Resultater for DM Årgang Kortbane 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag 14.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
10. sep 2021 to 12. sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 400m Frisvømning Damer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalina Gamisheva |
2008 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
619 |
4:34.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marie Moesgaard |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
617 |
4:34.68 |
+0.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Louise Olsen |
2008 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
516 |
4:51.55 |
+17.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Simone Stenberg |
2008 |
Sigma Swim Allerød |
|
503 |
4:53.99 |
+19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caroline Toftelund Larsen |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
488 |
4:57.10 |
+22.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Angela Bang Svendsen |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
471 |
5:00.49 |
+26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Karla Rekling |
2008 |
Sigma Swim Birkerød |
|
460 |
5:02.96 |
+28.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vigga Jørgensen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
452 |
5:04.71 |
+30.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sophia Zøllner |
2008 |
Lyngby Svømmeklub |
|
444 |
5:06.59 |
+32.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Anna Sofie Skov |
2008 |
Hvidovre Svømmeklub |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Starting before the starting signal |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 11-09-2021 15:41:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 19, 400m Frisvømning Damer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matilde Maagøe |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
686 |
4:25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isabella Pedersen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
671 |
4:27.10 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isabella Nørgaard |
2007 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
554 |
4:44.69 |
+19.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Victoria Amdi Brinkmann |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
|
547 |
4:45.90 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Signe Holst Jacobsen |
2007 |
Bjerre Herreds Svømmeklub |
|
544 |
4:46.42 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Emilia Soelberg |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
528 |
4:49.27 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Røskva Rosenbohm |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
527 |
4:49.52 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vivian Bahador Snitker |
2007 |
Sigma Swim Birkerød |
|
511 |
4:52.54 |
+27.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Caroline Hansen |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
510 |
4:52.74 |
+27.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida-Marie J. C. Hansen |
2007 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
509 |
4:52.86 |
+27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Molly Borchorst |
2007 |
Søllerød Svømmeklub |
|
499 |
4:54.78 |
+29.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Bjerre |
2007 |
Svømmeklubben MK31 |
|
470 |
5:00.82 |
+35.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
462 |
5:02.54 |
+37.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maja Vejborg |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
458 |
5:03.33 |
+38.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Caroline Victoria Reedtz |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
396 |
5:18.44 |
+53.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maria Kjer Rasmussen |
2007 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
394 |
5:19.06 |
+53.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 11-09-2021 15:41:39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-09-2021 16:27.05 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|