2021-11-27   10:33:35
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Speedo Swim Meet 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

1-18 Lördag fm kl.09:00 (insim 07:45)

Document
Resultat
Speedo Swim Meet 2021
Plats: Arrangör: Helsingborgs Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 2 okt 2021 till den 3 okt 2021
Gren 10, 200m Ryggsim Flickor 13-14år - Final
Sponsor: Alternativ Trafik AB
Plac Namn Ålder Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Strömberg Simklubben Elfsborg 2:27.25
50m: 33.78
100m: 1:10.91
(37.13)
150m: 1:49.25
(38.34)
200m: 2:27.25
(38.00)
2 Julia Almquist SK Triton 2:30.56 +3.31
50m: 34.81
100m: 1:12.78
(37.97)
150m: 1:51.44
(38.66)
200m: 2:30.56
(39.12)
3 Freja Malmgren S 71 2:33.31 +6.06
50m: 34.11
100m: 1:13.10
(38.99)
150m: 1:53.93
(40.83)
200m: 2:33.31
(39.38)
4 Emma Hägglund Helsingborgs Simsällskap 2:34.55 +7.30
50m: 36.94
100m: 1:16.40
(39.46)
150m: 1:55.84
(39.44)
200m: 2:34.55
(38.71)
5 Edith Fredriksson Simklubben Elfsborg 2:36.43 +9.18
50m: 34.09
100m: 1:13.14
(39.05)
150m: 1:54.56
(41.42)
200m: 2:36.43
(41.87)
6 Olivia Staafgård Kungsbacka Simsällskap 2:36.84 +9.59
50m: 36.30
100m: 1:16.86
(40.56)
150m: 1:57.89
(41.03)
200m: 2:36.84
(38.95)
7 Anna Jörgensen SK Triton 2:37.49 +10.24
50m: 36.84
100m: 1:16.60
(39.76)
150m: 1:57.78
(41.18)
200m: 2:37.49
(39.71)
8 Maja Bengtsson Helsingborgs Simsällskap 2:37.62 +10.37
50m: 36.11
100m: 1:15.90
(39.79)
150m: 1:57.99
(42.09)
200m: 2:37.62
(39.63)
9 Ella Flyckt Simklubben Elfsborg 2:37.90 +10.65
50m: 36.12
100m: 1:16.67
(40.55)
150m: 1:57.82
(41.15)
200m: 2:37.90
(40.08)
10 Amanda Blomkvist Landskrona Simsällskap 2:39.13 +11.88
50m: 36.41
100m: 1:16.54
(40.13)
150m: 1:58.38
(41.84)
200m: 2:39.13
(40.75)
11 Hedda Toth Simklubben Poseidon 2:39.43 +12.18
50m: 36.75
100m: 1:16.29
(39.54)
150m: 1:57.94
(41.65)
200m: 2:39.43
(41.49)
12 Signe Malmberg Osby Simsällskap 2:40.28 +13.03
50m: 36.53
100m: 1:17.03
(40.50)
150m: 2:00.16
(43.13)
200m: 2:40.28
(40.12)
13 Tova Jönsson Simklubben Ran 2:40.83 +13.58
50m: 37.59
100m: 1:19.13
(41.54)
150m: 2:00.66
(41.53)
200m: 2:40.83
(40.17)
14 Alicia Olsson Malmö Kappsimningsklubb 2:41.31 +14.06
50m: 37.47
100m: 1:18.70
(41.23)
150m: 2:00.76
(42.06)
200m: 2:41.31
(40.55)
15 Wilma Sonesson Simklubben Ran 2:45.08 +17.83
50m: 37.78
100m: 1:19.08
(41.30)
150m: 2:02.97
(43.89)
200m: 2:45.08
(42.11)
16 Emma Böhrén Simklubben Elfsborg 2:46.07 +18.82
50m: 39.49
100m: 1:21.21
(41.72)
150m: 2:04.00
(42.79)
200m: 2:46.07
(42.07)
17 Alice Seyffart Simklubben Poseidon 2:47.97 +20.72
50m: 39.23
100m: 1:21.05
(41.82)
150m: 2:03.84
(42.79)
200m: 2:47.97
(44.13)
18 Vilda Berg Simklubben Lödde 2:48.68 +21.43
50m: 38.33
100m: 1:22.00
(43.67)
150m: 2:06.03
(44.03)
200m: 2:48.68
(42.65)
19 Zamie Skog Helsingborgs Simsällskap 2:49.20 +21.95
50m: 39.40
100m: 1:22.48
(43.08)
150m: 2:06.07
(43.59)
200m: 2:49.20
(43.13)
20 Selma Lindell Simklubben Lödde 2:55.48 +28.23
50m: 40.50
100m: 1:24.11
(43.61)
150m: 2:09.63
(45.52)
200m: 2:55.48
(45.85)
21 Sanna Bankert Helsingborgs Simsällskap 2:56.13 +28.88
50m: 41.75
100m: 1:27.68
(45.93)
150m: 2:13.70
(46.02)
200m: 2:56.13
(42.43)
22 Gabriella Ljungdahl Ängelholms Simsällskap 2:56.34 +29.09
50m: 41.18
100m: 1:26.00
(44.82)
150m: 2:11.13
(45.13)
200m: 2:56.34
(45.21)
23 Dehlia Svensson Helsingborgs Simsällskap 2:56.42 +29.17
50m: 18.62
100m: 42.56
(23.94)
150m: 1:27.99
(45.43)
200m: 2:56.42
(1:28.43)
24 Elina Svensson Simklubben Ran 2:57.93 +30.68
50m: 1:27.75
100m: 1:42.02
(14.27)
150m: 2:57.93
(1:15.91)
25 Pia Drazdziule Simklubben Poseidon 2:58.33 +31.08
50m: 41.49
100m: 1:26.92
(45.43)
150m: 2:12.87
(45.95)
200m: 2:58.33
(45.46)
26 Maja Antonsson Landskrona Simsällskap 2:58.46 +31.21
50m: 43.12
100m: 1:28.17
(45.05)
150m: 2:14.17
(46.00)
200m: 2:58.46
(44.29)
27 Signe Larzenius SK Triton 3:01.82 +34.57
50m: 42.67
100m: 1:29.59
(46.92)
150m: 2:16.44
(46.85)
200m: 3:01.82
(45.38)
28 Isabella Ahlfors-Braun Simklubben Ran 3:02.39 +35.14
50m: 42.43
100m: 1:29.46
(47.03)
150m: 2:16.74
(47.28)
200m: 3:02.39
(45.65)
29 Ingrid Chrintz-Gath Simklubben Lödde 3:02.72 +35.47
50m: 41.94
100m: 1:28.80
(46.86)
150m: 3:02.72
(1:33.92)
30 Nathalie Ceveryd Föreningen Varbergs Sim 3:04.51 +37.26
50m: 42.80
100m: 1:29.28
(46.48)
150m: 2:17.15
(47.87)
200m: 3:04.51
(47.36)
31 Felicia Winberg SK Triton 3:04.78 +37.53
50m: 43.75
100m: 1:31.80
(48.05)
150m: 2:18.43
(46.63)
200m: 3:04.78
(46.35)
32 Emmie Engdahl Simklubben Ran 3:05.77 +38.52
50m: 43.74
100m: 1:31.01
(47.27)
150m: 2:17.77
(46.76)
200m: 3:05.77
(48.00)
33 Amy Bladh Simklubben Laxen 3:06.03 +38.78
50m: 44.27
100m: 1:32.40
(48.13)
150m: 2:20.83
(48.43)
200m: 3:06.03
(45.20)
34 Alice Fransson Simklubben Laxen 3:08.75 +41.50
50m: 43.13
100m: 1:31.56
(48.43)
150m: 2:20.54
(48.98)
200m: 3:08.75
(48.21)
35 Lily Andersson Helsingborgs Simsällskap 3:17.00 +49.75
50m: 45.82
100m: 1:34.80
(48.98)
150m: 2:25.50
(50.70)
200m: 3:17.00
(51.50)
36 Saga Johansson Ängelholms Simsällskap 3:22.79 +55.54
50m: 49.07
100m: 1:39.73
(50.66)
150m: 2:31.43
(51.70)
200m: 3:22.79
(51.36)
- Wilma Hultberg Kullberg Helsingborgs Simsällskap DSQ
- Josephine Andersson Simklubben Laxen DSQ
- Astrid Larsson Simklubben Poseidon DSQ
- Tova Karlsson Helsingborgs Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-10-02 10:43:10
2021-10-02 10:43:16 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Helsingborgs Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner