2021-11-30   22:59:14
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Sundsvall Arena Cup 2021

Below are all results from the competition shown by session.

Pass 1 - Lördag - Tävlingsstart 10.00

Document
Resultat
Sundsvall Arena Cup 2021
Plats: Himlabadet (25m) Arrangör: Sundsvalls Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 sep 2021 till den 26 sep 2021
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 10 och yngre - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Molly Hammarstedh 2011 Sundsvalls Simsällskap +0.80 245 41.02 Q
Entry time: 46.39 (-5.37)
2 Ebba Åberg 2011 Sundsvalls Simsällskap +0.71 188 44.75 +3.73 Q
Entry time: 48.00 (-3.25)
3 Agnes Sandén 2011 Sundsvalls Simsällskap +0.85 134 50.09 +9.07 Q
4 Alexandra Bonatou 2012 Sundsvalls Simsällskap 133 50.27 +9.25 Q
5 Ellen Karlsson 2011 Härnösands Simsällskap +0.79 119 52.08 +11.06 Q
Entry time: 1:00.04 (-7.96)
6 Nayla Salgut 2013 Sundsvalls Simsällskap +0.70 118 52.20 +11.18 Q
7 Isabelle Fransson 2012 Sundsvalls Simsällskap +0.88 118 52.22 +11.20 Q
8 Celeste Strandberg 2012 Sundsvalls Simsällskap +0.66 99 55.47 +14.45 -
9 Elsa Eriksson 2011 Sundsvalls Simsällskap +0.68 98 55.60 +14.58 Q
10 Moa Carlsson 2012 Sundsvalls Simsällskap +0.98 77 1:00.32 +19.30
11 Loo Boman 2013 Sundsvalls Simsällskap +0.86 57 1:06.61 +25.59
12 Seline Engström Lockner 2013 Sundsvalls Simsällskap +0.61 48 1:10.53 +29.51
13 Linn Sandberg 2012 Sollefteå Allmänna Simsällskap 25 1:26.99 +45.97
- Amanda Wörding 2012 Sundsvalls Simsällskap +0.88 DSQ
- Ellen Wåglöf 2012 Sundsvalls Simsällskap +0.67 DSQ
Grenen officiell:  2021-09-25 10:39:38
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 11-12 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leia Bergling 2009 Järfälla Simsällskap +0.58 342 36.69 Q
Entry time: 36.37 (+0.32)
2 Thea Lindberg Emilsson 2009 Järfälla Simsällskap +0.64 328 37.22 +0.53 Q
Entry time: 41.61 (-4.39)
3 Ella Lind 2010 Järfälla Simsällskap +0.66 293 38.63 +1.94 Q
Entry time: 38.13 (+0.50)
4 Astrid Karlsson Ädel 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.74 226 42.14 +5.45 Q
Entry time: 45.87 (-3.73)
5 Meya Berg 2009 Njurunda Simsällskap +0.46 224 42.23 +5.54 Q
Entry time: 42.71 (-0.48)
6 Saga Engström 2010 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.75 216 42.73 +6.04 Q
Entry time: 46.36 (-3.63)
7 Tova Nilsson Bergström 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.86 213 42.92 +6.23 Q
Entry time: 47.84 (-4.92)
8 Embla Holmvall 2010 Sundsvalls Simsällskap +0.65 208 43.30 +6.61 Q
Entry time: 53.96 (-10.66)
9 Miranda Viksten 2010 Sundsvalls Simsällskap +0.53 189 44.67 +7.98
10 Isabelle Mineur 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.77 188 44.75 +8.06
Entry time: 50.76 (-6.01)
11 Theya Ericsdotter 2010 Sundsvalls Simsällskap +0.66 174 45.96 +9.27
Entry time: 50.29 (-4.33)
12 Tilde Carlsson 2010 Sundsvalls Simsällskap +0.60 155 47.77 +11.08
Entry time: 53.46 (-5.69)
13 Tyra Henningsson 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.94 154 47.85 +11.16
Entry time: 49.04 (-1.19)
14 Amanda Ljungdahl 2009 Härnösands Simsällskap +0.78 125 51.31 +14.62
Entry time: 58.12 (-6.81)
15 Astrid Hägg 2010 Sundsvalls Simsällskap +0.84 115 52.70 +16.01
16 Antouaneta Bonatou 2010 Sundsvalls Simsällskap +0.52 115 52.78 +16.09
17 Tricia Kärrlander 2009 Sollefteå Allmänna Simsällskap 100 55.22 +18.53
18 Mira Burlin 2010 Sundsvalls Simsällskap +0.98 94 56.27 +19.58
19 Emma Degerstedt 2010 Sundsvalls Simsällskap -0.84 77 1:00.08 +23.39
20 Rebecca Atkinson 2010 Sundsvalls Simsällskap +0.92 71 1:01.95 +25.26
- Lilly Uhlin 2009 Sundsvalls Simsällskap +0.92 DSQ
- Ida Ericsson 2010 Sundsvalls Simsällskap +0.54 DSQ
Grenen officiell:  2021-09-25 10:39:38
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 13-14 år - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Edith Wallberg 2007 Bollnäs Simsällskap +0.68 504 32.24 Q
Entry time: 33.48 (-1.24)
2 Nike Norlander 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.72 428 34.05 +1.81 Q
Entry time: 32.37 (+1.68)
3 Kajsa Burman 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.71 353 36.30 +4.06 Q
Entry time: 35.19 (+1.11)
4 Agnes Gustafson 2008 Spårvägen Simförening +0.76 333 37.03 +4.79 Q
Entry time: 39.27 (-2.24)
5 Elin Yavuz 2007 Spårvägen Simförening +0.78 263 40.04 +7.80 Q
Entry time: 40.61 (-0.57)
6 Freja Engström 2007 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.82 246 40.96 +8.72 Q
Entry time: 41.11 (-0.15)
7 Lexie Holmberg 2008 Härnösands Simsällskap +0.78 239 41.31 +9.07 Q
Entry time: 39.85 (+1.46)
8 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.98 228 42.00 +9.76 Q
Entry time: 42.87 (-0.87)
9 Vendela Holmvall 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.75 218 42.61 +10.37
Entry time: 43.57 (-0.96)
10 Noelia Frank 2007 Sundsvalls Simsällskap +0.82 205 43.50 +11.26
Entry time: 47.90 (-4.40)
11 Elma Jonsson 2008 Höga Kustens Simsällskap +0.64 185 45.05 +12.81
Entry time: 46.82 (-1.77)
12 Amanda Häll 2008 Bollnäs Simsällskap +0.82 178 45.60 +13.36
Entry time: 48.00 (-2.40)
13 Alice Ernerfeldt 2008 Njurunda Simsällskap +0.65 146 48.75 +16.51
Entry time: 48.44 (+0.31)
14 Eira Ljung 2008 Spårvägen Simförening +0.77 142 49.09 +16.85
Entry time: 50.29 (-1.20)
15 Alice Boström 2008 Höga Kustens Simsällskap +0.75 111 53.33 +21.09
Entry time: 55.61 (-2.28)
- Millie Eriksson 2007 Skellefteå Simklubb +0.28 DSQ
- Jennifer Carlén 2008 Sundsvalls Simsällskap +0.71 DSQ
Grenen officiell:  2021-09-25 10:39:38
Gren 3, 50m Ryggsim Damer 15 och äldre - Försök
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Johanna Claesson 2006 Spårvägen Simförening +0.74 481 32.75 Q
Entry time: 34.93 (-2.18)
2 Melina Sundström 2002 Sundsvalls Simsällskap +0.79 435 33.87 +1.12 Q
Entry time: 34.80 (-0.93)
3 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening +0.69 423 34.19 +1.44 Q
Entry time: 34.70 (-0.51)
4 Linnea Sjöberg 2006 Härnösands Simsällskap +0.85 406 34.66 +1.91 Q
Entry time: 35.63 (-0.97)
5 Nova Norlander 2004 Sundsvalls Simsällskap +0.66 385 35.28 +2.53 Q
Entry time: 33.19 (+2.09)
6 Isa Ekbladh 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.88 354 36.26 +3.51 Q
Entry time: 36.08 (+0.18)
7 Stella  Egmar 2006 Spårvägen Simförening +0.72 344 36.62 +3.87 Q
Entry time: 37.85 (-1.23)
8 Stella Karlsson 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.81 335 36.95 +4.20 Q
Entry time: 36.73 (+0.22)
8 Jennifer Geaney 2005 Spårvägen Simförening +0.67 335 36.95 +4.20
Entry time: 37.63 (-0.68)
10 Jonna Hellgren 2004 IKSU Simning +0.65 329 37.15 +4.40
Entry time: 41.67 (-4.52)
11 Linnea Engström 2004 Sollefteå Allmänna Simsällskap +0.72 314 37.73 +4.98
Entry time: 37.46 (+0.27)
12 Tilde Sjöberg 2006 Sundsvalls Simsällskap +0.82 264 40.00 +7.25
Entry time: 39.72 (+0.28)
13 Milla Vestberg 2006 Höga Kustens Simsällskap +0.76 263 40.06 +7.31
Entry time: 44.47 (-4.41)
14 Maria Carlsson 1983 Solens Idrottsförening +0.72 59 1:05.60 +32.85 S14
Entry time: 1:01.57 (+4.03)
15 Klara Hafvenström 1995 Solens Idrottsförening +0.93 49 1:09.96 +37.21 S14
Entry time: 1:14.76 (-4.80)
- Nathalie Pettersson 2002 Sundsvalls Simsällskap DSQ
Grenen officiell:  2021-09-25 10:39:38
2021-09-25 14:34:31 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner