2021-12-06   22:49:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sparekassen Thy Cup 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Document
Resultater
Sparekassen Thy Cup 2021
Placering: Thyhallen Arrangør Thisted Svømmeklub
25m Stævne dato: 1. okt  2021 to 3. okt  2021
Løb 10, 100m Butterfly Damer Årg. 2009 - Finale
Sponsor Sparekassen Thy
58.17 Emilie Beckmann Tune IF 01-01-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Clara Nielsen 2009 Aalborg Svømmeklub +0.79 309 1:20.72
Entry time: 1:25.85 (-5.13)
50m: 38.06
100m: 1:20.72
(42.66)
2 Christiane Dreyer Riis 2009 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 301 1:21.44 +0.72
Entry time: 1:30.94 (-9.50)
50m: 36.84
100m: 1:21.44
(44.60)
3 Karoline Sander Andersen 2009 Thisted Svømmeklub +0.78 280 1:23.39 +2.67
Entry time: 1:29.82 (-6.43)
50m: 37.59
100m: 1:23.39
(45.80)
4 Isabel Qvist Jensen 2009 Vejle Svømmeklub +0.76 273 1:24.13 +3.41
50m: 36.82
100m: 1:24.13
(47.31)
5 Hilde Jørgensen 2009 Aalborg Svømmeklub +0.83 144 1:44.02 +23.30
Entry time: 1:51.75 (-7.73)
100m: 1:44.02
(1:44.02)
- Idun Kjeldsmark Gregersen 2009 Vejle Svømmeklub DNS
Event official at: 01-10-2021 20:13:07
Løb 10, 100m Butterfly Damer Årg. 2008 - Finale
Sponsor Sparekassen Thy
58.17 Emilie Beckmann Tune IF 01-01-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Freja Jørgensen 2008 Thisted Svømmeklub +0.82 405 1:13.77
Entry time: 1:15.85 (-2.08)
50m: 33.97
100m: 1:13.77
(39.80)
2 Nadia Bager 2008 Thisted Svømmeklub +0.72 312 1:20.45 +6.68
Entry time: 1:24.81 (-4.36)
50m: 36.17
100m: 1:20.45
(44.28)
3 Carlijn Loeven 2008 Herning Svømmeklub +0.77 289 1:22.53 +8.76
Entry time: 1:27.15 (-4.62)
50m: 37.93
100m: 1:22.53
(44.60)
4 Johanne Ishøi 2008 Struer Svømmeklub +0.72 242 1:27.58 +13.81
Entry time: 1:41.81 (-14.23)
50m: 40.60
100m: 1:27.58
(46.98)
5 Laura Norup 2008 Aalborg Svømmeklub +0.76 223 1:29.98 +16.21
Entry time: 1:32.72 (-2.74)
50m: 41.01
100m: 1:29.98
(48.97)
6 Asta Klemmensen 2008 Herning Svømmeklub +0.73 220 1:30.36 +16.59
Entry time: 1:39.66 (-9.30)
50m: 40.20
100m: 1:30.36
(50.16)
Event official at: 01-10-2021 20:13:07
Løb 10, 100m Butterfly Damer Årg. 2007 - Finale
Sponsor Sparekassen Thy
58.17 Emilie Beckmann Tune IF 01-01-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathilde Møller 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 610 1:04.38
Entry time: 1:02.61 (+1.77)
50m: 30.45
100m: 1:04.38
(33.93)
2 Kristiane Frøslev 2007 Aalborg Svømmeklub +0.74 580 1:05.48 +1.10
Entry time: 1:04.50 (+0.98)
50m: 30.11
100m: 1:05.48
(35.37)
3 Matilde Maagøe 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 579 1:05.52 +1.14
Entry time: 1:03.06 (+2.46)
50m: 30.90
100m: 1:05.52
(34.62)
4 Therese Baird 2007 Thisted Svømmeklub +0.74 485 1:09.46 +5.08
Entry time: 1:13.55 (-4.09)
50m: 32.90
100m: 1:09.46
(36.56)
5 Amalie Kirkegaard 2007 Aalborg Svømmeklub +0.70 483 1:09.57 +5.19
Entry time: 1:12.56 (-2.99)
50m: 32.50
100m: 1:09.57
(37.07)
6 Emilie Pedersen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.80 439 1:11.80 +7.42
Entry time: 1:14.84 (-3.04)
50m: 33.33
100m: 1:11.80
(38.47)
7 Tilde N. H. Sørensen 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.71 437 1:11.93 +7.55
Entry time: 1:13.76 (-1.83)
50m: 33.77
100m: 1:11.93
(38.16)
8 Livia Weidick Frische 2007 Aalborg Svømmeklub 414 1:13.22 +8.84
Entry time: 1:11.83 (+1.39)
50m: 32.13
100m: 1:13.22
(41.09)
9 Isabella Nørgaard 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.75 390 1:14.70 +10.32
Entry time: 1:15.25 (-0.55)
50m: 33.96
100m: 1:14.70
(40.74)
10 Lærke Jervelund 2007 Vejle Svømmeklub +0.78 352 1:17.29 +12.91
Entry time: 1:18.08 (-0.79)
50m: 34.99
100m: 1:17.29
(42.30)
11 Sofie Karlov Nielsen 2007 Vejle Svømmeklub +0.74 348 1:17.63 +13.25
Entry time: 1:20.97 (-3.34)
50m: 34.76
100m: 1:17.63
(42.87)
12 Júlía Gunnlaugsdóttir 2007 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. +0.77 331 1:18.91 +14.53
Entry time: 1:38.58 (-19.67)
50m: 35.81
100m: 1:18.91
(43.10)
13 Julie Norman Ramer 2007 Lyseng IF +0.74 319 1:19.88 +15.50
Entry time: 1:20.91 (-1.03)
50m: 34.68
100m: 1:19.88
(45.20)
14 Liv Hjorth Jørgensen 2007 Herning Svømmeklub +0.71 315 1:20.22 +15.84
Entry time: 1:16.04 (+4.18)
50m: 35.23
100m: 1:20.22
(44.99)
15 Emilie Winum Andersen 2007 Lyseng IF +0.86 312 1:20.46 +16.08
Entry time: 1:21.54 (-1.08)
50m: 36.12
100m: 1:20.46
(44.34)
16 Maria Kjer Rasmussen 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.71 306 1:20.96 +16.58
Entry time: 1:20.40 (+0.56)
50m: 35.85
100m: 1:20.96
(45.11)
17 Emma Andersen 2007 Aalborg Svømmeklub +0.69 292 1:22.24 +17.86
Entry time: 1:29.09 (-6.85)
50m: 37.71
100m: 1:22.24
(44.53)
18 Sofie Jeppesen 2007 Aabybro Idrætsforening +0.76 261 1:25.44 +21.06
Entry time: 1:54.62 (-29.18)
50m: 39.65
100m: 1:25.44
(45.79)
- Johanne Schleimann 2007 Agfs Svømmeafdeling DNS
Event official at: 01-10-2021 20:13:07
Løb 10, 100m Butterfly Damer Årg. 2005-2006 - Finale
Sponsor Sparekassen Thy
58.17 Emilie Beckmann Tune IF 01-01-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Coco Li Fuhrmann 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.75 618 1:04.11
Entry time: 1:02.82 (+1.29)
50m: 29.94
100m: 1:04.11
(34.17)
2 Marie Bertram 2006 Lyseng IF 616 1:04.18 +0.07
Entry time: 1:03.17 (+1.01)
50m: 29.91
100m: 1:04.18
(34.27)
3 Camilla Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub +0.77 611 1:04.35 +0.24
Entry time: 1:02.39 (+1.96)
50m: 30.51
100m: 1:04.35
(33.84)
4 Matilde Bager 2005 Aalborg Svømmeklub +0.78 585 1:05.28 +1.17
Entry time: 1:08.68 (-3.40)
50m: 30.64
100m: 1:05.28
(34.64)
5 Melody Malú Odorico-Christe 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 582 1:05.40 +1.29
Entry time: 1:04.16 (+1.24)
50m: 30.49
100m: 1:05.40
(34.91)
6 Louise Lie Thisted 2005 Aalborg Svømmeklub +0.71 526 1:07.63 +3.52
Entry time: 1:05.17 (+2.46)
50m: 31.00
100m: 1:07.63
(36.63)
7 Nikoline Sejr 2006 Lyseng IF +0.72 484 1:09.55 +5.44
Entry time: 1:08.77 (+0.78)
50m: 31.89
100m: 1:09.55
(37.66)
8 Line Gjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub 479 1:09.75 +5.64
Entry time: 1:19.15 (-9.40)
50m: 32.51
100m: 1:09.75
(37.24)
9 Anne Katrine Dige 2006 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.79 478 1:09.80 +5.69
Entry time: 1:10.41 (-0.61)
50m: 32.43
100m: 1:09.80
(37.37)
10 Charlotte Dreyer Riis 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.80 445 1:11.49 +7.38
Entry time: 1:09.51 (+1.98)
50m: 33.85
100m: 1:11.49
(37.64)
10 Alma Bach Larsen 2006 Aalborg Svømmeklub +0.73 445 1:11.49 +7.38
Entry time: 1:09.99 (+1.50)
50m: 33.24
100m: 1:11.49
(38.25)
12 Freja Krøjgaard Olesen 2005 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.68 441 1:11.71 +7.60
Entry time: 1:14.45 (-2.74)
50m: 33.59
100m: 1:11.71
(38.12)
13 Cecilie Michaelsen 2005 Svømmeklubben S 68 +0.66 417 1:13.09 +8.98
Entry time: 1:14.26 (-1.17)
50m: 33.93
100m: 1:13.09
(39.16)
14 Mille Dahl Lindholm 2006 Holstebro Svømme Club +0.75 390 1:14.72 +10.61
Entry time: 1:18.10 (-3.38)
50m: 34.10
100m: 1:14.72
(40.62)
15 Anne Iversen 2005 Thisted Svømmeklub 353 1:17.27 +13.16
Entry time: 1:24.99 (-7.72)
50m: 35.17
100m: 1:17.27
(42.10)
16 Amanda Revheim-Foss 2006 Kristiansand SA +0.86 325 1:19.36 +15.25
Entry time: 1:18.69 (+0.67)
50m: 35.66
100m: 1:19.36
(43.70)
17 Carla Brix Rasmussen 2006 Aabybro Idrætsforening +0.72 293 1:22.21 +18.10
Entry time: 1:23.32 (-1.11)
50m: 37.14
100m: 1:22.21
(45.07)
18 Nicoline Astrup Jensen 2006 Herning Svømmeklub +0.71 279 1:23.56 +19.45
Entry time: 1:32.91 (-9.35)
50m: 37.88
100m: 1:23.56
(45.68)
19 Mia Jørgensen 2006 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.75 255 1:26.11 +22.00
Entry time: 1:38.02 (-11.91)
50m: 38.44
100m: 1:26.11
(47.67)
20 Laura Fjord Kristensen 2006 Herning Svømmeklub +0.72 245 1:27.19 +23.08
50m: 40.21
100m: 1:27.19
(46.98)
21 Ida Søndergaard Geiger 2006 Herning Svømmeklub 244 1:27.31 +23.20
50m: 39.25
100m: 1:27.31
(48.06)
22 Synne Fosse Jørgensen 2006 Kristiansand SA 177 1:37.22 +33.11
Entry time: 1:36.86 (+0.36)
50m: 42.56
100m: 1:37.22
(54.66)
- Amalie Nyvang Jensen 2005 Thisted Svømmeklub DNS
Event official at: 01-10-2021 20:13:07
Løb 10, 100m Butterfly Damer 2004 og ældre - Finale
Sponsor Sparekassen Thy
58.17 Emilie Beckmann Tune IF 01-01-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Helena Rosendahl Bach 2000 Aalborg Svømmeklub +0.82 737 1:00.45
Entry time: 59.58 (+0.87)
50m: 28.73
100m: 1:00.45
(31.72)
2 Regitze Gaard 2001 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 719 1:00.94 +0.49
Entry time: 58.94 (+2.00)
50m: 28.88
100m: 1:00.94
(32.06)
3 Karoline L. Kristensen 2003 Aalborg Svømmeklub +0.75 596 1:04.89 +4.44
Entry time: 1:03.53 (+1.36)
50m: 30.12
100m: 1:04.89
(34.77)
4 Sofie Maagøe 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 592 1:05.03 +4.58
Entry time: 1:04.58 (+0.45)
50m: 29.96
100m: 1:05.03
(35.07)
5 Johanne Hingebjerg 2002 Hovedstadens Svømmeklub +0.66 571 1:05.79 +5.34
Entry time: 1:03.54 (+2.25)
50m: 30.45
100m: 1:05.79
(35.34)
6 Astrid Nielsen 2002 Esbjerg Svømmeklub 561 1:06.21 +5.76
Entry time: 1:06.16 (+0.05)
50m: 30.93
100m: 1:06.21
(35.28)
7 Laura Marie Dige 2004 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.79 505 1:08.56 +8.11
Entry time: 1:12.00 (-3.44)
50m: 32.51
100m: 1:08.56
(36.05)
8 Josefine Zebitz 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.68 498 1:08.89 +8.44
Entry time: 1:07.07 (+1.82)
50m: 32.17
100m: 1:08.89
(36.72)
9 Caroline Wiuff Jensen 2004 Hovedstadens Svømmeklub +0.80 481 1:09.66 +9.21
Entry time: 1:10.76 (-1.10)
50m: 31.86
100m: 1:09.66
(37.80)
- Line J. V. Hededal 2001 Vejle Svømmeklub DNS
Event official at: 01-10-2021 20:13:07
01-10-2021 20:13.12 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Thisted Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner