2021-11-28   09:07:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Øst junior/senior kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.30

Document
Resultater
Østdanske Junior/Senior kort 2021
Placering: Arrangør Dansk Svømmeunion og
25m Stævne dato: 8. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 10, 50m Butterfly Herrer - Indledende heat
Junior 22.79 Rasmus Nickelsen 2003 Aarhus, Danmark 6/12/2020
DEN 22.79 Jakob S. Andkjær 1985 Istanbul, Tyrkiet 13/12/2009
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Isberg 2004 GTI - Tune I.F. 642 25.21 QA
Entry time: 25.14 (+0.07)
2 Oliver Jacobsen 1997 Hvidovre Svømmeklub 635 25.30 +0.09 QA
Entry time: 24.58 (+0.72)
3 Elias Noe 2004 Holbæk Svømme Klub 627 25.40 +0.19 QA
Entry time: 24.53 (+0.87)
4 Jonas M. Jørgensen 2001 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 626 25.42 +0.21 QA
Entry time: 24.86 (+0.56)
5 Magnus Løhr 2001 Næstved Svømmeklub 606 25.69 +0.48 QA
Entry time: 25.68 (+0.01)
6 Robert E Falborg Pedersen 2005 Gladsaxe Svømmeklub 604 25.73 +0.52 QA
Entry time: 27.84 (-2.11)
7 Matthias Hansen 2001 Køge Svømmeklub 597 25.83 +0.62 QA
Entry time: 25.31 (+0.52)
8 Joakim Brønnum 1997 Sigma Swim Allerød 595 25.85 +0.64 QA
Entry time: 25.40 (+0.45)
9 Christoffer Weiss 2002 Søllerød Svømmeklub 589 25.94 +0.73 QB
Entry time: 25.16 (+0.78)
10 Anders Gaard 2006 Vallensbæk IF Af 1939 586 25.98 +0.77 QB
Entry time: 25.74 (+0.24)
11 Thomas Høgenhaug 2003 Søllerød Svømmeklub 580 26.07 +0.86 QB
Entry time: 24.90 (+1.17)
12 Mikkel Mortensen 2003 Svøm Slagelse Korsør 579 26.09 +0.88 QB
Entry time: 25.27 (+0.82)
13 Thorvald Bomholt Larsen 2003 Helsingør Svømmeklub 578 26.10 +0.89 QB
Entry time: 25.24 (+0.86)
14 Carl Kirchhoff 2002 Hillerød Svømmeklub 578 26.11 +0.90 -
Entry time: 24.97 (+1.14)
15 Malte Hagbarth Jørgensen 2005 Roskilde Svømning 577 26.12 +0.91 QB
Entry time: 26.60 (-0.48)
16 Asbjørn Floor-Bøjden 2002 Vest-Brøndby 574 26.16 +0.95 -
Entry time: 25.78 (+0.38)
17 Linus Heinrichsen 2006 Helsingør Svømmeklub 568 26.25 +1.04 QB
Entry time: 26.45 (-0.20)
18 Noah Bred 2003 Gladsaxe Svømmeklub 566 26.29 +1.08 QB
Entry time: 26.20 (+0.09)
19 August Ryom 2002 Køge Svømmeklub 563 26.33 +1.12
Entry time: 25.12 (+1.21)
19 Oliver Thor Sørensen 2000 Gladsaxe Svømmeklub 563 26.33 +1.12
Entry time: 25.32 (+1.01)
19 Mikkel S. Hansen 2000 Svømmeklubben Triton Ballerup 563 26.33 +1.12
Entry time: 25.67 (+0.66)
22 Gustav Haugård Hansen 2002 Hvidovre Svømmeklub 559 26.39 +1.18
Entry time: 25.70 (+0.69)
23 Jonas Hansen 2001 Køge Svømmeklub 555 26.46 +1.25 -
Entry time: 25.62 (+0.84)
23 Erik Schmidt 2005 Gentofte Svømme Klub 555 26.46 +1.25
Entry time: 26.99 (-0.53)
25 Kasper Thorn 2004 Lyngby Svømmeklub 552 26.50 +1.29
Entry time: 27.42 (-0.92)
26 Mikkel Gummer 2002 GTI - Greve 552 26.51 +1.30
Entry time: 26.78 (-0.27)
27 Rasmus Hatting Petersen 2002 Svømmeklubben MK31 544 26.64 +1.43
Entry time: 25.77 (+0.87)
28 Malte Egholm Brøns 2003 Hørsholm Svømmeforening 539 26.72 +1.51
Entry time: 25.85 (+0.87)
28 Peter Bjerre Olsen 2006 Gentofte Svømme Klub 539 26.72 +1.51
Entry time: 26.86 (-0.14)
30 Lars Thor Sørensen 1999 Vest-Brøndby 538 26.74 +1.53
Entry time: 25.62 (+1.12)
31 Thor Majvig Mogensen 2004 Hillerød Svømmeklub 537 26.75 +1.54
Entry time: 26.29 (+0.46)
32 Nicolai Wiuff 2002 A6 JGI-Swim 536 26.77 +1.56
Entry time: 26.13 (+0.64)
33 Peter Vinge-Maigaard 2003 Svømmeklubben MK31 534 26.80 +1.59
Entry time: 26.07 (+0.73)
34 Sebastian Rendlev 2005 Vallensbæk IF Af 1939 532 26.83 +1.62
Entry time: 26.68 (+0.15)
35 Vincent Kay 2006 Holbæk Svømme Klub 529 26.89 +1.68
Entry time: 26.80 (+0.09)
36 William Bogø Andersen 2005 Gladsaxe Svømmeklub 524 26.97 +1.76
Entry time: 26.99 (-0.02)
37 Alexander Slente 2004 Svømmeklubben Syd 521 27.02 +1.81
Entry time: 26.99 (+0.03)
38 Theodor Wernberg Løvgreen 2005 Sigma Swim Allerød 516 27.11 +1.90
Entry time: 26.59 (+0.52)
39 William Bendix Schmidt 2005 Gladsaxe Svømmeklub 515 27.12 +1.91
Entry time: 27.01 (+0.11)
40 Petar Trkulja 2006 Næstved Svømmeklub 515 27.13 +1.92
Entry time: 27.02 (+0.11)
41 Frederik Junker Neldeberg 2000 Helsinge Svømmeklub 512 27.18 +1.97
Entry time: 26.05 (+1.13)
42 Alfred Hausting Balslev Jørgen 2004 Søllerød Svømmeklub 511 27.19 +1.98
Entry time: 27.42 (-0.23)
43 Jakob Schmidt 1999 Holbæk Svømme Klub 510 27.21 +2.00
Entry time: 26.28 (+0.93)
44 Alexander Hillhouse 2004 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 509 27.23 +2.02 S14
Entry time: 26.54 (+0.69)
45 Daniel Bastholm 2005 GTI - Greve 504 27.32 +2.11
Entry time: 27.68 (-0.36)
46 Magnus Rasmussen 2006 Vest-Brøndby 499 27.41 +2.20
Entry time: 27.51 (-0.10)
46 Emre Emil Tømmerby Kiliç 2004 Ringsted Svømme Klub 499 27.41 +2.20
Entry time: 26.91 (+0.50)
48 Villads Brasch Jensen 2004 GTI - Greve 495 27.48 +2.27
Entry time: 27.45 (+0.03)
49 Magnus Ulrik Larsen 2005 GTI - Tune I.F. 493 27.53 +2.32
Entry time: 26.86 (+0.67)
50 Joachim Poulsen 2006 Køge Svømmeklub 490 27.57 +2.36
Entry time: 27.08 (+0.49)
51 Alexander Marcus Englev 2004 GTI - Greve 490 27.58 +2.37
Entry time: 26.26 (+1.32)
51 Phillip Niemann Madsen 2004 Lyngby Svømmeklub 490 27.58 +2.37
Entry time: 27.33 (+0.25)
53 Nicholas H. Hansen 2005 Gladsaxe Svømmeklub 488 27.61 +2.40
Entry time: 27.06 (+0.55)
54 Cornelius Olsen 2005 Farum Svømmeklub 487 27.63 +2.42
Entry time: 26.97 (+0.66)
55 Silas Waterval 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 482 27.74 +2.53
Entry time: 26.84 (+0.90)
56 August Arup Neergaard 2005 Gentofte Svømme Klub 477 27.82 +2.61
Entry time: 27.56 (+0.26)
57 Viktor Bernstein 2006 Hvidovre Svømmeklub 472 27.93 +2.72
Entry time: 27.99 (-0.06)
58 Marius Lundsteen Brøndum 2005 Søllerød Svømmeklub 471 27.95 +2.74
Entry time: 27.36 (+0.59)
58 Asger Bols Jeppesen 2005 Helsinge Svømmeklub 471 27.95 +2.74
Entry time: 28.06 (-0.11)
60 Emil Stenholt Røpke 2004 A6 JGI-Swim 468 28.01 +2.80
Entry time: 27.41 (+0.60)
61 Victor Dyrhauge 2004 Frederikssund Svømmeklub 463 28.11 +2.90
Entry time: 27.18 (+0.93)
62 Sune Vergmann 2005 Swim Team Taastrup 458 28.21 +3.00
Entry time: 28.18 (+0.03)
63 Frederik Gersby 2006 Sigma Swim Allerød 454 28.28 +3.07
Entry time: 27.89 (+0.39)
64 Hector Kaltoft 2006 Sigma Swim Birkerød 452 28.32 +3.11
Entry time: 28.85 (-0.53)
65 Frederik Taubert Løgager 2004 Svømmeklubben Triton Ballerup 452 28.33 +3.12
Entry time: 26.66 (+1.67)
66 Lucas T. Mortensen 2004 Hillerød Svømmeklub 449 28.39 +3.18
Entry time: 27.25 (+1.14)
67 Carl Emil Ljungdahl 2006 Vest-Brøndby 445 28.48 +3.27
Entry time: 28.32 (+0.16)
68 Rodi Cetinkaya 2006 Vest-Brøndby 441 28.56 +3.35
Entry time: 27.65 (+0.91)
69 Calvin Konge Neess 2005 Holbæk Svømme Klub 440 28.58 +3.37
Entry time: 27.84 (+0.74)
70 Jonas Holm Clausen 2006 Helsingør Svømmeklub 430 28.81 +3.60
Entry time: 29.11 (-0.30)
71 Martin Svendson 2005 Svømmeklubben MK31 429 28.83 +3.62
Entry time: 28.59 (+0.24)
72 Mads Emil Wohlfahrt 2006 Svømmeklubben Triton Ballerup 428 28.86 +3.65
Entry time: 28.91 (-0.05)
73 Sebastian Roesen Larsen 2006 Hillerød Svømmeklub 423 28.96 +3.75
Entry time: 31.14 (-2.18)
74 Mads Emil Christiansen 2006 Lyngby Svømmeklub 422 28.98 +3.77
Entry time: 28.84 (+0.14)
75 Elias Jensen 2006 Hillerød Svømmeklub 418 29.07 +3.86
Entry time: 28.90 (+0.17)
76 Maximillian Udar 2006 Gentofte Svømme Klub 417 29.10 +3.89
Entry time: 28.26 (+0.84)
77 Lucas Nielsen 2004 Frederikssund Svømmeklub 409 29.29 +4.08
Entry time: 28.27 (+1.02)
78 William Brix Søhoel 2006 Gladsaxe Svømmeklub 409 29.30 +4.09
Entry time: 29.09 (+0.21)
79 Marius Danielsen 2005 Holbæk Svømme Klub 383 29.93 +4.72 S20
Entry time: 29.91 (+0.02)
- Alexander Hartvigsen 2006 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW4.4
- Mikkel Retbøll-Bauer 2006 Hørsholm Svømmeforening DNS
- Louie Uldall 2005 Helsinge Svømmeklub DNS Akut syg
Event official at: 8/10/2021 6:50:59 PM
09-10-2021 10:25.57 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Holbæk Svømme Klub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner