2022-10-04   02:02:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM JUNIOR KORTBANE

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

torsdag 09.30

Document
Resultater
DMJ Kortbane 2021
Placering: Gladsaxe svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeuni
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. nov  2021 to 7. nov  2021
Løb 9, 400m Frisvømning Damer - Indledende
DK SENIO 3:58.02 Lotte Friis 1988 Szczecin, Polen 10-12-2011
DK JUNIO 4:06.51 Mie Østergaard Nielsen 1996 Berlin, TYskland 23-10-2011
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Trøjgaard 2005 Helsingør Svømmeklub 4:23.81 QA
Entry time: 4:27.24 (-3.43)
25m: 30.51
50m: 1:03.52
(33.01)
75m: 1:37.11
(33.59)
100m: 2:11.12
(34.01)
125m: 2:44.76
(33.64)
150m: 3:18.44
(33.68)
175m: 3:51.67
(33.23)
200m: 4:23.81
(32.14)
2 Andrea Lindberg Vedøe 2006 Sigma Swim Allerød +0.69 4:23.94 +0.13 QA
Entry time: 4:25.96 (-2.02)
25m: 30.66
50m: 1:04.05
(33.39)
75m: 1:37.88
(33.83)
100m: 2:11.71
(33.83)
125m: 2:45.27
(33.56)
150m: 3:19.00
(33.73)
175m: 3:52.03
(33.03)
200m: 4:23.94
(31.91)
3 Matilde Maagøe 2007 Hovedstadens Svømmeklub 4:25.83 +2.02 QA
Entry time: 4:25.17 (+0.66)
25m: 29.98
50m: 1:03.41
(33.43)
75m: 1:37.50
(34.09)
100m: 2:11.65
(34.15)
125m: 2:45.46
(33.81)
150m: 3:18.97
(33.51)
175m: 3:53.07
(34.10)
200m: 4:25.83
(32.76)
4 Anne Thastrup-Hansen 2006 Haderslev Svømme Klub 4:27.81 +4.00 QA
Entry time: 4:29.56 (-1.75)
25m: 30.22
50m: 1:03.95
(33.73)
75m: 1:37.49
(33.54)
100m: 2:11.38
(33.89)
125m: 2:45.25
(33.87)
150m: 3:19.52
(34.27)
175m: 3:53.76
(34.24)
200m: 4:27.81
(34.05)
5 Isabella Pedersen 2007 Herlev Svømning 4:29.35 +5.54 QA
Entry time: 4:27.10 (+2.25)
25m: 29.89
50m: 1:03.37
(33.48)
75m: 1:37.44
(34.07)
100m: 2:11.89
(34.45)
125m: 2:46.02
(34.13)
150m: 3:20.37
(34.35)
175m: 3:55.02
(34.65)
200m: 4:29.35
(34.33)
6 Anna Andersen 2007 Vallensbæk IF Af 1939 4:31.18 +7.37 QA
Entry time: 4:26.40 (+4.78)
25m: 29.97
50m: 1:03.47
(33.50)
75m: 1:37.73
(34.26)
100m: 2:12.78
(35.05)
125m: 2:48.38
(35.60)
150m: 3:23.18
(34.80)
175m: 3:58.04
(34.86)
200m: 4:31.18
(33.14)
7 Silja Brage 2005 A6 JGI-Swim +0.55 4:35.25 +11.44 QA
Entry time: 4:33.09 (+2.16)
25m: 31.25
50m: 1:05.13
(33.88)
75m: 1:39.91
(34.78)
100m: 2:15.11
(35.20)
125m: 2:50.16
(35.05)
150m: 3:25.47
(35.31)
175m: 4:00.74
(35.27)
200m: 4:35.25
(34.51)
8 Caroline Lærke Hyltoft 2006 Aalborg Svømmeklub +0.79 4:36.12 +12.31 QA
Entry time: 4:38.20 (-2.08)
25m: 31.10
50m: 1:05.45
(34.35)
75m: 1:40.46
(35.01)
100m: 2:15.39
(34.93)
125m: 2:50.27
(34.88)
150m: 3:25.55
(35.28)
175m: 4:01.18
(35.63)
200m: 4:36.12
(34.94)
9 Katrine Stoltenhoff 2006 Horsens Svømmeklub +0.75 4:37.02 +13.21 QB
Entry time: 4:38.06 (-1.04)
25m: 31.39
50m: 1:05.76
(34.37)
75m: 1:40.70
(34.94)
100m: 2:16.18
(35.48)
125m: 2:51.58
(35.40)
150m: 3:27.29
(35.71)
175m: 4:02.82
(35.53)
200m: 4:37.02
(34.20)
10 Emilie Hostrup Sahlberg 2005 Gentofte Svømme Klub +0.68 4:37.21 +13.40 -
Entry time: 4:34.59 (+2.62)
25m: 31.51
50m: 1:05.44
(33.93)
75m: 1:40.31
(34.87)
100m: 2:15.49
(35.18)
125m: 2:50.62
(35.13)
150m: 3:25.73
(35.11)
175m: 4:01.59
(35.86)
200m: 4:37.21
(35.62)
11 Maja Stamholt 2005 Haderslev Svømme Klub 4:37.99 +14.18 QB
Entry time: 4:38.37 (-0.38)
25m: 31.09
50m: 1:05.65
(34.56)
75m: 1:40.35
(34.70)
100m: 2:15.67
(35.32)
125m: 2:51.05
(35.38)
150m: 3:26.81
(35.76)
175m: 4:03.31
(36.50)
200m: 4:37.99
(34.68)
12 Anne Katrine Dige 2006 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.76 4:39.20 +15.39 QB
Entry time: 4:38.05 (+1.15)
25m: 30.70
50m: 1:05.41
(34.71)
75m: 1:40.79
(35.38)
100m: 2:16.41
(35.62)
125m: 2:51.91
(35.50)
150m: 3:27.89
(35.98)
175m: 4:03.97
(36.08)
200m: 4:39.20
(35.23)
13 Sif Bramm 2006 A6 JGI-Swim +0.59 4:40.82 +17.01 -
Entry time: 4:29.67 (+11.15)
25m: 30.97
50m: 1:04.90
(33.93)
75m: 1:40.11
(35.21)
100m: 2:15.86
(35.75)
125m: 2:52.56
(36.70)
150m: 3:29.57
(37.01)
175m: 4:06.26
(36.69)
200m: 4:40.82
(34.56)
14 Isabella Nørgaard 2007 Agfs Svømmeafdeling 4:42.92 +19.11 QB
Entry time: 4:41.65 (+1.27)
25m: 32.02
50m: 1:06.91
(34.89)
75m: 1:42.23
(35.32)
100m: 2:17.83
(35.60)
125m: 2:54.06
(36.23)
150m: 3:30.43
(36.37)
175m: 4:05.92
(35.49)
200m: 4:42.92
(37.00)
15 Victoria Amdi Brinkmann 2007 Aalborg Svømmeklub +0.75 4:46.52 +22.71 QB
Entry time: 4:45.82 (+0.70)
25m: 32.84
50m: 1:08.55
(35.71)
75m: 1:44.95
(36.40)
100m: 2:21.58
(36.63)
125m: 2:58.07
(36.49)
150m: 3:34.92
(36.85)
175m: 4:11.18
(36.26)
200m: 4:46.52
(35.34)
16 Caroline Hansen 2007 Svømmeklubben MK31 +0.78 4:47.83 +24.02 QB
Entry time: 4:50.55 (-2.72)
25m: 32.42
50m: 1:07.30
(34.88)
75m: 1:43.47
(36.17)
100m: 2:20.03
(36.56)
125m: 2:56.83
(36.80)
150m: 3:34.11
(37.28)
175m: 4:11.15
(37.04)
200m: 4:47.83
(36.68)
17 Ella Emilia Soelberg 2007 Svømmeklubben MK31 +0.64 4:48.38 +24.57 QB
Entry time: 4:49.27 (-0.89)
25m: 32.31
50m: 1:07.79
(35.48)
75m: 1:43.62
(35.83)
100m: 2:20.57
(36.95)
125m: 2:57.21
(36.64)
150m: 3:34.69
(37.48)
175m: 4:12.23
(37.54)
200m: 4:48.38
(36.15)
18 Signe Holst Jacobsen 2007 Bjerre Herreds Svømmeklub +0.77 4:48.75 +24.94 QB
Entry time: 4:43.77 (+4.98)
25m: 32.18
50m: 1:08.54
(36.36)
75m: 1:45.69
(37.15)
100m: 2:23.58
(37.89)
125m: 3:00.45
(36.87)
150m: 3:37.47
(37.02)
175m: 4:14.24
(36.77)
200m: 4:48.75
(34.51)
19 Alberte Pedersen 2006 Holbæk Svømme Klub +0.75 4:49.37 +25.56 QC
Entry time: 4:48.13 (+1.24)
25m: 32.75
50m: 1:08.03
(35.28)
75m: 1:43.92
(35.89)
100m: 2:20.15
(36.23)
125m: 2:56.88
(36.73)
150m: 3:34.23
(37.35)
175m: 4:11.76
(37.53)
200m: 4:49.37
(37.61)
20 Victoria Fræhr Piihl 2005 Kolding SK +0.73 4:52.50 +28.69 QC
Entry time: 4:35.49 (+17.01)
25m: 32.74
50m: 1:08.84
(36.10)
75m: 1:45.95
(37.11)
100m: 2:23.24
(37.29)
125m: 3:00.65
(37.41)
150m: 3:38.15
(37.50)
175m: 4:15.61
(37.46)
200m: 4:52.50
(36.89)
Løb officielt kl.: 04-11-2021 11:51:33
04-11-2021 12:31.37 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gladsaxe Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner