2022-10-04   02:16:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM JUNIOR KORTBANE

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

torsdag 09.30

Document
Resultater
DMJ Kortbane 2021
Placering: Gladsaxe svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeuni
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. nov  2021 to 7. nov  2021
Løb 1, 100m Butterfly Damer - Indledende
DK SENIO 55.10 Jeanette Ottesen 1987 Indianapolis, USA 11-12-2015
DK JUNIO 59.18 Katrine Bukh Villesen 2000 Bellahøj, Danmark 10-11-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Martine Damborg 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.65 1:00.79 -
Entry time: 1:01.91 (-1.12)
25m: 28.35
50m: 1:00.79
(32.44)
2 Cecilie Carøe Helmark 2005 Gentofte Svømme Klub 1:00.99 +0.20 QA
Entry time: 1:00.58 (+0.41)
25m: 28.45
50m: 1:00.99
(32.54)
3 Alma Bendix Dahl 2005 Helsingør Svømmeklub +0.69 1:01.53 +0.74 QA
Entry time: 1:00.02 (+1.51)
25m: 28.48
50m: 1:01.53
(33.05)
4 Amanda Da Silva B. Madsen 2005 Gentofte Svømme Klub +0.31 1:02.30 +1.51 QA
Entry time: 1:00.90 (+1.40)
25m: 29.46
50m: 1:02.30
(32.84)
5 Sofie A. Wolf 2006 Esbjerg Svømmeklub +0.68 1:02.79 +2.00 QA
Entry time: 1:02.39 (+0.40)
25m: 28.35
50m: 1:02.79
(34.44)
6 Cecilie Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub +0.45 1:02.91 +2.12 QA
Entry time: 1:01.68 (+1.23)
25m: 29.58
50m: 1:02.91
(33.33)
7 Mathilde Møller 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.72 1:02.94 +2.15 QA
Entry time: 1:02.61 (+0.33)
25m: 29.82
50m: 1:02.94
(33.12)
8 Camilla Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub +0.74 1:03.07 +2.28 QA
Entry time: 1:02.28 (+0.79)
25m: 29.65
50m: 1:03.07
(33.42)
9 Louise Lie Thisted 2005 Aalborg Svømmeklub +0.65 1:03.18 +2.39 QA
Entry time: 1:02.31 (+0.87)
25m: 29.63
50m: 1:03.18
(33.55)
10 Matilde Maagøe 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.74 1:03.80 +3.01 -
Entry time: 1:03.06 (+0.74)
25m: 29.87
50m: 1:03.80
(33.93)
11 Marie Bertram 2006 Lyseng IF +0.70 1:03.97 +3.18 QB
Entry time: 1:03.17 (+0.80)
25m: 29.67
50m: 1:03.97
(34.30)
12 Kristiane Frøslev 2007 Aalborg Svømmeklub 1:03.99 +3.20 QB
Entry time: 1:04.41 (-0.42)
25m: 29.90
50m: 1:03.99
(34.09)
13 Coco Li Fuhrmann 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 1:04.07 +3.28 QB
Entry time: 1:02.82 (+1.25)
25m: 29.41
50m: 1:04.07
(34.66)
14 Elisabeth Augusta Englev 2006 Vejle Svømmeklub 1:04.26 +3.47 QB
Entry time: 1:04.80 (-0.54)
25m: 29.84
50m: 1:04.26
(34.42)
15 Sofie Ravn Herche 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.61 1:04.70 +3.91 QB
Entry time: 1:05.75 (-1.05)
25m: 29.61
50m: 1:04.70
(35.09)
16 Frida Caroline Knudsen 2007 GTI - Greve 1:04.81 +4.02 QB
Entry time: 1:09.35 (-4.54)
25m: 29.70
50m: 1:04.81
(35.11)
17 Melody Malú Odorico-Christe 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.61 1:04.87 +4.08 QB
Entry time: 1:03.83 (+1.04)
25m: 30.05
50m: 1:04.87
(34.82)
18 Emilie Hostrup Sahlberg 2005 Gentofte Svømme Klub +0.75 1:04.96 +4.17 QB
Entry time: 1:06.48 (-1.52)
25m: 30.29
50m: 1:04.96
(34.67)
19 Amalie Wichmann Larsen 2005 Køge Svømmeklub +0.71 1:05.03 +4.24 QC
Entry time: 1:05.02 (+0.01)
25m: 30.13
50m: 1:05.03
(34.90)
20 Naja Færgemann 2006 H2Odense 1:05.19 +4.40 QC
Entry time: 1:04.55 (+0.64)
25m: 30.95
50m: 1:05.19
(34.24)
21 Naya Høi Greve 2007 A6 Slangerup Svømmeklub +0.59 1:06.17 +5.38 -
Entry time: 1:04.64 (+1.53)
25m: 30.75
50m: 1:06.17
(35.42)
22 Sarah Froberg Pedersen 2006 Silkeborg Svømmeklub +0.64 1:06.24 +5.45 QC
Entry time: 1:05.23 (+1.01)
25m: 30.94
50m: 1:06.24
(35.30)
23 Emmely Östman Pedersen 2005 Helsingør Svømmeklub +0.68 1:06.32 +5.53 QC
Entry time: 1:05.42 (+0.90)
25m: 30.83
50m: 1:06.32
(35.49)
24 Mejse Vinther-Okholm 2006 H2Odense +0.86 1:06.66 +5.87 QC
Entry time: 1:08.62 (-1.96)
25m: 31.84
50m: 1:06.66
(34.82)
25 Astrid Mulipola 2006 Sigma Swim Allerød +0.73 1:07.00 +6.21 QC
Entry time: 1:07.11 (-0.11)
25m: 31.00
50m: 1:07.00
(36.00)
26 Nikoline Marie Lange 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.63 1:07.04 +6.25 QC
Entry time: 1:06.49 (+0.55)
25m: 30.71
50m: 1:07.04
(36.33)
27 Thea Mikkelsen 2005 Glostrup Svømmeklub +0.64 1:07.11 +6.32 QC
Entry time: 1:05.01 (+2.10)
25m: 31.65
50m: 1:07.11
(35.46)
28 Ellen Simoni Alfast 2006 Herlev Svømning +0.68 1:07.15 +6.36
Entry time: 1:07.38 (-0.23)
25m: 31.65
50m: 1:07.15
(35.50)
29 Julie Hovmand 2007 Sigma Swim Birkerød +0.45 1:07.27 +6.48 -
Entry time: 1:05.89 (+1.38)
25m: 30.53
50m: 1:07.27
(36.74)
30 Erica Veggerby Grønlund 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.62 1:07.30 +6.51
Entry time: 1:07.00 (+0.30)
25m: 31.12
50m: 1:07.30
(36.18)
31 Laura Vedel Larsen 2005 Agfs Svømmeafdeling 1:07.31 +6.52
Entry time: 1:06.91 (+0.40)
25m: 31.53
50m: 1:07.31
(35.78)
32 Caroline Rygaard Hansen 2006 Solrød Svømmeklub 1:07.38 +6.59
Entry time: 1:07.03 (+0.35)
25m: 31.58
50m: 1:07.38
(35.80)
33 Emilie Wilms Jensen 2006 Svømmeklubben Triton Ballerup 1:07.41 +6.62
Entry time: 1:06.39 (+1.02)
25m: 31.34
50m: 1:07.41
(36.07)
34 Femke Iris Keulen 2005 Esbjerg Svømmeklub 1:07.95 +7.16
Entry time: 1:06.62 (+1.33)
25m: 30.76
50m: 1:07.95
(37.19)
35 Julie Liv Madsen 2006 GTI - Greve +0.67 1:08.00 +7.21
Entry time: 1:03.84 (+4.16)
25m: 30.71
50m: 1:08.00
(37.29)
36 Katrine Hansen 2006 Holbæk Svømme Klub +0.68 1:08.22 +7.43
Entry time: 1:09.29 (-1.07)
25m: 31.73
50m: 1:08.22
(36.49)
37 Alma Bach Larsen 2006 Aalborg Svømmeklub +0.71 1:08.43 +7.64
Entry time: 1:09.88 (-1.45)
25m: 31.66
50m: 1:08.43
(36.77)
38 Signe Holst Jacobsen 2007 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.64 1:08.49 +7.70
Entry time: 1:09.18 (-0.69)
25m: 31.64
50m: 1:08.49
(36.85)
39 Maya Krogh Brønnicke 2005 Swim Team Taastrup +0.51 1:08.53 +7.74
Entry time: 1:08.05 (+0.48)
25m: 31.06
50m: 1:08.53
(37.47)
40 Anne Katrine Dige 2006 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin 1:08.59 +7.80
Entry time: 1:06.38 (+2.21)
25m: 31.62
50m: 1:08.59
(36.97)
41 Line Gjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub +0.98 1:08.68 +7.89
Entry time: 1:09.21 (-0.53)
25m: 31.53
50m: 1:08.68
(37.15)
42 Nikoline Sejr 2006 Lyseng IF +0.71 1:09.04 +8.25
Entry time: 1:08.77 (+0.27)
25m: 31.55
50m: 1:09.04
(37.49)
43 Alma Møller-Ern 2006 Vallensbæk IF Af 1939 +0.76 1:09.12 +8.33
Entry time: 1:06.86 (+2.26)
25m: 31.56
50m: 1:09.12
(37.56)
44 Rikke Therp 2006 Vest-Brøndby +0.73 1:09.27 +8.48
Entry time: 1:09.60 (-0.33)
25m: 31.76
50m: 1:09.27
(37.51)
45 Karoline R. Frederiksen 2006 Esbjerg Svømmeklub +0.71 1:09.34 +8.55
Entry time: 1:07.75 (+1.59)
25m: 31.63
50m: 1:09.34
(37.71)
46 Millie Møller 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.65 1:09.51 +8.72
Entry time: 1:11.41 (-1.90)
25m: 32.15
50m: 1:09.51
(37.36)
47 Amalie Kirkegaard 2007 Aalborg Svømmeklub +0.72 1:09.80 +9.01
Entry time: 1:09.57 (+0.23)
25m: 32.92
50m: 1:09.80
(36.88)
48 Julie Philip 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 1:09.81 +9.02
Entry time: 1:11.70 (-1.89)
25m: 32.43
50m: 1:09.81
(37.38)
49 Julie Eriksen Tankmar 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.54 1:09.84 +9.05
Entry time: 1:08.29 (+1.55)
25m: 32.66
50m: 1:09.84
(37.18)
50 Mie Ankersen 2006 Køge Svømmeklub +0.64 1:10.16 +9.37
Entry time: 1:06.88 (+3.28)
25m: 31.92
50m: 1:10.16
(38.24)
51 Rebecca Bell 2007 Lyngby Svømmeklub +0.66 1:10.19 +9.40
Entry time: 1:07.92 (+2.27)
25m: 32.51
50m: 1:10.19
(37.68)
52 Mira Capito 2007 A6 Slangerup Svømmeklub +0.55 1:10.21 +9.42
Entry time: 1:11.76 (-1.55)
25m: 32.41
50m: 1:10.21
(37.80)
53 Anna Dora Bernsdorf 2006 Fredericia Svømmeklub +0.74 1:10.37 +9.58
Entry time: 1:09.04 (+1.33)
25m: 31.93
50m: 1:10.37
(38.44)
54 Anna Blom Bygum 2006 Vest-Brøndby +0.73 1:10.54 +9.75
Entry time: 1:12.34 (-1.80)
25m: 32.00
50m: 1:10.54
(38.54)
55 Tilde N. H. Sørensen 2007 Agfs Svømmeafdeling 1:10.66 +9.87
Entry time: 1:11.53 (-0.87)
25m: 32.53
50m: 1:10.66
(38.13)
56 Ann-Katrine Windfeld 2006 Vejle Svømmeklub +0.46 1:10.72 +9.93
Entry time: 1:10.01 (+0.71)
25m: 32.91
50m: 1:10.72
(37.81)
57 Ella Bagger Kjær 2007 Gentofte Svømme Klub +0.57 1:10.79 +10.00
Entry time: 1:11.97 (-1.18)
25m: 33.10
50m: 1:10.79
(37.69)
58 Karen Markussen 2007 Sigma Swim Allerød 1:10.81 +10.02
Entry time: 1:09.86 (+0.95)
25m: 33.22
50m: 1:10.81
(37.59)
59 Clara Cavo Jørgensen 2007 Lyseng IF +0.49 1:10.88 +10.09
Entry time: 1:09.97 (+0.91)
25m: 32.55
50m: 1:10.88
(38.33)
60 Therese Baird 2007 Thisted Svømmeklub +0.61 1:11.15 +10.36
Entry time: 1:09.46 (+1.69)
25m: 32.88
50m: 1:11.15
(38.27)
61 Rebekka Roed 2007 Køge Svømmeklub +0.67 1:11.20 +10.41
Entry time: 1:12.69 (-1.49)
25m: 33.51
50m: 1:11.20
(37.69)
62 Anna Steen Petersen 2007 Køge Svømmeklub +0.72 1:11.32 +10.53
Entry time: 1:11.41 (-0.09)
25m: 32.57
50m: 1:11.32
(38.75)
63 Anna Powers 2007 Herlev Svømning +0.75 1:11.34 +10.55
Entry time: 1:11.87 (-0.53)
25m: 33.22
50m: 1:11.34
(38.12)
64 Emilie Pedersen 2007 Aalborg Svømmeklub 1:11.56 +10.77
Entry time: 1:11.80 (-0.24)
25m: 32.72
50m: 1:11.56
(38.84)
65 Amanda Knirkholt Jacobsen 2007 Sigma Swim Birkerød 1:12.09 +11.30
Entry time: 1:09.49 (+2.60)
25m: 33.38
50m: 1:12.09
(38.71)
66 Sarah Højlund 2006 Svømmeklubben MK31 +0.67 1:12.31 +11.52
Entry time: 1:10.99 (+1.32)
25m: 33.51
50m: 1:12.31
(38.80)
67 Sofia Gad 2007 Lyseng IF 1:13.15 +12.36
Entry time: 1:11.17 (+1.98)
25m: 32.57
50m: 1:13.15
(40.58)
68 Katja Poulsen 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:14.31 +13.52
Entry time: 1:14.32 (-0.01)
25m: 33.14
50m: 1:14.31
(41.17)
69 Marie Elster 2006 Lyngby Svømmeklub 1:14.47 +13.68
Entry time: 1:08.72 (+5.75)
25m: 33.22
50m: 1:14.47
(41.25)
70 Astrid Pries Hansen 2007 Nakskov Svømme Klub +0.71 1:14.71 +13.92
Entry time: 1:13.17 (+1.54)
25m: 34.49
50m: 1:14.71
(40.22)
71 Mathilde Kristensen 2007 Søllerød Svømmeklub +0.80 1:14.95 +14.16
Entry time: 1:13.94 (+1.01)
25m: 34.79
50m: 1:14.95
(40.16)
Løb officielt kl.: 04-11-2021 09:57:18
04-11-2021 10:40.43 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gladsaxe Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner