2022-09-26   05:03:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Ållerbergsdoppet 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Ållebergsdoppet 2021
Plats: Odenbadet Arrangör: Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2021 till den 7 nov 2021
Gren 1, 4x50m Frisim Damer 14 och yngre - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 LASS Lag 1 13 2:02.73
Matilda Elmberg 2010 AL6210 -.-- 30.51 30.51
Ellen Borg 2009 AE2209 -.-- 30.40 1:00.91
Lovisa Comstedt 2009 AI2609 -.-- 30.61 1:31.52
Tuva Veiström 2008 BG2408 -.-- 31.21 2:02.73
2 Skövde Simsällskap 2 14 2:05.46 +2.73
Saga jukic 2008 AH1608 -.-- 31.73 31.73
Stella Andersson 2007 AO5607 -.-- 32.41 1:04.14
Isabelle Gereonsson 2007 AA8407 -.-- 31.46 1:35.60
Ella Winqvist 2007 AG6607 -.-- 29.86 2:05.46
3 Trollhättans Simsällskap Svart 13 2:05.70 +2.97
Szofia Zana 2008 AL8408 -.-- 29.88 29.88
Alice Stang 2008 AD6408 -.-- 31.85 1:01.73
Elvira Wennersten 2008 BD2008 -.-- 32.38 1:34.11
Regina Zana 2010 AA9810 -.-- 31.59 2:05.70
4 S 77 Stenungsund 12 2:16.17 +13.44
Marika Söderlund Larsson 2010 AA9410 -.-- 33.64 33.64
Leena Mainardis 2010 AF3810 -.-- 35.01 1:08.65
Leia Johansson 2010 AH5810 -.-- 33.93 1:42.58
Clara Carlén 2009 AM9209 -.-- 33.59 2:16.17
5 LASS Lag 2 13 2:18.10 +15.37
Vera Helstad 2008 AU5208 -.-- 33.95 33.95
Alice Lönnroth 2009 AX5209 -.-- 35.83 1:09.78
Agnes Karlberg 2009 AP5409 -.-- 33.31 1:43.09
Julia Axelsson 2010 AH3610 -.-- 35.01 2:18.10
6 Föreningen Uddevalla Sim 12 2:19.38 +16.65
Elma Irewährn 2009 AU8409 -.-- 32.28 32.28
Elly Gunnarsson 2009 BA7409 -.-- 37.00 1:09.28
Alice Boutaba 2009 AX4009 -.-- 34.61 1:43.89
Meja Eriksson 2009 AP4209 -.-- 35.49 2:19.38
7 Trollhättans Simsällskap Röd 12 2:24.17 +21.44
Molly Markusson 2010 AL6410 -.-- 35.19 35.19
Tuva-Li Hammar 2010 AU6610 -.-- 35.39 1:10.58
Molly Andersson 2009 AJ7609 -.-- 35.32 1:45.90
Noelle Nyman 2010 AP1210 -.-- 38.27 2:24.17
8 Kungsbacka Simsällskap Sjöstj 12 2:25.37 +22.64
Filippa Oom 2010 AD2610 -.-- 35.74 35.74
Katelin Chan 2010 AR1610 -.-- 38.39 1:14.13
Olivia Holm 2010 AG5010 -.-- 40.26 1:54.39
Liv Olesen 2009 AR5009 -.-- 30.98 2:25.37
9 LASS Lag 3 11 2:26.88 +24.15
Vilma Björnholm 2010 AH3410 -.-- 36.25 36.25
Sara Karlsson 2010 AH3210 -.-- 36.83 1:13.08
Majken Nygren 2010 AC8610 -.-- 35.09 1:48.17
Isabelle Mattiasdotter 2011 AD4011 -.-- 38.71 2:26.88
10 Föreningen Uddevalla Sim lag  12 2:31.64 +28.91
Vera Stark 2009 AX8809 -.-- 38.42 38.42
Alicia Börjesson 2010 AQ9810 -.-- 39.81 1:18.23
Sophie Johansson 2009 AU8609 -.-- 37.19 1:55.42
Lejla Sajdovic 2009 AX9409 -.-- 36.22 2:31.64
11 LASS Lag 4 12 2:35.09 +32.36
Mirja Seiller 2009 AX4809 -.-- 38.66 38.66
Tova Lewander 2009 AT1609 -.-- 39.18 1:17.84
Lea Guldstrand 2009 AZ6409 -.-- 35.71 1:53.55
Saga Lektér 2011 AF7011 -.-- 41.54 2:35.09
12 Trollhättans Simsällskap Rosa 13 2:38.15 +35.42
Fatima Atac 2009 BC1609 -.-- 36.06 36.06
Hatice Atac 2010 AT7810 -.-- 43.81 1:19.87
Irma Thång 2010 AP8210 -.-- 41.37 2:01.24
Maja Movitz 2008 BG3408 -.-- 36.91 2:38.15
13 Mariestads Simsällskap 1 12 2:38.58 +35.85
Felicia Claesson 2009 BB5409 -.-- 38.19 38.19
Anni Ramberg Sundin 2010 AJ1210 -.-- 38.92 1:17.11
Ella Ström Sparring 2011 -.-- 44.58 2:01.69
Alva Lundell 2011 AF3011 -.-- 36.89 2:38.58
14 Föreningen Uddevalla Sim lag  13 2:45.02 +42.29
Alice Hultén 2009 BA7209 -.-- 39.68 39.68
Moa Börjesson 2008 BJ0408 -.-- 38.92 1:18.60
Nanna Lundberg 2011 AI7411 -.-- 40.32 1:58.92
Molly Lisstorp 2010 AS2010 -.-- 46.10 2:45.02
15 Föreningen Uddevalla Sim lag  12 2:45.42 +42.69
Alva Nordberg-Karlden 2009 BA6609 -.-- 40.46 40.46
Lova Engelbrektsson 2010 AQ5210 -.-- 43.91 1:24.37
Ylva-Li Engström 2010 AS2210 -.-- 39.99 2:04.36
Märta Daneberg 2010 AO1010 -.-- 41.06 2:45.42
16 Kungsbacka Simsällskap Sjöhä 11 2:53.18 +50.45
Julia Wertheim 2011 AD7411 -.-- 38.85 38.85
Nova Skyttberg 2011 AK1811 -.-- 51.21 1:30.06
Filippa Nyström 2011 AE3611 -.-- 42.95 2:13.01
Tyra Secund 2010 AT0610 -.-- 40.17 2:53.18
17 Åsundens Simsällskap 11 3:08.59 +1:05.8
Agnes Jönsson 2011 AB3011 -.-- 42.40 42.40
Isabell Månsson 2010 AV4410 -.-- 53.19 1:35.59
Liv Pihlgren 2011 AE1011 -.-- 46.25 2:21.84
Alice Hallonsten 2011 AH5011 -.-- 46.75 3:08.59
- Kungsbacka Simsällskap Sjöhä 12 DNS
Filippa Oom 2010 AD2610 -.--
Vera Malm 2009 AG4809
Filippa Nyström 2011 AE3611
Elin Tullberg Ledel 2012 AD3612
- Kungsbacka Simsällskap Sjöstj 11 DNS
Julia Wertheim 2011 AD7411 -.--
Katelin Chan 2010 AR1610
Olivia Holm 2010 AG5010
Nova Skyttberg 2011 AK1811
- Kungsbacka Simsällskap Piray 13 DNS
Liv Olesen 2009 AR5009 -.--
Adina Hilmersson 2009 AF7809
Lithea Malm 2009 AV3409
Filippa Rudolfsson 2008 BE0808
- Kungsbacka Simsällskap Piray 13 DNS
Liv Olesen 2009 AR5009 -.--
Adina Hilmersson 2009 AF7809
Lithea Malm 2009 AV3409
Filippa Rudolfsson 2008 BE0808
Grenen officiell:  2021-11-07 09:21:22
2021-11-07 09:24:15 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Resultat
Ållebergsdoppet 2021
Plats: Odenbadet Arrangör: Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2021 till den 7 nov 2021
Gren 2, 4x50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 LASS Lag 1 13 1:59.71
Max König 2008 AD0708 -.-- 29.14 29.14
Elis Berntsson 2009 AE5109 -.-- 28.28 57.42
Hugo Villebeck 2008 AP2108 -.-- 32.06 1:29.48
Theodor Brostedt 2009 AJ2909 -.-- 30.23 1:59.71
2 Kungsbacka Simsällskap Pingvi 13 2:05.93 +6.22
Vincent Stenroos 2009 AU2309 -.-- 32.44 32.44
Isak Tullberg Ledel 2009 AH3709 -.-- 30.39 1:02.83
Axel Wärja 2008 AU1108 -.-- 30.93 1:33.76
Max Johansson 2008 AK2708 -.-- 32.17 2:05.93
3 Skövde Simsällskap lag 2 13 2:06.90 +7.19
Max Schimmel 2009 AA0309 -.-- 29.74 29.74
Elias Kvarnstedt 2008 AD3708 -.-- 29.64 59.38
Holger Eriksson 2010 AI7310 -.-- 38.28 1:37.66
Björn Johansson 2009 AA7309 -.-- 29.24 2:06.90
4 LASS Lag 2 13 2:15.50 +15.79
Gustav Karlsson 2008 AP2508 -.-- 33.07 33.07
Hugo Jämterud 2009 AV9509 -.-- 33.99 1:07.06
Ruben Skärlund 2009 AX7109 -.-- 32.53 1:39.59
Carl Eldh 2010 AE1910 -.-- 35.91 2:15.50
5 Trollhättans Simsällskap Rosa 14 2:20.20 +20.49
Rasmus Olsson 2008 AG9708 -.-- 30.09 30.09
Mohammed Alibhai 2007 BQ5707 -.-- 40.21 1:10.30
Filip Andersson 2010 AK5510 -.-- 35.95 1:46.25
Alfred Dalung 2008 AS9108 -.-- 33.95 2:20.20
6 Falköpings Simsällskap 12 2:25.33 +25.62
Simon Enquist 2011 AE9511 -.-- 1:09.10 1:09.10
Elias Linder 2009 AM1309 -.-- 38.10 1:47.20
Erdi Gosalci 2010 AF8510 -.-- 38.13 2:25.33
Alexander Enquist 2009 AX4109 -.-- 2:25.33
7 Föreningen Uddevalla Sim 13 2:28.23 +28.52
Gustav Westerlind Olsson 2009 AY8909 -.-- 33.75 33.75
Frank Jonsing 2008 AT8908 -.-- 35.66 1:09.41
Teodor Thorén 2010 AN4710 -.-- 38.85 1:48.26
Adam Larsson 2009 AW2509 -.-- 39.97 2:28.23
8 Kungälvs Simsällskap Lag 1 11 2:28.80 +29.09
Wilson Hult 2011 AC9511 -.-- 35.38 35.38
Emil Holmström 2010 AC2710 -.-- 33.68 1:09.06
Oliver Behre 2011 AB0511 -.-- 36.82 1:45.88
Eric Olof Nam karlsson 2010 AJ7110 -.-- 42.92 2:28.80
9 Lidköping spirit 14 2:34.85 +35.14
Hilding Jonson 2009 AJ2509 -.-- 36.67 36.67
Tim Eriksson 2007 BQ8107 -.-- 39.65 1:16.32
Sebastian Salegård 2010 AA7910 -.-- 39.13 1:55.45
Benjamin Andersson 2009 AU9509 -.-- 39.40 2:34.85
10 Kungsbacka Simsällskap Hajar 14 2:38.08 +38.37
Gustav Landgren 2007 AU2307 -.-- 31.23 31.23
Eric Fredgren 2008 AN6108 -.-- 38.55 1:09.78
Vilhelm Wallroth 2009 AI6709 -.-- 47.10 1:56.88
William Bergh 2009 AU6909 -.-- 41.20 2:38.08
11 Kungsbacka Simsällskap Delfin 11 3:08.19 +1:08.4
Jason Chan 2011 AF2911 -.-- 47.41 47.41
Filip Friman 2011 AC2711 -.-- 58.63 1:46.04
Melker Rutgersson 2011 AG2911 -.-- 41.71 2:27.75
Karl-Evert Pernheden 2010 AL2710 -.-- 40.44 3:08.19
- LASS Lag 3 11 DSQ
Alvin Stjernqvist 2010 AJ3710 -.-- 35.65 35.65
Niklas Bergqvist 2010 AL0310 -.-- 40.12 1:15.77
Emil Högfors 2010 AL0910 -.--
Harald Eng 2010 AL0510 -.--
- Kungsbacka Simsällskap Pingvi 13 DNS
Vincent Stenroos 2009 AU2309 -.--
Isak Tullberg Ledel 2009 AH3709
Axel Wärja 2008 AU1108
Max Johansson 2008 AK2708
- Skövde Simsällskap 1 14 DNS
Holger Eriksson 2010 AI7310 -.--
Diego Forsell 2009 AY3509
Frank Lindström 2010 AC9910
Tim Börjesson 2007 BQ1107
- Kungsbacka Simsällskap Hajar 14 DNS
Gustav Landgren 2007 AU2307 -.--
Eric Fredgren 2008 AN6108
Vilhelm Wallroth 2009 AI6709
William Bergh 2009 AU6909
- Kungsbacka Simsällskap Delfin 11 DNS
Elias Magnusson 2010 AE3910 -.--
Filip Friman 2011 AC2711
Jason Chan 2011 AF2911
Karl-Evert Pernheden 2010 AL2710
- S 77 Stenungsund 12 DNS
David Örstig 2009 AH6509 -.--
Sandor Brink 2010 AI1710
Elliot Back 2009 AJ4909
Filip Granlund 2010 AB3310
Grenen officiell:  2021-11-07 09:33:42
2021-11-07 10:09:17 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Resultat
Ållebergsdoppet 2021
Plats: Odenbadet Arrangör: Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2021 till den 7 nov 2021
Gren 3, 4x50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Simklubben 1970 18 2:00.28
Matilda Hallman 2003 BF7403 -.-- 30.48 30.48
Matilda Hörder 2004 AH5604 -.-- 29.72 1:00.20
Evelina Hallman 2006 AG8406 -.-- 31.41 1:31.61
Linnea Andersson 2003 AU1403 -.-- 28.67 2:00.28
2 Skövde Simsällskap 1 17 2:04.43 +4.15
Agnes Carlsson-Djerf 2006 AD6606 -.-- 30.70 30.70
Alicia Miteva 2004 AR3404 -.-- 31.25 1:01.95
Vanja Emanuelsson Fransson 2005 AB7605 -.-- 31.48 1:33.43
Linnea Melin 2005 AX1605 -.-- 31.00 2:04.43
3 Falköpings Simsällskap 17 2:04.79 +4.51
Julia Jonsson 2004 AR5804 -.-- 29.50 29.50
Lisa Karlén 2005 AL4805 -.-- 31.60 1:01.10
Alicia Nyberg 2009 AM8609 -.-- 33.05 1:34.15
Filippa Lind 2004 AB7204 -.-- 30.64 2:04.79
4 Trollhättans Simsällskap Rosa 17 2:11.87 +11.59
Ruslana Hasselberg 2004 BZ8204 -.-- 32.49 32.49
Julia Olsson 2006 AB9206 -.-- 33.86 1:06.35
Hanna Carlsson 2006 AD8806 -.-- 32.17 1:38.52
Frida Blom 2006 BU4006 -.-- 33.35 2:11.87
5 Mariestads Simsällskap 2 16 2:12.15 +11.87
Viktoria Andersson 2005 AK8805 -.-- 30.67 30.67
Elicia Hovbrink 2008 BE2208 -.-- 36.92 1:07.59
Alma Wallin Bustad 2005 AE1405 -.-- 33.05 1:40.64
Nova Gaede 2009 AE5609 -.-- 31.51 2:12.15
Grenen officiell:  2021-11-07 09:37:27
2021-11-07 10:09:56 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Resultat
Ållebergsdoppet 2021
Plats: Odenbadet Arrangör: Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2021 till den 7 nov 2021
Gren 4, 4x50m Frisim Herrar 15 och äldre - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Skövde Simsällskap 20 1:42.06
Ludvig Johansson 2003 AM9903 -.-- 26.03 26.03
Anton Svensson 2001 AR6701 -.-- 24.96 50.99
Oskar André 2004 AS0504 -.-- 26.43 1:17.42
Jibbe Schimmel 2004 AT3504 -.-- 24.64 1:42.06
2 Trollhättans Simsällskap Svart 17 1:58.46 +16.40
Anton Hägg 2004 AG2904 -.-- 26.89 26.89
Viktor Olsson 2006 AI2306 -.-- 28.05 54.94
Rasmus Kristiansson 2004 AH1704 -.-- 28.95 1:23.89
Christian Ibrahim 2006 AZ0506 -.-- 34.57 1:58.46
3 Simklubben 1970 16 2:01.69 +19.63
Ture Gunnarsson 2008 AR9308 -.-- 36.30 36.30
Vincent Rosholm 2008 AE8308 -.-- 30.70 1:07.00
Eddie Eriksson 2009 AE7109 -.-- 28.35 1:35.35
Leon Larsson 2005 AB6905 -.-- 26.34 2:01.69
4 Kungälvs Simsällskap Lag 2 15 2:02.03 +19.97
Jakob Ingvarsson 2008 AU2508 -.-- 29.68 29.68
Mathias Behre 2009 AG4109 -.-- 29.58 59.26
Karl Minh Karlsson 2006 AX6506 -.-- 29.36 1:28.62
Robin Lindström 2007 BN7707 -.-- 33.41 2:02.03
Grenen officiell:  2021-11-07 09:41:42
2021-11-07 09:41:46 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Resultat
Ållebergsdoppet 2021
Plats: Odenbadet Arrangör: Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2021 till den 7 nov 2021
Gren 5, 25m Fjärilsim Damer - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Julia Wertheim 2011 Kungsbacka Simsällskap 18.57
2 Alva Lundell 2011 Mariestads Simsällskap 19.70 +1.13
3 Nanna Lundberg 2011 Föreningen Uddevalla Sim 21.60 +3.03
4 Filippa Nyström 2011 Kungsbacka Simsällskap 22.91 +4.34
5 Hanna Granlund 2012 S 77 Stenungsund 22.94 +4.37
6 Agnes Jönsson 2011 Åsundens Simsällskap 24.49 +5.92
7 Nova Skyttberg 2011 Kungsbacka Simsällskap 26.33 +7.76
8 Alice Hallonsten 2011 Åsundens Simsällskap 26.37 +7.80
9 Liv Pihlgren 2011 Åsundens Simsällskap 27.44 +8.87
- Isabelle Mattiasdotter 2011 Linköpings Allmänna SS DNS
- Saga Lektér 2011 Linköpings Allmänna SS DNS
- Elin Tullberg Ledel 2012 Kungsbacka Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2021-11-07 09:45:11
2021-11-07 10:10:49 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Resultat
Ållebergsdoppet 2021
Plats: Odenbadet Arrangör: Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2021 till den 7 nov 2021
Gren 6, 25m Fjärilsim Herrar 10 och yngre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Wilson Hult 2011 Kungälvs Simsällskap 17.18
2 Oliver Behre 2011 Kungälvs Simsällskap 20.46 +3.28
3 Melker Rutgersson 2011 Kungsbacka Simsällskap 24.60 +7.42
4 Jason Chan 2011 Kungsbacka Simsällskap 26.75 +9.57
5 Filip Friman 2011 Kungsbacka Simsällskap 31.10 +13.92
- Anton Bilic 2012 Trollhättans Simsällskap DSQ
- Victor Borg 2012 Linköpings Allmänna SS DSQ
- Melvin Palmqvist 2012 Kungälvs Simsällskap DNS
- Anton Andersson 2011 Simklubben 1970 DNS
Grenen officiell:  2021-11-07 09:47:13
2021-11-07 09:47:15 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Resultat
Ållebergsdoppet 2021
Plats: Odenbadet Arrangör: Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2021 till den 7 nov 2021
Gren 7, 100m Medley Damer 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Szofia Zana 2008 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:16.43
50m: 35.67
100m: 1:16.43
(40.76)
2 Agnes Hörder 2007 Simklubben 1970 -.-- 1:18.12 +1.69
50m: 37.37
100m: 1:18.12
(40.75)
3 Ella Winqvist 2007 Skövde Simsällskap -.-- 1:18.18 +1.75
50m: 35.27
100m: 1:18.18
(42.91)
4 Isabelle Gereonsson 2007 Skövde Simsällskap -.-- 1:19.98 +3.55
50m: 36.44
100m: 1:19.98
(43.54)
5 Tuva Veiström 2008 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:22.05 +5.62
50m: 37.41
100m: 1:22.05
(44.64)
6 Elvira Wennersten 2008 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:22.20 +5.77
50m: 37.77
100m: 1:22.20
(44.43)
7 Hilda Boman 2008 Simklubben 1970 -.-- 1:22.47 +6.04
50m: 38.59
100m: 1:22.47
(43.88)
8 Siri Karlsson 2008 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 1:23.20 +6.77
50m: 37.75
100m: 1:23.20
(45.45)
9 Saga jukic 2008 Skövde Simsällskap -.-- 1:23.84 +7.41
50m: 38.70
100m: 1:23.84
(45.14)
9 Vera Helstad 2008 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:23.84 +7.41
50m: 36.76
100m: 1:23.84
(47.08)
11 Stella Andersson 2007 Skövde Simsällskap -.-- 1:25.12 +8.69
50m: 39.79
100m: 1:25.12
(45.33)
12 Alice Stang 2008 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:25.50 +9.07
50m: 37.65
100m: 1:25.50
(47.85)
13 Maja Movitz 2008 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:27.96 +11.53
50m: 41.92
100m: 1:27.96
(46.04)
14 Josefin Larsson 2008 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 1:35.51 +19.08
50m: 44.23
100m: 1:35.51
(51.28)
15 Nelly Karlsson 2008 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:39.56 +23.13
50m: 45.94
100m: 1:39.56
(53.62)
16 Moa Börjesson 2008 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:44.27 +27.84
50m: 50.28
100m: 1:44.27
(53.99)
- Tova Robertsdotter 2008 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Izabella Andersson 2008 Trollhättans Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2021-11-07 10:23:47
Gren 7, 100m Medley Damer 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Pantzar 2009 Jönköpings Simsällskap -.-- 1:13.91
50m: 33.19
100m: 1:13.91
(40.72)
2 Ellen Borg 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:18.03 +4.12
50m: 35.84
100m: 1:18.03
(42.19)
3 Liv Olesen 2009 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:19.10 +5.19
50m: 36.61
100m: 1:19.10
(42.49)
4 Regina Zana 2010 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:21.67 +7.76
50m: 39.37
100m: 1:21.67
(42.30)
5 Matilda Elmberg 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:21.77 +7.86
50m: 39.27
100m: 1:21.77
(42.50)
6 Lovisa Comstedt 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:21.84 +7.93
50m: 38.47
100m: 1:21.84
(43.37)
7 Ida Ingvarsson 2010 Kungälvs Simsällskap -.-- 1:22.27 +8.36
50m: 38.01
100m: 1:22.27
(44.26)
8 Elma Irewährn 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:23.61 +9.70
50m: 38.85
100m: 1:23.61
(44.76)
9 Marika Söderlund Larsson 2010 S 77 Stenungsund -.-- 1:25.68 +11.77
50m: 37.54
100m: 1:25.68
(48.14)
10 Leena Mainardis 2010 S 77 Stenungsund -.-- 1:26.50 +12.59
50m: 41.80
100m: 1:26.50
(44.70)
11 Alice Boutaba 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:26.77 +12.86
50m: 40.80
100m: 1:26.77
(45.97)
12 Nova Gaede 2009 Mariestads Simsällskap -.-- 1:27.00 +13.09
50m: 36.92
100m: 1:27.00
(50.08)
13 Leia Johansson 2010 S 77 Stenungsund -.-- 1:27.97 +14.06
50m: 41.00
100m: 1:27.97
(46.97)
14 Lilly Rogö 2009 Jönköpings Simsällskap -.-- 1:28.68 +14.77
50m: 43.04
100m: 1:28.68
(45.64)
15 Clara Carlén 2009 S 77 Stenungsund -.-- 1:28.83 +14.92
50m: 42.00
100m: 1:28.83
(46.83)
16 Molly Markusson 2010 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:28.97 +15.06
50m: 40.73
100m: 1:28.97
(48.24)
17 Emelia Jönsson 2009 Åsundens Simsällskap -.-- 1:29.20 +15.29
50m: 40.81
100m: 1:29.20
(48.39)
18 Wilma Persson 2009 Jönköpings Simsällskap -.-- 1:29.55 +15.64
50m: 41.22
100m: 1:29.55
(48.33)
19 Adina Hilmersson 2009 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:30.19 +16.28
50m: 41.00
100m: 1:30.19
(49.19)
20 Majken Nygren 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:30.56 +16.65
50m: 43.71
100m: 1:30.56
(46.85)
21 Alicia Nyberg 2009 Falköpings Simsällskap -.-- 1:30.84 +16.93
50m: 41.90
100m: 1:30.84
(48.94)
22 Molly Andersson 2009 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:31.07 +17.16
50m: 43.01
100m: 1:31.07
(48.06)
23 Alice Lönnroth 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:31.10 +17.19
50m: 42.61
100m: 1:31.10
(48.49)
24 Cornelia Zander 2010 Kungälvs Simsällskap -.-- 1:31.48 +17.57
50m: 43.69
100m: 1:31.48
(47.79)
25 Filippa Oom 2010 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:32.14 +18.23
50m: 42.14
100m: 1:32.14
(50.00)
26 Julia Axelsson 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:32.33 +18.42
50m: 43.36
100m: 1:32.33
(48.97)
27 Meja Eriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:32.73 +18.82
50m: 44.52
100m: 1:32.73
(48.21)
28 Sara Karlsson 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:32.81 +18.90
50m: 42.33
100m: 1:32.81
(50.48)
29 Vilma Björnholm 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:34.11 +20.20
50m: 43.75
100m: 1:34.11
(50.36)
30 Agnes Abrahamsson 2009 Simklubben 1970 -.-- 1:35.66 +21.75
50m: 44.71
100m: 1:35.66
(50.95)
31 Fatima Atac 2009 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:36.31 +22.40
50m: 44.10
100m: 1:36.31
(52.21)
32 Tuva-Li Hammar 2010 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:36.62 +22.71
50m: 46.22
100m: 1:36.62
(50.40)
33 Moa Walo 2009 Skövde Simsällskap -.-- 1:37.29 +23.38
50m: 46.27
100m: 1:37.29
(51.02)
34 Katelin Chan 2010 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:37.90 +23.99
50m: 44.70
100m: 1:37.90
(53.20)
35 Elly Gunnarsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:38.21 +24.30
50m: 46.87
100m: 1:38.21
(51.34)
36 Vera Stark 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:38.31 +24.40
50m: 45.95
100m: 1:38.31
(52.36)
37 Noelle Nyman 2010 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:38.42 +24.51
50m: 47.50
100m: 1:38.42
(50.92)
38 Felicia Claesson 2009 Mariestads Simsällskap -.-- 1:40.24 +26.33
50m: 46.13
100m: 1:40.24
(54.11)
39 Ylva-Li Engström 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:41.48 +27.57
50m: 46.40
100m: 1:41.48
(55.08)
40 Irma Thång 2010 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:41.97 +28.06
50m: 46.85
100m: 1:41.97
(55.12)
41 Märta Daneberg 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:44.54 +30.63
50m: 51.12
100m: 1:44.54
(53.42)
42 Olivia Holm 2010 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:45.30 +31.39
50m: 48.43
100m: 1:45.30
(56.87)
43 Yrla sannehed 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:46.83 +32.92
50m: 49.31
100m: 1:46.83
(57.52)
44 Alice Hultén 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:47.57 +33.66
50m: 52.50
100m: 1:47.57
(55.07)
45 Lilly Thorell 2009 Mariestads Simsällskap -.-- 1:57.28 +43.37
50m: 53.82
100m: 1:57.28
(1:03.46)
- Agnes Karlberg 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- DSQ
- Lea Guldstrand 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- DSQ
- Sophie Johansson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Lejla Sajdovic 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Tova Lewander 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- DSQ
- Lova Engelbrektsson 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Alva Nordberg-Karlden 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Molly Lisstorp 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Tilda Johansson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Hatice Atac 2010 Trollhättans Simsällskap -.-- DSQ
- Petronella Persson 2009 Åsundens Simsällskap -.-- DSQ
- Isabell Månsson 2010 Åsundens Simsällskap -.-- DSQ
- Vera Malm 2009 Kungsbacka Simsällskap -.-- DNS
- Mirja Seiller 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- DNS
- Ebba Andersson Hjelm 2009 S 77 Stenungsund -.-- DNS
- Tyra Secund 2010 Kungsbacka Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-11-07 10:23:47
2021-11-07 10:24:23 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Resultat
Ållebergsdoppet 2021
Plats: Odenbadet Arrangör: Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2021 till den 7 nov 2021
Gren 8, 100m Medley Herrar 13-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elias Kvarnstedt 2008 Skövde Simsällskap -.-- 1:15.27
50m: 35.08
100m: 1:15.27
(40.19)
2 Max Lind 2007 Falköpings Simsällskap -.-- 1:15.30 +0.03
50m: 33.84
100m: 1:15.30
(41.46)
3 Vincent Rosholm 2008 Simklubben 1970 -.-- 1:18.85 +3.58
50m: 35.88
100m: 1:18.85
(42.97)
4 Jakob Ingvarsson 2008 Kungälvs Simsällskap -.-- 1:20.69 +5.42
50m: 38.40
100m: 1:20.69
(42.29)
5 Axel Wärja 2008 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:20.98 +5.71
50m: 37.55
100m: 1:20.98
(43.43)
6 Hugo Villebeck 2008 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:21.04 +5.77
50m: 37.87
100m: 1:21.04
(43.17)
7 Robin Lindström 2007 Kungälvs Simsällskap -.-- 1:24.19 +8.92
50m: 38.79
100m: 1:24.19
(45.40)
8 Max Johansson 2008 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:25.12 +9.85
50m: 39.31
100m: 1:25.12
(45.81)
9 Gustav Karlsson 2008 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:28.26 +12.99
50m: 38.77
100m: 1:28.26
(49.49)
10 Herbert Rosenberg 2008 Åsundens Simsällskap -.-- 1:29.87 +14.60
50m: 43.35
100m: 1:29.87
(46.52)
11 Alfred Dalung 2008 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:31.32 +16.05
50m: 42.46
100m: 1:31.32
(48.86)
12 Eric Fredgren 2008 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:38.29 +23.02
50m: 44.80
100m: 1:38.29
(53.49)
13 Ture Gunnarsson 2008 Simklubben 1970 -.-- 1:39.07 +23.80
50m: 48.36
100m: 1:39.07
(50.71)
14 Mohammed Alibhai 2007 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:44.34 +29.07
50m: 49.72
100m: 1:44.34
(54.62)
- Max König 2008 Linköpings Allmänna SS -.-- DSQ
- Gustav Landgren 2007 Kungsbacka Simsällskap -.-- DSQ
- Frank Jonsing 2008 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Erik Orava 2008 Kungälvs Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2021-11-07 10:48:45
Gren 8, 100m Medley Herrar 11-12 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elis Berntsson 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:10.84
50m: 31.85
100m: 1:10.84
(38.99)
2 Björn Johansson 2009 Skövde Simsällskap -.-- 1:12.91 +2.07
50m: 32.89
100m: 1:12.91
(40.02)
3 Olof Johansson 2009 Jönköpings Simsällskap -.-- 1:13.57 +2.73
50m: 33.52
100m: 1:13.57
(40.05)
4 Eddie Eriksson 2009 Simklubben 1970 -.-- 1:13.66 +2.82
50m: 33.83
100m: 1:13.66
(39.83)
5 Max Schimmel 2009 Skövde Simsällskap -.-- 1:14.67 +3.83
50m: 36.33
100m: 1:14.67
(38.34)
6 Mathias Behre 2009 Kungälvs Simsällskap -.-- 1:17.39 +6.55
50m: 35.61
100m: 1:17.39
(41.78)
7 Isak Tullberg Ledel 2009 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:18.45 +7.61
50m: 34.93
100m: 1:18.45
(43.52)
8 Ruben Kramer 2009 Jönköpings Simsällskap -.-- 1:20.41 +9.57
50m: 39.02
100m: 1:20.41
(41.39)
9 Theodor Brostedt 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:21.60 +10.76
50m: 38.33
100m: 1:21.60
(43.27)
10 Vincent Stenroos 2009 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:26.04 +15.20
50m: 38.66
100m: 1:26.04
(47.38)
11 Oliver Schlyter 2009 Kungsbacka Simsällskap -.-- 1:27.39 +16.55
50m: 40.86
100m: 1:27.39
(46.53)
12 Hugo Jämterud 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:27.95 +17.11
50m: 40.30
100m: 1:27.95
(47.65)
13 Emil Holmström 2010 Kungälvs Simsällskap -.-- 1:28.04 +17.20
50m: 39.29
100m: 1:28.04
(48.75)
14 David Örstig 2009 S 77 Stenungsund -.-- 1:29.26 +18.42
50m: 39.54
100m: 1:29.26
(49.72)
15 Carl Eldh 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:31.14 +20.30
50m: 44.35
100m: 1:31.14
(46.79)
16 Alvin Stjernqvist 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:31.35 +20.51
50m: 43.22
100m: 1:31.35
(48.13)
17 Ruben Skärlund 2009 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:32.92 +22.08
50m: 45.20
100m: 1:32.92
(47.72)
18 Sandor Brink 2010 S 77 Stenungsund -.-- 1:37.29 +26.45
50m: 46.62
100m: 1:37.29
(50.67)
19 Filip Granlund 2010 S 77 Stenungsund -.-- 1:38.50 +27.66
50m: 43.55
100m: 1:38.50
(54.95)
20 Hilding Jonson 2009 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 1:38.67 +27.83
50m: 45.59
100m: 1:38.67
(53.08)
21 Elias Linder 2009 Falköpings Simsällskap -.-- 1:40.07 +29.23
50m: 46.13
100m: 1:40.07
(53.94)
22 Niklas Bergqvist 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:41.03 +30.19
50m: 44.91
100m: 1:41.03
(56.12)
23 Sebastian Salegård 2010 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 1:42.89 +32.05
50m: 50.64
100m: 1:42.89
(52.25)
24 Teodor Thorén 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:43.66 +32.82
50m: 49.55
100m: 1:43.66
(54.11)
25 Emil Högfors 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:43.91 +33.07
50m: 50.36
100m: 1:43.91
(53.55)
26 Benjamin Andersson 2009 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 1:45.13 +34.29
50m: 50.97
100m: 1:45.13
(54.16)
27 Edvin Ekblom 2009 Mariestads Simsällskap -.-- 1:46.56 +35.72
50m: 48.82
100m: 1:46.56
(57.74)
28 Egon Olsson 2010 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:47.53 +36.69
50m: 51.32
100m: 1:47.53
(56.21)
29 Harald Eng 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:48.55 +37.71
50m: 52.21
100m: 1:48.55
(56.34)
30 Anton Mattsson 2009 Trollhättans Simsällskap -.-- 1:48.72 +37.88
50m: 51.36
100m: 1:48.72
(57.36)
31 Adam Larsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- 1:48.80 +37.96
50m: 54.46
100m: 1:48.80
(54.34)
32 Eric Olof Nam karlsson 2010 Kungälvs Simsällskap -.-- 1:53.49 +42.65
50m: 51.88
100m: 1:53.49
(1:01.61)
33 Rasmus Blom 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- 1:55.17 +44.33
50m: 54.92
100m: 1:55.17
(1:00.25)
- Gustav Westerlind Olsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim -.-- DSQ
- Joshua Norrfjärd 2009 Jönköpings Simsällskap -.-- DSQ
- Filip Andersson 2010 Trollhättans Simsällskap -.-- DSQ
- Melvin Lindgren 2009 Åsundens Simsällskap -.-- DSQ
- Vilhelm Wallroth 2009 Kungsbacka Simsällskap -.-- DSQ
- Karl-Evert Pernheden 2010 Kungsbacka Simsällskap -.-- DSQ
- Erdi Gosalci 2010 Falköpings Simsällskap -.-- DSQ
- William Bergh 2009 Kungsbacka Simsällskap -.-- DSQ
- Antonio Poller 2009 Kungsbacka Simsällskap -.-- DSQ
- Gustav Rosén 2010 Linköpings Allmänna SS -.-- DNS
- Elias Magnusson 2010 Kungsbacka Simsällskap -.-- DNS
- Elliot Back 2009 S 77 Stenungsund -.-- DNS
- Fabian Petersson 2009 Simklubben 1970 -.-- DNS
Grenen officiell:  2021-11-07 10:48:45
2021-11-07 10:49:27 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Götene
Document
Resultat
Ållebergsdoppet 2021
Plats: Odenbadet Arrangör: Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2021 till den 7 nov 2021
Gren 9, 200m Medley Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 -.-- 2:40.44
50m: 34.22
100m: 1:13.74
(39.52)
150m: 2:04.98
(51.24)
200m: 2:40.44
(35.46)
2 Matilda Hallman 2003 Simklubben 1970 -.-- 2:43.46 +3.02
50m: 33.50
100m: 1:15.32
(41.82)
150m: 2:05.87
(50.55)
200m: 2:43.46
(37.59)
3 Julia Jonsson 2004 Falköpings Simsällskap -.--