2021-12-01   12:38:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sparekassen Thy Cup 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Document
Resultater
Sparekassen Thy Cup 2021
Placering: Thyhallen Arrangør Thisted Svømmeklub
25m Stævne dato: 1. okt  2021 to 3. okt  2021
Løb 1, 100m Medley Herrer 2009 og yngre - Finale
Sponsor Klaus Guldsmed
55.03 Victor B. Bromer Aalborg 01-01-2014
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Demant Sørensen 2009 Aalborg Svømmeklub 331 1:12.65
Entry time: 1:17.65 (-5.00)
50m: 33.19
100m: 1:12.65
(39.46)
2 Albert Grove 2009 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 198 1:26.21 +13.56
50m: 37.87
100m: 1:26.21
(48.34)
3 Konrad Nejmann-Holst 2009 Thisted Svømmeklub 65 2:04.41 +51.76
Entry time: 2:09.23 (-4.82)
50m: 56.24
100m: 2:04.41
(1:08.17)
- Elias Egeberg 2010 Thisted Svømmeklub DSQ Afsæt på mave efter 25
Event official at: 01-10-2021 18:31:54
Løb 1, 100m Medley Herrer Årg. 2008 - Finale
Sponsor Klaus Guldsmed
55.03 Victor B. Bromer Aalborg 01-01-2014
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Hansen 2008 Vejle Svømmeklub 305 1:14.65
Entry time: 1:18.21 (-3.56)
50m: 33.78
100m: 1:14.65
(40.87)
2 Ivan Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub 298 1:15.19 +0.54
Entry time: 1:18.36 (-3.17)
50m: 33.70
100m: 1:15.19
(41.49)
3 Frederik Jørgensen 2008 Vejle Svømmeklub 293 1:15.59 +0.94
Entry time: 1:19.89 (-4.30)
50m: 33.25
100m: 1:15.59
(42.34)
4 Alexander Yung K Gotfreds 2008 Herning Svømmeklub 289 1:15.95 +1.30
Entry time: 1:21.47 (-5.52)
50m: 35.51
100m: 1:15.95
(40.44)
5 Andreas Bindslev 2008 Aalborg Svømmeklub 282 1:16.58 +1.93
Entry time: 1:16.77 (-0.19)
50m: 34.95
100m: 1:16.58
(41.63)
6 Oscar Persson 2008 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 279 1:16.87 +2.22
Entry time: 1:24.32 (-7.45)
50m: 36.37
100m: 1:16.87
(40.50)
7 Mads Emil Schwartz 2008 Vejle Svømmeklub 260 1:18.67 +4.02
Entry time: 1:21.50 (-2.83)
50m: 35.42
100m: 1:18.67
(43.25)
8 Maciej Dworzanski 2008 Svømmeklubben S 68 254 1:19.33 +4.68
Entry time: 1:21.35 (-2.02)
50m: 37.95
100m: 1:19.33
(41.38)
9 Emil Valters Peca 2008 Herning Svømmeklub 241 1:20.72 +6.07
Entry time: 1:31.26 (-10.54)
50m: 36.03
100m: 1:20.72
(44.69)
10 Edvin Smajic 2008 Aalborg Svømmeklub 240 1:20.79 +6.14
Entry time: 1:22.18 (-1.39)
100m: 1:20.79
(1:20.79)
11 Buster Watkin 2008 Hovedstadens Svømmeklub 229 1:22.10 +7.45
Entry time: 1:25.83 (-3.73)
50m: 38.86
100m: 1:22.10
(43.24)
12 Niels Andreasen 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 211 1:24.35 +9.70
Entry time: 1:37.68 (-13.33)
50m: 40.25
100m: 1:24.35
(44.10)
13 Christian Ekander 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 197 1:26.29 +11.64
Entry time: 1:38.02 (-11.73)
50m: 38.29
100m: 1:26.29
(48.00)
14 Carl Bille 2008 Aalborg Svømmeklub 184 1:28.35 +13.70
Entry time: 1:34.16 (-5.81)
50m: 40.54
100m: 1:28.35
(47.81)
15 Martin Nygaard 2008 Holstebro Svømme Club 183 1:28.43 +13.78
Entry time: 1:28.61 (-0.18)
50m: 40.28
100m: 1:28.43
(48.15)
16 Alexander Breinholt 2008 Vejle Svømmeklub 176 1:29.63 +14.98
Entry time: 1:30.22 (-0.59)
50m: 40.63
100m: 1:29.63
(49.00)
17 Albert Brandt-Petersen 2008 Aalborg Svømmeklub 170 1:30.63 +15.98
Entry time: 1:34.88 (-4.25)
50m: 44.53
100m: 1:30.63
(46.10)
18 Vitus Kirkegaard 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 157 1:33.00 +18.35
50m: 44.78
100m: 1:33.00
(48.22)
19 Alfred Hørlück 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 155 1:33.41 +18.76
Entry time: 1:51.53 (-18.12)
50m: 44.62
100m: 1:33.41
(48.79)
- Marcus V Andersen 2008 Svømmeklubben S 68 DSQ Afslut på mave 50m
- Reinoud Heesen 2008 Kristiansand SA DSQ Afslut på mave 50m
- Noah Johannessen 2008 Thisted Svømmeklub DSQ Aynkron arme 60m
Event official at: 01-10-2021 18:31:54
Løb 1, 100m Medley Herrer Årg. 2007 - Finale
Sponsor Klaus Guldsmed
55.03 Victor B. Bromer Aalborg 01-01-2014
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Storm Jensen 2007 Aalborg Svømmeklub 432 1:06.46
Entry time: 1:08.71 (-2.25)
50m: 31.13
100m: 1:06.46
(35.33)
2 Mads Røddik Thøgersen 2007 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 430 1:06.55 +0.09
Entry time: 1:07.25 (-0.70)
50m: 31.65
100m: 1:06.55
(34.90)
3 Nicklas Lorentsen Mikkelsen 2007 Aalborg Svømmeklub 426 1:06.75 +0.29
Entry time: 1:07.75 (-1.00)
50m: 31.19
100m: 1:06.75
(35.56)
4 Marius Toustrup Elkjær 2007 Vejle Svømmeklub 402 1:08.10 +1.64
Entry time: 1:07.89 (+0.21)
50m: 30.59
100m: 1:08.10
(37.51)
5 Moritz Hartmann 2007 Vejle Svømmeklub 396 1:08.41 +1.95
Entry time: 1:08.25 (+0.16)
50m: 30.87
100m: 1:08.41
(37.54)
6 William Haaning 2007 Thisted Svømmeklub 391 1:08.72 +2.26
Entry time: 1:10.93 (-2.21)
50m: 31.13
100m: 1:08.72
(37.59)
7 William Bundgaard 2007 Aalborg Svømmeklub 388 1:08.87 +2.41
Entry time: 1:10.64 (-1.77)
50m: 30.64
100m: 1:08.87
(38.23)
8 Sebastian Porsborg 2007 Aabybro Idrætsforening 356 1:10.89 +4.43
Entry time: 1:12.58 (-1.69)
50m: 33.06
100m: 1:10.89
(37.83)
9 Rasmus Norup 2007 Aalborg Svømmeklub 343 1:11.78 +5.32
Entry time: 1:12.71 (-0.93)
50m: 33.52
100m: 1:11.78
(38.26)
10 Noah Jonasen 2007 Thisted Svømmeklub 338 1:12.14 +5.68
Entry time: 1:13.68 (-1.54)
50m: 32.57
100m: 1:12.14
(39.57)
11 Ludvig Møller 2007 Aalborg Svømmeklub 325 1:13.03 +6.57
Entry time: 1:16.02 (-2.99)
50m: 33.75
100m: 1:13.03
(39.28)
12 Casper Eriksen 2007 Thisted Svømmeklub 325 1:13.05 +6.59
Entry time: 1:14.15 (-1.10)
50m: 33.42
100m: 1:13.05
(39.63)
13 Mads Poulsen 2007 Aabybro Idrætsforening 321 1:13.33 +6.87
Entry time: 1:16.38 (-3.05)
50m: 33.56
100m: 1:13.33
(39.77)
14 Lukas Bøgh Worup 2007 Aalborg Svømmeklub 306 1:14.53 +8.07
Entry time: 1:15.48 (-0.95)
50m: 33.93
100m: 1:14.53
(40.60)
15 Frederik Klinkby 2007 Vejle Svømmeklub 299 1:15.15 +8.69
Entry time: 1:15.84 (-0.69)
50m: 34.19
100m: 1:15.15
(40.96)
16 Christian Christensen 2007 Vejle Svømmeklub 293 1:15.66 +9.20
Entry time: 1:23.02 (-7.36)
50m: 36.29
100m: 1:15.66
(39.37)
17 Sebastian Holt Poulsen 2007 Vejle Svømmeklub 291 1:15.79 +9.33
Entry time: 1:23.79 (-8.00)
50m: 35.63
100m: 1:15.79
(40.16)
18 Sebastian Stilling 2007 Holstebro Svømme Club 238 1:21.02 +14.56
Entry time: 1:24.28 (-3.26)
100m: 1:21.02
(1:21.02)
19 Magnus Karlberg 2007 Herning Svømmeklub 233 1:21.57 +15.11
Entry time: 1:28.03 (-6.46)
50m: 36.63
100m: 1:21.57
(44.94)
20 Andreas Lang Lassen 2007 Vejle Svømmeklub 210 1:24.48 +18.02
Entry time: 1:29.97 (-5.49)
50m: 38.02
100m: 1:24.48
(46.46)
21 Andreas Kalhøj Rasmussen 2007 Holstebro Svømme Club 124 1:40.70 +34.24
Entry time: 1:43.11 (-2.41)
50m: 46.42
100m: 1:40.70
(54.28)
- Terkel Klinkowsky 2007 Vejle Svømmeklub DSQ Tyvstart
- Otto Wind Løssing 2007 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin DSQ Svøm på mave eft. 25m
Event official at: 01-10-2021 18:31:54
Løb 1, 100m Medley Herrer Årg. 2006 - Finale
Sponsor Klaus Guldsmed
55.03 Victor B. Bromer Aalborg 01-01-2014
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Aksel Thuesen Güsmer 2006 Hovedstadens Svømmeklub 495 1:03.50
Entry time: 1:01.99 (+1.51)
50m: 29.54
100m: 1:03.50
(33.96)
2 Daniel Marcus Le 2006 Agfs Svømmeafdeling 416 1:07.31 +3.81
Entry time: 1:08.84 (-1.53)
50m: 30.60
100m: 1:07.31
(36.71)
3 Marcus Juul Jørgensen 2006 Aalborg Svømmeklub 413 1:07.44 +3.94
Entry time: 1:07.37 (+0.07)
50m: 30.94
100m: 1:07.44
(36.50)
4 Frederik Bak Mathiasen 2006 Struer Svømmeklub 407 1:07.78 +4.28
Entry time: 1:07.75 (+0.03)
50m: 31.70
100m: 1:07.78
(36.08)
5 Christian Stilling 2006 Thisted Svømmeklub 396 1:08.43 +4.93
Entry time: 1:09.42 (-0.99)
50m: 32.92
100m: 1:08.43
(35.51)
6 Nicolai N. H. Sørensen 2006 Agfs Svømmeafdeling 393 1:08.57 +5.07
Entry time: 1:08.37 (+0.20)
50m: 29.23
100m: 1:08.57
(39.34)
7 Torri Pietrzak-Jakobsen 2006 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 387 1:08.92 +5.42
Entry time: 1:08.96 (-0.04)
50m: 32.06
100m: 1:08.92
(36.86)
8 Halfdan Dahl Jespersen 2006 Hovedstadens Svømmeklub 384 1:09.13 +5.63
Entry time: 1:07.06 (+2.07)
50m: 30.93
100m: 1:09.13
(38.20)
9 Gustav Dyrbye 2006 Thisted Svømmeklub 371 1:09.93 +6.43
Entry time: 1:09.14 (+0.79)
50m: 31.86
100m: 1:09.93
(38.07)
10 Rasmus Olsen 2006 Thisted Svømmeklub 356 1:10.90 +7.40
Entry time: 1:10.87 (+0.03)
50m: 32.27
100m: 1:10.90
(38.63)
11 Mikkel Rubæk 2006 Aabybro Idrætsforening 330 1:12.71 +9.21
Entry time: 1:16.34 (-3.63)
50m: 33.76
100m: 1:12.71
(38.95)
12 Mads Jeppesen 2006 Herning Svømmeklub 303 1:14.80 +11.30
Entry time: 1:16.51 (-1.71)
50m: 35.21
100m: 1:14.80
(39.59)
13 Vilmer Damgaard 2006 Aabybro Idrætsforening 297 1:15.25 +11.75
Entry time: 1:17.48 (-2.23)
50m: 36.70
100m: 1:15.25
(38.55)
- August Heltborg 2006 Svømmeklubben S 68 DSQ Crawlarm efter start
- Hjalte Nederby Staun 2006 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. DNS
- Magnus Steen Andersen 2006 Hovedstadens Svømmeklub DNS
- Tristan Jensen 2006 Hovedstadens Svømmeklub DNS
Event official at: 01-10-2021 18:31:54
Løb 1, 100m Medley Herrer Årg. 2004-2005 - Finale
Sponsor Klaus Guldsmed
55.03 Victor B. Bromer Aalborg 01-01-2014
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Christian Thorhauge 2005 Aalborg Svømmeklub 649 58.04
Entry time: 58.77 (-0.73)
50m: 27.00
100m: 58.04
(31.04)
2 Gustav Dalby Østerberg 2005 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 628 58.68 +0.64
Entry time: 58.63 (+0.05)
50m: 26.91
100m: 58.68
(31.77)
3 Jonas Gaur 2005 Agfs Svømmeafdeling 607 59.33 +1.29
Entry time: 1:00.63 (-1.30)
50m: 27.99
100m: 59.33
(31.34)
4 Sebastian Greisen 2004 Hovedstadens Svømmeklub 584 1:00.12 +2.08
Entry time: 58.73 (+1.39)
50m: 28.34
100m: 1:00.12
(31.78)
5 Mads Peter Hansen 2004 Vejle Svømmeklub 583 1:00.13 +2.09
Entry time: 1:01.14 (-1.01)
50m: 28.19
100m: 1:00.13
(31.94)
6 Sebastian Jørgensen 2005 Thisted Svømmeklub 581 1:00.21 +2.17
Entry time: 1:03.68 (-3.47)
50m: 27.20
100m: 1:00.21
(33.01)
7 Daniel Bornhøft Nielsen 2004 Hovedstadens Svømmeklub 559 1:00.99 +2.95
Entry time: 1:03.53 (-2.54)
50m: 28.47
100m: 1:00.99
(32.52)
8 Mads Møller 2005 Hovedstadens Svømmeklub 557 1:01.06 +3.02
Entry time: 1:06.63 (-5.57)
50m: 27.16
100m: 1:01.06
(33.90)
9 Karl Anton Kristensen 2005 Svømmeklubben S 68 550 1:01.31 +3.27
Entry time: 1:02.30 (-0.99)
50m: 28.97
100m: 1:01.31
(32.34)
10 Mads Sander Andersen 2004 Thisted Svømmeklub 545 1:01.52 +3.48
Entry time: 1:02.78 (-1.26)
50m: 28.48
100m: 1:01.52
(33.04)
11 Lars Riisgaard-Jensen 2004 Aalborg Svømmeklub 529 1:02.12 +4.08
Entry time: 1:01.19 (+0.93)
50m: 28.00
100m: 1:02.12
(34.12)
12 Asgar Knakkergaard 2004 Aalborg Svømmeklub 527 1:02.19 +4.15
Entry time: 1:01.63 (+0.56)
50m: 28.06
100m: 1:02.19
(34.13)
13 Inas Ilic 2005 Aalborg Svømmeklub 525 1:02.29 +4.25
Entry time: 1:01.97 (+0.32)
50m: 30.26
100m: 1:02.29
(32.03)
14 Casper Johannesen 2004 Aalborg Svømmeklub 513 1:02.77 +4.73
Entry time: 1:02.75 (+0.02)
50m: 29.26
100m: 1:02.77
(33.51)
15 Viktor Enevold Sørensen 2004 Thisted Svømmeklub 512 1:02.79 +4.75
Entry time: 1:05.63 (-2.84)
50m: 28.63
100m: 1:02.79
(34.16)
16 Mikkel Andersen 2005 Hovedstadens Svømmeklub 499 1:03.33 +5.29
Entry time: 1:05.24 (-1.91)
50m: 29.61
100m: 1:03.33
(33.72)
17 Viktor Lei Lamberg 2004 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 484 1:03.99 +5.95
Entry time: 1:02.92 (+1.07)
50m: 29.35
100m: 1:03.99
(34.64)
18 Søren Have 2004 Agfs Svømmeafdeling 481 1:04.12 +6.08
Entry time: 1:07.41 (-3.29)
50m: 29.41
100m: 1:04.12
(34.71)
19 Asger Mathiasen 2004 Thisted Svømmeklub 474 1:04.42 +6.38
Entry time: 1:05.05 (-0.63)
50m: 28.65
100m: 1:04.42
(35.77)
20 Emil Jaworski 2004 Svømmeklubben Nord 422 1:06.96 +8.92
Entry time: 1:09.92 (-2.96)
50m: 30.36
100m: 1:06.96
(36.60)
21 Andreas Lindgaard Nielsen 2005 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. 420 1:07.09 +9.05
Entry time: 1:08.14 (-1.05)
50m: 31.26
100m: 1:07.09
(35.83)
22 William Jensen 2005 Thisted Svømmeklub 408 1:07.75 +9.71
Entry time: 1:10.21 (-2.46)
50m: 31.83
100m: 1:07.75
(35.92)
23 Danilo Møller 2004 Svømmeklubben Nord 402 1:08.09 +10.05
Entry time: 1:08.07 (+0.02)
50m: 30.88
100m: 1:08.09
(37.21)
24 Elmer Oosterhof 2005 Aars Svømmeklub 369 1:10.05 +12.01
Entry time: 1:12.47 (-2.42)
100m: 1:10.05
(1:10.05)
25 Simon Gallacher 2005 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 347 1:11.47 +13.43
Entry time: 1:12.31 (-0.84)
50m: 32.65
100m: 1:11.47
(38.82)
26 William Mikkelsen 2004 Thisted Svømmeklub 254 1:19.33 +21.29
Entry time: 1:19.35 (-0.02)
50m: 37.73
100m: 1:19.33
(41.60)
27 Morten Håbesland Klausen 2005 Kristiansand SA 233 1:21.61 +23.57
Entry time: 1:28.98 (-7.37)
50m: 37.72
100m: 1:21.61
(43.89)
- Elias Marius Elsgaard 2004 Vejle Svømmeklub DNS
- Tobias Gammelvind 2004 Hovedstadens Svømmeklub DNS
Event official at: 01-10-2021 18:31:54
Løb 1, 100m Medley Herrer 2003 og ældre - Finale
Sponsor Klaus Guldsmed
55.03 Victor B. Bromer Aalborg 01-01-2014
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Andreas Hansen 2000 Vejle Svømmeklub 717 56.15
Entry time: 57.09 (-0.94)
50m: 25.73
100m: 56.15
(30.42)
2 Viktor B. Bromer 1993 Aalborg Svømmeklub 706 56.43 +0.28
Entry time: 53.99 (+2.44)
50m: 26.56
100m: 56.43
(29.87)
3 Magnus Dyg Holme 2002 Vejle Svømmeklub 653 57.92 +1.77
Entry time: 58.16 (-0.24)
50m: 26.30
100m: 57.92
(31.62)
4 Oliver Søgaard-Andersen 2003 Hovedstadens Svømmeklub 648 58.06 +1.91
Entry time: 56.53 (+1.53)
50m: 25.92
100m: 58.06
(32.14)
5 Mikkel Thagaard Jakobsen 2000 Agfs Svømmeafdeling 647 58.09 +1.94
Entry time: 56.52 (+1.57)
50m: 27.38
100m: 58.09
(30.71)
6 Rasmus Nørfjand 2000 Aalborg Svømmeklub 643 58.23 +2.08
Entry time: 56.84 (+1.39)
50m: 26.90
100m: 58.23
(31.33)
7 Jakob Strunge Nissen 2002 Hovedstadens Svømmeklub 636 58.43 +2.28
Entry time: 1:04.95 (-6.52)
50m: 26.38
100m: 58.43
(32.05)
8 Jonas Kjær 2003 Esbjerg Svømmeklub 631 58.57 +2.42
Entry time: 59.39 (-0.82)
50m: 27.29
100m: 58.57
(31.28)
9 Valdemar Brøns 2003 Hovedstadens Svømmeklub 623 58.83 +2.68
Entry time: 1:00.78 (-1.95)
50m: 26.91
100m: 58.83
(31.92)
10 Kasper Johnsen 2003 Agfs Svømmeafdeling 598 59.65 +3.50
Entry time: 59.19 (+0.46)
50m: 25.09
100m: 59.65
(34.56)
11 Jakob Mose 2000 Esbjerg Svømmeklub 593 59.79 +3.64
Entry time: 1:02.49 (-2.70)
50m: 28.10
100m: 59.79
(31.69)
12 Anton Borg Hjort 2000 Lyseng IF 580 1:00.25 +4.10
Entry time: 1:01.40 (-1.15)
50m: 26.81
100m: 1:00.25
(33.44)
13 Lawrence Langley 2001 Aalborg Svømmeklub 577 1:00.36 +4.21
Entry time: 58.81 (+1.55)
50m: 28.86
100m: 1:00.36
(31.50)
14 Joshua P. Sidebotham 2003 Hovedstadens Svømmeklub 562 1:00.90 +4.75
Entry time: 58.43 (+2.47)
50m: 28.05
100m: 1:00.90
(32.85)
15 Mathias Rasmussen 2001 Aalborg Svømmeklub 551 1:01.30 +5.15
Entry time: 1:01.97 (-0.67)
50m: 28.23
100m: 1:01.30
(33.07)
16 Mads Kloster 2002 Thisted Svømmeklub 518 1:02.56 +6.41
Entry time: 1:01.83 (+0.73)
50m: 26.68
100m: 1:02.56
(35.88)
17 Mikkel Stilling 2003 Thisted Svømmeklub 508 1:02.97 +6.82
Entry time: 1:05.53 (-2.56)
50m: 28.30
100m: 1:02.97
(34.67)
18 Andreas Kronborg 2002 Vejle Svømmeklub 491 1:03.67 +7.52
Entry time: 1:06.79 (-3.12)
50m: 27.90
100m: 1:03.67
(35.77)
19 Ejnar Truelsen 2002 Herning Svømmeklub 442 1:05.96 +9.81
Entry time: 1:13.51 (-7.55)
50m: 29.75
100m: 1:05.96
(36.21)
- Daniel Gallacher 2002 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin DNS
Event official at: 01-10-2021 18:31:54
01-10-2021 19:41.41 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Thisted Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner