2021-11-27   11:59:03
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Hössö-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Tulokset
Hössö-uinnit
Paikka: Järjestäjä: HSS
Allas: 25m syys 25, 2021 to syys 25, 2021
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset T13 - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Laura Lehtoila 2008 ORCA Helsinki +0.81 492 2:19.88
Entry time: 2:25.22 (-5.34)
25m: 14.81
50m: 31.74
(16.93)
75m: 49.78
(18.04)
100m: 1:07.90
(18.12)
125m: 1:25.95
(18.05)
150m: 1:44.11
(18.16)
175m: 2:02.31
(18.20)
200m: 2:19.88
(17.57)
2 Iiris Kostiainen 2008 Helsingfors Simsällskap +0.80 416 2:27.87 +7.99
Entry time: 2:32.74 (-4.87)
25m: 16.14
50m: 34.36
(18.22)
75m: 52.66
(18.30)
100m: 1:11.82
(19.16)
125m: 1:30.71
(18.89)
150m: 1:49.92
(19.21)
175m: 2:09.35
(19.43)
200m: 2:27.87
(18.52)
3 Adele Backlund 2009 Helsingfors Simsällskap +0.74 403 2:29.50 +9.62
Entry time: 2:32.83 (-3.33)
25m: 16.41
50m: 34.67
(18.26)
75m: 53.85
(19.18)
100m: 1:13.36
(19.51)
125m: 1:33.34
(19.98)
150m: 1:52.98
(19.64)
175m: 2:12.39
(19.41)
200m: 2:29.50
(17.11)
4 Vivian Oker-Blom 2009 Helsingfors Simsällskap +0.80 387 2:31.48 +11.60
Entry time: 2:32.27 (-0.79)
25m: 16.35
50m: 34.64
(18.29)
75m: 53.98
(19.34)
100m: 1:13.33
(19.35)
125m: 1:33.40
(20.07)
150m: 1:53.04
(19.64)
175m: 2:12.99
(19.95)
200m: 2:31.48
(18.49)
5 Veera Hiltunen 2008 ORCA Helsinki +0.85 362 2:34.92 +15.04
25m: 16.43
50m: 34.62
(18.19)
75m: 54.14
(19.52)
100m: 1:13.95
(19.81)
125m: 1:34.18
(20.23)
150m: 1:54.71
(20.53)
175m: 2:15.76
(21.05)
200m: 2:34.92
(19.16)
6 Aino Koivuluoma 2009 Lahden Uimaseura +0.74 356 2:35.73 +15.85
Entry time: 2:44.42 (-8.69)
25m: 16.31
50m: 34.94
(18.63)
75m: 54.19
(19.25)
100m: 1:14.57
(20.38)
125m: 1:34.95
(20.38)
150m: 1:55.24
(20.29)
175m: 2:15.58
(20.34)
200m: 2:35.73
(20.15)
7 Sanni Ahvenniemi 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.98 332 2:39.40 +19.52
25m: 17.52
50m: 36.90
(19.38)
75m: 57.01
(20.11)
100m: 1:17.98
(20.97)
125m: 1:39.00
(21.02)
150m: 2:00.07
(21.07)
175m: 2:20.18
(20.11)
200m: 2:39.40
(19.22)
8 Aurora Pimenoff 2008 Helsingfors Simsällskap +0.69 324 2:40.68 +20.80
Entry time: 2:39.64 (+1.04)
25m: 16.86
50m: 35.89
(19.03)
75m: 55.75
(19.86)
100m: 1:16.52
(20.77)
125m: 1:37.49
(20.97)
150m: 1:58.46
(20.97)
175m: 2:20.15
(21.69)
200m: 2:40.68
(20.53)
9 Sofiia Titova 2009 ORCA Helsinki +0.65 301 2:44.67 +24.79
25m: 15.88
50m: 34.97
(19.09)
75m: 54.75
(19.78)
100m: 1:16.62
(21.87)
125m: 1:38.44
(21.82)
150m: 2:01.10
(22.66)
175m: 2:23.26
(22.16)
200m: 2:44.67
(21.41)
10 Skylar Graves 2009 Tuusulan Uimaseura ry +0.66 294 2:46.04 +26.16
Entry time: 3:25.05 (-39.01)
25m: 17.72
50m: 37.28
(19.56)
75m: 57.78
(20.50)
100m: 1:18.62
(20.84)
125m: 1:40.48
(21.86)
150m: 2:02.60
(22.12)
175m: 2:24.63
(22.03)
200m: 2:46.04
(21.41)
11 Aino Emilia Kautto 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.80 291 2:46.62 +26.74
Entry time: 2:47.72 (-1.10)
25m: 17.34
50m: 37.15
(19.81)
75m: 57.50
(20.35)
100m: 1:19.36
(21.86)
125m: 1:40.89
(21.53)
150m: 2:03.52
(22.63)
175m: 2:25.61
(22.09)
200m: 2:46.62
(21.01)
12 Nelma Vuorre 2009 Helsingfors Simsällskap +0.88 260 2:52.81 +32.93
Entry time: 3:49.06 (-56.25)
25m: 17.53
50m: 37.44
(19.91)
75m: 59.57
(22.13)
100m: 1:22.41
(22.84)
125m: 1:45.91
(23.50)
150m: 2:09.15
(23.24)
175m: 2:32.58
(23.43)
200m: 2:52.81
(20.23)
13 Aada Kaila 2009 Helsingfors Simsällskap +0.77 252 2:54.63 +34.75
Entry time: 3:27.18 (-32.55)
25m: 18.43
50m: 39.06
(20.63)
75m: 1:00.86
(21.80)
100m: 1:23.39
(22.53)
125m: 1:46.37
(22.98)
150m: 2:09.90
(23.53)
175m: 2:33.08
(23.18)
200m: 2:54.63
(21.55)
14 Alexandra Ruotsalainen 2009 Tuusulan Uimaseura ry +0.92 235 2:58.72 +38.84
25m: 17.98
50m: 38.51
(20.53)
75m: 59.73
(21.22)
100m: 1:23.17
(23.44)
125m: 1:47.37
(24.20)
150m: 2:11.77
(24.40)
175m: 2:35.81
(24.04)
200m: 2:58.72
(22.91)
15 Sanni Talka 2009 Helsingfors Simsällskap +0.77 217 3:03.54 +43.66
25m: 18.86
50m: 39.86
(21.00)
75m: 1:02.48
(22.62)
100m: 1:26.21
(23.73)
125m: 1:51.25
(25.04)
150m: 2:15.97
(24.72)
175m: 2:40.41
(24.44)
200m: 3:03.54
(23.13)
16 Alissa Brohez 2010 Helsingfors Simsällskap +0.81 182 3:14.61 +54.73
25m: 20.15
50m: 43.50
(23.35)
75m: 1:07.63
(24.13)
100m: 1:32.68
(25.05)
125m: 1:58.12
(25.44)
150m: 2:24.38
(26.26)
175m: 2:51.20
(26.82)
200m: 3:14.61
(23.41)
- Krista Kaasinen 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.28 DSQ SW 4.4
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
- Iiris Maarno 2008 Helsingfors Simsällskap +0.84 DNF
Laji virallinen: 25/09/2021 16.47.14
Laji 1, 200m Vapaauinti Naiset N - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Fia Stenman 2006 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.71 687 2:05.11
Entry time: 2:07.53 (-2.42)
25m: 13.37
50m: 28.56
(15.19)
75m: 44.26
(15.70)
100m: 1:00.21
(15.95)
125m: 1:16.06
(15.85)
150m: 1:32.32
(16.26)
175m: 1:48.80
(16.48)
200m: 2:05.11
(16.31)
2 Sohvi Kallinen 2004 Lahden Uimaseura +0.67 674 2:05.94 +0.83
Entry time: 2:03.91 (+2.03)
25m: 13.69
50m: 28.88
(15.19)
75m: 44.46
(15.58)
100m: 1:00.40
(15.94)
125m: 1:16.41
(16.01)
150m: 1:32.87
(16.46)
175m: 1:49.66
(16.79)
200m: 2:05.94
(16.28)
3 Helmi Käkelä 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.64 545 2:15.12 +10.01
Entry time: 2:16.66 (-1.54)
25m: 14.93
50m: 32.25
(17.32)
75m: 49.53
(17.28)
100m: 1:07.20
(17.67)
125m: 1:24.12
(16.92)
150m: 1:41.63
(17.51)
175m: 1:58.30
(16.67)
200m: 2:15.12
(16.82)
4 Nea Parkatti 2004 Helsingfors Simsällskap +0.71 542 2:15.44 +10.33
Entry time: 2:14.87 (+0.57)
25m: 14.28
50m: 30.46
(16.18)
75m: 47.27
(16.81)
100m: 1:04.60
(17.33)
125m: 1:22.15
(17.55)
150m: 1:40.09
(17.94)
175m: 1:58.21
(18.12)
200m: 2:15.44
(17.23)
5 Juulia Sakomaa 2005 Lahden Uimaseura +0.69 541 2:15.48 +10.37
Entry time: 2:12.38 (+3.10)
25m: 14.92
50m: 31.40
(16.48)
75m: 48.52
(17.12)
100m: 1:05.89
(17.37)
125m: 1:23.57
(17.68)
150m: 1:41.54
(17.97)
175m: 1:59.16
(17.62)
200m: 2:15.48
(16.32)
6 Naomi Hillers 2007 Helsingfors Simsällskap +0.76 490 2:20.01 +14.90
Entry time: 2:18.35 (+1.66)
25m: 14.42
50m: 30.97
(16.55)
75m: 48.32
(17.35)
100m: 1:05.93
(17.61)
125m: 1:24.49
(18.56)
150m: 1:43.30
(18.81)
175m: 2:02.23
(18.93)
200m: 2:20.01
(17.78)
7 Sanni Räty 2005 Helsingfors Simsällskap +0.71 480 2:21.02 +15.91
Entry time: 2:21.67 (-0.65)
25m: 15.45
50m: 32.70
(17.25)
75m: 50.85
(18.15)
100m: 1:08.95
(18.10)
125m: 1:27.43
(18.48)
150m: 1:45.78
(18.35)
175m: 2:04.11
(18.33)
200m: 2:21.02
(16.91)
8 Alma Westerholm 2007 Helsingfors Simsällskap +0.81 450 2:24.04 +18.93
Entry time: 2:26.82 (-2.78)
25m: 15.41
50m: 32.66
(17.25)
75m: 51.15
(18.49)
100m: 1:10.09
(18.94)
125m: 1:29.01
(18.92)
150m: 1:48.21
(19.20)
175m: 2:06.73
(18.52)
200m: 2:24.04
(17.31)
9 Ronja Terävä 2005 Helsingin Uimarit +0.76 449 2:24.13 +19.02
Entry time: 2:21.22 (+2.91)
25m: 15.33
50m: 32.70
(17.37)
75m: 50.65
(17.95)
100m: 1:09.44
(18.79)
125m: 1:28.06
(18.62)
150m: 1:47.16
(19.10)
175m: 2:05.69
(18.53)
200m: 2:24.13
(18.44)
10 Laura Kangas 2006 Helsingfors Simsällskap +0.73 446 2:24.44 +19.33
Entry time: 2:25.27 (-0.83)
25m: 15.48
50m: 32.78
(17.30)
75m: 50.84
(18.06)
100m: 1:09.41
(18.57)
125m: 1:28.19
(18.78)
150m: 1:47.21
(19.02)
175m: 2:06.15
(18.94)
200m: 2:24.44
(18.29)
11 Susanna Ryynänen 2006 Helsingfors Simsällskap +0.85 441 2:25.01 +19.90
Entry time: 2:23.05 (+1.96)
25m: 15.71
50m: 33.74
(18.03)
75m: 52.03
(18.29)
100m: 1:11.09
(19.06)
125m: 1:29.88
(18.79)
150m: 1:49.21
(19.33)
175m: 2:07.77
(18.56)
200m: 2:25.01
(17.24)
12 Peppi Virokannas 2006 ORCA Helsinki +0.74 432 2:25.98 +20.87
Entry time: 2:24.41 (+1.57)
25m: 16.04
50m: 33.50
(17.46)
75m: 51.77
(18.27)
100m: 1:10.42
(18.65)
125m: 1:29.49
(19.07)
150m: 1:48.66
(19.17)
175m: 2:08.05
(19.39)
200m: 2:25.98
(17.93)
13 Aava Aula 2004 Helsingin Uimarit +0.73 431 2:26.15 +21.04
Entry time: 2:26.44 (-0.29)
25m: 14.79
50m: 31.95
(17.16)
75m: 50.04
(18.09)
100m: 1:09.30
(19.26)
125m: 1:28.20
(18.90)
150m: 1:47.91
(19.71)
175m: 2:07.54
(19.63)
200m: 2:26.15
(18.61)
14 Sara Myller 2003 Tuusulan Uimaseura ry +0.84 424 2:26.91 +21.80
25m: 15.01
50m: 32.32
(17.31)
75m: 50.82
(18.50)
100m: 1:10.08
(19.26)
125m: 1:29.64
(19.56)
150m: 1:48.87
(19.23)
175m: 2:08.15
(19.28)
200m: 2:26.91
(18.76)
15 Aino Suominen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.43 413 2:28.28 +23.17
25m: 15.14
50m: 32.84
(17.70)
75m: 51.14
(18.30)
100m: 1:10.46
(19.32)
125m: 1:29.95
(19.49)
150m: 1:49.69
(19.74)
175m: 2:09.18
(19.49)
200m: 2:28.28
(19.10)
16 Janna Salminen 2003 Lahden Uimaseura +0.75 410 2:28.62 +23.51
Entry time: 2:27.46 (+1.16)
25m: 15.20
50m: 32.35
(17.15)
75m: 50.37
(18.02)
100m: 1:09.92
(19.55)
125m: 1:29.67
(19.75)
150m: 1:50.27
(20.60)
175m: 2:09.93
(19.66)
200m: 2:28.62
(18.69)
17 Veera Westerlund 2006 Uimaseura Aquila +0.73 403 2:29.50 +24.39
25m: 16.45
50m: 34.57
(18.12)
75m: 53.45
(18.88)
100m: 1:12.49
(19.04)
125m: 1:31.75
(19.26)
150m: 1:50.97
(19.22)
175m: 2:10.55
(19.58)
200m: 2:29.50
(18.95)
18 Elina Syvänne 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.65 400 2:29.79 +24.68
Entry time: 2:27.77 (+2.02)
25m: 15.94
50m: 33.85
(17.91)
75m: 52.56
(18.71)
100m: 1:11.60
(19.04)
125m: 1:30.61
(19.01)
150m: 1:50.58
(19.97)
175m: 2:10.26
(19.68)
200m: 2:29.79
(19.53)
19 Anna Kärkkäinen 2006 Uimaseura Aquila +0.78 383 2:32.00 +26.89
25m: 15.97
50m: 34.38
(18.41)
75m: 53.00
(18.62)
100m: 1:12.52
(19.52)
125m: 1:32.16
(19.64)
150m: 1:52.64
(20.48)
175m: 2:12.68
(20.04)
200m: 2:32.00
(19.32)
20 Kiti Konttinen 2006 Helsingin Uimarit +0.95 368 2:34.00 +28.89
Entry time: 2:39.87 (-5.87)
25m: 16.51
50m: 35.01
(18.50)
75m: 53.80
(18.79)
100m: 1:13.51
(19.71)
125m: 1:33.52
(20.01)
150m: 1:53.76
(20.24)
175m: 2:14.56
(20.80)
200m: 2:34.00
(19.44)
21 Milla Paavola 2005 Helsingin Uimarit +0.70 352 2:36.39 +31.28
Entry time: 2:41.19 (-4.80)
25m: 16.94
50m: 35.81
(18.87)
75m: 54.87
(19.06)
100m: 1:14.75
(19.88)
125m: 1:34.86
(20.11)
150m: 1:55.00
(20.14)
175m: 2:16.02
(21.02)
200m: 2:36.39
(20.37)
22 Daniela Sohlman 2005 Helsingin Uimarit +0.78 347 2:37.05 +31.94
Entry time: 2:29.77 (+7.28)
25m: 15.79
50m: 34.02
(18.23)
75m: 53.04
(19.02)
100m: 1:13.63
(20.59)
125m: 1:34.08
(20.45)
150m: 1:55.20
(21.12)
175m: 2:16.37
(21.17)
200m: 2:37.05
(20.68)
23 Hilla Lehtonen 2007 Tuusulan Uimaseura ry +0.70 339 2:38.37 +33.26
Entry time: 3:05.14 (-26.77)
25m: 16.33
50m: 35.56
(19.23)
75m: 55.30
(19.74)
100m: 1:15.80
(20.50)
125m: 1:37.14
(21.34)
150m: 1:58.67
(21.53)
175m: 2:19.35
(20.68)
200m: 2:38.37
(19.02)
24 Mea Makkula 2006 Lahden Uimaseura +0.64 325 2:40.51 +35.40
Entry time: 2:46.51 (-6.00)
25m: 15.82
50m: 34.74
(18.92)
75m: 54.30
(19.56)
100m: 1:14.95
(20.65)
125m: 1:35.75
(20.80)
150m: 1:57.06
(21.31)
175m: 2:18.85
(21.79)
200m: 2:40.51
(21.66)
25 Janna Pysäys 2005 Helsingin Uimarit +0.74 321 2:41.28 +36.17
Entry time: 2:47.46 (-6.18)
25m: 16.43
50m: 35.03
(18.60)
75m: 54.68
(19.65)
100m: 1:15.30
(20.62)
125m: 1:36.53
(21.23)
150m: 1:57.87
(21.34)
175m: 2:19.78
(21.91)
200m: 2:41.28
(21.50)
26 Silja Salonsaari 2007 Helsingin Uimarit +0.80 301 2:44.72 +39.61
25m: 16.79
50m: 35.76
(18.97)
75m: 56.81
(21.05)
100m: 1:18.75
(21.94)
125m: 1:40.40
(21.65)
150m: 2:02.53
(22.13)
175m: 2:24.62
(22.09)
200m: 2:44.72
(20.10)
27 Isabel Rumask 2006 Lahden Uimaseura +0.72 293 2:46.11 +41.00
Entry time: 2:52.43 (-6.32)
25m: 17.18
50m: 36.73
(19.55)
75m: 56.71
(19.98)
100m: 1:17.45
(20.74)
125m: 1:39.37
(21.92)
150m: 2:01.37
(22.00)
175m: 2:24.21
(22.84)
200m: 2:46.11
(21.90)
Laji virallinen: 25/09/2021 16.47.14
25-09-2021 16.47.16 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Helsingfors Simsällskap
Document
Tulokset
Hössö-uinnit
Paikka: Järjestäjä: HSS
Allas: 25m syys 25, 2021 to syys 25, 2021
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet P14 - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Otso Heikkinen 2007 Helsingin Uimarit +0.68 504 2:04.86
Entry time: 2:07.77 (-2.91)
25m: 13.06
50m: 27.94
(14.88)
75m: 43.54
(15.60)
100m: 59.58
(16.04)
125m: 1:15.81
(16.23)
150m: 1:32.36
(16.55)
175m: 1:48.54
(16.18)
200m: 2:04.86
(16.32)
2 Leevi Pixa 2007 Helsingfors Simsällskap +0.72 467 2:08.04 +3.18
Entry time: 2:14.10 (-6.06)
25m: 13.99
50m: 29.33
(15.34)
75m: 45.49
(16.16)
100m: 1:01.94
(16.45)
125m: 1:18.53
(16.59)
150m: 1:35.58
(17.05)
175m: 1:52.21
(16.63)
200m: 2:08.04
(15.83)
3 Alexander Lostedt 2007 Octopus Lohja +0.83 354 2:20.41 +15.55
25m: 14.60
50m: 31.26
(16.66)
75m: 48.65
(17.39)
100m: 1:06.74
(18.09)
125m: 1:25.60
(18.86)
150m: 1:45.15
(19.55)
175m: 2:03.32
(18.17)
200m: 2:20.41
(17.09)
4 Alvar Tuomenoksa 2008 Octopus Lohja +0.78 347 2:21.31 +16.45
25m: 14.21
50m: 30.32
(16.11)
75m: 47.76
(17.44)
100m: 1:05.97
(18.21)
125m: 1:24.90
(18.93)
150m: 1:44.42
(19.52)
175m: 2:04.21
(19.79)
200m: 2:21.31
(17.10)
5 Ivan Fadeechev 2007 Lahden Uimaseura +0.73 314 2:26.06 +21.20
Entry time: 2:41.06 (-15.00)
25m: 15.41
50m: 33.33
(17.92)
75m: 51.97
(18.64)
100m: 1:11.07
(19.10)
125m: 1:30.02
(18.95)
150m: 1:49.26
(19.24)
175m: 2:08.11
(18.85)
200m: 2:26.06
(17.95)
6 Leevi Immonen 2007 Lahden Uimaseura +0.77 308 2:27.08 +22.22
Entry time: 2:38.63 (-11.55)
25m: 15.27
50m: 33.14
(17.87)
75m: 52.06
(18.92)
100m: 1:11.28
(19.22)
125m: 1:30.45
(19.17)
150m: 1:49.61
(19.16)
175m: 2:08.85
(19.24)
200m: 2:27.08
(18.23)
7 Onni Tuohino 2008 Helsingfors Simsällskap +0.63 296 2:29.00 +24.14
Entry time: 2:36.59 (-7.59)
25m: 15.50
50m: 33.48
(17.98)
75m: 51.98
(18.50)
100m: 1:11.38
(19.40)
125m: 1:31.28
(19.90)
150m: 1:51.54
(20.26)
175m: 2:10.44
(18.90)
200m: 2:29.00
(18.56)
8 Yaroslav Uzlyakov 2007 Tuusulan Uimaseura ry +0.78 288 2:30.30 +25.44
Entry time: 2:36.76 (-6.46)
25m: 15.76
50m: 33.35
(17.59)
75m: 52.28
(18.93)
100m: 52.66
(0.38)
125m: 1:31.44
(38.78)
150m: 1:11.79
()
200m: 2:30.30
(2:30.30)
9 Leo Nieminen 2007 ORCA Helsinki +0.62 280 2:31.74 +26.88
Entry time: 2:46.38 (-14.64)
25m: 15.47
50m: 32.82
(17.35)
75m: 51.81
(18.99)
100m: 1:11.55
(19.74)
125m: 1:31.62
(20.07)
150m: 1:51.86
(20.24)
175m: 2:12.17
(20.31)
200m: 2:31.74
(19.57)
10 Veikko Moilanen 2007 Helsingin Uimarit +0.74 279 2:32.00 +27.14
25m: 16.21
50m: 35.19
(18.98)
75m: 54.56
(19.37)
100m: 1:14.15
(19.59)
125m: 1:34.39
(20.24)
150m: 1:54.94
(20.55)
175m: 2:14.32
(19.38)
200m: 2:32.00
(17.68)
11 Väinö Linnermo 2008 Tuusulan Uimaseura ry +0.78 273 2:33.12 +28.26
Entry time: 2:38.84 (-5.72)
25m: 16.45
50m: 34.33
(17.88)
75m: 53.63
(19.30)
100m: 1:12.91
(19.28)
125m: 1:33.15
(20.24)
150m: 1:53.97
(20.82)
175m: 2:14.16
(20.19)
200m: 2:33.12
(18.96)
12 Joel Väisänen 2007 Tuusulan Uimaseura ry +0.73 250 2:37.59 +32.73
Entry time: 2:43.33 (-5.74)
25m: 16.88
50m: 35.89
(19.01)
75m: 56.19
(20.30)
100m: 1:16.33
(20.14)
125m: 1:37.07
(20.74)
150m: 1:57.61
(20.54)
175m: 2:18.44
(20.83)
200m: 2:37.59
(19.15)
13 Renaldo Rosental 2007 Helsingin Uimarit +0.70 248 2:38.16 +33.30
25m: 16.07
50m: 34.14
(18.07)
75m: 53.36
(19.22)
100m: 1:13.67
(20.31)
125m: 1:34.85
(21.18)
150m: 1:56.65
(21.80)
175m: 2:18.44
(21.79)
200m: 2:38.16
(19.72)
14 Konrad Bäckström 2009 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.81 246 2:38.44 +33.58
Entry time: 3:11.83 (-33.39)
25m: 17.40
50m: 36.32
(18.92)
75m: 56.50
(20.18)
100m: 1:17.52
(21.02)
125m: 1:37.78
(20.26)
150m: 1:58.91
(21.13)
175m: 2:19.85
(20.94)
200m: 2:38.44
(18.59)
15 Niilo Pyhältö 2008 Helsingfors Simsällskap +0.72 245 2:38.69 +33.83
25m: 15.54
50m: 33.63
(18.09)
75m: 53.43
(19.80)
100m: 1:14.26
(20.83)
125m: 1:35.88
(21.62)
150m: 1:58.24
(22.36)
175m: 2:19.33
(21.09)
200m: 2:38.69
(19.36)
16 Aapo Ellonen 2009 Tuusulan Uimaseura ry +0.72 244 2:38.81 +33.95
25m: 15.89
50m: 35.08
(19.19)
75m: 55.07
(19.99)
100m: 1:15.98
(20.91)
125m: 1:36.97
(20.99)
150m: 1:58.62
(21.65)
175m: 2:19.62
(21.00)
200m: 2:38.81
(19.19)
17 Matias Väisänen 2008 Tuusulan Uimaseura ry +0.86 219 2:44.78 +39.92
Entry time: 2:52.19 (-7.41)
25m: 17.27
50m: 36.67
(19.40)
75m: 57.10
(20.43)
100m: 1:18.27
(21.17)
125m: 1:39.74
(21.47)
150m: 2:01.81
(22.07)
175m: 2:23.51
(21.70)
200m: 2:44.78
(21.27)
18 Niilo Kommeri 2007 Helsingin Uimarit +0.85 215 2:45.86 +41.00
25m: 16.64
50m: 35.80
(19.16)
75m: 55.64
(19.84)
100m: 1:16.83
(21.19)
125m: 1:38.91
(22.08)
150m: 2:01.50
(22.59)
175m: 2:23.73
(22.23)
200m: 2:45.86
(22.13)
19 Okko Aapola 2009 Helsingfors Simsällskap +0.77 158 3:03.70 +58.84
25m: 18.96
50m: 40.44
(21.48)
75m: 1:03.65
(23.21)
100m: 1:27.67
(24.02)
125m: 1:52.96
(25.29)
150m: 2:17.31
(24.35)
175m: 2:42.51
(25.20)
200m: 3:03.70
(21.19)
20 Kasper Karihtala 2010 Helsingfors Simsällskap +0.77 91 3:40.24 +1:35.38
25m: 22.36
50m: 48.60
(26.24)
75m: 1:16.52
(27.92)
100m: 1:43.99
(27.47)
125m: 2:14.01
(30.02)
150m: 2:43.73
(29.72)
175m: 3:12.78
(29.05)
200m: 3:40.24
(27.46)
- Raman Bajalan 2007 Lahden Uimaseura DNS
Laji virallinen: 25/09/2021 17.05.44
Laji 2, 200m Vapaauinti Miehet M - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Alex Lydman 2003 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls +0.71 621 1:56.44
Entry time: 1:52.92 (+3.52)
25m: 12.48
50m: 26.56
(14.08)
75m: 40.89
(14.33)
100m: 55.82
(14.93)
125m: 1:10.74
(14.92)
150m: 1:26.09
(15.35)
175m: 1:41.24
(15.15)
200m: 1:56.44
(15.20)
2 Santeri Hulkko 2000 Lahden Uimaseura +0.72 586 1:58.73 +2.29
Entry time: 1:54.45 (+4.28)
25m: 12.91
50m: 27.44
(14.53)
75m: 42.55
(15.11)
100m: 57.68
(15.13)
125m: 1:12.80
(15.12)
150m: 1:28.12
(15.32)
175m: 1:43.70
(15.58)
200m: 1:58.73
(15.03)
3 Nikolas Ruotsalo 2006 Octopus Lohja +0.81 474 2:07.43 +10.99
Entry time: 2:09.25 (-1.82)
25m: 13.45
50m: 28.98
(15.53)
75m: 45.26
(16.28)
100m: 1:01.65
(16.39)
125m: 1:18.39
(16.74)
150m: 1:35.31
(16.92)
175m: 1:51.72
(16.41)
200m: 2:07.43
(15.71)
4 Kasperi Haverinen 2005 Lahden Uimaseura +0.68 457 2:08.97 +12.53
Entry time: 2:12.51 (-3.54)
25m: 14.02
50m: 29.93
(15.91)
75m: 46.03
(16.10)
100m: 1:03.21
(17.18)
125m: 1:20.06
(16.85)
150m: 1:37.46
(17.40)
175m: 1:53.94
(16.48)
200m: 2:08.97
(15.03)
5 Antero Ruban 2004 Lahden Uimaseura +0.74 447 2:09.88 +13.44
Entry time: 2:14.56 (-4.68)
25m: 13.91
50m: 29.73
(15.82)
75m: 46.13
(16.40)
100m: 1:02.93
(16.80)
125m: 1:19.91
(16.98)
150m: 1:37.14
(17.23)
175m: 1:54.02
(16.88)
200m: 2:09.88
(15.86)
6 Max Walther 2003 HTU Stadi +0.71 440 2:10.62 +14.18
25m: 13.09
50m: 27.74
(14.65)
75m: 43.85
(16.11)
100m: 1:00.92
(17.07)
125m: 1:18.65
(17.73)
150m: 1:36.91
(18.26)
175m: 1:54.07
(17.16)
200m: 2:10.62
(16.55)
7 Viacheslav Kononenko 1974 Simmis Wanda ry +0.76 431 2:11.49 +15.05
25m: 13.79
50m: 29.79
(16.00)
75m: 46.26
(16.47)
100m: 1:03.06
(16.80)
125m: 1:20.16
(17.10)
150m: 1:37.29
(17.13)
175m: 1:54.69
(17.40)
200m: 2:11.49
(16.80)
8 Martti Karesjoki 2004 Tuusulan Uimaseura ry +0.64 424 2:12.19 +15.75
Entry time: 2:16.20 (-4.01)
25m: 13.67
50m: 29.20
(15.53)
75m: 45.96
(16.76)
100m: 1:03.02
(17.06)
125m: 1:20.73
(17.71)
150m: 1:38.35
(17.62)
175m: 1:56.09
(17.74)
200m: 2:12.19
(16.10)
9 Nikolai Teiramaa 2006 Helsingfors Simsällskap +0.61 417 2:13.00 +16.56
Entry time: 2:16.89 (-3.89)
25m: 14.03
50m: 30.26
(16.23)
75m: 47.31
(17.05)
100m: 1:04.32
(17.01)
125m: 1:21.30
(16.98)
150m: 1:39.19
(17.89)
175m: 1:56.29
(17.10)
200m: 2:13.00
(16.71)
10 Kendro Bobkov 2006 Uimaseura Aquila +0.73 394 2:15.50 +19.06
25m: 13.87
50m: 29.50
(15.63)
75m: 46.91
(17.41)
100m: 1:04.74
(17.83)
125m: 1:22.67
(17.93)
150m: 1:40.76
(18.09)
175m: 1:58.47
(17.71)
200m: 2:15.50
(17.03)
11 Elias Molodtsov 2005 Lahden Uimaseura +0.65 359 2:19.77 +23.33
Entry time: 2:24.90 (-5.13)
25m: 13.84
50m: 30.31
(16.47)
75m: 47.09
(16.78)
100m: 1:04.87
(17.78)
125m: 1:23.01
(18.14)
150m: 1:41.95
(18.94)
175m: 2:01.46
(19.51)
200m: 2:19.77
(18.31)
12 Jasu Haapaniemi 2006 Keravan Uimarit 358 2:19.87 +23.43
Entry time: 2:42.20 (-22.33)
25m: 14.92
50m: 31.03
(16.11)
75m: 47.82
(16.79)
100m: 1:05.33
(17.51)
125m: 1:23.23
(17.90)
150m: 1:42.04
(18.81)
175m: 2:00.95
(18.91)
200m: 2:19.87
(18.92)
13 Urho Käkelä 2005 Järvenpään Uintiklubi ry +0.68 356 2:20.18 +23.74
Entry time: 2:22.12 (-1.94)
25m: 14.98
50m: 31.56
(16.58)
75m: 49.05
(17.49)
100m: 1:06.76
(17.71)
125m: 1:24.82
(18.06)
150m: 1:43.31
(18.49)
175m: 2:02.19
(18.88)
200m: 2:20.18
(17.99)
14 Hugo Haverinen 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.86 331 2:23.53 +27.09
Entry time: 2:25.11 (-1.58)
25m: 14.93
50m: 32.05
(17.12)
75m: 50.22
(18.17)
100m: 1:09.13
(18.91)
125m: 1:28.11
(18.98)
150m: 1:47.18
(19.07)
175m: 2:06.10
(18.92)
200m: 2:23.53
(17.43)
15 Juuso Heikkola 2006 Uimaseura Aquila +0.71 305 2:27.52 +31.08
25m: 15.25
50m: 32.48
(17.23)
75m: 50.93
(18.45)
100m: 1:10.86
(19.93)
125m: 1:29.98
(19.12)
150m: 1:50.09
(20.11)
175m: 2:09.23
(19.14)
200m: 2:27.52
(18.29)
16 Artem Khotenovskii 2006 Tuusulan Uimaseura ry +0.84 281 2:31.71 +35.27
25m: 16.15
50m: 33.45
(17.30)
75m: 50.83
(17.38)
100m: 1:10.05
(19.22)
125m: 1:29.81
(19.76)
150m: 1:50.80
(20.99)
175m: 2:11.80
(21.00)
200m: 2:31.71
(19.91)
17 Otso Koskela 2005 Helsingin Uimarit +0.67 280 2:31.74 +35.30
Entry time: 2:29.60 (+2.14)
25m: 15.64
50m: 33.07
(17.43)
75m: 52.38
(19.31)
100m: 1:12.30
(19.92)
125m: 1:32.13
(19.83)
150m: 1:52.40
(20.27)
175m: 2:12.90
(20.50)
200m: 2:31.74
(18.84)
18 Henri Piipponen 2005 Helsingin Uimarit +0.85 252 2:37.20 +40.76
Entry time: 2:35.05 (+2.15)
25m: 17.29
50m: 36.12
(18.83)
75m: 55.89
(19.77)
100m: 1:15.89
(20.00)
125m: 1:36.15
(20.26)
150m: 1:56.37
(20.22)
175m: 2:17.28
(20.91)
200m: 2:37.20
(19.92)
19 Patrick Tiihonen 2006 Järvenpään Uintiklubi ry +0.86 241 2:39.52 +43.08
Entry time: 2:40.28 (-0.76)
25m: 16.45
50m: 35.74
(19.29)
75m: 55.61
(19.87)
100m: 1:16.34
(20.73)
125m: 1:37.25
(20.91)
150m: 1:58.35
(21.10)
175m: 2:19.18
(20.83)
200m: 2:39.52
(20.34)
20 Bruuno Aleksanteri Patrakka 2005 Helsingin Uimarit +0.75 227 2:42.84 +46.40
25m: 15.68
50m: 34.88
(19.20)
75m: 55.38
(20.50)
100m: 1:15.82
(20.44)
125m: 1:37.15
(21.33)
150m: 1:58.74
(21.59)
175m: 2:20.62
(21.88)
200m: 2:42.84
(22.22)
Laji virallinen: 25/09/2021 17.05.44
25-09-2021 21.02.20 Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 Lisensoitu: Helsingfors Simsällskap
Document
Tulokset
Hössö-uinnit
Paikka: Järjestäjä: HSS
Allas: 25m syys 25, 2021 to syys 25, 2021
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset T13 - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Lilja Hirsikko 2008 ORCA Helsinki +0.68 511 2:32.39
Entry time: 2:36.53 (-4.14)
25m: 14.48
50m: 32.55
(18.07)
75m: 52.30
(19.75)
100m: 1:11.69
(19.39)
125m: 1:33.81
(22.12)
150m: 1:57.47
(23.66)
175m: 2:15.73
(18.26)
200m: 2:32.39
(16.66)
2 Awa Laukkanen 2008 Lahden Uimaseura +0.76 437 2:40.49 +8.10
Entry time: 2:40.63 (-0.14)
25m: 15.31
50m: 34.64
(19.33)
75m: 54.58
(19.94)
100m: 1:15.25
(20.67)
125m: 1:38.84
(23.59)
150m: 2:02.94
(24.10)
175m: 2:22.59
(19.65)
200m: 2:40.49
(17.90)
3 Sira Katavisto 2008 ORCA Helsinki +0.73 425 2:42.01 +9.62
Entry time: 2:55.45 (-13.44)
25m: 15.59
50m: 34.03
(18.44)
75m: 55.08
(21.05)
100m: 1:16.41
(21.33)
125m: 1:39.11
(22.70)
150m: 2:03.56
(24.45)
175m: 2:23.33
(19.77)
200m: 2:42.01
(18.68)
4 Nea Hellsten 2009 Helsingfors Simsällskap +0.77 348 2:53.14 +20.75
Entry time: 2:54.49 (-1.35)
25m: 16.69
50m: 39.15
(22.46)
75m: 1:02.48
(23.33)
100m: 1:24.44
(21.96)
125m: 1:49.46
(25.02)
150m: 2:14.34
(24.88)
175m: 2:35.13
(20.79)
200m: 2:53.14
(18.01)
5 Anniina Taipalus 2009 Helsingfors Simsällskap +0.71 335 2:55.39 +23.00
Entry time: 3:03.56 (-8.17)
25m: 16.16
50m: 36.28
(20.12)
75m: 1:00.23
(23.95)
100m: 1:23.39
(23.16)
125m: 1:49.14
(25.75)
150m: 2:14.43
(25.29)
175m: 2:35.93
(21.50)
200m: 2:55.39
(19.46)
6 Lumi Oura 2010 Helsingfors Simsällskap +0.89 327 2:56.74 +24.35
Entry time: 3:01.94 (-5.20)
25m: 16.68
50m: 37.47
(20.79)
75m: 1:00.41
(22.94)
100m: 1:21.87
(21.46)
125m: 1:49.51
(27.64)
150m: 2:16.80
(27.29)
175m: 2:38.43
(21.63)
200m: 2:56.74
(18.31)
7 Vivian Oker-Blom 2009 Helsingfors Simsällskap +0.84 323 2:57.45 +25.06
Entry time: 2:58.85 (-1.40)
25m: 17.69
50m: 40.05
(22.36)
75m: 1:04.32
(24.27)
100m: 1:27.42
(23.10)
125m: 1:52.43
(25.01)
150m: 2:18.41
(25.98)
175m: 2:38.69
(20.28)
200m: 2:57.45
(18.76)
8 Amelie Hillers 2009 Helsingfors Simsällskap +0.79 322 2:57.76 +25.37
Entry time: 2:57.18 (+0.58)
25m: 17.29
50m: 38.01
(20.72)
75m: 1:01.91
(23.90)
100m: 1:25.39
(23.48)
125m: 1:52.89
(27.50)
150m: 2:19.10
(26.21)
175m: 2:39.31
(20.21)
200m: 2:57.76
(18.45)
9 Aino Hakkarainen 2009 Helsingfors Simsällskap +0.74 306 3:00.74 +28.35
Entry time: 3:07.47 (-6.73)
25m: 17.14
50m: 39.39
(22.25)
75m: 1:03.59
(24.20)
100m: 1:27.07
(23.48)
125m: 1:53.73
(26.66)
150m: 2:20.08
(26.35)
175m: 2:41.05
(20.97)
200m: 3:00.74
(19.69)
10 Liisi Emilia Tuominen 2009 Helsingfors Simsällskap +0.83 299 3:02.08 +29.69
Entry time: 3:07.33 (-5.25)
25m: 18.12
50m: 40.18
(22.06)
75m: 1:04.09
(23.91)
100m: 1:27.36
(23.27)
125m: 1:53.19
(25.83)
150m: 2:19.64
(26.45)
175m: 2:42.57
(22.93)
200m: 3:02.08
(19.51)
11 Sofia Sundell 2009 Helsingfors Simsällskap +0.58 288 3:04.42 +32.03
Entry time: 3:11.16 (-6.74)
25m: 15.98
50m: 37.68
(21.70)
75m: 1:01.47
(23.79)
100m: 1:25.58
(24.11)
125m: 1:53.68
(28.10)
150m: 2:22.51
(28.83)
175m: 2:44.41
(21.90)
200m: 3:04.42
(20.01)
12 Olga Kaiser 2008 ORCA Helsinki +0.78 272 3:07.90 +35.51
Entry time: 3:08.04 (-0.14)
25m: 16.49
50m: 37.67
(21.18)
75m: 1:01.52
(23.85)
100m: 1:24.43
(22.91)
125m: 1:54.25
(29.82)
150m: 2:24.11
(29.86)
175m: 2:46.72
(22.61)
200m: 3:07.90
(21.18)
13 Ella Liimatainen 2009 ORCA Helsinki +0.39 257 3:11.62 +39.23
Entry time: 3:16.82 (-5.20)
25m: 19.27
50m: 42.99
(23.72)
75m: 1:08.40
(25.41)
100m: 1:33.00
(24.60)
125m: 2:01.04
(28.04)
150m: 2:29.02
(27.98)
175m: 2:51.00
(21.98)
200m: 3:11.62
(20.62)
14 Emelina Vento 2010 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.81 254 3:12.31 +39.92
Entry time: 3:20.61 (-8.30)
25m: 19.30
50m: 43.40
(24.10)
75m: 1:09.24
(25.84)
100m: 1:33.15
(23.91)
125m: 2:01.87
(28.72)
150m: 2:31.23
(29.36)
175m: 2:52.29
(21.06)
200m: 3:12.31
(20.02)
15 Nadiia Kravchuk 2009 Helsingfors Simsällskap +0.72 242 3:15.50 +43.11
Entry time: 3:12.86 (+2.64)
25m: 20.35
50m: 44.78
(24.43)
75m: 1:09.02
(24.24)
100m: 1:34.30
(25.28)
125m: 2:03.65
(29.35)
150m: 2:32.95
(29.30)
175m: 2:54.88
(21.93)
200m: 3:15.50
(20.62)
16 Enni Falk 2008 Tuusulan Uimaseura ry +0.84 239 3:16.24 +43.85
Entry time: 3:29.59 (-13.35)
25m: 19.29
50m: 44.58
(25.29)
75m: 1:09.89
(25.31)
100m: 1:34.10
(24.21)
125m: 2:01.65
(27.55)
150m: 2:30.13
(28.48)
175m: 2:54.82
(24.69)
200m: 3:16.24
(21.42)
17 Sophie Campbell 2008 Helsingfors Simsällskap +0.83 227 3:19.69 +47.30
25m: 18.37
50m: 43.12
(24.75)
75m: 1:09.77
(26.65)
100m: 1:34.13
(24.36)
125m: 2:04.27
(30.14)
150m: 2:33.96
(29.69)
175m: 2:58.13
(24.17)
200m: 3:19.69
(21.56)
18 Haochen Zeng 2009 Helsingfors Simsällskap +0.63 205 3:26.36 +53.97
Entry time: 3:37.63 (-11.27)
25m: 19.64
50m: 43.76
(24.12)
75m: 1:11.00
(27.24)
100m: 1:37.90
(26.90)
125m: 2:07.28
(29.38)
150m: 2:36.78
(29.50)
175m: 3:02.54
(25.76)
200m: 3:26.36
(23.82)
- Linnea Stolt 2008 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit +0.66 DSQ SW 4.4
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä
Laji virallinen: 25/09/2021 17.16.20
Laji 3, 200m Sekauinti Naiset N - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Vilma Ruotsalainen 1996 Helsingfors Simsällskap +0.69 712 2:16.44
Entry time: 2:13.45 (+2.99)
25m: 13.72
50m: 29.99
(16.27)
75m: 47.34
(17.35)
100m: 1:03.96
(16.62)
125m: 1:23.39
(19.43)
150m: 1:43.63
(20.24)
175m: 2:00.46
(16.83)
200m: 2:16.44
(15.98)
2 Petra Ansaranta 2004 Oulun Uinti 1906 +0.75 668 2:19.34 +2.90
Entry time: 2:15.60 (+3.74)
25m: 13.41
50m: 29.58
(16.17)
75m: 47.28
(17.70)
100m: 1:04.77
(17.49)
125m: 1:24.38
(19.61)
150m: 1:45.59
(21.21)
175m: 2:03.10
(17.51)
200m: 2:19.34
(16.24)
3 Lotta Pälsi 2004 Helsingfors Simsällskap +0.67 641 2:21.30 +4.86
Entry time: 2:15.34 (+5.96)
25m: 13.95
50m: 30.41
(16.46)
75m: 48.69
(18.28)
100m: 1:06.13
(17.44)
125m: 1:26.53
(20.40)
150m: 1:47.34
(20.81)
175m: 2:05.11
(17.77)
200m: 2:21.30
(16.19)
4 Pippi Nordström 2001 Helsingin Uimarit +0.71 558 2:27.97 +11.53
25m: 14.08
50m: 31.64
(17.56)
75m: 51.27
(19.63)
100m: 1:11.48
(20.21)
125m: 1:31.95
(20.47)
150m: 1:53.41
(21.46)
175m: 2:11.15
(17.74)
200m: 2:27.97
(16.82)
5 Anna Mattila 2004 Helsingin Uimarit +0.71 523 2:31.19 +14.75
Entry time: 2:34.33 (-3.14)
25m: 14.47
50m: 31.94
(17.47)
75m: 52.04
(20.10)
100m: 1:12.03
(19.99)
125m: 1:33.38
(21.35)
150m: 1:55.33
(21.95)
175m: 2:14.25
(18.92)
200m: 2:31.19
(16.94)
6 Ebba Simberg 2007 Lahden Uimaseura +0.75 521 2:31.36 +14.92
Entry time: 2:29.20 (+2.16)
25m: 14.28
50m: 31.48
(17.20)
75m: 51.18
(19.70)
100m: 1:09.96
(18.78)
125m: 1:32.87
(22.91)
150m: 1:55.84
(22.97)
175m: 2:14.78
(18.94)
200m: 2:31.36
(16.58)
7 Iina Ekholm 2007 Helsingfors Simsällskap +0.71 434 2:40.95 +24.51
Entry time: 2:40.25 (+0.70)
25m: 15.28
50m: 33.91
(18.63)
75m: 54.12
(20.21)
100m: 1:14.03
(19.91)
125m: 1:38.43
(24.40)
150m: 2:03.69
(25.26)
175m: 2:22.75
(19.06)
200m: 2:40.95
(18.20)
8 Vilja Rautell 2004 Octopus Lohja +0.78 327 2:56.87 +40.43
Entry time: 2:54.64 (+2.23)
25m: 16.74
50m: 37.25
(20.51)
75m: 59.78
(22.53)
100m: 1:21.51
(21.73)
125m: 1:46.93
(25.42)
150m: 2:12.50
(25.57)
175m: 2:35.61
(23.11)
200m: 2:56.87
(21.26)
9 Iida Hirvonen 2007 ORCA Helsinki +0.75 305 3:00.98 +44.54
Entry time: 3:09.46 (-8.48)
25m: 16.37
50m: 37.26
(20.89)
75m: 1:01.30
(24.04)
100m: 1:24.84
(23.54)
125m: 1:52.40
(27.56)
150m: 2:21.03
(28.63)
175m: 2:41.85
(20.82)
200m: 3:00.98
(19.13)
10 Riina Jungell 2006 Octopus Lohja +0.81 209 3:25.18 +1:08.74
Entry time: 3:21.62 (+3.56)