2021-12-09   08:45:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Øst junior/senior kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Østdanske Junior/Senior kort 2021
Placering: Arrangør Dansk Svømmeunion og
25m Stævne dato: 8. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 1, 50m Frisvømning Damer - Indledende heat
Junior 24.76 Julie Kepp Jensen 2000 Windsor, Canada 11-12-2016
DEN 23.49 Jeanette Ottesen 1987 Indianapolis, USA 12-12-2015
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Erichsen 1998 Sigma Swim Birkerød 697 25.85 QA
Entry time: 25.34 (+0.51)
2 Martine Damborg 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 678 26.10 +0.25 QA
Entry time: 28.17 (-2.07)
3 Schastine Tabor 2005 Swim Team Taastrup 677 26.11 +0.26 QA
Entry time: 25.79 (+0.32)
4 Sofia Altoft 1998 Hørsholm Svømmeforening 668 26.22 +0.37 QA
Entry time: 25.96 (+0.26)
5 Frida Caroline Knudsen 2007 GTI - Greve 650 26.46 +0.61 QA
Entry time: 26.14 (+0.32)
6 Marina Nissen Jakobsen 2000 Hørsholm Svømmeforening 648 26.49 +0.64 QA
Entry time: 25.55 (+0.94)
7 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 644 26.54 +0.69 QA
Entry time: 25.86 (+0.68)
8 Liva Stjernholm 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 639 26.62 +0.77 QA
Entry time: 26.10 (+0.52)
9 Mathilde Maria Thorsen 2004 Helsingør Svømmeklub 626 26.80 +0.95 QB
Entry time: 26.05 (+0.75)
10 Naya Modin Thomsen 2003 Køge Svømmeklub 624 26.83 +0.98 -
Entry time: 26.45 (+0.38)
11 Anna Andersen 2007 Vallensbæk IF Af 1939 620 26.88 +1.03 QB
Entry time: 26.74 (+0.14)
12 Linda Lund Tietze 1984 Haslev Svømmeklub 609 27.04 +1.19 -
Entry time: 27.23 (-0.19)
13 Kristine Nilsson Norby 2005 Gentofte Svømme Klub 604 27.12 +1.27 QB
Entry time: 27.61 (-0.49)
14 Sofie Ravn Herche 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 600 27.18 +1.33 QB
Entry time: 26.73 (+0.45)
14 Ida Maria Nielsen 2000 Holbæk Svømme Klub 600 27.18 +1.33 QB
Entry time: 26.97 (+0.21)
16 Ida Villemoes Poulsen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 599 27.20 +1.35 QB
Entry time: 27.09 (+0.11)
16 Anna Wrist-Elkjær 2003 Helsingør Svømmeklub 599 27.20 +1.35 QB
Entry time: 26.32 (+0.88)
18 Athena Haugsted Pihl 2006 Hillerød Svømmeklub 591 27.31 +1.46 QB
Entry time: 27.83 (-0.52)
19 Naya Høi Greve 2007 A6 Slangerup Svømmeklub 589 27.34 +1.49
Entry time: 27.13 (+0.21)
20 Kamma Rasmussen 2006 Gladsaxe Svømmeklub 582 27.46 +1.61
Entry time: 26.93 (+0.53)
21 Freja Stenbæksgaard 2003 Helsingør Svømmeklub 577 27.53 +1.68
Entry time: 25.85 (+1.68)
22 Julie K Rose 2003 Sigma Swim Allerød 570 27.65 +1.80 -
Entry time: 27.13 (+0.52)
23 Caroline Buhl Schrøder 2003 Sigma Swim Allerød 565 27.73 +1.88
Entry time: 26.51 (+1.22)
24 Mathilde Hager 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup 564 27.74 +1.89
Entry time: 28.13 (-0.39)
25 Frederikke Marie Hansen 2003 Gladsaxe Svømmeklub 563 27.76 +1.91
Entry time: 26.98 (+0.78)
26 Amalie Wichmann Larsen 2005 Køge Svømmeklub 561 27.80 +1.95
Entry time: 27.21 (+0.59)
26 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup 561 27.80 +1.95
Entry time: 27.00 (+0.80)
28 Frederikke Elster 2004 Lyngby Svømmeklub 553 27.93 +2.08
Entry time: 27.19 (+0.74)
29 Zara Wendel 2002 Holbæk Svømme Klub 552 27.94 +2.09
Entry time: 27.20 (+0.74)
30 Anna Nørskov 2004 Søllerød Svømmeklub 545 28.07 +2.22
Entry time: 28.15 (-0.08)
31 Wilma Anker 2004 Ringsted Svømme Klub 544 28.08 +2.23
Entry time: 27.20 (+0.88)
31 Sofie Lund-Schierbeck 2003 Farum Svømmeklub 544 28.08 +2.23
Entry time: 27.29 (+0.79)
33 Olivia Lildballe Møller 2004 Køge Svømmeklub 542 28.11 +2.26
Entry time: 27.64 (+0.47)
34 Katrine Hansen 2006 Holbæk Svømme Klub 542 28.12 +2.27
Entry time: 27.95 (+0.17)
35 Linnea Hietala 2004 Helsingør Svømmeklub 541 28.14 +2.29
Entry time: 26.75 (+1.39)
36 Marie Louise B Andersen 2005 Svøm Slagelse Korsør 540 28.15 +2.30
Entry time: 27.45 (+0.70)
37 Silje Mathiasen 2006 Svøm Slagelse Korsør 538 28.18 +2.33
Entry time: 28.10 (+0.08)
38 Alma Olivarius 2005 Lyngby Svømmeklub 537 28.20 +2.35
Entry time: 28.13 (+0.07)
39 Laura Borre Jacobsen 2004 Lyngby Svømmeklub 534 28.25 +2.40
Entry time: 27.25 (+1.00)
40 Amalie Rose Søndergaard 2006 Hørsholm Svømmeforening 534 28.26 +2.41
Entry time: 27.61 (+0.65)
41 Mie Bidsted Hansen 2003 Hvidovre Svømmeklub 533 28.27 +2.42
Entry time: 28.05 (+0.22)
42 Agnete Boelt 2006 Sigma Swim Allerød 533 28.28 +2.43
Entry time: 27.94 (+0.34)
42 Sisse Berg Olesen 2005 Haslev Svømmeklub 533 28.28 +2.43
Entry time: 27.57 (+0.71)
44 Rikke Therp 2006 Vest-Brøndby 529 28.35 +2.50
Entry time: 28.26 (+0.09)
45 Maya Amstrup Riis 2007 Vest-Brøndby 526 28.39 +2.54
Entry time: 29.17 (-0.78)
46 Maya Krogh Brønnicke 2005 Swim Team Taastrup 524 28.43 +2.58
Entry time: 27.62 (+0.81)
47 Silje Nygaard Engedal 2007 Gladsaxe Svømmeklub 523 28.46 +2.61
Entry time: 28.19 (+0.27)
48 Christine Stubbe Lundsby 2006 Gentofte Svømme Klub 520 28.51 +2.66
Entry time: 28.31 (+0.20)
49 Maja Vejborg 2007 Gentofte Svømme Klub 516 28.57 +2.72
Entry time: 28.59 (-0.02)
49 Nikoline Marie Lange 2005 Gladsaxe Svømmeklub 516 28.57 +2.72
Entry time: 28.13 (+0.44)
51 Julie Eriksen Tankmar 2006 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 514 28.62 +2.77
Entry time: 27.96 (+0.66)
51 Erica Veggerby Grønlund 2007 Svømmeklubben Triton Ballerup 514 28.62 +2.77
Entry time: 28.55 (+0.07)
53 Frida Gram Peters 2007 Helsinge Svømmeklub 513 28.64 +2.79
Entry time: 28.51 (+0.13)
54 Røskva Rosenbohm 2007 Sigma Swim Birkerød 509 28.70 +2.85
Entry time: 28.78 (-0.08)
55 Seline Nielsen 2007 Svømmeklubben Syd 508 28.73 +2.88
Entry time: 29.14 (-0.41)
56 Malouca Laura Bruun 2007 Glostrup Svømmeklub 507 28.74 +2.89 -
Entry time: 28.32 (+0.42)
57 Silvia Martinsen 2007 Helsingør Svømmeklub 506 28.77 +2.92
Entry time: 28.31 (+0.46)
58 Rebecca Bell 2007 Lyngby Svømmeklub 493 29.02 +3.17
Entry time: 29.18 (-0.16)
59 Helene Friis Fanø 2007 Farum Svømmeklub 487 29.14 +3.29
Entry time: 29.21 (-0.07)
59 Nadia Walløe 2007 Svømmeklubben MK31 487 29.14 +3.29
Entry time: 28.31 (+0.83)
61 Daniella Li West 2006 Svømmeklubben Triton Ballerup 485 29.17 +3.32
Entry time: 28.84 (+0.33)
62 Amalie Mønster Birk 2007 Køge Svømmeklub 483 29.22 +3.37
Entry time: 29.20 (+0.02)
63 Emma Kestenholz 2007 Svømmeklubben MK31 476 29.35 +3.50
Entry time: 28.72 (+0.63)
64 Amanda Knirkholt Jacobsen 2007 Sigma Swim Birkerød 475 29.37 +3.52
Entry time: 28.96 (+0.41)
65 Mie Ankersen 2006 Køge Svømmeklub 472 29.45 +3.60
Entry time: 27.62 (+1.83)
66 Ella Emilia Soelberg 2007 Svømmeklubben MK31 468 29.53 +3.68
Entry time: 29.11 (+0.42)
67 Nomi I. K. Schau 2004 GTI - Tune I.F. 465 29.58 +3.73
Entry time: 27.57 (+2.01)
68 Caroline Hansen 2007 Svømmeklubben MK31 461 29.67 +3.82
Entry time: 28.89 (+0.78)
69 Anne-Marie Toft 2007 Køge Svømmeklub 458 29.73 +3.88
Entry time: 29.28 (+0.45)
70 Amanda L. Munch-Jensen 2005 Solrød Svømmeklub 438 30.19 +4.34
Entry time: 29.99 (+0.20)
Event official at: 08-10-2021 17:03:31
08-10-2021 23:06.18 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Heat resultat
Østdanske Junior/Senior kort 2021
Placering: Arrangør Dansk Svømmeunion og
25m Stævne dato: 8. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 1, 50m Frisvømning Damer - A Finale
Junior 24.76 Julie Kepp Jensen 2000 Windsor, Canada 11-12-2016
DEN 23.49 Jeanette Ottesen 1987 Indianapolis, USA 12-12-2015
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Erichsen 1998 Sigma Swim Birkerød 711 25.69
Entry time: 25.85 (-0.16)
2 Schastine Tabor 2005 Swim Team Taastrup 679 26.08 +0.39
Entry time: 26.11 (-0.03)
3 Sofia Altoft 1998 Hørsholm Svømmeforening 668 26.23 +0.54
Entry time: 26.22 (+0.01)
4 Liva Stjernholm 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 666 26.25 +0.56
Entry time: 26.62 (-0.37)
5 Martine Damborg 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 663 26.29 +0.60
Entry time: 26.10 (+0.19)
6 Marina Nissen Jakobsen 2000 Hørsholm Svømmeforening 652 26.44 +0.75
Entry time: 26.49 (-0.05)
7 Frida Caroline Knudsen 2007 GTI - Greve 641 26.59 +0.90
Entry time: 26.46 (+0.13)
7 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 641 26.59 +0.90
Entry time: 26.54 (+0.05)
Event official at: 09-10-2021 17:20:10
Løb 1, 50m Frisvømning Damer - B Finale
Junior 24.76 Julie Kepp Jensen 2000 Windsor, Canada 11-12-2016
DEN 23.49 Jeanette Ottesen 1987 Indianapolis, USA 12-12-2015
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anna Andersen 2007 Vallensbæk IF Af 1939 646 26.52
Entry time: 26.88 (-0.36)
2 Mathilde Maria Thorsen 2004 Helsingør Svømmeklub 622 26.86 +0.34
Entry time: 26.80 (+0.06)
3 Ida Maria Nielsen 2000 Holbæk Svømme Klub 620 26.89 +0.37
Entry time: 27.18 (-0.29)
4 Sofie Ravn Herche 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 618 26.91 +0.39
Entry time: 27.18 (-0.27)
5 Anna Wrist-Elkjær 2003 Helsingør Svømmeklub 611 27.01 +0.49
Entry time: 27.20 (-0.19)
6 Kristine Nilsson Norby 2005 Gentofte Svømme Klub 603 27.13 +0.61
Entry time: 27.12 (+0.01)
7 Ida Villemoes Poulsen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 581 27.47 +0.95
Entry time: 27.20 (+0.27)
8 Athena Haugsted Pihl 2006 Hillerød Svømmeklub 571 27.63 +1.11
Entry time: 27.31 (+0.32)
Event official at: 09-10-2021 17:20:10
09-10-2021 17:33.44 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
Østdanske Junior/Senior kort 2021
Placering: Arrangør Dansk Svømmeunion og
25m Stævne dato: 8. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer - Indledende heat
Junior 22.13 Rasmus Nickelsen 2003 Helsingør, Danmark 20-12-2020
DEN 21.26 Jakob S. Andkjær 1985 Istanbul, Tyrkiet 13-12-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Tullberg 2003 Helsingør Svømmeklub 642 23.36 QA
Entry time: 22.77 (+0.59)
2 Rajmund Koska 2003 Svøm Slagelse Korsør 629 23.52 +0.16 QA
Entry time: 23.75 (-0.23)
2 Oscar Isberg 2004 GTI - Tune I.F. 629 23.52 +0.16 QA
Entry time: 23.46 (+0.06)
4 Lucas Bruun Strøbek 2001 Gentofte Svømme Klub 621 23.62 +0.26 -
Entry time: 23.21 (+0.41)
5 Oliver Jacobsen 1997 Hvidovre Svømmeklub 610 23.77 +0.41 QA
Entry time: 22.33 (+1.44)
6 Mikkel Mortensen 2003 Svøm Slagelse Korsør 609 23.78 +0.42 QA
Entry time: 22.96 (+0.82)
7 David Arneskov 2002 Holbæk Svømme Klub 605 23.83 +0.47 QA
Entry time: 24.26 (-0.43)
8 Gustav Klit Stjernholm 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup 603 23.86 +0.50 QA
Entry time: 23.17 (+0.69)
9 Magnus Løhr 2001 Næstved Svømmeklub 597 23.93 +0.57 QA
Entry time: 24.01 (-0.08)
10 Jonas M. Jørgensen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 596 23.95 +0.59 QB
Entry time: 22.99 (+0.96)
11 August Ryom 2002 Køge Svømmeklub 589 24.04 +0.68 QB
Entry time: 23.07 (+0.97)
12 Frederik Eg Ibsen 2002 Sigma Swim Birkerød 587 24.07 +0.71 QB
Entry time: 23.17 (+0.90)
13 Alexander Vergereau 2004 Sigma Swim Birkerød 584 24.11 +0.75 QB
Entry time: 23.42 (+0.69)
14 Sebastian Hviid Larsen 2004 Hørsholm Svømmeforening 583 24.12 +0.76 QB
Entry time: 24.49 (-0.37)
15 Thorvald Bomholt Larsen 2003 Helsingør Svømmeklub 581 24.16 +0.80 QB
Entry time: 23.39 (+0.77)
16 Alfred Højberg 2002 Sigma Swim Birkerød 578 24.20 +0.84 QB
Entry time: 23.39 (+0.81)
17 Sebastian Sand Gottlieb 2005 Sigma Swim Allerød 576 24.22 +0.86 QB
Entry time: 23.94 (+0.28)
18 Gustav Jørgensen 2000 Køge Svømmeklub 575 24.23 +0.87
Entry time: 24.18 (+0.05)
18 Elias Noe 2004 Holbæk Svømme Klub 575 24.23 +0.87
Entry time: 24.59 (-0.36)
20 Sean Petersen 2006 Vallensbæk IF Af 1939 574 24.25 +0.89
Entry time: 23.70 (+0.55)
21 Frederik Jørgensen 2003 Farum Svømmeklub 567 24.35 +0.99
Entry time: 23.97 (+0.38)
22 Christian Crone 2001 Gladsaxe Svømmeklub 562 24.42 +1.06
Entry time: 23.58 (+0.84)
23 Matthias Hansen 2001 Køge Svømmeklub 559 24.47 +1.11
Entry time: 24.17 (+0.30)
24 Samuel Nonemaker 2000 Svømmeklubben Triton Ballerup 555 24.52 +1.16
Entry time: 24.83 (-0.31)
25 Theodor L Munch-Jensen 2002 Solrød Svømmeklub 553 24.56 +1.20
Entry time: 23.80 (+0.76)
26 Gustav Haugård Hansen 2002 Hvidovre Svømmeklub 551 24.58 +1.22
Entry time: 24.08 (+0.50)
27 Tobias Daniel Larsen 2001 Svøm Slagelse Korsør 547 24.64 +1.28
Entry time: 24.90 (-0.26)
28 Oliver Thor Sørensen 2000 Gladsaxe Svømmeklub 546 24.66 +1.30
Entry time: 24.16 (+0.50)
29 Mikkel Hjelm 2003 Svømmeklubben Triton Ballerup 543 24.70 +1.34
Entry time: 24.42 (+0.28)
30 Magnus Tullberg 2005 Helsingør Svømmeklub 538 24.78 +1.42
Entry time: 24.27 (+0.51)
31 Alexander Slente 2004 Svømmeklubben Syd 536 24.81 +1.45
Entry time: 24.49 (+0.32)
32 Nicolai D. B. Hansen 2004 GTI - Greve 534 24.84 +1.48
Entry time: 24.52 (+0.32)
33 Mathias Vestergaard 2001 Gladsaxe Svømmeklub 530 24.91 +1.55
Entry time: 23.79 (+1.12)
34 Harald Franck 2003 Næstved Svømmeklub 528 24.93 +1.57
Entry time: 25.04 (-0.11)
34 Anton Rytter Bech 2005 Hvidovre Svømmeklub 528 24.93 +1.57
Entry time: 24.99 (-0.06)
36 Lucas Jul Pedersen 2003 Næstved Svømmeklub 528 24.94 +1.58
Entry time: 24.78 (+0.16)
36 William Bendix Schmidt 2005 Gladsaxe Svømmeklub 528 24.94 +1.58
Entry time: 25.06 (-0.12)
38 Lucas Møller Larsen 2005 Køge Svømmeklub 525 24.98 +1.62
Entry time: 24.78 (+0.20)
39 Lucas Burmester 2002 Helsingør Svømmeklub 524 25.00 +1.64
Entry time: 25.02 (-0.02)
40 Christopher Vejlbo Hansen 2005 Haslev Svømmeklub 516 25.12 +1.76
Entry time: 24.88 (+0.24)
41 Nicolai Wiuff 2002 A6 JGI-Swim 515 25.15 +1.79
Entry time: 24.77 (+0.38)
42 Joachim Poulsen 2006 Køge Svømmeklub 514 25.16 +1.80
Entry time: 25.62 (-0.46)
43 Peter Bjerre Olsen 2006 Gentofte Svømme Klub 513 25.18 +1.82
Entry time: 25.69 (-0.51)
44 Gustav Krabbe Heldgaard 2006 Gladsaxe Svømmeklub 512 25.19 +1.83
Entry time: 24.83 (+0.36)
45 William Leth 2004 Gladsaxe Svømmeklub 510 25.22 +1.86
Entry time: 25.24 (-0.02)
46 Bjørn Cramer Hansen 2004 Helsingør Svømmeklub 510 25.23 +1.87
Entry time: 25.42 (-0.19)
46 Sebastian Rendlev 2005 Vallensbæk IF Af 1939 510 25.23 +1.87
Entry time: 25.40 (-0.17)
48 Konrad Clausen 2005 Svøm Slagelse Korsør 507 25.27 +1.91
Entry time: 25.41 (-0.14)
49 Victor Dyrhauge 2004 Frederikssund Svømmeklub 506 25.29 +1.93
Entry time: 25.37 (-0.08)
50 William Bogø Andersen 2005 Gladsaxe Svømmeklub 504 25.33 +1.97
Entry time: 24.96 (+0.37)
51 Bertram Olesen 2005 Frederikssund Svømmeklub 502 25.35 +1.99
Entry time: 25.29 (+0.06)
52 Alexander Cueto Rasmussen 2004 Swim Team Taastrup 501 25.38 +2.02
Entry time: 25.00 (+0.38)
53 Linus Heinrichsen 2006 Helsingør Svømmeklub 500 25.40 +2.04
Entry time: 26.17 (-0.77)
54 Erik Schmidt 2005 Gentofte Svømme Klub 493 25.51 +2.15
Entry time: 25.41 (+0.10)
55 Emil Isaksen 2005 Roskilde Svømning 492 25.53 +2.17
Entry time: 26.06 (-0.53)
56 Frederik Gersby 2006 Sigma Swim Allerød 489 25.58 +2.22
Entry time: 25.79 (-0.21)
57 William Studsgaard 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 488 25.59 +2.23
Entry time: 24.79 (+0.80)
58 Sune Vergmann 2005 Swim Team Taastrup 488 25.60 +2.24
Entry time: 25.80 (-0.20)
59 Viktor Nysøe Rehling 2001 Farum Svømmeklub 485 25.65 +2.29
Entry time: 25.05 (+0.60)
60 Nicklas Reinstrup 2006 Helsingør Svømmeklub 484 25.67 +2.31
Entry time: 25.99 (-0.32)
61 Frederik Vestergaard 2006 Vallensbæk IF Af 1939 483 25.69 +2.33
Entry time: 26.59 (-0.90)
62 Viktor Bernstein 2006 Hvidovre Svømmeklub 477 25.80 +2.44
Entry time: 26.19 (-0.39)
63 August Arup Neergaard 2005 Gentofte Svømme Klub 472 25.88 +2.52
Entry time: 25.14 (+0.74)
64 Alexander Kühnell 2006 Helsinge Svømmeklub 471 25.90 +2.54
Entry time: 26.29 (-0.39)
65 Louie Uldall 2005 Helsinge Svømmeklub 468 25.96 +2.60
Entry time: 25.68 (+0.28)
65 Patrick Skov Vinding 2005 Kalundborg SK 468 25.96 +2.60
Entry time: 26.01 (-0.05)
67 Asger Bols Jeppesen 2005 Helsinge Svømmeklub 467 25.97 +2.61
Entry time: 25.83 (+0.14)
68 Magnus Ulrik Larsen 2005 GTI - Tune I.F. 467 25.98 +2.62
Entry time: 25.95 (+0.03)
69 Nicolai Therkelsen 2003 A6 Svømmeklubben Laksen 455 26.20 +2.84
Entry time: 25.99 (+0.21)
70 Mads Emil Christiansen 2006 Lyngby Svømmeklub 450 26.30 +2.94
Entry time: 26.29 (+0.01)
71 Lars Thor Sørensen 1999 Vest-Brøndby 431 26.67 +3.31
Entry time: 24.98 (+1.69)
72 Tobias Frederiksen 2006 Helsinge Svømmeklub 427 26.76 +3.40
Entry time: 26.54 (+0.22)
73 Sebastian Møller-Munkøe 2005 Roskilde Svømning 422 26.86 +3.50
Entry time: 29.71 (-2.85)
74 Laurits Boserup 2005 Gentofte Svømme Klub 419 26.94 +3.58
Entry time: 25.56 (+1.38)
75 Lucas T. Mortensen 2004 Hillerød Svømmeklub 416 26.99 +3.63
Entry time: 27.12 (-0.13)
76 Hannibal Wamberg 2006 Gentofte Svømme Klub 414 27.04 +3.68
Entry time: 27.15 (-0.11)
77 Elias Jensen 2006 Hillerød Svømmeklub 404 27.25 +3.89
Entry time: 26.67 (+0.58)
78 Morten Hemmingsen 2006 Roskilde Svømning 352 28.54 +5.18
Entry time: 30.41 (-1.87)
- Hjalte Petersen 2004 Næstved Svømmeklub DSQ
SW4.4
- Jonas Holm Clausen 2006 Helsingør Svømmeklub DSQ
SW4.4
- Rodi Cetinkaya 2006 Vest-Brøndby DNS
Event official at: 08-10-2021 17:05:10
08-10-2021 23:06.39 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Heat resultat
Østdanske Junior/Senior kort 2021
Placering: Arrangør Dansk Svømmeunion og
25m Stævne dato: 8. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer - A Finale
Junior 22.13 Rasmus Nickelsen 2003 Helsingør, Danmark 20-12-2020
DEN 21.26 Jakob S. Andkjær 1985 Istanbul, Tyrkiet 13-12-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mikkel Mortensen 2003 Svøm Slagelse Korsør 659 23.16
Entry time: 23.78 (-0.62)
2 Oliver Jacobsen 1997 Hvidovre Svømmeklub 657 23.18 +0.02
Entry time: 23.77 (-0.59)
3 Alexander Tullberg 2003 Helsingør Svømmeklub 644 23.34 +0.18
Entry time: 23.36 (-0.02)
3 Oscar Isberg 2004 GTI - Tune I.F. 644 23.34 +0.18
Entry time: 23.52 (-0.18)
5 Magnus Løhr 2001 Næstved Svømmeklub 632 23.48 +0.32
Entry time: 23.93 (-0.45)
6 Rajmund Koska 2003 Svøm Slagelse Korsør 631 23.50 +0.34
Entry time: 23.52 (-0.02)
7 David Arneskov 2002 Holbæk Svømme Klub 623 23.60 +0.44
Entry time: 23.83 (-0.23)
8 Gustav Klit Stjernholm 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup 617 23.67 +0.51
Entry time: 23.86 (-0.19)
Event official at: 09-10-2021 17:20:18
Løb 2, 50m Frisvømning Herrer - B Finale
Junior 22.13 Rasmus Nickelsen 2003 Helsingør, Danmark 20-12-2020
DEN 21.26 Jakob S. Andkjær 1985 Istanbul, Tyrkiet 13-12-2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thorvald Bomholt Larsen 2003 Helsingør Svømmeklub 624 23.59
Entry time: 24.16 (-0.57)
2 Jonas M. Jørgensen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 614 23.71 +0.12
Entry time: 23.95 (-0.24)
3 August Ryom 2002 Køge Svømmeklub 591 24.01 +0.42
Entry time: 24.04 (-0.03)
4 Sebastian Sand Gottlieb 2005 Sigma Swim Allerød 590 24.03 +0.44
Entry time: 24.22 (-0.19)
5 Frederik Eg Ibsen 2002 Sigma Swim Birkerød 587 24.07 +0.48
Entry time: 24.07 (=)
6 Sebastian Hviid Larsen 2004 Hørsholm Svømmeforening 584 24.11 +0.52
Entry time: 24.12 (-0.01)
7 Alfred Højberg 2002 Sigma Swim Birkerød 580 24.17 +0.58
Entry time: 24.20 (-0.03)
8 Alexander Vergereau 2004 Sigma Swim Birkerød 578 24.19 +0.60
Entry time: 24.11 (+0.08)
Event official at: 09-10-2021 17:20:18
09-10-2021 17:33.50 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Resultater
Østdanske Junior/Senior kort 2021
Placering: Arrangør Dansk Svømmeunion og
25m Stævne dato: 8. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer - Indledende heat
Junior 31.40 Clara Rybak-Andersen 2003 Glasgow, GBR 04-12-2019
DEN 29.87 Rikke Møller Pedersen 1989 Herning, Danmark 12-12-2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josephine Kruse 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup 725 31.78 QA
Entry time: 31.29 (+0.49)
2 Clara Rybak-Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub 708 32.04 +0.26 QA
Entry time: 31.38 (+0.66)
3 Ida Skov Kragh 2006 A6 Slangerup Svømmeklub 684 32.40 +0.62 QA
Entry time: 32.08 (+0.32)
4 Josefine B. Pedersen 1999 Svømmeklubben MK31 684 32.41 +0.63 QA
Entry time: 30.86 (+1.55)
5 Dagmar Boeck 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 674 32.57 +0.79 QA
Entry time: 31.46 (+1.11)
6 Mille Frydendahl 2006 Sigma Swim Allerød 670 32.63 +0.85 QA
Entry time: 32.24 (+0.39)
7 Sara Damkjær Bartels 2004 Gladsaxe Svømmeklub 655 32.87 +1.09 QA
Entry time: 32.22 (+0.65)
8 Sarah Gudme 2007 Vallensbæk IF Af 1939 635 33.22 +1.44 QA
Entry time: 32.24 (+0.98)
9 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup 634 33.24 +1.46 QB
Entry time: 32.33 (+0.91)
10 Pernille Elm Jensen 2003 A6 JGI-Swim 624 33.42 +1.64 QB
Entry time: 32.60 (+0.82)
11 Frederikke Mertins 2000 Hvidovre Svømmeklub 594 33.96 +2.18 QB
Entry time: 32.64 (+1.32)
11 Karoline Barrett 2002 GTI - Greve 594 33.96 +2.18 -
Entry time: 33.61 (+0.35)
13 Mathilde Hager 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup 593 33.98 +2.20 QB
Entry time: 34.52 (-0.54)
14 Frederikke B. Hansen 2005 Næstved Svømmeklub 578 34.28 +2.50 QB
Entry time: 34.22 (+0.06)
15 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 573 34.38 +2.60 QB
Entry time: 34.84 (-0.46)
16 Sofie Bak 2003 Hvidovre Svømmeklub 551 34.82 +3.04 QB
Entry time: 34.65 (+0.17)
17 Maya Amstrup Riis 2007 Vest-Brøndby 549 34.87 +3.09 -
Entry time: 35.02 (-0.15)
18 Johanne Weber 2005 Helsingør Svømmeklub 546 34.93 +3.15 -
Entry time: 34.46 (+0.47)
19 Liva Gottorp Sørensen 2006 Vest-Brøndby 544 34.97 +3.19 -
Entry time: 34.36 (+0.61)
20 Freja Søndergaard 2004 Vordingborg Svømme Klub 542 35.01 +3.23 QB
Entry time: 33.48 (+1.53)
21 Mathilde Severs 2006 Lyngby Svømmeklub 538 35.10 +3.32
Entry time: 35.24 (-0.14)
22 Emilie Hartvig-Olsen 2006 Solrød Svømmeklub 529 35.31 +3.53
Entry time: 34.50 (+0.81)
23 Nina Katrine N. Nissen 2006 Lyngby Svømmeklub 525 35.39 +3.61
Entry time: 35.18 (+0.21)
24 Lærke Blond 2003 Glostrup Svømmeklub 524 35.42 +3.64 -
Entry time: 34.44 (+0.98)
25 Nikoline R. Amstrup 2005 Sigma Swim Birkerød 523 35.43 +3.65
Entry time: 34.09 (+1.34)
26 Julie Hovmand 2007 Sigma Swim Birkerød 523 35.44 +3.66
Entry time: 35.60 (-0.16)
27 Annika Frederiksen 2007 GTI - Tune I.F. 520 35.51 +3.73
Entry time: 36.05 (-0.54)
28 Emily Reuter 2006 Lyngby Svømmeklub 515 35.62 +3.84
Entry time: 35.59 (+0.03)
29 Freja Juul 2006 Næstved Svømmeklub 514 35.65 +3.87
Entry time: 36.42 (-0.77)
29 Ida Villemoes Poulsen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 514 35.65 +3.87
Entry time: 34.84 (+0.81)
31 Juliane Sarauw Lundsgaard 2006 Hvidovre Svømmeklub 510 35.73 +3.95
Entry time: 36.01 (-0.28)
32 Amanda Da Silva B. Madsen 2005 Gentofte Svømme Klub 510 35.74 +3.96
Entry time: 35.24 (+0.50)
33 Anne Sepstrup-Skjoldner 2005 Solrød Svømmeklub 492 36.16 +4.38
Entry time: 35.42 (+0.74)
34 Beatrice Buhr Müller 2006 Kalundborg SK 492 36.17 +4.39
Entry time: 36.49 (-0.32)
35 Lærke Marie Clausen 2005 GTI - Greve 488 36.27 +4.49
Entry time: 35.91 (+0.36)
35 Ella Bagger Kjær 2007 Gentofte Svømme Klub 488 36.27 +4.49
Entry time: 36.12 (+0.15)
37 Caroline Haugland 2007 Helsingør Svømmeklub 487 36.30 +4.52
Entry time: 34.56 (+1.74)
38 Malouca Laura Bruun 2007 Glostrup Svømmeklub 482 36.41 +4.63 -
Entry time: 35.68 (+0.73)
39 Asta Højberg 2005 Sigma Swim Birkerød 466 36.82 +5.04
Entry time: 35.17 (+1.65)
40 Lara Ghizzaui 2007 Vallensbæk IF Af 1939 456 37.10 +5.32
Entry time: 37.52 (-0.42)
41 Maria Agnes Jakobsen 2007 Swim Team Taastrup 443 37.45 +5.67
Entry time: 36.39 (+1.06)
42 Johanna Rasmussen 2006 Svømmeklubben MK31 441 37.52 +5.74
Entry time: 36.57 (+0.95)
43 Caroline Søe Jepsen 2007 Svøm Slagelse Korsør 430 37.82 +6.04
Entry time: 36.92 (+0.90)
44 Henriette Roos 2006 Gladsaxe Svømmeklub 386 39.22 +7.44
Entry time: 36.64 (+2.58)
- Julie K Rose 2003 Sigma Swim Allerød DSQ
SW4.4
Event official at: 08-10-2021 17:06:51
08-10-2021 23:06.44 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Heat resultat
Østdanske Junior/Senior kort 2021
Placering: Arrangør Dansk Svømmeunion og
25m Stævne dato: 8. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer - A Finale
Junior 31.40 Clara Rybak-Andersen 2003 Glasgow, GBR 4/12/2019
DEN 29.87 Rikke Møller Pedersen 1989 Herning, Danmark 12/12/2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josefine B. Pedersen 1999 Svømmeklubben MK31 +0.79 756 31.35
Entry time: 32.41 (-1.06)
2 Josephine Kruse 2002 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.69 743 31.53 +0.18
Entry time: 31.78 (-0.25)
3 Clara Rybak-Andersen 2003 Gentofte Svømme Klub +0.72 706 32.06 +0.71
Entry time: 32.04 (+0.02)
4 Dagmar Boeck 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.77 692 32.28 +0.93
Entry time: 32.57 (-0.29)
5 Ida Skov Kragh 2006 A6 Slangerup Svømmeklub +0.76 691 32.30 +0.95
Entry time: 32.40 (-0.10)
6 Sarah Gudme 2007 Vallensbæk IF Af 1939 +0.71 676 32.53 +1.18
Entry time: 33.22 (-0.69)
7 Sara Damkjær Bartels 2004 Gladsaxe Svømmeklub +0.79 668 32.66 +1.31
Entry time: 32.87 (-0.21)
8 Mille Frydendahl 2006 Sigma Swim Allerød +0.66 644 33.06 +1.71
Entry time: 32.63 (+0.43)
Event official at: 10/10/2021 4:53:06 PM
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer - B Finale
Junior 31.40 Clara Rybak-Andersen 2003 Glasgow, GBR 4/12/2019
DEN 29.87 Rikke Møller Pedersen 1989 Herning, Danmark 12/12/2013
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederikke Mertins 2000 Hvidovre Svømmeklub +0.70 635 33.22
Entry time: 33.96 (-0.74)
2 Emilie Nyegaard 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.77 615 33.58 +0.36
Entry time: 33.24 (+0.34)
3 Pernille Elm Jensen 2003 A6 JGI-Swim +0.67 607 33.72 +0.50
Entry time: 33.42 (+0.30)
4 Mathilde Hager 2001 Svømmeklubben Triton Ballerup +0.73 593 33.98 +0.76
Entry time: 33.98 (=)
5 Freja Søndergaard 2004 Vordingborg Svømme Klub +0.65 575 34.34 +1.12
Entry time: 35.01 (-0.67)
6 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 +0.73 554 34.77 +1.55
Entry time: 34.38 (+0.39)
7 Sofie Bak 2003 Hvidovre Svømmeklub +0.84 552 34.81 +1.59
Entry time: 34.82 (-0.01)
8 Frederikke B. Hansen 2005 Næstved Svømmeklub +0.74 551 34.82 +1.60
Entry time: 34.28 (+0.54)
Event official at: 10/10/2021 4:53:06 PM
10-10-2021 16:53.09 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Holbæk Svømme Klub
Document
Resultater
Østdanske Junior/Senior kort 2021
Placering: Arrangør Dansk Svømmeunion og
25m Stævne dato: 8. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer - Indledende heat
Junior 27.09 Tobias B. Bjerg 1998 Farum, Danmark 20-12-2015
DEN 26.14 Tobias B. Bjerg 1998 Glasgow, GBR 04-12-2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Robert E Falborg Pedersen 2005 Gladsaxe Svømmeklub 716 28.22 QA
Entry time: 28.90 (-0.68)
2 Frederik Junker Neldeberg 2000 Helsinge Svømmeklub 630 29.45 +1.23 QA
Entry time: 28.73 (+0.72)
3 Joakim Brønnum 1997 Sigma Swim Allerød 603 29.88 +1.66 QA
Entry time: 29.23 (+0.65)
4 Magnus Tullberg 2005 Helsingør Svømmeklub 597 29.98 +1.76 QA
Entry time: 29.72 (+0.26)
5 Tobias Rosengaard 2005 Sigma Swim Birkerød 590 30.09 +1.87 QA
Entry time: 29.11 (+0.98)
6 Elias Rought 2003 Svøm Slagelse Korsør 587 30.14 +1.92 QA
Entry time: 29.93 (+0.21)
7 Samuel Nonemaker 2000 Svømmeklubben Triton Ballerup 582 30.23 +2.01 -
Entry time: 31.58 (-1.35)
8 Alexander Marcus Englev 2004 GTI - Greve 575 30.35 +2.13 QA
Entry time: 30.20 (+0.15)
9 Martin Vennick Haugbølle 2001 Hørsholm Svømmeforening 575 30.36 +2.14 QA
Entry time: 29.36 (+1.00)
10 Oliver Bak Jensen 2002 Helsingør Svømmeklub 565 30.53 +2.31 -
Entry time: 29.92 (+0.61)
11 Oliver Lystlund 2003 Holbæk Svømme Klub 561 30.60 +2.38 QB
Entry time: 30.75 (-0.15)
12 Kasper Thorn 2004 Lyngby Svømmeklub 556 30.70 +2.48 QB
Entry time: 31.76 (-1.06)
13 Ferdinand Wahl 2000 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 555 30.72 +2.50 QB
Entry time: 29.74 (+0.98)
14 Asbjørn Floor-Bøjden 2002 Vest-Brøndby 547 30.87 +2.65 -
Entry time: 31.19 (-0.32)
14 Malte Hagbarth Jørgensen 2005 Roskilde Svømning 547 30.87 +2.65 QB
Entry time: 31.94 (-1.07)
16 Jannik Jørgensen 2004 Svøm Slagelse Korsør 545 30.91 +2.69 QB
Entry time: 30.98 (-0.07)
17 Sebastian Sand Gottlieb 2005 Sigma Swim Allerød 542 30.96 +2.74 QB
Entry time: 31.27 (-0.31)
18 Magnus Rasmussen 2006 Vest-Brøndby 537 31.06 +2.84 -
Entry time: 31.44 (-0.38)
19 Anders K. Kortegaard 2004 A6 JGI-Swim 535 31.09 +2.87 QB
Entry time: 30.05 (+1.04)
20 Sean Petersen 2006 Vallensbæk IF Af 1939 529 31.21 +2.99 QB
Entry time: 31.89 (-0.68)
21 Tue Vestergaard Jürs 2004 Svømmeklubben Syd 528 31.23 +3.01
Entry time: 29.89 (+1.34)
22 Gustav Nissen 2001 Næstved Svømmeklub 525 31.28 +3.06
Entry time: 30.86 (+0.42)
23 Harald Franck 2003 Næstved Svømmeklub 523 31.33 +3.11
Entry time: 31.64 (-0.31)
24 August Høy 2005 Næstved Svømmeklub 520 31.38 +3.16
Entry time: 31.88 (-0.50)
25 Nicholas H. Hansen 2005 Gladsaxe Svømmeklub 518 31.44 +3.22
Entry time: 32.43 (-0.99)
26 Alexander Cueto Rasmussen 2004 Swim Team Taastrup 515 31.49 +3.27
Entry time: 30.59 (+0.90)
27 Asger Johansen 2003 Glostrup Svømmeklub 508 31.63 +3.41 -
Entry time: 30.83 (+0.80)
28 Magnus Jacobsen 2006 Sigma Swim Birkerød 507 31.65 +3.43
Entry time: 32.66 (-1.01)
29 Nicklas Reinstrup 2006 Helsingør Svømmeklub 498 31.85 +3.63
Entry time: 32.12 (-0.27)
30 August Arup Neergaard 2005 Gentofte Svømme Klub 496 31.89 +3.67
Entry time: 31.00 (+0.89)
31 Emil Gram Peters 2005 Helsinge Svømmeklub 494 31.94 +3.72
Entry time: 31.51 (+0.43)
32 Jonatan Hagbarth Jørgense 2005 Roskilde Svømning 490 32.02 +3.80
Entry time: 32.67 (-0.65)
33 Benjamin Koch Andersen 2004 Solrød Svømmeklub 489 32.03 +3.81
Entry time: 31.76 (+0.27)
34 Marcus Hiort 2003 Gladsaxe Svømmeklub 488 32.05 +3.83
Entry time: 31.04 (+1.01)
35 Mads Mørkhøj Hartington 2006 Solrød Svømmeklub 488 32.06 +3.84
Entry time: 31.99 (+0.07)
36 Alfred Hausting Balslev Jørgen 2004 Søllerød Svømmeklub 487 32.09 +3.87
Entry time: 30.80 (+1.29)
37 Christopher Vejlbo Hansen 2005 Haslev Svømmeklub 485 32.12 +3.90
Entry time: 31.09 (+1.03)
38 Julian Birch 2004 Søllerød Svømmeklub 480 32.24 +4.02
Entry time: 32.04 (+0.20)
39 Noah Tranum 2004 A6 JGI-Swim 472 32.43 +4.21
Entry time: 32.27 (+0.16)
40 Hector Kaltoft 2006 Sigma Swim Birkerød 468 32.51 +4.29
Entry time: 32.01 (+0.50)
41 Oliver Lassen 2005 Sigma Swim Birkerød 465 32.57 +4.35
Entry time: 32.77 (-0.20)
42 Christian Søe Jepsen 2005 Svøm Slagelse Korsør 461 32.67 +4.45
Entry time: 33.65 (-0.98)
43 Kalle Gerner Knudsen 2004 Swim Team Taastrup 457 32.77 +4.55
Entry time: 32.19 (+0.58)
44 Asbjørn Nybroe 2006 Hvidovre Svømmeklub 437 33.26 +5.04
Entry time: 34.84 (-1.58)
45 William Larsen 2006 Vordingborg Svømme Klub 435 33.31 +5.09
Entry time: 32.85 (+0.46)
46 Sebastian Møller-Munkøe 2005 Roskilde Svømning 429 33.47 +5.25
Entry time: 32.67 (+0.80)
47 Bertram Olesen 2005 Frederikssund Svømmeklub 428 33.50 +5.28
Entry time: 32.87 (+0.63)
48 Carl Johan Møllenbach 2006 Gentofte Svømme Klub 418 33.75 +5.53
Entry time: 32.67 (+1.08)
49 Oscar Høck Just 2006 Farum Svømmeklub 408 34.04 +5.82
Entry time: 34.45 (-0.41)
50 Jacob Koch Larsen 2006 Hillerød Svømmeklub 398 34.32 +6.10
Entry time: 33.18 (+1.14)
51 Victor Møller Klitgaard 2006 Helsinge Svømmeklub 396 34.36 +6.14
Entry time: 34.07 (+0.29)
52 Morten Hemmingsen 2006 Roskilde Svømning 374 35.02 +6.80
Entry time: 33.57 (+1.45)
53 Viktor Kristiansen 2006 Svøm Slagelse Korsør 371 35.11 +6.89
Entry time: 34.45 (+0.66)
- Alexander Tullberg 2003 Helsingør Svømmeklub DSQ
SW4.4.
Event official at: 08-10-2021 17:11:10
08-10-2021 23:06.53 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Hovedstadens Svømmeklub
Document
Heat resultat
Østdanske Junior/Senior kort 2021
Placering: Arrangør Dansk Svømmeunion og
25m Stævne dato: 8. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer - A Finale
Junior 27.09 Tobias B. Bjerg 1998 Farum, Danmark 20/12/2015
DEN 26.14 Tobias B. Bjerg 1998 Glasgow, GBR 4/12/2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Robert E Falborg Pedersen 2005 Gladsaxe Svømmeklub +0.71 687 28.61
Entry time: 28.22 (+0.39)
2 Frederik Junker Neldeberg 2000 Helsinge Svømmeklub +0.72 630 29.45 +0.84
Entry time: 29.45 (=)
3 Joakim Brønnum 1997 Sigma Swim Allerød +0.70 617 29.65 +1.04
Entry time: 29.88 (-0.23)
4 Tobias Rosengaard 2005 Sigma Swim Birkerød +0.72 613 29.71 +1.10
Entry time: 30.09 (-0.38)
5 Magnus Tullberg 2005 Helsingør Svømmeklub +0.69 597 29.98 +1.37
Entry time: 29.98 (=)
6 Martin Vennick Haugbølle 2001 Hørsholm Svømmeforening +0.64 587 30.15 +1.54
Entry time: 30.36 (-0.21)
7 Elias Rought 2003 Svøm Slagelse Korsør +0.63 579 30.28 +1.67
Entry time: 30.14 (+0.14)
8 Alexander Marcus Englev 2004 GTI - Greve +0.71 541 30.98 +2.37
Entry time: 30.35 (+0.63)
Event official at: 10/10/2021 4:49:56 PM
Løb 4, 50m Brystsvømning Herrer - B Finale
Junior 27.09 Tobias B. Bjerg 1998 Farum, Danmark 20/12/2015
DEN 26.14 Tobias B. Bjerg 1998 Glasgow, GBR 4/12/2019
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oliver Lystlund 2003 Holbæk Svømme Klub +0.67 552 30.77
Entry time: 30.60 (+0.17)
2 Jannik Jørgensen 2004 Svøm Slagelse Korsør +0.66 542 30.96 +0.19
Entry time: 30.91 (+0.05)
3 Sean Petersen 2006 Vallensbæk IF Af 1939 +0.70 541 30.97 +0.20
Entry time: 31.21 (-0.24)
4 Kasper Thorn 2004 Lyngby Svømmeklub +0.70 537 31.05 +0.28
Entry time: 30.70 (+0.35)
5 Anders K. Kortegaard 2004 A6 JGI-Swim +0.70 531 31.18 +0.41
Entry time: 31.09 (+0.09)
6 Malte Hagbarth Jørgensen 2005 Roskilde Svømning +0.69 521 31.37 +0.60
Entry time: 30.87 (+0.50)
- Ferdinand Wahl 2000