2022-09-26   05:30:12
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Ållerbergsdoppet 2021

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Document
Resultat
Ållebergsdoppet 2021
Plats: Odenbadet Arrangör: Falköpings SS
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 7 nov 2021 till den 7 nov 2021
Gren 2, 4x50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 LASS Lag 1 13 1:59.71
Max König 2008 AD0708 -.-- 29.14 29.14
Elis Berntsson 2009 AE5109 -.-- 28.28 57.42
Hugo Villebeck 2008 AP2108 -.-- 32.06 1:29.48
Theodor Brostedt 2009 AJ2909 -.-- 30.23 1:59.71
2 Kungsbacka Simsällskap Pingvi 13 2:05.93 +6.22
Vincent Stenroos 2009 AU2309 -.-- 32.44 32.44
Isak Tullberg Ledel 2009 AH3709 -.-- 30.39 1:02.83
Axel Wärja 2008 AU1108 -.-- 30.93 1:33.76
Max Johansson 2008 AK2708 -.-- 32.17 2:05.93
3 Skövde Simsällskap lag 2 13 2:06.90 +7.19
Max Schimmel 2009 AA0309 -.-- 29.74 29.74
Elias Kvarnstedt 2008 AD3708 -.-- 29.64 59.38
Holger Eriksson 2010 AI7310 -.-- 38.28 1:37.66
Björn Johansson 2009 AA7309 -.-- 29.24 2:06.90
4 LASS Lag 2 13 2:15.50 +15.79
Gustav Karlsson 2008 AP2508 -.-- 33.07 33.07
Hugo Jämterud 2009 AV9509 -.-- 33.99 1:07.06
Ruben Skärlund 2009 AX7109 -.-- 32.53 1:39.59
Carl Eldh 2010 AE1910 -.-- 35.91 2:15.50
5 Trollhättans Simsällskap Rosa 14 2:20.20 +20.49
Rasmus Olsson 2008 AG9708 -.-- 30.09 30.09
Mohammed Alibhai 2007 BQ5707 -.-- 40.21 1:10.30
Filip Andersson 2010 AK5510 -.-- 35.95 1:46.25
Alfred Dalung 2008 AS9108 -.-- 33.95 2:20.20
6 Falköpings Simsällskap 12 2:25.33 +25.62
Simon Enquist 2011 AE9511 -.-- 1:09.10 1:09.10
Elias Linder 2009 AM1309 -.-- 38.10 1:47.20
Erdi Gosalci 2010 AF8510 -.-- 38.13 2:25.33
Alexander Enquist 2009 AX4109 -.-- 2:25.33
7 Föreningen Uddevalla Sim 13 2:28.23 +28.52
Gustav Westerlind Olsson 2009 AY8909 -.-- 33.75 33.75
Frank Jonsing 2008 AT8908 -.-- 35.66 1:09.41
Teodor Thorén 2010 AN4710 -.-- 38.85 1:48.26
Adam Larsson 2009 AW2509 -.-- 39.97 2:28.23
8 Kungälvs Simsällskap Lag 1 11 2:28.80 +29.09
Wilson Hult 2011 AC9511 -.-- 35.38 35.38
Emil Holmström 2010 AC2710 -.-- 33.68 1:09.06
Oliver Behre 2011 AB0511 -.-- 36.82 1:45.88
Eric Olof Nam karlsson 2010 AJ7110 -.-- 42.92 2:28.80
9 Lidköping spirit 14 2:34.85 +35.14
Hilding Jonson 2009 AJ2509 -.-- 36.67 36.67
Tim Eriksson 2007 BQ8107 -.-- 39.65 1:16.32
Sebastian Salegård 2010 AA7910 -.-- 39.13 1:55.45
Benjamin Andersson 2009 AU9509 -.-- 39.40 2:34.85
10 Kungsbacka Simsällskap Hajar 14 2:38.08 +38.37
Gustav Landgren 2007 AU2307 -.-- 31.23 31.23
Eric Fredgren 2008 AN6108 -.-- 38.55 1:09.78
Vilhelm Wallroth 2009 AI6709 -.-- 47.10 1:56.88
William Bergh 2009 AU6909 -.-- 41.20 2:38.08
11 Kungsbacka Simsällskap Delfin 11 3:08.19 +1:08.4
Jason Chan 2011 AF2911 -.-- 47.41 47.41
Filip Friman 2011 AC2711 -.-- 58.63 1:46.04
Melker Rutgersson 2011 AG2911 -.-- 41.71 2:27.75
Karl-Evert Pernheden 2010 AL2710 -.-- 40.44 3:08.19
- LASS Lag 3 11 DSQ
Alvin Stjernqvist 2010 AJ3710 -.-- 35.65 35.65
Niklas Bergqvist 2010 AL0310 -.-- 40.12 1:15.77
Emil Högfors 2010 AL0910 -.--
Harald Eng 2010 AL0510 -.--
- Kungsbacka Simsällskap Pingvi 13 DNS
Vincent Stenroos 2009 AU2309 -.--
Isak Tullberg Ledel 2009 AH3709
Axel Wärja 2008 AU1108
Max Johansson 2008 AK2708
- Skövde Simsällskap 1 14 DNS
Holger Eriksson 2010 AI7310 -.--
Diego Forsell 2009 AY3509
Frank Lindström 2010 AC9910
Tim Börjesson 2007 BQ1107
- Kungsbacka Simsällskap Hajar 14 DNS
Gustav Landgren 2007 AU2307 -.--
Eric Fredgren 2008 AN6108
Vilhelm Wallroth 2009 AI6709
William Bergh 2009 AU6909
- Kungsbacka Simsällskap Delfin 11 DNS
Elias Magnusson 2010 AE3910 -.--
Filip Friman 2011 AC2711
Jason Chan 2011 AF2911
Karl-Evert Pernheden 2010 AL2710
- S 77 Stenungsund 12 DNS
David Örstig 2009 AH6509 -.--
Sandor Brink 2010 AI1710
Elliot Back 2009 AJ4909
Filip Granlund 2010 AB3310
Grenen officiell:  2021-11-07 09:33:42
2021-11-07 10:09:17 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Simklubben Götene

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner