Resultater for GTI Cup 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag finaler - junior/senior
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Startfællesskabet GTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
24. sep 2021 to 26. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 46, 100m Backstroke Men - A Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Zander Rysgaard |
1998 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.61 |
722 |
54.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Kevin Witt Christensen |
1995 |
Farum Svømmeklub |
+0.66 |
710 |
54.79 |
+0.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.54 |
697 |
55.11 |
+0.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.61 |
651 |
56.39 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Bruun Strøbek |
2001 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.60 |
617 |
57.39 |
+2.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.59 |
613 |
57.52 |
+3.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Hansen |
2001 |
Køge Svømmeklub |
+0.53 |
582 |
58.52 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lucas Møller Larsen |
2005 |
Køge Svømmeklub |
+0.65 |
757 |
59.58 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26-09-2021 17:25:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 46, 100m Backstroke Men - B Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Schmidt |
1999 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.67 |
585 |
58.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
719 |
1:00.59 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alexander Hillhouse |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.62 |
703 |
1:01.04 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Kay |
2006 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.72 |
697 |
1:01.23 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Studsgaard |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.54 |
688 |
1:01.50 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oscar Kroos |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.78 |
608 |
1:04.09 |
+5.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
August Arup Neergaard |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.78 |
596 |
1:04.52 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Philip Rindum |
2005 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 26-09-2021 17:25:19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26-09-2021 17:26.07 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: GTI - Greve |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|