Results for Madwave Challenge Ringsted Cup
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Ringsted Cup | Udskriftsdato | 18 september 2021 | |||
Stvne by | Ringsted | Udskriftstidspunkt | 11:35 | |||
Arrangr | Ringsted Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 18 september 2021 |
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 1923-2006 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Mikkel Mortensen | 2003 | Svm Slagelse Korsr | 23.88 | ||||||
2 | Magnus Lhr | 2001 | Nstved Svmmeklub | 23.91 | ||||||
3 | Ole Hovmand | 2003 | Svmmeklubben Syd | 25.00 | ||||||
4 | Alexander Slente | 2004 | Svmmeklubben Syd | 25.09 | ||||||
5 | Tobias Daniel Larsen | 2001 | Svm Slagelse Korsr | 25.20 | ||||||
6 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | Nstved Svmmeklub | 25.40 | ||||||
7 | Harald Franck | 2003 | Nstved Svmmeklub | 25.53 | ||||||
8 | Emre Emil Tmmerby Kili | 2004 | Ringsted Svmme Klub | 25.57 | ||||||
9 | Viktor Eibye | 2001 | Haslev Svmmeklub | 25.76 | ||||||
10 | Zacharias Houman | 2006 | Ringsted Svmme Klub | 25.91 | ||||||
11 | Patrick Skov Vinding | 2005 | Kalundborg SK | 25.96 | ||||||
12 | Gustav Nissen | 2001 | Nstved Svmmeklub | 25.97 | ||||||
13 | Hjalte Petersen | 2004 | Nstved Svmmeklub | 26.11 | ||||||
14 | Tobias Mlbak | 2004 | Ringsted Svmme Klub | 26.13 | ||||||
15 | Adam Bugge Frandsen | 2005 | Ringsted Svmme Klub | 26.25 | ||||||
16 | Elias Rought | 2003 | Svm Slagelse Korsr | 26.73 | ||||||
17 | Jannik Jrgensen | 2004 | Svm Slagelse Korsr | 26.74 | ||||||
18 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | Haslev Svmmeklub | 26.77 | ||||||
19 | Jonas Rask | 2006 | Kalundborg SK | 27.18 | ||||||
20 | Alexander Oxenbll | 2006 | Swim Team Taastrup | 27.32 | ||||||
21 | Victor Hemmingsen | 2006 | Ringsted Svmme Klub | 27.33 | ||||||
22 | Frederik Miland | 2005 | Vordingborg Svmme Klub | 27.41 | ||||||
23 | Patrick S. Hansen | 2000 | Swim Team Taastrup | 27.65 | ||||||
24 | Mads Munksgaard | 2004 | Nstved Svmmeklub | 27.66 | ||||||
25 | Viktor Kristiansen | 2006 | Svm Slagelse Korsr | 27.72 | ||||||
26 | Mads Emil Wohlfahrt | 2006 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 27.81 | ||||||
27 | Jakob Bagge Mller | 2006 | Svmmeklubben Syd | 27.92 | ||||||
28 | Frederik Skytte Nielsen | 2005 | Svmmeklubben Syd | 27.99 | ||||||
29 | Peter K. M. Petersen | 2006 | Swim Team Taastrup | 28.00 | ||||||
30 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | Ringsted Svmme Klub | 28.06 | ||||||
31 | Laurits Thfner | 2004 | Haslev Svmmeklub | 28.21 | ||||||
32 | August Larsen | 2005 | Nakskov Svmme Klub | 28.26 | ||||||
33 | William Larsen | 2006 | Vordingborg Svmme Klub | 28.37 | ||||||
34 | Emil Olsen | 2006 | Swim Team Taastrup | 28.85 | ||||||
35 | Mutasem Ahmad | 2001 | Kalundborg SK | 28.96 | ||||||
36 | Sebastian Svenningsen | 2006 | Nstved Svmmeklub | 29.21 | ||||||
37 | Lukas Aagaard Srensen | 2006 | Haslev Svmmeklub | 29.75 | ||||||
38 | Tobias Gundelach | 2002 | Swim Team Taastrup | 29.80 | ||||||
39 | Nicklas Hampe | 2004 | Svmmeklubben Syd | 30.41 | ||||||
40 | Thor Hoffgaard | 2006 | Vordingborg Svmme Klub | 31.30 | ||||||
41 | David Warberg Ploug | 2006 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 32.72 | ||||||
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Magnus Sigmann Dreyer | 2007 | Kalundborg SK | 26.08 | ||||||
2 | Sebastian Aunt | 2007 | Nstved Svmmeklub | 27.85 | ||||||
3 | Lukas Hitlev | 2007 | Swim Team Taastrup | 28.19 | ||||||
4 | David Stoklund | 2008 | Kalundborg SK | 28.46 | ||||||
5 | Tristan Houman | 2008 | Ringsted Svmme Klub | 28.63 | ||||||
6 | Nicolai Molter Petersen | 2008 | Nstved Svmmeklub | 29.12 | ||||||
7 | Laurits Erichsen | 2007 | Rnne Svmme Klub | 29.44 | ||||||
8 | Oliver Petersen | 2008 | Nstved Svmmeklub | 29.66 | ||||||
9 | Dion Veliqi | 2008 | Svmmeklubben Syd | 29.81 | ||||||
10 | Viktor Damkjr Pyndt | 2008 | Svmmeklubben Syd | 30.20 | ||||||
11 | Karl-Emil Klinggrd Niels | 2007 | Swim Team Taastrup | 30.70 | ||||||
12 | Niklas Aagaard Srensen | 2008 | Haslev Svmmeklub | 31.23 | ||||||
13 | Marius Sohnemann | 2007 | Haslev Svmmeklub | 31.38 | ||||||
14 | Lukas Hansen | 2008 | Vordingborg Svmme Klub | 32.36 | ||||||
15 | Asger Gregersen | 2008 | Swim Team Taastrup | 32.51 | ||||||
16 | August Juul-Andersen | 2007 | Ringsted Svmme Klub | 32.89 | ||||||
17 | Sebastian Krup | 2007 | Svmmeklubben Syd | 33.02 | ||||||
18 | Jalte Harpse Halberg | 2008 | Svmmeklubben Syd | 33.91 | ||||||
19 | Christoffer Andersen | 2007 | Rnne Svmme Klub | 34.62 | ||||||
20 | Johan Reimer rsberg | 2008 | Kalundborg SK | 35.09 | ||||||
21 | Adam Hardt Andersen | 2008 | Ringsted Svmme Klub | 35.70 | ||||||
22 | Elias Foss Larsen | 2008 | Ringsted Svmme Klub | 37.16 | ||||||
23 | Karl Rosenkilde Ebbe | 2007 | Svmmeklubben Syd | 37.57 | ||||||
24 | Wiliam Kabat | 2008 | Ringsted Svmme Klub | 43.82 | ||||||
25 | Mathias William Bjerre | 2008 | Ringsted Svmme Klub | 58.47 | ||||||
- | Emil Lejblle | 2007 | Nstved Svmmeklub | DNS | ||||||
Lb 6, 50m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2009-2018 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | Opnet | Status | |||||
1 | Mikkel Stabell | 2009 | Svmmeklubben Syd | 29.67 | ||||||
2 | Jarl Bjerregaard Abrahamsen | 2009 | Svmmeklubben Syd | 30.54 | ||||||
3 | Jonatan Thryse | 2009 | Svm Slagelse Korsr | 30.81 | ||||||
4 | Marcus Albjerg | 2009 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 30.96 | ||||||
5 | Linus Sylvest Andersen | 2009 | Nstved Svmmeklub | 32.65 | ||||||
6 | Sander Y Hansen | 2009 | Kalundborg SK | 32.96 | ||||||
7 | Vitus L. Vilsholm | 2009 | Rnne Svmme Klub | 34.35 | ||||||
8 | Mikkel Prsse-Olsen | 2009 | Svm Slagelse Korsr | 35.16 | ||||||
9 | Benjamin K Olesen | 2011 | Hvidovre Svmmeklub | 35.47 | ||||||
10 | Oliver Christensen | 2009 | Svmmeklubben Triton Ballerup | 35.54 | ||||||
11 | Maximilian Oxenbll | 2010 | Swim Team Taastrup | 35.73 | ||||||
12 | Sigurd Poulin Pedersen | 2009 | Kalundborg SK | 35.87 | ||||||
13 | Otto Weber Folmann | 2009 | Swim Team Taastrup | 36.03 | ||||||
14 | Nikolaj Klempar Larsen | 2010 | Ringsted Svmme Klub | 37.76 | ||||||
15 | Villads Westen Tingsted | 2011 | Svmmeklubben Syd | 37.96 | ||||||
16 | Sune Berg Olesen | 2009 | Haslev Svmmeklub | 37.97 | ||||||
17 | Villads Sigmann Dreyer | 2010 | Kalundborg SK | 38.10 | ||||||
18 | Hubert Nissen | 2011 | Nstved Svmmeklub | 38.28 | ||||||
19 | Bertram Hallberg | 2009 | Rnne Svmme Klub | 38.29 | ||||||
20 | Kristoffer Slente | 2010 | Svmmeklubben Syd | 38.46 | ||||||
21 | Lucas Madsen | 2009 | Vordingborg Svmme Klub | 38.52 | ||||||
22 | Filip Nielsen | 2010 | Rnne Svmme Klub | 38.73 | ||||||
23 | Mikkel Skytte Nielsen | 2010 | Svmmeklubben Syd | 39.84 | ||||||
24 | William Schou | 2009 | Haslev Svmmeklub | 40.46 | ||||||
25 | Viggo Rosenkilde Ebbe | 2010 | Svmmeklubben Syd | 40.93 | ||||||
26 | Lucas Bendtsen | 2010 | Nstved Svmmeklub | 41.97 | ||||||
27 | Magnus Eckhardt | 2010 | Swim Team Taastrup | 41.98 | ||||||
28 | Matti Mejlby Ditlefsen | 2011 | Kalundborg SK | 43.46 | ||||||
29 | Magnus Lykke Christensen | 2009 | Ringsted Svmme Klub | 44.71 | ||||||
30 | Linus Paustian | 2010 | Ringsted Svmme Klub | 50.16 | ||||||
31 | Aksel Holdt Christensen | 2011 | Ringsted Svmme Klub | 53.88 | ||||||
32 | Nikolaj Lynge Paysen | 2009 | Ringsted Svmme Klub | 1:02.98 | ||||||
33 | Mikkel Panzio | 2010 | Ringsted Svmme Klub | 1:03.48 | ||||||
34 | Albert Grn-Henriksen | 2013 | Ringsted Svmme Klub | 1:04.08 | ||||||
35 | Noah Sukkot | 2011 | Ringsted Svmme Klub | 1:05.45 | ||||||
- | Albert Pych | 2011 | Ringsted Svmme Klub | DNS | ||||||
- | Benjamin Svenningsen | 2009 | Nstved Svmmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 18 september 2021 |
Licens til Ringsted Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:35 |