 2004 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.72 353 2:52.39 +28.39
50m: 35.45
100m: 1:19.28
(43.83)
150m: 2:13.22
(53.94)
200m: 2:52.39
(39.17)
13 Lollobelle Nordström-Renlund 2005 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.77 351 2:52.65 +28.65
50m: 38.39
100m: 1:20.12
(41.73)
150m: 2:11.34
(51.22)
200m: 2:52.65
(41.31)
14 Elin Nygren 2003 Södertörns Simsällskap +0.75 330 2:56.21 +32.21
50m: 38.76
100m: 1:24.46
(45.70)
150m: 2:15.53
(51.07)
200m: 2:56.21
(40.68)
15 Erica Griberg 2005 Södertälje Simsällskap 315 2:59.05 +35.05
50m: 35.25
100m: 1:21.25
(46.00)
150m: 2:18.35
(57.10)
200m: 2:59.05
(40.70)
16 Cheyenne Bäckstrand 2005 Södertälje Simsällskap +0.86 224 3:20.39 +56.39
50m: 42.06
100m: 1:34.12
(52.06)
150m: 2:35.64
(1:01.52)
200m: 3:20.39
(44.75)
Grenen officiell:  2021-10-09 09:27:58
Gren 1, 200m Medley Damer ABC B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Milla Wahlund 2006 Väsby Simsällskap +0.74 540 2:29.60
50m: 32.97
100m: 1:13.43
(40.46)
150m: 1:54.36
(40.93)
200m: 2:29.60
(35.24)
2 Sofia Bang 2007 Simklubben Neptun +0.64 530 2:30.50 +0.90
50m: 32.87
100m: 1:11.53
(38.66)
150m: 1:57.36
(45.83)
200m: 2:30.50
(33.14)
3 Ella Gunnarsson 2006 Södertörns Simsällskap 506 2:32.84 +3.24
50m: 32.40
100m: 1:13.82
(41.42)
150m: 1:55.66
(41.84)
200m: 2:32.84
(37.18)
4 Malva Eriksson 2006 Simklubben Neptun +0.51 501 2:33.43 +3.83
50m: 34.14
100m: 1:15.57
(41.43)
150m: 1:57.25
(41.68)
200m: 2:33.43
(36.18)
5 Julia Ottosson 2006 Södertörns Simsällskap 473 2:36.32 +6.72
50m: 33.13
100m: 1:13.47
(40.34)
150m: 1:59.16
(45.69)
200m: 2:36.32
(37.16)
6 Klara Klingberg 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.56 453 2:38.63 +9.03
50m: 34.11
100m: 1:11.60
(37.49)
150m: 2:01.59
(49.99)
200m: 2:38.63
(37.04)
7 Lovisa Lindberg 2007 Simklubben Neptun 452 2:38.76 +9.16
50m: 34.40
100m: 1:13.91
(39.51)
150m: 2:00.68
(46.77)
200m: 2:38.76
(38.08)
8 Nadja Travar 2007 Södertörns Simsällskap 448 2:39.21 +9.61
50m: 34.22
100m: 1:14.52
(40.30)
150m: 1:59.89
(45.37)
200m: 2:39.21
(39.32)
9 Isabelle Sandström 2007 Skuru Idrottsklubb +0.59 447 2:39.34 +9.74
50m: 33.70
100m: 1:14.52
(40.82)
150m: 2:01.14
(46.62)
200m: 2:39.34
(38.20)
10 Wilma Danielsson 2006 Solna Sundbyberg SS 04 412 2:43.75 +14.15
50m: 36.26
100m: 1:20.74
(44.48)
150m: 2:06.64
(45.90)
200m: 2:43.75
(37.11)
11 Daniela Borg 2007 Simklubben Alingsås +0.87 404 2:44.78 +15.18
50m: 36.40
100m: 1:17.13
(40.73)
150m: 2:07.34
(50.21)
200m: 2:44.78
(37.44)
12 Julia Lundgren 2007 Simklubben Neptun +0.49 402 2:45.04 +15.44
50m: 34.52
100m: 1:19.67
(45.15)
150m: 2:07.65
(47.98)
200m: 2:45.04
(37.39)
13 Elina Tshibanda 2007 Södertälje Simsällskap +0.63 394 2:46.18 +16.58
50m: 34.31
100m: 1:15.52
(41.21)
150m: 2:05.42
(49.90)
200m: 2:46.18
(40.76)
14 Meja Thunvall 2006 Ösmo Simsällskap 383 2:47.66 +18.06
50m: 35.43
100m: 1:17.53
(42.10)
150m: 2:08.33
(50.80)
200m: 2:47.66
(39.33)
15 Olivia Strömberg 2007 Simklubben Neptun 376 2:48.79 +19.19
50m: 36.89
100m: 1:21.38
(44.49)
150m: 2:10.96
(49.58)
200m: 2:48.79
(37.83)
16 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.79 375 2:48.98 +19.38
50m: 37.39
100m: 1:20.09
(42.70)
150m: 2:09.82
(49.73)
200m: 2:48.98
(39.16)
17 Alice Sjödén-Sikström 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.75 370 2:49.63 +20.03
50m: 36.11
100m: 1:18.51
(42.40)
150m: 2:09.94
(51.43)
200m: 2:49.63
(39.69)
18 Jasmin Nassiri 2007 Södertörns Simsällskap 364 2:50.59 +20.99
50m: 33.74
100m: 1:16.99
(43.25)
150m: 2:09.08
(52.09)
200m: 2:50.59
(41.51)
19 Clementina  Orsi 2006 Stockholmspolisens IF SF 361 2:51.03 +21.43
50m: 33.97
100m: 1:17.85
(43.88)
150m: 2:10.70
(52.85)
200m: 2:51.03
(40.33)
20 Ingrid Lund 2006 Simklubben Neptun +0.71 354 2:52.12 +22.52
50m: 34.78
100m: 1:21.32
(46.54)
150m: 2:13.14
(51.82)
200m: 2:52.12
(38.98)
21 Fanny Krekula 2006 Väsby Simsällskap +0.54 351 2:52.66 +23.06
50m: 35.90
100m: 1:20.42
(44.52)
150m: 2:10.30
(49.88)
200m: 2:52.66
(42.36)
22 Adriana Hamzehnejad 2007 Södertörns Simsällskap 319 2:58.28 +28.68
50m: 38.41
100m: 1:22.96
(44.55)
150m: 2:14.51
(51.55)
200m: 2:58.28
(43.77)
23 Ida Haidari 2006 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.76 307 3:00.45 +30.85
50m: 37.06
100m: 1:25.76
(48.70)
150m: 2:18.64
(52.88)
200m: 3:00.45
(41.81)
24 Elvira Sjöblom Hallner 2007 Järfälla Simsällskap +0.69 298 3:02.27 +32.67
50m: 40.35
100m: 1:28.06
(47.71)
150m: 2:17.90
(49.84)
200m: 3:02.27
(44.37)
25 Lotta Lande 2007 Älvsjö AIK Simförening +0.67 282 3:05.62 +36.02
50m: 38.04
100m: 1:25.68
(47.64)
150m: 2:21.27
(55.59)
200m: 3:05.62
(44.35)
26 Alva Ek 2006 Stockholmspolisens IF SF 277 3:06.76 +37.16
50m: 41.27
100m: 1:29.51
(48.24)
150m: 2:21.87
(52.36)
200m: 3:06.76
(44.89)
27 Chanel Matilainen 2007 Södertörns Simsällskap +0.85 277 3:06.88 +37.28
50m: 39.08
100m: 1:27.81
(48.73)
150m: 2:21.44
(53.63)
200m: 3:06.88
(45.44)
28 Ellen Johansson 2007 Järfälla Simsällskap +0.67 276 3:07.06 +37.46
50m: 42.30
100m: 1:29.74
(47.44)
150m: 2:24.21
(54.47)
200m: 3:07.06
(42.85)
29 Matilda Holmerin 2007 Södertälje Simsällskap +0.74 243 3:15.14 +45.54
50m: 40.95
100m: 1:32.00
(51.05)
150m: 2:30.06
(58.06)
200m: 3:15.14
(45.08)
30 Wilma Brunn 2007 Tyresö Simsällskap +0.71 243 3:15.27 +45.67
50m: 44.69
100m: 1:33.78
(49.09)
150m: 2:33.17
(59.39)
200m: 3:15.27
(42.10)
31 Stella Forsell 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.70 239 3:16.24 +46.64
50m: 38.41
100m: 1:30.64
(52.23)
150m: 2:26.48
(55.84)
200m: 3:16.24
(49.76)
32 Tilde Jonasson 2006 Hellas Simklubb +0.77 228 3:19.27 +49.67
50m: 44.69
100m: 1:38.38
(53.69)
150m: 2:32.94
(54.56)
200m: 3:19.27
(46.33)
33 Felicia Kihlberg 2007 Hellas Simklubb +0.79 220 3:21.57 +51.97
50m: 40.13
100m: 1:32.58
(52.45)
150m: 2:34.14
(1:01.56)
200m: 3:21.57
(47.43)
34 Alva Smeds 2007 Väsby Simsällskap 194 3:30.23 +1:00.63
50m: 50.76
100m: 1:43.84
(53.08)
150m: 2:44.86
(1:01.02)
200m: 3:30.23
(45.37)
- Nora Hodneland 2007 Södertörns Simsällskap +0.86 DSQ
- Elvira Lönnberg Flores 2006 Spårvägen Simförening +0.69 DSQ
- Mical Zemicael 2007 Älvsjö AIK Simförening DNS
Grenen officiell:  2021-10-09 09:27:58
2021-10-09 09:28:25 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF
Document
Resultat
HEAD to Head 2021
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 okt 2021 till den 10 okt 2021
Gren 2, 200m Medley Herrar ABC A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Carl Göransson 2000 Väsby Simsällskap 604 2:09.68
50m: 28.12
100m: 1:01.24
(33.12)
150m: 1:38.47
(37.23)
200m: 2:09.68
(31.21)
2 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening +0.61 594 2:10.41 +0.73
50m: 27.43
100m: 1:00.92
(33.49)
150m: 1:39.40
(38.48)
200m: 2:10.41
(31.01)
3 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb 559 2:13.07 +3.39
50m: 29.27
100m: 1:04.00
(34.73)
150m: 1:42.08
(38.08)
200m: 2:13.07
(30.99)
4 Rasmus Skyving 2003 Väsby Simsällskap +0.67 539 2:14.66 +4.98
50m: 29.75
100m: 1:03.47
(33.72)
150m: 1:43.89
(40.42)
200m: 2:14.66
(30.77)
5 Pijus Guvenius 2003 Stockholmspolisens IF SF +0.61 536 2:14.92 +5.24
50m: 28.96
100m: 1:05.18
(36.22)
150m: 1:44.25
(39.07)
200m: 2:14.92
(30.67)
6 Marcus Johnsson 2002 Väsby Simsällskap +0.62 536 2:14.95 +5.27
50m: 28.00
100m: 1:02.50
(34.50)
150m: 1:42.37
(39.87)
200m: 2:14.95
(32.58)
7 Ferdinand Bang 2005 Simklubben Neptun +0.57 501 2:17.95 +8.27
50m: 28.85
100m: 1:05.33
(36.48)
150m: 1:45.73
(40.40)
200m: 2:17.95
(32.22)
8 David Kaspervik 2003 Spårvägen Simförening 497 2:18.40 +8.72
50m: 29.64
100m: 1:07.07
(37.43)
150m: 1:45.85
(38.78)
200m: 2:18.40
(32.55)
9 Rudolfs Stupans 1999 Spårvägen Simförening +0.71 485 2:19.48 +9.80
50m: 29.47
100m: 1:06.49
(37.02)
150m: 1:48.33
(41.84)
200m: 2:19.48
(31.15)
10 Uno Härmark 2005 Simklubben Neptun 471 2:20.85 +11.17
50m: 29.81
100m: 1:06.75
(36.94)
150m: 1:46.97
(40.22)
200m: 2:20.85
(33.88)
11 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening +0.78 468 2:21.20 +11.52
50m: 30.64
100m: 1:05.97
(35.33)
150m: 1:46.62
(40.65)
200m: 2:21.20
(34.58)
12 Marcus Larsson 2003 Spårvägen Simförening +0.55 449 2:23.09 +13.41
50m: 31.12
100m: 1:08.19
(37.07)
150m: 1:48.93
(40.74)
200m: 2:23.09
(34.16)
13 Botvid Wiell 2005 Södertörns Simsällskap +0.74 448 2:23.25 +13.57
50m: 30.11
100m: 1:07.11
(37.00)
150m: 1:49.45
(42.34)
200m: 2:23.25
(33.80)
14 Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening +0.59 439 2:24.14 +14.46
50m: 31.41
100m: 1:06.76
(35.35)
150m: 1:47.92
(41.16)
200m: 2:24.14
(36.22)
15 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.63 431 2:25.06 +15.38
50m: 28.89
100m: 1:08.08
(39.19)
150m: 1:50.44
(42.36)
200m: 2:25.06
(34.62)
16 Alvin Johansson 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.68 416 2:26.77 +17.09
50m: 31.43
100m: 1:10.92
(39.49)
150m: 1:51.65
(40.73)
200m: 2:26.77
(35.12)
17 Jan Salentin 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.76 403 2:28.38 +18.70
50m: 29.95
100m: 1:08.58
(38.63)
150m: 1:53.27
(44.69)
200m: 2:28.38
(35.11)
18 Gustav Aglert 2004 Solna Sundbyberg SS 04 383 2:30.96 +21.28
50m: 31.75
100m: 1:12.70
(40.95)
150m: 1:56.27
(43.57)
200m: 2:30.96
(34.69)
19 Noa Sigfelt 2003 Södertörns Simsällskap +0.73 350 2:35.53 +25.85
50m: 31.65
100m: 1:11.61
(39.96)
150m: 1:59.54
(47.93)
200m: 2:35.53
(35.99)
- Karl Gustav Gérnyi 1999 Simklubben Neptun DNS
Grenen officiell:  2021-10-09 09:42:33
Gren 2, 200m Medley Herrar ABC B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Eddie Peng 2007 Väsby Simsällskap 573 2:11.99
50m: 28.79
100m: 1:02.27
(33.48)
150m: 1:41.72
(39.45)
200m: 2:11.99
(30.27)
2 Gustav Storell 2006 Södertörns Simsällskap +0.51 525 2:15.85 +3.86
50m: 29.28
100m: 1:05.40
(36.12)
150m: 1:42.96
(37.56)
200m: 2:15.85
(32.89)
3 Jonatan Eriksson 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.71 489 2:19.15 +7.16
50m: 30.04
100m: 1:07.21
(37.17)
150m: 1:47.86
(40.65)
200m: 2:19.15
(31.29)
4 Elton Söderberg 2006 Södertälje Simsällskap 452 2:22.84 +10.85
50m: 31.17
100m: 1:10.74
(39.57)
150m: 1:48.80
(38.06)
200m: 2:22.84
(34.04)
5 Hugo Östling 2007 Spårvägen Simförening +0.74 399 2:28.90 +16.91
50m: 30.41
100m: 1:08.53
(38.12)
150m: 1:55.92
(47.39)
200m: 2:28.90
(32.98)
6 Brian Eriksson 2007 Spårvägen Simförening +0.70 375 2:31.93 +19.94
50m: 30.59
100m: 1:07.20
(36.61)
150m: 1:55.02
(47.82)
200m: 2:31.93
(36.91)
7 Casper Drozdz 2006 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 371 2:32.53 +20.54
50m: 31.41
100m: 1:10.82
(39.41)
150m: 1:55.79
(44.97)
200m: 2:32.53
(36.74)
8 Jonas Kvist 2006 Ösmo Simsällskap +0.67 370 2:32.66 +20.67
50m: 31.12
100m: 1:10.19
(39.07)
150m: 1:55.92
(45.73)
200m: 2:32.66
(36.74)
9 Erik Svensson 2007 Väsby Simsällskap +0.48 352 2:35.19 +23.20
50m: 32.18
100m: 1:12.82
(40.64)
150m: 1:59.46
(46.64)
200m: 2:35.19
(35.73)
10 Hugo Holmlund 2007 Simklubben Neptun +0.59 349 2:35.57 +23.58
50m: 35.26
100m: 1:15.29
(40.03)
150m: 2:00.99
(45.70)
200m: 2:35.57
(34.58)
11 Oscar Andersson 2007 Lidingö Simklubb 321 2:39.97 +27.98
50m: 33.12
100m: 1:13.66
(40.54)
150m: 1:58.52
(44.86)
200m: 2:39.97
(41.45)
12 Alexander Lundström-Gars 2007 Skuru Idrottsklubb 315 2:41.11 +29.12
50m: 32.47
100m: 1:13.86
(41.39)
150m: 2:02.60
(48.74)
200m: 2:41.11
(38.51)
13 Milton Eriksson 2007 Simklubben Neptun +0.53 311 2:41.70 +29.71
50m: 34.38
100m: 1:15.12
(40.74)
150m: 2:03.54
(48.42)
200m: 2:41.70
(38.16)
14 Axel Kallin 2007 Simklubben Neptun 291 2:45.28 +33.29
50m: 35.78
100m: 1:17.17
(41.39)
150m: 2:06.72
(49.55)
200m: 2:45.28
(38.56)
15 Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening 289 2:45.64 +33.65
50m: 34.17
100m: 1:18.86
(44.69)
150m: 2:06.83
(47.97)
200m: 2:45.64
(38.81)
16 Vidar Bekkewold Karlström 2007 Spårvägen Simförening 288 2:45.99 +34.00
50m: 36.20
100m: 1:17.55
(41.35)
150m: 2:08.91
(51.36)
200m: 2:45.99
(37.08)
17 Julius Dorch Juliusson 2007 Södertörns Simsällskap +0.71 277 2:48.15 +36.16
50m: 35.71
100m: 1:18.82
(43.11)
150m: 2:07.84
(49.02)
200m: 2:48.15
(40.31)
18 Justin Åkesson 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.68 275 2:48.58 +36.59
50m: 32.31
100m: 1:17.68
(45.37)
150m: 2:07.10
(49.42)
200m: 2:48.58
(41.48)
19 Hampus Glanshed 2006 Södertörns Simsällskap 269 2:49.75 +37.76
50m: 35.35
100m: 1:20.76
(45.41)
150m: 2:11.09
(50.33)
200m: 2:49.75
(38.66)
20 Vilgot Blanck 2007 Spårvägen Simförening +0.71 260 2:51.71 +39.72
50m: 39.20
100m: 1:23.09
(43.89)
150m: 2:13.50
(50.41)
200m: 2:51.71
(38.21)
21 Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening +0.66 249 2:54.07 +42.08
50m: 39.27
100m: 1:21.91
(42.64)
150m: 2:15.38
(53.47)
200m: 2:54.07
(38.69)
22 Theodore McMillan 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.70 238 2:56.73 +44.74
50m: 37.16
100m: 1:20.36
(43.20)
150m: 2:14.85
(54.49)
200m: 2:56.73
(41.88)
23 Melvin Wennersten 2007 Älvsjö AIK Simförening +0.77 222 3:00.89 +48.90
50m: 36.88
100m: 1:23.53
(46.65)
150m: 2:17.83
(54.30)
200m: 3:00.89
(43.06)
24 Christoffer Kosmidis 2007 Väsby Simsällskap 212 3:03.84 +51.85
50m: 38.01
100m: 1:26.34
(48.33)
150m: 2:19.81
(53.47)
200m: 3:03.84
(44.03)
25 Victor Hedqvist Segelman 2007 Tyresö Simsällskap +0.80 186 3:11.91 +59.92
50m: 43.06
100m: 1:32.95
(49.89)
150m: 2:28.92
(55.97)
200m: 3:11.91
(42.99)
26 Frank Floren 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.55 180 3:14.14 +1:02.15
50m: 43.70
100m: 1:32.90
(49.20)
150m: 2:31.14
(58.24)
200m: 3:14.14
(43.00)
27 Emil Hall 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.81 164 3:20.12 +1:08.13
50m: 43.26
100m: 1:34.45
(51.19)
150m: 2:29.97
(55.52)
200m: 3:20.12
(50.15)
- Wilgot Wiklund 2007 Skuru Idrottsklubb +0.45 DSQ
- Christos Theodosiadis 2006 Simklubben Neptun DNS
- Zacharias Sandström 2007 Simklubben Neptun DNS
Grenen officiell:  2021-10-09 09:42:33
2021-10-09 09:43:42 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF
Document
Resultat
HEAD to Head 2021
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 okt 2021 till den 10 okt 2021
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer ABC A - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Christiansen 1999 Stockholms Kappsimningsklubb +0.64 623 1:03.92 Q
50m: 29.81
100m: 1:03.92
(34.11)
2 Josefin Lindkvist 1993 Simklubben Neptun +0.66 617 1:04.12 +0.20 Q
50m: 29.97
100m: 1:04.12
(34.15)
3 Filippa Malmström 2003 Södertälje Simsällskap +0.63 616 1:04.15 +0.23 Q
50m: 29.79
100m: 1:04.15
(34.36)
4 Rebecca Mattsson 1995 Simklubben Neptun +0.67 615 1:04.20 +0.28 Q
50m: 29.39
100m: 1:04.20
(34.81)
5 Alice Velden 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.65 603 1:04.61 +0.69 Q
50m: 29.90
100m: 1:04.61
(34.71)
6 Christine Ekman 1994 Simklubben Neptun 571 1:05.81 +1.89 -
50m: 30.67
100m: 1:05.81
(35.14)
7 Michelle Wissinger 2004 Spårvägen Simförening +0.58 558 1:06.33 +2.41 Q
50m: 31.06
100m: 1:06.33
(35.27)
8 Klara Eklöf 2002 Stockholms Kappsimningsklubb +0.74 535 1:07.25 +3.33 Q
50m: 31.34
100m: 1:07.25
(35.91)
9 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening +0.74 531 1:07.41 +3.49 Q
50m: 30.86
100m: 1:07.41
(36.55)
9 Therese Baltzarsson 2001 Solna Sundbyberg SS 04 +0.65 531 1:07.41 +3.49 -
50m: 30.79
100m: 1:07.41
(36.62)
11 Sofia Voigt 2003 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 523 1:07.75 +3.83 -
50m: 31.55
100m: 1:07.75
(36.20)
12 Johanna Bagelius 2004 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 522 1:07.80 +3.88
50m: 31.23
100m: 1:07.80
(36.57)
13 Tea Angerfelt 2004 Tyresö Simsällskap 520 1:07.88 +3.96
50m: 31.04
100m: 1:07.88
(36.84)
14 Louise Hertegren 2004 Järfälla Simsällskap +0.64 513 1:08.21 +4.29
50m: 31.49
100m: 1:08.21
(36.72)
15 Ella Bolmstrand 2004 Stockholms Kappsimningsklubb 508 1:08.41 +4.49
50m: 32.27
100m: 1:08.41
(36.14)
16 Elsa Lövquist 2004 Solna Sundbyberg SS 04 +0.72 506 1:08.49 +4.57 -
50m: 31.68
100m: 1:08.49
(36.81)
17 Amanda Nilsson 2002 Södertörns Simsällskap +0.73 491 1:09.21 +5.29
50m: 31.36
100m: 1:09.21
(37.85)
18 Tone Sandsjö 2003 Spårvägen Simförening 489 1:09.31 +5.39
50m: 32.52
100m: 1:09.31
(36.79)
19 Else Jomaa 2004 Simklubben Neptun 482 1:09.62 +5.70
50m: 32.26
100m: 1:09.62
(37.36)
20 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening 463 1:10.54 +6.62
50m: 32.81
100m: 1:10.54
(37.73)
21 Roya Tittelbach 2003 Väsby Simsällskap 463 1:10.57 +6.65
50m: 32.43
100m: 1:10.57
(38.14)
22 Moa Arvehed 2003 Spårvägen Simförening +0.65 456 1:10.91 +6.99
50m: 32.09
100m: 1:10.91
(38.82)
23 Nina Pavlovic Cano 2004 Södertörns Simsällskap 456 1:10.92 +7.00
50m: 32.60
100m: 1:10.92
(38.32)
24 Maja Frejd 2004 Södertörns Simsällskap +0.70 429 1:12.36 +8.44
50m: 32.75
100m: 1:12.36
(39.61)
25 Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening +0.79 397 1:14.25 +10.33
50m: 33.16
100m: 1:14.25
(41.09)
26 Linnéa Teljstedt 2003 Södertälje Simsällskap +0.77 397 1:14.30 +10.38
50m: 34.26
100m: 1:14.30
(40.04)
27 Erica Griberg 2005 Södertälje Simsällskap +0.75 343 1:17.94 +14.02
50m: 35.38
100m: 1:17.94
(42.56)
28 Pernilla Hemmälin 2001 Botkyrka-Rönninge Simsällskap +0.80 319 1:19.89 +15.97
50m: 36.21
100m: 1:19.89
(43.68)
29 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening +0.76 308 1:20.86 +16.94
50m: 36.70
100m: 1:20.86
(44.16)
30 Liv Dahl 2005 Spårvägen Simförening +0.75 266 1:24.90 +20.98
50m: 38.95
100m: 1:24.90
(45.95)
Grenen officiell:  2021-10-09 09:53:42
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer ABC B - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Renholm 2006 Väsby Simsällskap 565 1:06.02 Q
50m: 30.70
100m: 1:06.02
(35.32)
2 Ebba Näsvall Jarl 2006 Turebergs Simklubb 519 1:07.93 +1.91 Q
50m: 32.05
100m: 1:07.93
(35.88)
3 Thea Bergström 2007 Solna Sundbyberg SS 04 +0.74 510 1:08.35 +2.33 Q
50m: 31.38
100m: 1:08.35
(36.97)
4 Anna Eneroth 2007 Simklubben Neptun 505 1:08.57 +2.55 -
50m: 31.80
100m: 1:08.57
(36.77)
5 Sara Lofter 2006 Simklubben Neptun +0.65 492 1:09.16 +3.14 Q
50m: 31.93
100m: 1:09.16
(37.23)
6 Mimmi Nordström Renlund 2007 Södertörns Simsällskap 462 1:10.62 +4.60 Q
50m: 31.28
100m: 1:10.62
(39.34)
7 Amelia Gustafsson 2006 Simklubben Neptun +0.56 455 1:10.98 +4.96 -
50m: 32.33
100m: 1:10.98
(38.65)
8 Linnea Bäckström 2006 Skuru Idrottsklubb 445 1:11.51 +5.49 Q
50m: 32.40
100m: 1:11.51
(39.11)
9 Sara Wattad 2006 Stockholmspolisens IF SF +0.65 423 1:12.73 +6.71 Q
50m: 33.17
100m: 1:12.73
(39.56)
10 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb +0.60 415 1:13.18 +7.16 Q
50m: 33.33
100m: 1:13.18
(39.85)
11 Freja Löfgren 2007 Stockholmspolisens IF SF +0.62 395 1:14.39 +8.37
50m: 33.62
100m: 1:14.39
(40.77)
12 Ellen Bystedt 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 388 1:14.85 +8.83
50m: 35.39
100m: 1:14.85
(39.46)
13 Stella  Egmar 2006 Spårvägen Simförening +0.70 373 1:15.83 +9.81
50m: 33.35
100m: 1:15.83
(42.48)
14 Juni Stenbacka 2007 Södertörns Simsällskap +0.51 366 1:16.29 +10.27
50m: 34.17
100m: 1:16.29
(42.12)
15 Signe Mueller 2007 Stockholmspolisens IF SF 363 1:16.52 +10.50
50m: 34.44
100m: 1:16.52
(42.08)
16 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun 351 1:17.39 +11.37
50m: 35.36
100m: 1:17.39
(42.03)
17 Agnes Öhman 2006 Ösmo Simsällskap +0.71 325 1:19.37 +13.35
50m: 35.34
100m: 1:19.37
(44.03)
18 Freja Vesterlund 2006 Ösmo Simsällskap +0.83 316 1:20.16 +14.14
50m: 35.61
100m: 1:20.16
(44.55)
19 Grace Yang 2007 Simklubben Neptun +0.50 302 1:21.35 +15.33
50m: 36.13
100m: 1:21.35
(45.22)
20 Lotta Lande 2007 Älvsjö AIK Simförening +0.63 238 1:28.07 +22.05
50m: 39.50
100m: 1:28.07
(48.57)
- Vera  Popova 2006 Turebergs Simklubb +0.60 DSQ
Grenen officiell:  2021-10-09 09:53:42
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer ABC C - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Audrey Luo 2009 Väsby Simsällskap +0.60 428 1:12.45 Q
50m: 34.62
100m: 1:12.45
(37.83)
2 Malva Sjödahl 2009 Simklubben Neptun 361 1:16.67 +4.22 Q
50m: 33.97
100m: 1:16.67
(42.70)
3 Hilma Stenbeck 2008 Simklubben Neptun 360 1:16.71 +4.26 -
50m: 35.44
100m: 1:16.71
(41.27)
4 Adele Ramm-Ericson 2009 Simklubben Neptun +0.47 349 1:17.51 +5.06 Q
50m: 36.14
100m: 1:17.51
(41.37)
5 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun 341 1:18.16 +5.71 Q
50m: 35.33
100m: 1:18.16
(42.83)
6 Lina Thunvall 2008 Ösmo Simsällskap +0.90 310 1:20.66 +8.21 Q
50m: 34.41
100m: 1:20.66
(46.25)
7 Agnes Gustafson 2008 Spårvägen Simförening +0.74 303 1:21.30 +8.85 Q
50m: 37.28
100m: 1:21.30
(44.02)
8 Hedvig Duit 2008 Simklubben Neptun +0.70 274 1:24.04 +11.59 -
50m: 36.54
100m: 1:24.04
(47.50)
9 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap +0.76 240 1:27.80 +15.35 Q
50m: 39.95
100m: 1:27.80
(47.85)
Grenen officiell:  2021-10-09 09:53:42
2021-10-09 11:09:39 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF
Document
Resultat
HEAD to Head 2021
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 okt 2021 till den 10 okt 2021
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer ABC A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Josefin Lindkvist 1993 Simklubben Neptun +0.64 653 1:02.92
50m: 29.40
100m: 1:02.92
(33.52)
2 Rebecca Mattsson 1995 Simklubben Neptun +0.67 643 1:03.26 +0.34
50m: 29.64
100m: 1:03.26
(33.62)
3 Alice Velden 2005 Solna Sundbyberg SS 04 +0.69 633 1:03.60 +0.68
50m: 29.52
100m: 1:03.60
(34.08)
4 Emilia Christiansen 1999 Stockholms Kappsimningsklubb +0.66 631 1:03.64 +0.72
50m: 29.73
100m: 1:03.64
(33.91)
5 Filippa Malmström 2003 Södertälje Simsällskap 627 1:03.80 +0.88
50m: 29.65
100m: 1:03.80
(34.15)
6 Michelle Wissinger 2004 Spårvägen Simförening +0.69 562 1:06.16 +3.24
50m: 30.32
100m: 1:06.16
(35.84)
7 Alma Thunberg 2005 Spårvägen Simförening 542 1:06.96 +4.04
50m: 30.70
100m: 1:06.96
(36.26)
8 Klara Eklöf 2002 Stockholms Kappsimningsklubb 446 1:11.46 +8.54
50m: 32.48
100m: 1:11.46
(38.98)
Grenen officiell:  2021-10-09 16:07:30
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer ABC B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ella Renholm 2006 Väsby Simsällskap +0.73 579 1:05.51
50m: 30.70
100m: 1:05.51
(34.81)
2 Sara Lofter 2006 Simklubben Neptun +0.65 531 1:07.41 +1.90
50m: 31.08
100m: 1:07.41
(36.33)
3 Ebba Näsvall Jarl 2006 Turebergs Simklubb +0.64 522 1:07.80 +2.29
50m: 31.91
100m: 1:07.80
(35.89)
4 Mimmi Nordström Renlund 2007 Södertörns Simsällskap +0.65 453 1:11.10 +5.59
50m: 31.63
100m: 1:11.10
(39.47)
5 Linnea Bäckström 2006 Skuru Idrottsklubb +0.72 446 1:11.43 +5.92
50m: 32.45
100m: 1:11.43
(38.98)
6 Sara Wattad 2006 Stockholmspolisens IF SF 404 1:13.82 +8.31
50m: 32.38
100m: 1:13.82
(41.44)
7 Ellen Gustafsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 399 1:14.12 +8.61
50m: 33.28
100m: 1:14.12
(40.84)
- Thea Bergström 2007 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
Grenen officiell:  2021-10-09 16:07:30
Gren 3, 100m Fjärilsim Damer ABC C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Audrey Luo 2009 Väsby Simsällskap +0.52 423 1:12.74
50m: 34.87
100m: 1:12.74
(37.87)
2 Adele Ramm-Ericson 2009 Simklubben Neptun 380 1:15.38 +2.64
50m: 35.76
100m: 1:15.38
(39.62)
3 Frida Forsmark 2008 Simklubben Neptun +0.55 375 1:15.67 +2.93
50m: 33.82
100m: 1:15.67
(41.85)
4 Malva Sjödahl 2009 Simklubben Neptun +0.68 325 1:19.40 +6.66
50m: 35.50
100m: 1:19.40
(43.90)
5 Agnes Gustafson 2008 Spårvägen Simförening +0.72 316 1:20.11 +7.37
50m: 36.35
100m: 1:20.11
(43.76)
6 Lina Thunvall 2008 Ösmo Simsällskap +0.86 305 1:21.05 +8.31
50m: 35.44
100m: 1:21.05
(45.61)
7 Julia Boman 2008 Södertälje Simsällskap 241 1:27.66 +14.92
50m: 39.03
100m: 1:27.66
(48.63)
Grenen officiell:  2021-10-09 16:07:30
2021-10-09 16:07:36 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Stockholmspolisens IF SF
Document
Resultat
HEAD to Head 2021
Plats: Eriksdalsbadet Arrangör: SPIF
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 9 okt 2021 till den 10 okt 2021
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar ABC A - Heat
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jacob Danielsson 1998 Stockholmspolisens IF SF +0.65 670 54.58 Q
50m: 25.54
100m: 54.58
(29.04)
2 Arvid Hallenborg 2002 Skuru Idrottsklubb 604 56.50 +1.92 Q
50m: 25.78
100m: 56.50
(30.72)
3 Carl Wennerholm 2002 Simklubben Neptun +0.68 581 57.26 +2.68 Q
50m: 26.82
100m: 57.26
(30.44)
4 Christopher Lindholm 2002 Väsby Simsällskap +0.59 571 57.58 +3.00 Q
50m: 27.19
100m: 57.58
(30.39)
5 Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening +0.57 552 58.23 +3.65 Q
50m: 26.65
100m: 58.23
(31.58)
6 Klaudius  Schreck 2001 Simklubben Neptun 545 58.47 +3.89 Q
50m: 26.75
100m: 58.47
(31.72)
7 Oliver Erneholm 2003 Spårvägen Simförening +0.59 537 58.76 +4.18 Q
50m: 27.17
100m: 58.76
(31.59)
8 Albin Eriksson 2003 Simklubben Neptun +0.65 528 59.08 +4.50 Q
50m: 27.52
100m: 59.08
(31.56)
9 Erik Brandt 1999 Stockholms Kappsimningsklubb +0.65 525 59.21 +4.63
50m: 27.47
100m: 59.21
(31.74)
10 Simon Blom 1999 Simklubben Neptun +0.63 516 59.55 +4.97
50m: 27.91
100m: 59.55
(31.64)
11 Theo Djuphammar 2005 Simklubben Neptun 511 59.74 +5.16
50m: 27.78
100m: 59.74
(31.96)
11 Axel Hallenborg 2004 Skuru Idrottsklubb +0.70 511 59.74 +5.16
50m: 27.65
100m: 59.74
(32.09)
13 Jonas Malmring 2001 Spårvägen Simförening +0.71 507 59.92 +5.34
50m: 26.54
100m: 59.92
(33.38)
14 Leo Jakobsson 2002 Solna Sundbyberg SS 04 +0.71 500 1:00.16 +5.58 -
50m: 28.10
100m: 1:00.16
(32.06)
15 Leonardo Montes 2002 Solna Sundbyberg SS 04 492 1:00.51 +5.93
50m: 28.13
100m: 1:00.51
(32.38)
16 Filip Antlöv 1998 Södertörns Simsällskap +0.63 492 1:00.52 +5.94
50m: 27.89
100m: 1:00.52
(32.63)
17 Douglas Reuterskiöld 2002 Solna Sundbyberg SS 04 491 1:00.56 +5.98
50m: 27.94
100m: 1:00.56
(32.62)
18 Oliver Albinzon 2005 Simklubben Neptun 490 1:00.58 +6.00
50m: 28.08
100m: 1:00.58
(32.50)
19 Nils Alberge 1994 Klippans Simsällskap +0.63 485 1:00.80 +6.22
50m: 27.49
100m: 1:00.80
(33.31)
20 Morris Martin 2004 Simklubben Neptun 484 1:00.83 +6.25
50m: 28.56
100m: 1:00.83
(32.27)
21 Johan Thormé Rova 2004 Södertälje Simsällskap 480 1:01.00 +6.42
50m: 28.56
100m: 1:01.00
(32.44)
22 Tobias Lindberg 2005 Simklubben Neptun +0.71 458 1:01.97 +7.39
50m: 28.80
100m: 1:01.97
(33.17)
23 Mattias Kvist 2003 Södertörns Simsällskap +0.69 440 1:02.78 +8.20
50m: 28.48
100m: 1:02.78
(34.30)
24 Victor Bäckström 2003 Skuru Idrottsklubb +0.65 438 1:02.87 +8.29
50m: 28.89
100m: 1:02.87
(33.98)
25 Maxim Jelagin 2005 Lidingö Simklubb +0.67 436 1:02.97 +8.39
50m: 28.79
100m: 1:02.97
(34.18)
26 Einar Styrman 2005 Spårvägen Simförening +0.65 428 1:03.38 +8.80
50m: 30.22
100m: 1:03.38
(33.16)
27 Spencer Huerta 2004 Södertälje Simsällskap +0.66 425 1:03.52 +8.94
50m: 29.35
100m: 1:03.52
(34.17)
28 Simon Brunn 2004 Tyresö Simsällskap +0.62 415 1:04.02 +9.44
50m: 29.52
100m: 1:04.02
(34.50)
29 Axel Lewander 2004 Stockholmspolisens IF SF +0.62 407 1:04.44 +9.86
50m: 29.12
100m: 1:04.44
(35.32)
30 Ludwig Skantz 2005 Järfälla Simsällskap 406 1:04.52 +9.94
50m: 29.74
100m: 1:04.52
(34.78)
31 Markus Annas 2004 Spårvägen Simförening +0.67 398 1:04.95 +10.37
50m: 28.70
100m: 1:04.95
(36.25)
32 Theodor Sköld 2001 Väsby Simsällskap +0.66 374 1:06.31 +11.73
50m: 30.61
100m: 1:06.31
(35.70)
33 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.64 368 1:06.65 +12.07
50m: 31.80
100m: 1:06.65
(34.85)
34 Elijas Eriksson 2005 Järfälla Simsällskap +0.71 367 1:06.73 +12.15
50m: 30.72
100m: 1:06.73
(36.01)
35 Oscar Flores 2005 Stockholms Kappsimningsklubb +0.56 352 1:07.65 +13.07
50m: 31.66
100m: 1:07.65
(35.99)
36 Malkolm Nömm 2005 Solna Sundbyberg SS 04 347 1:07.95 +13.37
50m: 30.58
100m: 1:07.95
(37.37)
37 Marcus Hedlund 2002 Botkyrka-Rönninge Simsällskap 334 1:08.82 +14.24
50m: 31.14
100m: 1:08.82
(37.68)
38 Manfred Bränström 2005 Skuru Idrottsklubb +0.68 325 1:09.48 +14.90
50m: 31.57
100m: 1:09.48
(37.91)
39 Theo Tollbring 2005 Lidingö Simklubb +0.67 236 1:17.28 +22.70
50m: 35.63
100m: 1:17.28
(41.65)
Grenen officiell:  2021-10-09 10:03:41
Gren 4, 100m Fjärilsim Herrar ABC B - Heat