2022-12-09   05:49:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM JUNIOR KORTBANE

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

søndag 09.30

Document
Resultater
DMJ Kortbane 2021
Placering: Gladsaxe svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeuni
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. nov  2021 to 7. nov  2021
Løb 37, 50m Rygsvømning Herrer - Indledende
DK SENIO 23.84 Magnus Jakupsson 1994 Netanya, Israel 06-12-2015
DK JUNIO 24.59 Kasper Johnsen 2003 Aarhus, Danmark 29-06-2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Casper Puggaard 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.57 25.40 QA
Entry time: 25.19 (+0.21)
2 Mads Møller 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.67 25.86 +0.46 QA
Entry time: 26.45 (-0.59)
3 Mads Peter Hansen 2004 Vejle Svømmeklub +0.57 26.37 +0.97 QA
Entry time: 26.54 (-0.17)
4 Christian Damborg Thomsen 2005 Fredericia Svømmeklub +0.58 26.61 +1.21 QA
Entry time: 26.19 (+0.42)
5 Lucas Møller Larsen 2005 Køge Svømmeklub +0.58 26.68 +1.28 QA
Entry time: 26.74 (-0.06)
6 Thor Majvig Mogensen 2004 Hillerød Svømmeklub +0.61 26.77 +1.37 QA
Entry time: 27.03 (-0.26)
7 Gustav Dalby Østerberg 2005 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.61 26.94 +1.54 QA
Entry time: 27.03 (-0.09)
8 Villads Seneca 2006 Agfs Svømmeafdeling +0.58 26.99 +1.59 QA
Entry time: 27.32 (-0.33)
9 Nicolai D. B. Hansen 2004 GTI - Greve +0.50 27.08 +1.68 QB
Entry time: 26.88 (+0.20)
10 Mikkel Møller Nielsen 2006 Ringe Svømme Klub +0.55 27.09 +1.69 QB
Entry time: 27.22 (-0.13)
11 Sean Petersen 2006 Vallensbæk IF Af 1939 +0.61 27.12 +1.72 QB
Entry time: 27.08 (+0.04)
12 Hjalte Petersen 2004 Næstved Svømmeklub +0.69 27.18 +1.78 QB
Entry time: 27.23 (-0.05)
13 Carl Clausen 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.62 27.57 +2.17 QB
Entry time: 27.46 (+0.11)
14 Peter Bjerre Olsen 2006 Gentofte Svømme Klub 27.65 +2.25 QB
Entry time: 28.15 (-0.50)
15 Petar Trkulja 2006 Næstved Svømmeklub +0.56 27.80 +2.40 QB
Entry time: 27.98 (-0.18)
16 Mikkel Roed 2004 Køge Svømmeklub +0.61 27.92 +2.52 -
Entry time: 28.59 (-0.67)
17 William Bendix Schmidt 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.69 28.01 +2.61 -
Entry time: 28.42 (-0.41)
18 Asgar Knakkergaard 2004 Aalborg Svømmeklub +0.68 28.10 +2.70 QB
Entry time: 27.99 (+0.11)
19 Kristian Kjær 2005 Thisted Svømmeklub +0.58 28.17 +2.77 QC
Entry time: 28.02 (+0.15)
20 Frederik Nielsen 2006 Nyborg Svømmeklub +0.63 28.19 +2.79 QC
Entry time: 28.74 (-0.55)
21 Alexander Kühnell 2006 Helsinge Svømmeklub +0.59 28.27 +2.87 QC
Entry time: 28.48 (-0.21)
22 Malte Hagbarth Jørgensen 2005 Roskilde Svømning 28.29 +2.89 QC
Entry time: 28.38 (-0.09)
23 Lukas Holger Pihl Holst 2004 Hvidovre Svømmeklub 28.33 +2.93 QC
Entry time: 28.79 (-0.46)
24 Anton Rytter Bech 2005 Hvidovre Svømmeklub +0.59 28.37 +2.97 QC
Entry time: 27.77 (+0.60)
25 Thor Majgård 2005 Vejle Svømmeklub +0.57 28.41 +3.01 QC
Entry time: 28.56 (-0.15)
26 Linus Heinrichsen 2006 Helsingør Svømmeklub +0.65 28.61 +3.21 QC
Entry time: 28.56 (+0.05)
27 Oliver Lassen 2005 Sigma Swim Birkerød +0.57 28.62 +3.22
Entry time: 29.18 (-0.56)
28 Mathias Ø. Barslev 2006 Aabybro Idrætsforening +0.62 28.65 +3.25
Entry time: 28.48 (+0.17)
29 Cornelius Olsen 2005 Farum Svømmeklub +0.65 28.74 +3.34
Entry time: 28.88 (-0.14)
29 Alexander Hillhouse 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.65 28.74 +3.34
Entry time: 28.56 (+0.18)
31 Hugo Haakansson 2006 Vest-Brøndby +0.67 28.75 +3.35
Entry time: 27.83 (+0.92)
32 Zacharias Houman 2006 Ringsted Svømme Klub 28.85 +3.45
Entry time: 29.29 (-0.44)
33 Tobias Wemmelund 2006 Horsens Svømmeklub +0.57 28.94 +3.54
Entry time: 28.81 (+0.13)
34 Patrick Skov Vinding 2005 Kalundborg SK +0.58 28.99 +3.59
Entry time: 28.98 (+0.01)
35 Emil Isaksen 2005 Roskilde Svømning +0.59 29.04 +3.64
Entry time: 29.42 (-0.38)
36 Tobias Rehder Knudsen 2005 Svøm Slagelse Korsør +0.57 29.08 +3.68
Entry time: 28.54 (+0.54)
37 Mathias Bidsted Hansen 2006 Hvidovre Svømmeklub +0.66 29.12 +3.72
Entry time: 29.16 (-0.04)
38 Tobias Jakobsen 2005 Viborg Svømme Klub +0.69 29.31 +3.91
Entry time: 28.98 (+0.33)
39 Nicolai N. H. Sørensen 2006 Agfs Svømmeafdeling +0.62 29.50 +4.10
Entry time: 29.63 (-0.13)
40 Jeppe Kjær 2004 Swim Team Taastrup +0.59 29.62 +4.22
Entry time: 29.15 (+0.47)
40 Vincent Borup Schärer 2006 Solrød Svømmeklub +0.66 29.62 +4.22
Entry time: 29.94 (-0.32)
42 Carl Emil Ljungdahl 2006 Vest-Brøndby +0.63 29.79 +4.39
Entry time: 30.37 (-0.58)
43 Oliver Heuer 2006 Viborg Svømme Klub +0.70 29.92 +4.52
Entry time: 29.42 (+0.50)
44 Hannibal Wamberg 2006 Gentofte Svømme Klub +0.57 29.94 +4.54
Entry time: 30.59 (-0.65)
45 Oskar Foss 2006 Esbjerg Svømmeklub +0.64 29.99 +4.59
Entry time: 29.85 (+0.14)
46 Vincent Kay 2006 Holbæk Svømme Klub 30.00 +4.60
Entry time: 29.96 (+0.04)
47 Sebastian Roesen Larsen 2006 Hillerød Svømmeklub +0.72 30.03 +4.63
Entry time: 30.01 (+0.02)
48 Sebastian Nymark-Jessen 2006 Svømmeklubben MK31 +0.67 30.05 +4.65
Entry time: 29.94 (+0.11)
49 Tobias Melhede 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup +0.59 30.09 +4.69
Entry time: 29.98 (+0.11)
50 Noah Tranum 2004 A6 JGI-Swim 30.11 +4.71
Entry time: 28.08 (+2.03)
51 Nicklas Kolt Købsted 2006 Helsinge Svømmeklub +0.65 30.22 +4.82
Entry time: 30.47 (-0.25)
52 Gustav Steen Andersen 2006 Hovedstadens Svømmeklub 30.37 +4.97
Entry time: 30.57 (-0.20)
53 Jacob Timmermand 2006 Esbjerg Svømmeklub +0.64 30.44 +5.04
Entry time: 29.79 (+0.65)
54 Malthe Elias Wolgast 2006 Vejle Svømmeklub +0.67 30.45 +5.05
Entry time: 30.53 (-0.08)
55 Sebastian Braad Bjørn 2006 Svømmeklubben Nord +0.60 30.46 +5.06
Entry time: 30.51 (-0.05)
56 Elias Jensen 2006 Hillerød Svømmeklub +0.72 30.61 +5.21
Entry time: 32.94 (-2.33)
57 Jonas Mathiasen 2006 Esbjerg Svømmeklub +0.67 30.64 +5.24
Entry time: 30.30 (+0.34)
58 Jonathan Kristensen 2006 Frederikssund Svømmeklub +0.65 31.17 +5.77
Entry time: 30.92 (+0.25)
59 Nikolai Uekermann Olsen 2006 Vejle Svømmeklub +0.63 32.10 +6.70
Entry time: 36.33 (-4.23)
60 Jacob Michael Madsen 2006 Værløse Svømmeklub +0.83 32.68 +7.28
Entry time: 32.19 (+0.49)
Løb officielt kl.: 07-11-2021 11:14:42
07-11-2021 11:56.28 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gladsaxe Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner