2022-09-26   05:54:42
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Ållerbergsdoppet 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Document
Resultat
Ållebergsdoppet 2021
Plats: Odenbadet Arrangör: Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2021 till den 7 nov 2021
Gren 10, 200m Medley Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jibbe Schimmel 2004 Skövde Simsällskap -.-- 2:14.19
50m: 29.51
100m: 1:04.57
(35.06)
150m: 1:42.25
(37.68)
200m: 2:14.19
(31.94)
2 Anton Svensson 2001 Skövde Simsällskap -.-- 2:25.34 +11.15
50m: 30.57
100m: 1:08.68
(38.11)
150m: 1:50.14
(41.46)
200m: 2:25.34
(35.20)
3 Ludvig Johansson 2003 Skövde Simsällskap -.-- 2:28.79 +14.60
50m: 29.58
100m: 1:06.56
(36.98)
150m: 1:54.04
(47.48)
200m: 2:28.79
(34.75)
4 Anton Hägg 2004 Trollhättans Simsällskap -.-- 2:32.28 +18.09
50m: 31.14
100m: 1:08.88
(37.74)
150m: 1:57.49
(48.61)
200m: 2:32.28
(34.79)
5 Rasmus Kristiansson 2004 Trollhättans Simsällskap -.-- 2:34.57 +20.38
50m: 31.52
100m: 1:12.64
(41.12)
150m: 1:57.83
(45.19)
200m: 2:34.57
(36.74)
5 Oskar André 2004 Skövde Simsällskap -.-- 2:34.57 +20.38
50m: 34.21
100m: 1:13.78
(39.57)
150m: 2:01.87
(48.09)
200m: 2:34.57
(32.70)
7 Sebastian Jönsson 2003 Åsundens Simsällskap -.-- 2:37.64 +23.45
50m: 32.15
100m: 1:12.60
(40.45)
150m: 2:02.79
(50.19)
200m: 2:37.64
(34.85)
8 Claes Frederic Antonsson 1977 Föreningen Varbergs Sim -.-- 2:47.97 +33.78
50m: 34.73
100m: 1:17.52
(42.79)
150m: 2:07.73
(50.21)
200m: 2:47.97
(40.24)
9 Lukas Rasmussen 2004 Lidköpings Gymnastik o SS -.-- 2:53.05 +38.86
50m: 35.26
100m: 1:18.82
(43.56)
150m: 2:10.76
(51.94)
200m: 2:53.05
(42.29)
Grenen officiell:  2021-11-07 11:23:27
Gren 10, 200m Medley Herrar 15-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jasper Schimmel 2006 Skövde Simsällskap -.-- 2:19.33
50m: 29.99
100m: 1:07.22
(37.23)
150m: 1:46.41
(39.19)
200m: 2:19.33
(32.92)
2 Leon Larsson 2005 Simklubben 1970 -.-- 2:31.97 +12.64
50m: 31.91
100m: 1:12.11
(40.20)
150m: 1:57.25
(45.14)
200m: 2:31.97
(34.72)
3 Viktor Olsson 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 2:44.48 +25.15
50m: 33.29
100m: 1:20.16
(46.87)
150m: 2:04.42
(44.26)
200m: 2:44.48
(40.06)
4 Christian Ibrahim 2006 Trollhättans Simsällskap -.-- 3:15.66 +56.33
50m: 43.47
100m: 1:32.17
(48.70)
150m: 2:31.61
(59.44)
200m: 3:15.66
(44.05)
- Karl Minh Karlsson 2006 Kungälvs Simsällskap -.-- DSQ
- Simon Magnerfelt 2005 Falköpings Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2021-11-07 11:23:27
2021-11-07 11:23:56 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Götene

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner