2021-11-27   04:34:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sparekassen Thy Cup 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.00

Document
Resultater
Sparekassen Thy Cup 2021
Placering: Thyhallen Arrangør Thisted Svømmeklub
25m Stævne dato: 1. okt  2021 to 3. okt  2021
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer 2009 og yngre - Finale
Sponsor Klaus Guldsmed
25.10 Sofus Bolwig Balladone 2002 Thyhallen (DEN) 01-10-2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Demant Sørensen 2009 Aalborg Svømmeklub +0.58 274 34.17
Entry time: 37.23 (-3.06)
2 Elias Egeberg 2010 Thisted Svømmeklub +0.67 81 51.21 +17.04
Entry time: 57.47 (-6.26)
- Konrad Nejmann-Holst 2009 Thisted Svømmeklub +0.87 DSQ Svøm på mave 25m
Event official at: 01-10-2021 19:29:24
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2008 - Finale
Sponsor Klaus Guldsmed
25.10 Sofus Bolwig Balladone 2002 Thyhallen (DEN) 01-10-2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ivan Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub +0.73 263 34.64
Entry time: 37.13 (-2.49)
2 Gustav Hansen 2008 Vejle Svømmeklub +0.84 236 35.93 +1.29
Entry time: 39.97 (-4.04)
3 Felix Yung K Gotfredsen 2008 Herning Svømmeklub +0.63 225 36.48 +1.84
Entry time: 37.70 (-1.22)
4 Alexander Yung K Gotfreds 2008 Herning Svømmeklub +0.60 223 36.60 +1.96
Entry time: 43.04 (-6.44)
5 Mads Emil Schwartz 2008 Vejle Svømmeklub +0.74 223 36.63 +1.99
Entry time: 37.31 (-0.68)
6 Emil Valters Peca 2008 Herning Svømmeklub +0.66 209 37.39 +2.75
Entry time: 37.50 (-0.11)
7 Niels Andreasen 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. +0.64 192 38.51 +3.87
8 Christian Ekander 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. +0.62 167 40.31 +5.67
Entry time: 46.15 (-5.84)
9 Alexander Breinholt 2008 Vejle Svømmeklub +0.82 165 40.49 +5.85
Entry time: 43.79 (-3.30)
10 Johannes Andersen 2008 Svømmeklubben Nord +0.70 164 40.58 +5.94
Entry time: 44.38 (-3.80)
11 Martin Nygaard 2008 Holstebro Svømme Club +0.66 161 40.83 +6.19
Entry time: 41.60 (-0.77)
12 Carl Bille 2008 Aalborg Svømmeklub +0.82 158 41.03 +6.39
Entry time: 45.10 (-4.07)
13 Buster Watkin 2008 Hovedstadens Svømmeklub +0.57 148 41.96 +7.32
Entry time: 44.74 (-2.78)
14 Vitus Kirkegaard 2008 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. +0.79 147 42.02 +7.38
15 Reinoud Heesen 2008 Kristiansand SA 90 49.53 +14.89
Entry time: 1:05.17 (-15.64)
16 Didrik Pedersen 2008 Kristiansand SA 85 50.38 +15.74
Entry time: 1:00.32 (-9.94)
Event official at: 01-10-2021 19:29:24
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2007 - Finale
Sponsor Klaus Guldsmed
25.10 Sofus Bolwig Balladone 2002 Thyhallen (DEN) 01-10-2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marius Toustrup Elkjær 2007 Vejle Svømmeklub +0.63 417 29.73
Entry time: 31.73 (-2.00)
2 Mads Røddik Thøgersen 2007 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.78 344 31.71 +1.98
Entry time: 38.33 (-6.62)
3 Simon Voldmester 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 334 32.00 +2.27
Entry time: 31.57 (+0.43)
4 Ib Fang Wang 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.76 326 32.26 +2.53
Entry time: 35.53 (-3.27)
5 William Bundgaard 2007 Aalborg Svømmeklub +0.64 319 32.50 +2.77
Entry time: 35.15 (-2.65)
6 Linus Klarskov Vidovic 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.66 303 33.05 +3.32
Entry time: 41.43 (-8.38)
7 Konradas Juska 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 301 33.14 +3.41
Entry time: 33.94 (-0.80)
8 Noah Jonasen 2007 Thisted Svømmeklub +0.62 293 33.44 +3.71
Entry time: 34.70 (-1.26)
9 Asbjørn Zeller 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.71 291 33.52 +3.79
Entry time: 43.33 (-9.81)
10 Daniel Emil Lund Cliff 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 275 34.13 +4.40
Entry time: 38.84 (-4.71)
11 Sebastian Porsborg 2007 Aabybro Idrætsforening +0.67 268 34.45 +4.72
Entry time: 37.75 (-3.30)
12 Lukas Bøgh Worup 2007 Aalborg Svømmeklub +0.78 252 35.14 +5.41
Entry time: 35.82 (-0.68)
13 Sebastian Holt Poulsen 2007 Vejle Svømmeklub +0.77 243 35.56 +5.83
Entry time: 36.11 (-0.55)
14 Jonas Golczyk Jensen 2007 Holstebro Svømme Club +0.84 239 35.78 +6.05
Entry time: 35.78 (=)
15 Sofian Isaksen-Khalloul 2007 Kristiansand SA +0.97 219 36.86 +7.13
Entry time: 41.83 (-4.97)
16 Magnus Karlberg 2007 Herning Svømmeklub +0.73 184 39.04 +9.31
Entry time: 39.48 (-0.44)
17 Andreas Lang Lassen 2007 Vejle Svømmeklub +0.96 177 39.51 +9.78
Entry time: 39.94 (-0.43)
- Sebastian Rasmussen 2007 Agfs Svømmeafdeling DNS
- Rasmus Norup 2007 Aalborg Svømmeklub DNS
Event official at: 01-10-2021 19:29:24
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2006 - Finale
Sponsor Klaus Guldsmed
25.10 Sofus Bolwig Balladone 2002 Thyhallen (DEN) 01-10-2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mathias Ø. Barslev 2006 Aabybro Idrætsforening +0.58 461 28.76
Entry time: 31.30 (-2.54)
2 Nicolai N. H. Sørensen 2006 Agfs Svømmeafdeling +0.66 407 29.98 +1.22
Entry time: 31.01 (-1.03)
3 Sebastian Braad Bjørn 2006 Svømmeklubben Nord +0.68 375 30.79 +2.03
Entry time: 31.91 (-1.12)
4 Kasper Petersen 2006 Agfs Svømmeafdeling +0.72 372 30.87 +2.11
Entry time: 32.46 (-1.59)
5 Gustav Dyrbye 2006 Thisted Svømmeklub +0.75 360 31.23 +2.47
Entry time: 34.82 (-3.59)
6 Magnus Steen Andersen 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.65 352 31.46 +2.70
Entry time: 30.94 (+0.52)
7 Mads Mølgaard 2006 Aabybro Idrætsforening +0.65 352 31.46 +2.70
Entry time: 35.56 (-4.10)
8 Karl B. Jørgensen 2006 Agfs Svømmeafdeling +0.54 352 31.46 +2.70
Entry time: 32.37 (-0.91)
9 Daniel Marcus Le 2006 Agfs Svømmeafdeling +0.61 345 31.66 +2.90
Entry time: 32.22 (-0.56)
10 Rasmus Olsen 2006 Thisted Svømmeklub +0.69 313 32.71 +3.95
Entry time: 33.32 (-0.61)
11 Jonas S. H. Frederiksen 2006 Agfs Svømmeafdeling +0.69 309 32.86 +4.10
Entry time: 38.04 (-5.18)
12 Mikkel Rubæk 2006 Aabybro Idrætsforening +0.74 269 34.41 +5.65
Entry time: 41.26 (-6.85)
13 Dan Skov 2006 Holstebro Svømme Club +0.74 231 36.18 +7.42
Entry time: 36.18 (=)
14 Bertram Møller 2006 Svømmeklubben S 68 +0.69 163 40.63 +11.87
Entry time: 1:01.96 (-21.33)
15 August Heltborg 2006 Svømmeklubben S 68 +0.87 157 41.15 +12.39
Entry time: 42.04 (-0.89)
Event official at: 01-10-2021 19:29:24
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer Årg. 2004-2005 - Finale
Sponsor Klaus Guldsmed
25.10 Sofus Bolwig Balladone 2002 Thyhallen (DEN) 01-10-2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Casper Puggaard 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.55 637 25.82
Entry time: 25.19 (+0.63)
2 Mads Peter Hansen 2004 Vejle Svømmeklub +0.60 566 26.86 +1.04
Entry time: 27.58 (-0.72)
3 Mads Møller 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.82 555 27.03 +1.21
Entry time: 26.46 (+0.57)
4 Gustav Dalby Østerberg 2005 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.59 551 27.09 +1.27
Entry time: 27.03 (+0.06)
5 Kristian Kjær 2005 Thisted Svømmeklub +0.64 485 28.28 +2.46
Entry time: 28.02 (+0.26)
6 Asgar Knakkergaard 2004 Aalborg Svømmeklub +0.60 483 28.32 +2.50
Entry time: 28.01 (+0.31)
7 Mads Mikkelsen 2004 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.57 473 28.51 +2.69
Entry time: 30.35 (-1.84)
8 Viktor Lei Lamberg 2004 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.64 452 28.95 +3.13
Entry time: 30.36 (-1.41)
9 Mikkel Andersen 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.66 420 29.65 +3.83
Entry time: 29.52 (+0.13)
10 Jonas Gaur 2005 Agfs Svømmeafdeling +0.72 403 30.08 +4.26
Entry time: 38.68 (-8.60)
11 Lucas Rosenborg 2004 Lyseng IF +0.66 400 30.14 +4.32
Entry time: 30.01 (+0.13)
12 Andreas Lindgaard Nielsen 2005 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. +0.64 377 30.75 +4.93
Entry time: 30.95 (-0.20)
13 Søren Egedal 2005 Struer Svømmeklub +0.73 210 37.36 +11.54
Entry time: 40.09 (-2.73)
14 Sebastian Thielst 2005 Brønderslev SK08 +0.80 194 38.32 +12.50
Entry time: 46.99 (-8.67)
- Elias Marius Elsgaard 2004 Vejle Svømmeklub DNS
- Mats Krüger 2004 Farum Svømmeklub DNS
Event official at: 01-10-2021 19:29:24
Løb 7, 50m Rygsvømning Herrer 2003 og ældre - Finale
Sponsor Klaus Guldsmed
25.10 Sofus Bolwig Balladone 2002 Thyhallen (DEN) 01-10-2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sofus Bolwig Balladone 2002 Agfs Svømmeafdeling +0.55 693 25.10 Stævnerekord
Entry time: 25.93 (-0.83)
2 Kasper Johnsen 2003 Agfs Svømmeafdeling +0.65 662 25.49 +0.39
Entry time: 24.59 (+0.90)
3 Andreas Hansen 2000 Vejle Svømmeklub +0.64 649 25.66 +0.56 Deltager ikke i finalen
Entry time: 25.63 (+0.03)
4 Jakob Strunge Nissen 2002 Hovedstadens Svømmeklub +0.55 611 26.18 +1.08
Entry time: 26.71 (-0.53)
5 Rasmus Nørfjand 2000 Aalborg Svømmeklub +0.59 596 26.39 +1.29
Entry time: 26.37 (+0.02)
6 Anton Borg Hjort 2000 Lyseng IF +0.63 594 26.43 +1.33
Entry time: 25.76 (+0.67)
7 Viktor B. Bromer 1993 Aalborg Svømmeklub +0.59 585 26.56 +1.46
Entry time: 25.59 (+0.97)
8 Jonas Kjær 2003 Esbjerg Svømmeklub +0.63 582 26.61 +1.51
Entry time: 26.66 (-0.05)
9 Magnus Dyg Holme 2002 Vejle Svømmeklub +0.66 564 26.89 +1.79
Entry time: 27.56 (-0.67)
10 Mads Kloster 2002 Thisted Svømmeklub +0.56 562 26.91 +1.81
Entry time: 25.73 (+1.18)
10 Martin H. Abel 2001 Esbjerg Svømmeklub +0.61 562 26.91 +1.81
Entry time: 26.51 (+0.40)
12 Christian L H Frederiksen 2001 Agfs Svømmeafdeling +0.59 556 27.01 +1.91
Entry time: 27.14 (-0.13)
13 Alexander Korsager Elkjær 2001 Lyseng IF +0.59 532 27.41 +2.31
Entry time: 27.11 (+0.30)
14 Valdemar Brøns 2003 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 524 27.55 +2.45
Entry time: 26.98 (+0.57)
15 Mathias Lindberg Laursen 2003 Aalborg Svømmeklub +0.58 486 28.26 +3.16
Entry time: 26.96 (+1.30)
16 Ejnar Truelsen 2002 Herning Svømmeklub +0.64 374 30.82 +5.72
Entry time: 28.94 (+1.88)
- Daniel Gallacher 2002 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin DNS
Event official at: 01-10-2021 19:29:24
02-10-2021 12:46.17 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Thisted Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner