2021-11-28   09:47:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Vest junior/senior Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.30

Document
Resultater
Vestdanske Junior/Senior kort 2021
Placering: DGI Huset Vejle Arrangør Dansk Svømmeunion og Vejle Svømmeklub
25m Stævne dato: 8. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 1, 50m Frisvømning Damer - Indledende heat
DEN 23.49 Jeanette Ottesen 1987 Indianapolis, USA 12-12-2015
DEN 24.76 Julie Kepp Jensen 2000 Windsor, Canada 11-12-2016
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karoline Sørensen 2002 Thisted Svømmeklub 687 25.98 QA
Entry time: 25.61 (+0.37)
2 Snæfridur Sol 2000 Aalborg Svømmeklub 674 26.14 +0.16 QA
Entry time: 25.52 (+0.62)
3 Helena V. Elling 2000 Aalborg Svømmeklub +0.73 647 26.51 +0.53 QA
Entry time: 25.87 (+0.64)
4 Melanie Eggertsen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.72 644 26.55 +0.57 QA
Entry time: 26.29 (+0.26)
5 Pernille Thastrup Hansen 2003 Haderslev Svømme Klub +0.65 642 26.57 +0.59 -
Entry time: 26.34 (+0.23)
6 Amalie Bach Nielsen 1999 Horsens Svømmeklub +0.73 633 26.70 +0.72 QA
Entry time: 26.11 (+0.59)
7 Fenja Romanski 2005 Aalborg Svømmeklub +0.73 631 26.73 +0.75 QA
Entry time: 26.55 (+0.18)
8 Stine Bendixen Nissen 2004 Horsens Svømmeklub +0.73 629 26.76 +0.78 QA
Entry time: 26.54 (+0.22)
9 Laura Glerup Jensen 1998 Aalborg Svømmeklub +0.73 627 26.79 +0.81 QA
Entry time: 26.59 (+0.20)
10 Camilla Brøgger-Andersen 2002 Aalborg Svømmeklub +0.76 622 26.85 +0.87 QB
Entry time: 26.37 (+0.48)
11 Anne Thastrup-Hansen 2006 Haderslev Svømme Klub +0.72 615 26.95 +0.97 QB
Entry time: 26.67 (+0.28)
12 Sofie A. Wolf 2006 Esbjerg Svømmeklub +0.71 613 26.99 +1.01 -
Entry time: 26.85 (+0.14)
13 Astrid Nielsen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.67 611 27.02 +1.04 QB
Entry time: 26.60 (+0.42)
14 Maja Johanne Pedersen 2005 Nyborg Svømmeklub +0.62 601 27.16 +1.18 QB
Entry time: 26.89 (+0.27)
15 Mathilde Hvidberg 2007 Ringe Svømme Klub 600 27.18 +1.20 QB
Entry time: 28.09 (-0.91)
16 Caroline Laursen 2002 Esbjerg Svømmeklub +0.77 597 27.23 +1.25 QB
Entry time: 27.50 (-0.27)
17 Cille Christensen 2004 Kolding SK 589 27.35 +1.37 QB
Entry time: 27.32 (+0.03)
18 Tiana Mescher 2004 Esbjerg Svømmeklub +0.73 586 27.40 +1.42 QB
Entry time: 26.88 (+0.52)
19 Sofie Kruse Rasmussen 2005 Swim Team Neptun +0.67 577 27.53 +1.55
Entry time: 27.70 (-0.17)
20 Naja Færgemann 2006 H2Odense +0.68 575 27.56 +1.58
Entry time: 27.27 (+0.29)
21 Alberte Hedevang Petersen 2003 Haderslev Svømme Klub +0.73 574 27.58 +1.60
Entry time: 27.93 (-0.35)
22 Kristiane Frøslev 2007 Aalborg Svømmeklub +0.78 574 27.59 +1.61
Entry time: 27.77 (-0.18)
23 Rikke Friis Kanstrup 2006 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. +0.70 573 27.60 +1.62
Entry time: 27.48 (+0.12)
24 Sofie Sjøgren 2002 Fredericia Svømmeklub +0.74 572 27.61 +1.63
Entry time: 27.23 (+0.38)
25 Ida Jacobsen 2005 Esbjerg Svømmeklub +0.68 570 27.65 +1.67
Entry time: 26.68 (+0.97)
25 Louise D. Liboriussen 2002 Viborg Svømme Klub +0.67 570 27.65 +1.67
Entry time: 26.42 (+1.23)
27 Clara Matilde Carstensen 2004 Horsens Svømmeklub 568 27.68 +1.70
Entry time: 27.36 (+0.32)
28 Sofie Schmidt-Petersen 2007 Skanderborg Svømmeklub +0.69 566 27.71 +1.73
Entry time: 28.04 (-0.33)
29 Karoline Kristensen 2004 Fredericia Svømmeklub 566 27.72 +1.74
Entry time: 27.79 (-0.07)
30 Ella Christiansen 2003 Vejle Svømmeklub +0.76 565 27.73 +1.75
Entry time: 26.87 (+0.86)
30 Nanna Langvad 2005 Lyseng IF +0.76 565 27.73 +1.75
Entry time: 26.18 (+1.55)
32 Christine Mols 2006 Ringe Svømme Klub 563 27.76 +1.78
Entry time: 27.39 (+0.37)
33 Sophie E. Modeweg-Hansen 1997 H2Odense +0.61 548 28.01 +2.03
Entry time: 27.41 (+0.60)
34 Therese Baird 2007 Thisted Svømmeklub 545 28.07 +2.09
Entry time: 28.18 (-0.11)
35 Smilla Bruun Christensen 2001 Agfs Svømmeafdeling 543 28.10 +2.12
Entry time: 28.08 (+0.02)
36 Frida Gode Agersbæk 2007 Horsens Svømmeklub +0.79 540 28.15 +2.17
Entry time: 27.99 (+0.16)
37 Marie Loft Andersen 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.77 539 28.17 +2.19
Entry time: 29.43 (-1.26)
38 Laura Vedel Larsen 2005 Agfs Svømmeafdeling +0.74 538 28.18 +2.20
Entry time: 28.54 (-0.36)
39 Julie D. Hald 1996 Agfs Svømmeafdeling +0.77 538 28.19 +2.21
Entry time: 27.48 (+0.71)
39 Emilie Pedersen 2007 Aalborg Svømmeklub 538 28.19 +2.21
Entry time: 28.75 (-0.56)
41 Mejse Vinther-Okholm 2006 H2Odense 537 28.21 +2.23
Entry time: 28.35 (-0.14)
42 Karoline R. Frederiksen 2006 Esbjerg Svømmeklub +0.56 533 28.27 +2.29
Entry time: 27.81 (+0.46)
43 Martha Bjerg 2004 Lyseng IF +0.77 533 28.28 +2.30
Entry time: 28.03 (+0.25)
43 Mille Kjær Jensen 2004 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.76 533 28.28 +2.30
Entry time: 27.96 (+0.32)
45 Ida-Marie J. C. Hansen 2007 VIK-Skovbakken Svømmeafdelin +0.75 529 28.34 +2.36
Entry time: 28.74 (-0.40)
46 Ester Ledager Lauritsen 2005 Silkeborg Svømmeklub +0.81 528 28.36 +2.38
Entry time: 28.43 (-0.07)
46 Elisabeth Augusta Englev 2006 Vejle Svømmeklub 528 28.36 +2.38
Entry time: 28.05 (+0.31)
48 Caroline Lærke Hyltoft 2006 Aalborg Svømmeklub +0.78 526 28.39 +2.41
Entry time: 28.98 (-0.59)
49 Camilla Nørgaard Frost 2005 Aalborg Svømmeklub 523 28.45 +2.47
Entry time: 28.42 (+0.03)
50 Anna Rosendahl Bach 2006 Holstebro Svømme Club +0.72 513 28.63 +2.65
Entry time: 28.70 (-0.07)
51 Lærke Rosen Lundsfryd 2006 Ringe Svømme Klub 507 28.74 +2.76
Entry time: 28.30 (+0.44)
52 Johanne Schleimann 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.70 503 28.82 +2.84
Entry time: 28.56 (+0.26)
53 Annemone Rasmussen 2006 Horsens Svømmeklub +0.76 502 28.85 +2.87
Entry time: 28.96 (-0.11)
53 Anna Pave Ottesen 2003 Fredericia Svømmeklub +0.70 502 28.85 +2.87
Entry time: 27.92 (+0.93)
55 Signe Jensen 2007 Svømmeklubben Sønderborg +0.67 496 28.95 +2.97
Entry time: 29.04 (-0.09)
56 Sarah Froberg Pedersen 2006 Silkeborg Svømmeklub +0.67 496 28.96 +2.98
Entry time: 28.88 (+0.08)
56 Victoria Richards 2005 Fredericia Svømmeklub 496 28.96 +2.98
Entry time: 28.31 (+0.65)
58 Julie Ravn Holst 2007 Hjortshøj-Egå IF Svømmeafd. +0.75 490 29.07 +3.09
Entry time: 29.64 (-0.57)
59 Ida Loft Andersen 2007 Agfs Svømmeafdeling +0.70 481 29.26 +3.28
Entry time: 29.32 (-0.06)
60 Cecilie Michaelsen 2005 Svømmeklubben S 68 +0.68 480 29.28 +3.30
Entry time: 28.48 (+0.80)
61 Matilde Thirup 2005 Svømmeklubben S 68 479 29.29 +3.31
Entry time: 28.13 (+1.16)
62 Anna Dora Bernsdorf 2006 Fredericia Svømmeklub 478 29.32 +3.34
Entry time: 28.34 (+0.98)
63 Anja Kisielewicz 2007 Haderslev Svømme Klub +0.62 461 29.67 +3.69
Entry time: 29.75 (-0.08)
64 Malou Callisen 2007 Brønderslev SK08 +0.78 418 30.65 +4.67
Entry time: 31.13 (-0.48)
65 Camilla Bitz Witt 2003 Fredericia Svømmeklub +0.75 348 32.57 +6.59 S9
Entry time: 32.58 (-0.01)
- Mathilde Stilund 2005 H2Odense DNS
Event official at: 08-10-2021 16:56:59
08-10-2021 17:58.20 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Vejle Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner