Tulokset Wadköpingsdoppet 2021
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Söndag 26/9 Klockan 08.30 (Insim kl. 07.15-08.15)
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Gustavsviksbadet |
Arrangör: |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 25 sep 2021 till den 26 sep 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 100m Bröstsim Herrar A-B 17-99 år - Final |
|
|
A 17 oä |
1:02.58 |
|
|
|
Tom Andersson |
1998 |
|
Gustavsviksbadet (SWE) |
2020-09-20 |
|
|
|
|
B 15-16 |
1:04.77 |
|
|
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim (SWE) |
Örebro (SWE) |
2014-09-21 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alvin Välkki |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.63 |
617 |
1:05.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Måns Evertsson |
2003 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
-.-- |
611 |
1:05.53 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ludvig Mathisen |
2003 |
Karlstads Simsällskap |
+0.56 |
547 |
1:07.97 |
+2.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Fredrik Karlsson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.66 |
528 |
1:08.80 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jibbe Schimmel |
2004 |
Skövde Simsällskap |
+0.67 |
510 |
1:09.59 |
+4.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Tom Dijkhuizen |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.45 |
472 |
1:11.38 |
+6.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adrijan Danqi |
2002 |
Örebro Simallians |
+0.51 |
464 |
1:11.80 |
+6.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marcus Bülund |
2004 |
Karlstads Simsällskap |
+0.72 |
452 |
1:12.42 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olle Pettersson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.51 |
450 |
1:12.56 |
+7.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sergej Basov |
2003 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.54 |
443 |
1:12.92 |
+7.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Gustaf Walldén |
2003 |
Västerås Simsällskap |
+0.64 |
387 |
1:16.25 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Anton Hansson |
2003 |
Njurunda Simsällskap |
-.-- |
334 |
1:20.14 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mårten Emilsson |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.67 |
334 |
1:20.14 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rasmus Falk |
2004 |
Örebro Simallians |
+0.63 |
288 |
1:24.16 |
+18.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anton Daggert |
1993 |
Örebro Simallians |
-.-- |
163 |
1:41.67 |
+36.36 |
|
SB14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Paulson |
2004 |
Eskilstuna Simklubb |
+0.50 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-26 10:23:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 100m Bröstsim Herrar A-B 15-16 år - Final |
|
|
A 17 oä |
1:02.58 |
|
|
|
Tom Andersson |
1998 |
|
Gustavsviksbadet (SWE) |
2020-09-20 |
|
|
|
|
B 15-16 |
1:04.77 |
|
|
|
Daniel Räisänen |
1999 |
Täby Sim (SWE) |
Örebro (SWE) |
2014-09-21 |
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jasper Schimmel |
2006 |
Skövde Simsällskap |
-.-- |
537 |
1:08.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Arvidsson |
2005 |
Strängnäs Simklubb |
+0.60 |
482 |
1:10.92 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olle Halvarsson |
2006 |
Västerås Simsällskap |
+0.56 |
453 |
1:12.39 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Erik Andersson |
2005 |
Norrköpings Kappsimningsklubb |
+0.75 |
445 |
1:12.79 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Linus Isaksson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.53 |
442 |
1:12.95 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elias Eriksson Hejmar |
2005 |
Lidköpings Gymnastik o SS |
-.-- |
433 |
1:13.50 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Kvist |
2006 |
Ösmo Simsällskap |
+0.54 |
429 |
1:13.68 |
+5.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Casper Larsson |
2006 |
Grums Simsällskap |
-.-- |
427 |
1:13.81 |
+5.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elias Jansson |
2006 |
Karlskoga Simförening |
-.-- |
412 |
1:14.68 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frej Andersson-Öberg |
2006 |
Kungälvs Simsällskap |
+0.58 |
408 |
1:14.95 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elvis Ericson |
2005 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.57 |
406 |
1:15.07 |
+6.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Joppe Berglin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.58 |
357 |
1:18.33 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linus Bäcke |
2006 |
Falu Simsällskap |
+0.60 |
280 |
1:24.94 |
+16.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leo Fjellborg |
2006 |
Simsällskapet Mora |
+0.75 |
209 |
1:33.60 |
+25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2021-09-26 10:23:00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-09-26 10:23:37 |
Resultathantering: WinGrodan 2.8 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet |
|
|
|
|
|
|