2022-12-05   21:08:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM JUNIOR KORTBANE

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

søndag 09.30

Document
Resultater
DMJ Kortbane 2021
Placering: Gladsaxe svømmehal Arrangør Gladsaxe Svømmeklub & Dansk Svømmeuni
Svømmeh 25m Stævne dato: 4. nov  2021 to 7. nov  2021
Løb 38, 50m Brystsvømning Damer - Indledende
DK SENIO 29.87 Rikke Møller Pedersen 1989 Herning, Danmark 12-12-2013
DK JUNIO 31.22 Schastine Tabor 2005 Swim Team Taastrup (DE Gladsaxe (DEN) 07-11-2021
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Schastine Tabor 2005 Swim Team Taastrup +0.63 31.22 QA DK JUNIOR
Entry time: 30.98 (+0.24)
2 Anna Munk Fuglsang 2005 Svømmeklubben S 68 +0.66 31.75 +0.53 QA
Entry time: 31.72 (+0.03)
3 Mille Frydendahl 2006 Sigma Swim Allerød +0.65 32.47 +1.25 QA
Entry time: 32.24 (+0.23)
4 Ida Skov Kragh 2006 A6 Slangerup Svømmeklub +0.67 32.56 +1.34 QA
Entry time: 32.08 (+0.48)
5 Sarah Gudme 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.72 32.71 +1.49 QA
Entry time: 32.24 (+0.47)
6 Mikkeline Steen Stokkebro 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.79 33.52 +2.30 QA
Entry time: 32.90 (+0.62)
7 Caroline Villum Færch 2005 Herlev Svømning +0.70 33.54 +2.32 QA
Entry time: 33.93 (-0.39)
8 Olivia Hemmeløff 2006 Ringe Svømme Klub +0.74 33.80 +2.58 QA
Entry time: 33.59 (+0.21)
9 Luanna Russo 2006 Aalborg Svømmeklub +0.87 34.00 +2.78 QB
Entry time: 35.46 (-1.46)
10 Rosa Marie Schousboe 2005 Horsens Svømmeklub +0.69 34.06 +2.84 QB
Entry time: 33.98 (+0.08)
11 Emma Nygaard 2005 H2Odense +0.74 34.11 +2.89 QB
Entry time: 33.77 (+0.34)
12 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 +0.70 34.17 +2.95 QB
Entry time: 34.38 (-0.21)
13 Maya Amstrup Riis 2007 Vest-Brøndby +0.67 34.19 +2.97 QB
Entry time: 34.29 (-0.10)
14 Stella Harpøth 2006 Horsens Svømmeklub +0.46 34.30 +3.08 QB
Entry time: 34.15 (+0.15)
15 Nina Katrine N. Nissen 2006 Lyngby Svømmeklub +0.71 34.33 +3.11 QB
Entry time: 35.18 (-0.85)
16 Frederikke B. Hansen 2005 Næstved Svømmeklub +0.58 34.36 +3.14 QB
Entry time: 34.22 (+0.14)
17 Julie Philip 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.66 34.49 +3.27 QC
Entry time: 34.70 (-0.21)
18 Mathilde Severs 2006 Lyngby Svømmeklub +0.70 34.61 +3.39 QC
Entry time: 34.91 (-0.30)
19 Johanne Weber 2005 Helsingør Svømmeklub +0.67 34.71 +3.49 QC
Entry time: 34.46 (+0.25)
20 Karoline Kjelstrup 2006 Aalborg Svømmeklub +0.72 34.74 +3.52 -
Entry time: 33.85 (+0.89)
21 Ida Villemoes Poulsen 2007 Gladsaxe Svømmeklub +0.65 34.76 +3.54 -
Entry time: 34.84 (-0.08)
22 Nikoline R. Amstrup 2005 Sigma Swim Birkerød +0.48 34.85 +3.63 QC
Entry time: 34.09 (+0.76)
23 Emilie Hartvig-Olsen 2006 Solrød Svømmeklub +0.52 34.89 +3.67 QC
Entry time: 34.50 (+0.39)
23 Karoline Andersen Krabbe 2005 Holstebro Svømme Club +0.74 34.89 +3.67 QC
Entry time: 34.93 (-0.04)
25 Millie Møller 2007 Esbjerg Svømmeklub +0.53 34.92 +3.70 QC
Entry time: 34.81 (+0.11)
26 Emily Reuter 2006 Lyngby Svømmeklub +0.66 34.98 +3.76 QC
Entry time: 35.59 (-0.61)
26 Matilde Bager 2005 Aalborg Svømmeklub +0.74 34.98 +3.76 -
Entry time: 34.83 (+0.15)
28 Livia Weidick Frische 2007 Aalborg Svømmeklub +0.73 34.99 +3.77
Entry time: 34.45 (+0.54)
29 Julie Ravn Holst 2007 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. +0.71 35.06 +3.84
Entry time: 34.86 (+0.20)
30 Clara Dam Lukowski 2007 Hovedstadens Svømmeklub +0.69 35.08 +3.86
Entry time: 35.61 (-0.53)
31 Freja Krøjgaard Olesen 2005 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.65 35.18 +3.96
Entry time: 35.26 (-0.08)
32 Caroline Haugland 2007 Helsingør Svømmeklub +0.54 35.28 +4.06
Entry time: 34.56 (+0.72)
33 Marie Loft Andersen 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.59 35.37 +4.15
Entry time: 35.05 (+0.32)
34 Annika Frederiksen 2007 GTI - Tune I.F. +0.71 35.51 +4.29
Entry time: 35.10 (+0.41)
35 Freja Juul 2006 Næstved Svømmeklub +0.54 35.71 +4.49
Entry time: 35.06 (+0.65)
36 Beatrice Buhr Müller 2006 Kalundborg SK +0.52 35.77 +4.55
Entry time: 35.60 (+0.17)
37 Marie Bertram 2006 Lyseng IF +0.68 35.80 +4.58
Entry time: 35.64 (+0.16)
38 Elisabeth Augusta Englev 2006 Vejle Svømmeklub +0.55 35.81 +4.59
Entry time: 35.43 (+0.38)
39 Charlotte Dreyer Riis 2006 Hovedstadens Svømmeklub +0.70 35.87 +4.65
Entry time: 36.53 (-0.66)
40 Frida Caroline Knudsen 2007 GTI - Greve +0.62 35.89 +4.67
Entry time: 35.99 (-0.10)
41 Ella Bagger Kjær 2007 Gentofte Svømme Klub +0.63 35.97 +4.75
Entry time: 36.12 (-0.15)
42 Sarah Ankjær Pedersen 2006 GTI - Greve 35.98 +4.76
Entry time: 34.99 (+0.99)
43 Sofie Dyg Holme 2005 Vejle Svømmeklub +0.54 36.10 +4.88
Entry time: 35.92 (+0.18)
44 Maja Damkjær Bartels 2006 Gladsaxe Svømmeklub 36.20 +4.98
Entry time: 35.10 (+1.10)
45 Malouca Laura Bruun 2007 Glostrup Svømmeklub +0.70 36.22 +5.00
Entry time: 35.68 (+0.54)
46 Sofie Dyrelund Rasmussen 2007 Ringe Svømme Klub +0.74 36.23 +5.01
Entry time: 37.53 (-1.30)
47 Karoline R. Frederiksen 2006 Esbjerg Svømmeklub +0.68 36.46 +5.24
Entry time: 35.48 (+0.98)
48 Andrea Skjelmose 2007 Horsens Svømmeklub +0.62 36.60 +5.38
Entry time: 37.03 (-0.43)
49 Lara Ghizzaui 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.64 36.65 +5.43
Entry time: 37.10 (-0.45)
50 Ann-Katrine Windfeld 2006 Vejle Svømmeklub +0.62 36.84 +5.62
Entry time: 35.23 (+1.61)
51 Maria Agnes Jakobsen 2007 Swim Team Taastrup +0.55 36.96 +5.74
Entry time: 36.39 (+0.57)
52 Karoline Prang Andersen 2005 Hobro Svømmeklub +0.68 37.01 +5.79
Entry time: 36.48 (+0.53)
53 Signe Jensen 2007 Svømmeklubben Sønderborg +0.47 37.05 +5.83
Entry time: 36.07 (+0.98)
54 Johanna Rasmussen 2006 Svømmeklubben MK31 +0.66 37.06 +5.84
Entry time: 36.57 (+0.49)
55 Liv Hjorth Jørgensen 2007 Herning Svømmeklub +0.74 37.14 +5.92
Entry time: 36.43 (+0.71)
56 Anna Stausholm 2006 Helsingør Svømmeklub +0.67 37.25 +6.03
Entry time: 36.82 (+0.43)
57 Julie Kvolbæk Hedegaard 2006 Hobro Svømmeklub +0.67 37.47 +6.25
Entry time: 36.84 (+0.63)
- Ofelia Vejsager Nøddekær 2005 Hovedstadens Svømmeklub +0.73 DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
Løb officielt kl.: 07-11-2021 11:23:44
07-11-2021 12:34.22 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Gladsaxe Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner