2021-12-06   15:49:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Speed stævne 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
25m Stævne dato: 9. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 2012 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kaya Kjær 2012 Sigma Swim Birkerød 1:38.85
50m: 1:38.85
2 Sine Kjeldahl Norsell 2012 Sigma Swim Allerød 1:43.97 +5.12
50m: 1:43.97
3 Molly Lassen 2012 Sigma Swim Birkerød 1:45.22 +6.37
50m: 1:45.22
4 Ada Mortensen 2012 Sigma Swim Allerød 1:53.10 +14.25
50m: 1:53.10
5 Rita Blinkenberg Federspiel 2012 Sigma Swim Birkerød 1:57.84 +18.99
50m: 40.16
100m: 1:57.84
(1:17.68)
6 Frieda Louise Epp 2012 Sigma Swim Birkerød 2:02.90 +24.05
50m: 2:02.90
7 Bjørk Egholm Høgh 2013 Sigma Swim Allerød 2:04.38 +25.53
50m: 2:04.38
8 Emma Morville 2013 Sigma Swim Allerød 2:12.83 +33.98
50m: 2:12.83
9 Arina Fomenko 2012 Sigma Swim Allerød 2:13.62 +34.77
50m: 2:13.62
10 Mathilde Møllebro Uttrup 2012 Sigma Swim Birkerød 2:18.07 +39.22
50m: 2:18.07
- Svea Peters 2012 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn
- Asta Clausen 2012 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn
- Agnes Skjoldborg Nicolaisen 2012 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn
Event official at: 09-10-2021 10:56:46
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2011 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Elvera Teilmann 2011 Lyngby Svømmeklub 1:33.63
50m: 1:33.63
2 Teresa Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:44.96 +11.33
50m: 1:44.96
3 Lærke Nygaard Henriksen 2011 Sigma Swim Birkerød 1:45.28 +11.65
50m: 44.99
100m: 1:45.28
(1:00.29)
4 Vigga Lou Holte Hansen 2011 Lyngby Svømmeklub 1:45.30 +11.67
50m: 1:45.30
5 Caroline Bøtcher 2011 Solrød Svømmeklub 1:45.45 +11.82
50m: 1:45.45
6 Irma-Elvira Hempel 2011 Lyngby Svømmeklub 1:48.36 +14.73
50m: 1:48.36
7 Laura  Mahs 2011 Solrød Svømmeklub 1:49.38 +15.75
50m: 1:49.38
8 Emily Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:52.06 +18.43
50m: 1:52.06
9 Alberte Dalsgaard 2011 Sigma Swim Birkerød 1:59.73 +26.10
50m: 36.00
100m: 1:59.73
(1:23.73)
10 Agnes Povlsen 2011 Lyngby Svømmeklub 2:05.14 +31.51
50m: 2:05.14
Event official at: 09-10-2021 10:56:46
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:22.16
50m: 1:22.16
2 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 1:22.92 +0.76
50m: 1:22.92
3 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:26.51 +4.35
50m: 1:26.51
4 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:27.93 +5.77
50m: 1:27.93
5 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub 1:29.66 +7.50
50m: 1:29.66
6 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub 1:32.07 +9.91
50m: 1:32.07
7 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:32.65 +10.49
50m: 1:32.65
8 Sophia Arboe Marthedal 2010 Lyngby Svømmeklub 1:32.68 +10.52
50m: 1:32.68
9 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub 1:35.75 +13.59
50m: 1:35.75
10 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 1:36.19 +14.03
50m: 1:36.19
11 Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub 1:40.03 +17.87
50m: 1:40.03
12 Norma Louise Lundgaard 2010 Gentofte Svømme Klub 1:46.34 +24.18
50m: 1:46.34
13 Natasja Hornuff 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:49.04 +26.88
50m: 1:49.04
14 Clara Povlsen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:49.80 +27.64
50m: 1:49.80
15 Pia Mercado 2010 Solrød Svømmeklub 1:50.60 +28.44
50m: 1:50.60
16 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub 1:51.29 +29.13
50m: 1:51.29
- Smilla Stavnsbjerg Frederiksen 2010 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
Event official at: 09-10-2021 10:56:46
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Rasmussen 2008 Swim Team Taastrup 1:10.13
50m: 1:10.13
2 Marie Moesgaard 2008 Sigma Swim Allerød 1:10.55 +0.42
50m: 1:10.55
3 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød 1:11.30 +1.17
50m: 1:11.30
4 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød 1:11.68 +1.55
50m: 1:11.68
5 Alberte Stub 2008 Sigma Swim Birkerød 1:12.34 +2.21
50m: 1:12.34
6 Caroline Toftelund Larsen 2008 Lyngby Svømmeklub 1:13.86 +3.73
50m: 1:13.86
7 Olivia Møllgaard 2008 Swim Team Taastrup 1:14.16 +4.03
50m: 1:14.16
8 Wilma Berg 2008 Lyngby Svømmeklub 1:15.00 +4.87
50m: 1:15.00
9 Wilma E L Raagefelt 2008 Hvidovre Svømmeklub 1:15.05 +4.92
50m: 1:15.05
10 Sofie Leidecker 2008 Sigma Swim Birkerød 1:15.32 +5.19
50m: 1:15.32
11 Sophia Zøllner 2008 Lyngby Svømmeklub 1:15.69 +5.56
100m: 1:15.69
(1:15.69)
12 Adia Brekling 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:16.26 +6.13
50m: 1:16.26
13 Vigga Skou 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:16.34 +6.21
50m: 1:16.34
14 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød 1:16.41 +6.28
50m: 1:16.41
15 Carla Uhl 2008 Svømmeklubben MK31 1:16.68 +6.55
50m: 1:16.68
16 Ida Mathiesen 2008 Lyngby Svømmeklub 1:17.12 +6.99
50m: 1:17.12
17 Laura Bach Mindested 2008 Sigma Swim Allerød 1:17.20 +7.07
50m: 1:17.20
18 Ida Fam 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:17.33 +7.20
50m: 1:17.33
19 Wilma Adelhardt Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 1:18.26 +8.13
50m: 1:18.26
20 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub 1:19.44 +9.31
50m: 1:19.44
21 Mille Reimer 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:20.14 +10.01
50m: 1:20.14
22 Nynne Bugge 2008 Swim Team Taastrup 1:20.34 +10.21
50m: 1:20.34
23 Simone Stenberg 2008 Sigma Swim Allerød 1:20.57 +10.44
50m: 1:20.57
24 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød 1:21.59 +11.46
50m: 1:21.59
25 Caroline Milling 2009 Solrød Svømmeklub 1:22.16 +12.03
50m: 1:22.16
26 Caroline Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 1:22.59 +12.46
50m: 1:22.59
27 Johanna F. H. Nedergaard 2008 Lyngby Svømmeklub 1:22.61 +12.48
50m: 1:22.61
28 Liva Toldwoss Aunsholm 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:22.74 +12.61
50m: 1:22.74
29 Amilia Peick-Kristensen 2008 Lyngby Svømmeklub 1:24.45 +14.32
50m: 1:24.45
29 Sofie Ross 2008 Lyngby Svømmeklub 1:24.45 +14.32
50m: 1:24.45
31 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub 1:24.47 +14.34
50m: 1:24.47
32 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub 1:25.18 +15.05
50m: 1:25.18
33 Elise Vedel 2009 Gentofte Svømme Klub 1:25.47 +15.34
50m: 1:25.47
34 Sara Ljusheva 2009 Lyngby Svømmeklub 1:26.77 +16.64
50m: 1:26.77
35 Maja F. E. Kamper 2008 Swim Team Taastrup 1:28.36 +18.23
50m: 1:28.36
36 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub 1:28.62 +18.49
50m: 1:28.62
37 Monique Haack 2009 Solrød Svømmeklub 1:29.44 +19.31
50m: 1:29.44
38 Nicoline Boesgaard 2009 Frederiksværk Svømmeklub 1:31.53 +21.40
50m: 1:31.53
39 Mathilde Søgaard 2008 Hvidovre Svømmeklub 1:31.88 +21.75
50m: 1:31.88
40 Laura Sandgreen 2008 Hvidovre Svømmeklub 1:33.53 +23.40
50m: 1:33.53
41 Gine Juul Martins 2009 Vordingborg Svømme Klub 1:34.33 +24.20
50m: 1:34.33
42 Emma Larsson Milan 2009 Frederiksværk Svømmeklub 1:36.98 +26.85
50m: 1:36.98
43 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 1:40.02 +29.89
50m: 1:40.02
44 Chili Bruun Larsen 2008 Frederiksværk Svømmeklub 1:47.29 +37.16
50m: 1:47.29
- Ingrid Kaas Permin 2008 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn
- Laura Emilie Hoegh 2008 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn
- Xenia Fristrup 2008 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn
- Lotus Lauritsen 2009 Frederiksværk Svømmeklub DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
- Rose Orlich 2009 Gentofte Svømme Klub DNS
Event official at: 09-10-2021 10:56:46
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 2007 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josefine Nielsen 2005 Frederiksværk Svømmeklub 1:08.35
50m: 1:08.35
2 Anna E.E. Balle 2006 Gentofte Svømme Klub 1:10.68 +2.33
50m: 1:10.68
3 Amanda F. Christiansen 2005 Vordingborg Svømme Klub 1:13.92 +5.57
50m: 1:13.92
4 Mathilde P. Mathiesen 2004 Solrød Svømmeklub 1:14.54 +6.19
50m: 1:14.54
5 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub 1:15.39 +7.04
50m: 1:15.39
6 Caroline Victoria Reedtz 2007 Gentofte Svømme Klub 1:15.43 +7.08
50m: 1:15.43
7 Mille-Mai Krog 2007 Vordingborg Svømme Klub 1:15.53 +7.18
50m: 1:15.53
8 Silje Egeberg Nordhald 2007 Vordingborg Svømme Klub 1:15.66 +7.31
50m: 1:15.66
9 Sofie Wettendorff Hasling 2007 Frederiksværk Svømmeklub 1:15.71 +7.36
50m: 1:15.71
100m: 1:15.71
()
10 Julie Heurlin Lunding 2006 Gentofte Svømme Klub 1:15.90 +7.55
50m: 1:15.90
11 Leonora Wahl-Brink 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:16.78 +8.43
50m: 1:16.78
12 Laura Weng Lind-Christensen 2006 Sigma Swim Allerød 1:17.19 +8.84
50m: 1:17.19
13 Rosa Viola My Raagefelt 2007 Hvidovre Svømmeklub 1:20.42 +12.07
50m: 1:20.42
14 Olivia Barfoed 2007 Lyngby Svømmeklub 1:21.07 +12.72
50m: 1:21.07
15 Sofie Bierbaum-Pedersen 2006 Frederiksværk Svømmeklub 1:21.98 +13.63
50m: 1:21.98
16 Zeline Maxine Helsengren Lint 2007 Hvidovre Svømmeklub 1:26.41 +18.06
50m: 1:26.41
17 Patricia Christensen 2007 Frederiksværk Svømmeklub 1:28.87 +20.52
50m: 1:28.87
Event official at: 09-10-2021 10:56:46
09-10-2021 11:27.18 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Allerød Svømmeklub
Document
Resultater
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
25m Stævne dato: 9. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 2011 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mads Bøtcher 2013 Solrød Svømmeklub 1:46.90
50m: 1:46.90
2 William Petersen 2011 Solrød Svømmeklub 1:57.76 +10.86
50m: 1:57.76
3 Victor Nielsen 2011 Solrød Svømmeklub 2:12.31 +25.41
50m: 2:12.31
Event official at: 09-10-2021 11:17:12
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Matti Lundin Brockdorff 2010 Lyngby Svømmeklub 1:21.25
50m: 1:21.25
2 Bastian Johnsen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:24.38 +3.13
50m: 1:24.38
3 Victor Ploug Mattson 2010 Lyngby Svømmeklub 1:28.04 +6.79
50m: 1:28.04
4 Daniel Raahauge Jensen 2010 Gentofte Svømme Klub 1:31.80 +10.55
50m: 1:31.80
5 Rares Enache 2010 Lyngby Svømmeklub 1:34.53 +13.28
50m: 1:34.53
Event official at: 09-10-2021 11:17:12
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vitus Ketscher 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:12.07
50m: 1:12.07
2 Storm Krogh Kaastrup 2009 Gentofte Svømme Klub 1:19.54 +7.47
50m: 1:19.54
3 Mathias Hald 2009 Lyngby Svømmeklub 1:21.45 +9.38
50m: 1:21.45
4 Alexander Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 1:27.59 +15.52
50m: 1:27.59
5 Daniel Sabic 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:29.78 +17.71
50m: 1:29.78
6 Erik Gamborg-Nielsen 2009 Gentofte Svømme Klub 1:30.52 +18.45
50m: 1:30.52
7 Bertram Hjortshøj 2009 Gentofte Svømme Klub 1:34.31 +22.24
50m: 1:34.31
8 Sebastian Harboe 2009 Gentofte Svømme Klub 1:35.96 +23.89
50m: 1:35.96
9 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub 1:40.75 +28.68
50m: 1:40.75
10 Joshua Michael Barchard 2009 Gentofte Svømme Klub 1:46.51 +34.44
50m: 1:46.51
- Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub DNS
Event official at: 09-10-2021 11:17:12
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Linderoth 2007 Sigma Swim Allerød 1:03.44
50m: 1:03.44
2 Lucas Misander 2007 Gentofte Svømme Klub 1:03.90 +0.46
50m: 1:03.90
3 Sander F. Høyrup Johnsen 2007 Lyngby Svømmeklub 1:05.54 +2.10
50m: 1:05.54
4 Otto Cairo 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:07.52 +4.08
50m: 1:07.52
5 Andreas Bartholin Bruhn 2008 Gladsaxe Svømmeklub 1:10.50 +7.06
50m: 1:10.50
6 Lucas Korger 2007 Sigma Swim Allerød 1:11.06 +7.62
50m: 1:11.06
7 Aksel Møllenbach 2008 Gentofte Svømme Klub 1:11.16 +7.72
50m: 1:11.16
8 Bertram Wagner 2008 Lyngby Svømmeklub 1:15.06 +11.62
50m: 1:15.06
9 Sebastian Niemann Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 1:15.93 +12.49
50m: 1:15.93
10 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød 1:15.96 +12.52
50m: 1:15.96
11 Joe Hargreaves 2008 Sigma Swim Birkerød 1:17.26 +13.82
50m: 1:17.26
12 Stefan Birkhøj Kjærstad 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:17.37 +13.93
50m: 1:17.37
13 Gustav Hørlykke 2008 Gentofte Svømme Klub 1:17.81 +14.37
50m: 1:17.81
14 William Bugge 2008 Swim Team Taastrup 1:18.30 +14.86
50m: 1:18.30
15 Karl-Emil Klinggård Niels 2007 Swim Team Taastrup 1:18.82 +15.38
50m: 1:18.82
15 Sebastian Brice Meierhans 2008 Gladsaxe Svømmeklub 1:18.82 +15.38
50m: 1:18.82
17 Vincent W. Takla 2008 Gentofte Svømme Klub 1:19.57 +16.13
50m: 1:19.57
18 Federico Chiappini 2008 Gentofte Svømme Klub 1:20.14 +16.70
50m: 1:20.14
19 Kasper Egerod 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:20.33 +16.89
50m: 1:20.33
20 Anton Kasten 2008 Gentofte Svømme Klub 1:20.39 +16.95
50m: 1:20.39
21 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød 1:24.01 +20.57
50m: 1:24.01
22 William Bank Jørgensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 1:26.30 +22.86
50m: 1:26.30
23 Christian Swartz 2007 Orient Svømning 1:41.63 +38.19
50m: 1:41.63
- Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
- Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød DSQ
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately
- Anders Christensen 2008 Gentofte Svømme Klub DNS
Event official at: 09-10-2021 11:17:12
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 2006 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Daniel Didriksen 2002 Frederiksværk Svømmeklub 1:06.05
50m: 1:06.05
2 Frederik Knakkergaard 2005 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:11.74 +5.69
50m: 1:11.74
3 Asbjørn Brandt-Lassen 2006 Svømmeklubben MK31 1:20.85 +14.80
50m: 1:20.85
4 Rasmus Quvang 2006 Frederiksværk Svømmeklub 1:22.92 +16.87
50m: 1:22.92
Event official at: 09-10-2021 11:17:12
09-10-2021 11:27.11 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Allerød Svømmeklub
Document
Resultater
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
25m Stævne dato: 9. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 3, 50m Butterfly Damer 2012 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Molly Lassen 2012 Sigma Swim Birkerød 49.55
2 Kaya Kjær 2012 Sigma Swim Birkerød 51.85 +2.30
3 Sine Kjeldahl Norsell 2012 Sigma Swim Allerød 1:04.14 +14.59
Event official at: 09-10-2021 11:37:34
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2011 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød 38.66
2 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød 39.08 +0.42
3 Caroline Møllebro 2011 Sigma Swim Birkerød 42.46 +3.80
4 Kaya Wismar 2011 Sigma Swim Allerød 43.42 +4.76
5 Dagmar Mulipola 2011 Sigma Swim Allerød 48.17 +9.51
6 Teresa Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 50.15 +11.49
7 Lærke Nygaard Henriksen 2011 Sigma Swim Birkerød 55.03 +16.37
8 Clara Weng Lind-Christensen 2011 Sigma Swim Allerød 1:03.60 +24.94
9 Emily Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:10.33 +31.67
Event official at: 09-10-2021 11:37:34
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 33.91
2 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød 37.14 +3.23
3 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød 37.48 +3.57
4 Alberte K. Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 39.24 +5.33
5 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød 40.32 +6.41
6 Emilia Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 41.31 +7.40
7 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 41.36 +7.45
8 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub 41.74 +7.83
9 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 42.94 +9.03
10 Mai Ellen Frederiksen 2010 Sigma Swim Birkerød 43.38 +9.47
11 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød 43.87 +9.96
12 Maria Hou 2010 Sigma Swim Birkerød 45.59 +11.68
13 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 50.12 +16.21
14 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 51.00 +17.09
15 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub 51.23 +17.32
16 Alma Maaslet 2010 Sigma Swim Birkerød 53.76 +19.85
17 Vigga Harmens 2010 Hvidovre Svømmeklub 54.79 +20.88
- Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
Event official at: 09-10-2021 11:37:34
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2008-2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marie Moesgaard 2008 Sigma Swim Allerød 29.83
2 Angela Bang Svendsen 2008 Hvidovre Svømmeklub 31.97 +2.14
3 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub 32.37 +2.54
4 Klara Rasmussen 2008 Swim Team Taastrup 32.63 +2.80
5 Wilma Berg 2008 Lyngby Svømmeklub 33.15 +3.32
5 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub 33.15 +3.32
7 Ida Mathiesen 2008 Lyngby Svømmeklub 33.41 +3.58
8 Ella Boisen Tvermoes 2008 Gladsaxe Svømmeklub 34.02 +4.19
9 Asta Hänel Christensen 2008 Hvidovre Svømmeklub 34.16 +4.33
10 Caroline Toftelund Larsen 2008 Lyngby Svømmeklub 34.22 +4.39
11 Laura Bach Mindested 2008 Sigma Swim Allerød 34.91 +5.08
12 Josefine Agnete Lenskjold 2008 Gentofte Svømme Klub 35.02 +5.19
13 Sofie Leidecker 2008 Sigma Swim Birkerød 35.07 +5.24
14 Karoline Drescher 2008 Gentofte Svømme Klub 35.42 +5.59
15 Frida Fly Haastrup 2008 Svømmeklubben MK31 35.57 +5.74
16 Victoria Brammer Kærgaard 2008 Gladsaxe Svømmeklub 35.62 +5.79
16 Laura Emilie Hoegh 2008 Lyngby Svømmeklub 35.62 +5.79
18 Anna Sofie Skov 2008 Hvidovre Svømmeklub 35.63 +5.80
19 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 35.90 +6.07
20 Emilie Franck Fæste 2008 Gentofte Svømme Klub 36.40 +6.57
21 Sophia Zøllner 2008 Lyngby Svømmeklub 36.58 +6.75
22 Clara Vestergaard 2008 Solrød Svømmeklub 36.68 +6.85
23 Xenia Fristrup 2008 Lyngby Svømmeklub 36.73 +6.90
24 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub 37.11 +7.28
25 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub 37.47 +7.64
26 Ida Larsen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 37.55 +7.72
27 Sara Ljusheva 2009 Lyngby Svømmeklub 38.50 +8.67
28 Amilia Peick-Kristensen 2008 Lyngby Svømmeklub 38.52 +8.69
29 Ella Strange 2009 Hvidovre Svømmeklub 38.91 +9.08
30 Caroline Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 39.28 +9.45
31 Rosa Toft 2009 Gentofte Svømme Klub 39.31 +9.48
32 Lina Louardi 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 40.02 +10.19
33 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub 40.19 +10.36
34 Mia H Schnabelrauch 2009 Swim Team Taastrup 40.32 +10.49
35 Marie Louise Avnsø 2009 Gentofte Svømme Klub 40.59 +10.76
36 Sofie Ross 2008 Lyngby Svømmeklub 41.73 +11.90
37 Freja Schou Rybka 2008 Vordingborg Svømme Klub 42.18 +12.35
38 Emma Mahs 2009 Solrød Svømmeklub 43.50 +13.67
39 Alma Pedersen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 50.25 +20.42
40 Liva Dugbæk 2009 Sigma Swim Birkerød 50.83 +21.00
Event official at: 09-10-2021 11:37:34
Løb 3, 50m Butterfly Damer 2007 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ane Hanh Basberg 2005 Asker Svømmeklubb 31.54
2 Mathilde V. Høyer 2007 Lyngby Svømmeklub 33.77 +2.23
3 Frida Karoline Ikkala 2005 Frederiksværk Svømmeklub 34.83 +3.29
4 Sally Emilie Bill 2007 Svømmeklubben MK31 35.52 +3.98
5 Silje Egeberg Nordhald 2007 Vordingborg Svømme Klub 35.81 +4.27
6 Emma Spang 2006 Solrød Svømmeklub 35.97 +4.43
7 Helena Lendal 2006 Frederiksværk Svømmeklub 36.14 +4.60
8 Jasmin Freja Hansen Ünal 2007 Swim Team Taastrup 36.85 +5.31
9 Olivia Barfoed 2007 Lyngby Svømmeklub 36.94 +5.40
10 Viktoria Illemann 2007 Frederiksværk Svømmeklub 39.30 +7.76
11 Mie Bysand 2007 Svømmeklubben MK31 40.10 +8.56
12 Frederikke Vesth 2007 Orient Svømning 41.81 +10.27
Event official at: 09-10-2021 11:37:34
09-10-2021 11:39.13 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Allerød Svømmeklub
Document
Resultater
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
25m Stævne dato: 9. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 2011 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louie L. Theuma 2011 Lyngby Svømmeklub 42.47
Event official at: 09-10-2021 12:06:22
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Bundgaard Lorentzen 2010 Lyngby Svømmeklub 37.95
2 Andreas Moesgaard 2010 Sigma Swim Allerød 39.06 +1.11
3 Axel Skov Andersson 2010 Sigma Swim Birkerød 39.21 +1.26
4 Storm Federspiel 2010 Sigma Swim Birkerød 41.84 +3.89
5 Peter Klitvang 2010 Sigma Swim Birkerød 41.93 +3.98
6 Theo Schmidt 2010 Sigma Swim Birkerød 43.86 +5.91
7 Elliot Leifelt 2010 Sigma Swim Birkerød 44.41 +6.46
8 Daniel Harboe Dalhoff 2010 Sigma Swim Birkerød 48.51 +10.56
9 Mikkel Skou Elgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 48.72 +10.77
10 Frederik Lollike 2010 Sigma Swim Allerød 1:00.07 +22.12
Event official at: 09-10-2021 12:06:22
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Frederik Salling 2009 Lyngby Svømmeklub 35.62
2 Axel Bonke Jensen 2009 Sigma Swim Allerød 35.72 +0.10
3 Theodor Lindhardt Delbing 2009 Gentofte Svømme Klub 37.83 +2.21
4 Jakob Hansen 2009 Swim Team Taastrup 38.40 +2.78
5 Storm Krogh Kaastrup 2009 Gentofte Svømme Klub 39.74 +4.12
6 Sebastian Rønnoe 2009 Sigma Swim Birkerød 40.21 +4.59
7 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub 45.60 +9.98
8 Lucas Madsen 2009 Vordingborg Svømme Klub 52.44 +16.82
- Aksel Danielsen 2009 Sigma Swim Allerød DSQ
SW 8.3 Movements of the legs not simultaneous or alternating movement of legs or feet
Event official at: 09-10-2021 12:06:22
Løb 4, 50m Butterfly Herrer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Walter N Falborg Pedersen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 28.10
2 Lucas Linderoth 2007 Sigma Swim Allerød 28.79 +0.69
3 Theodor Nytoft Bergmann 2007 Gentofte Svømme Klub 28.81 +0.71
4 Sander F. Høyrup Johnsen 2007 Lyngby Svømmeklub 29.09 +0.99
5 Mark Nielsen 2007 Gentofte Svømme Klub 29.21 +1.11
6 Damjan Kruc 2008 Gladsaxe Svømmeklub 29.88 +1.78
7 August Bülow Sandersen 2007 Gentofte Svømme Klub 30.41 +2.31
8 August Due 2007 Gentofte Svømme Klub 30.88 +2.78
9 Villads Moefelt 2008 Gladsaxe Svømmeklub 31.32 +3.22
10 Andreas Bartholin Bruhn 2008 Gladsaxe Svømmeklub 31.45 +3.35
11 Valther B. Wadstrøm 2008 Gentofte Svømme Klub 31.47 +3.37
12 Anders Christensen 2008 Gentofte Svømme Klub 31.70 +3.60
13 Nicklas Hiort 2008 Gladsaxe Svømmeklub 31.87 +3.77
14 Asger Friis Justesen 2008 Vordingborg Svømme Klub 31.97 +3.87
15 Frederik Mindegaard 2007 Gentofte Svømme Klub 32.09 +3.99
16 Herman Plehn Prehn 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 32.40 +4.30
17 Lukas Hitlev 2007 Swim Team Taastrup 32.89 +4.79
18 Oscar Robinson 2007 Gentofte Svømme Klub 33.17 +5.07
19 Nikolaj Bandsholm 2007 Hvidovre Svømmeklub 33.61 +5.51
20 Jakob Sanderhoff 2007 Hvidovre Svømmeklub 33.99 +5.89
21 Vitus Skovbjerg 2007 Gentofte Svømme Klub 34.27 +6.17
22 Nick Nielsen 2008 Solrød Svømmeklub 34.28 +6.18
23 Christian V. F. Jakobsen 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 34.48 +6.38
24 Lukas Hansen 2008 Vordingborg Svømme Klub 34.55 +6.45
25 Toke Hjalholt 2007 Swim Team Taastrup 34.78 +6.68
26 Vincent W. Takla 2008 Gentofte Svømme Klub 35.13 +7.03
27 Sebastian K Olesen 2008 Hvidovre Svømmeklub 35.34 +7.24
28 Kasper Egerod 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 35.48 +7.38
29 William Bugge 2008 Swim Team Taastrup 36.33 +8.23
30 Sebastian Brice Meierhans 2008 Gladsaxe Svømmeklub 36.54 +8.44
31 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød 36.55 +8.45
32 Gustav Hørlykke 2008 Gentofte Svømme Klub 37.62 +9.52
33 Asger Gregersen 2008 Swim Team Taastrup 37.68 +9.58
34 Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød 37.75 +9.65
35 Lucas Lund Warner 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 38.75 +10.65
36 William Bank Jørgensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 39.86 +11.76
Event official at: 09-10-2021 12:06:22
Løb 4, 50m Butterfly Herrer 2006 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Capion 2005 Vordingborg Svømme Klub 28.65
2 Daniel Didriksen 2002 Frederiksværk Svømmeklub 28.96 +0.31
3 Thorbjørn Jari Ikkala 2002 Frederiksværk Svømmeklub 29.32 +0.67
4 Frederik Miland 2005 Vordingborg Svømme Klub 29.45 +0.80
5 August Juel Bragge 2005 Svømmeklubben MK31 29.64 +0.99
6 Oswald Lindquist 2006 Gentofte Svømme Klub 30.29 +1.64
7 William Larsen 2006 Vordingborg Svømme Klub 30.77 +2.12
8 Alexander Asmussen 2004 Frederiksværk Svømmeklub 30.91 +2.26
9 Thor Hoffgaard 2006 Vordingborg Svømme Klub 35.67 +7.02
Event official at: 09-10-2021 12:06:22
09-10-2021 12:06.46 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Allerød Svømmeklub
Document
Resultater
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
25m Stævne dato: 9. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Smilla Stavnsbjerg Frederiksen 2010 Gentofte Svømme Klub 1:34.02
50m: 1:34.02
2 Karla S Enevoldsen 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:35.23 +1.21
50m: 1:35.23
3 Amalie Vogt Monberg 2010 Solrød Svømmeklub 1:45.80 +11.78
50m: 1:45.80
4 Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub 1:50.34 +16.32
50m: 1:50.34
5 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 1:52.16 +18.14
50m: 1:52.16
6 Natasja Hornuff 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:52.91 +18.89
50m: 1:52.91
7 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 1:53.04 +19.02
50m: 1:53.04
8 Norma Louise Lundgaard 2010 Gentofte Svømme Klub 1:59.97 +25.95
50m: 1:59.97
9 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub 2:04.90 +30.88
50m: 2:04.90
Event official at: 09-10-2021 12:23:50
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød 1:17.94
50m: 1:17.94
2 Wilma Adelhardt Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 1:18.33 +0.39
50m: 1:18.33
3 Sofie Leidecker 2008 Sigma Swim Birkerød 1:18.42 +0.48
50m: 1:18.42
4 Simone Stenberg 2008 Sigma Swim Allerød 1:20.10 +2.16
50m: 1:20.10
5 Zenia Englund 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:20.79 +2.85
50m: 1:20.79
6 Angela Bang Svendsen 2008 Hvidovre Svømmeklub 1:20.97 +3.03
50m: 1:20.97
7 Josefine Agnete Lenskjold 2008 Gentofte Svømme Klub 1:23.26 +5.32
50m: 1:23.26
8 Alberte Stub 2008 Sigma Swim Birkerød 1:23.27 +5.33
50m: 1:23.27
9 Laura Bach Mindested 2008 Sigma Swim Allerød 1:25.64 +7.70
50m: 1:25.64
10 Anna Sofie Skov 2008 Hvidovre Svømmeklub 1:26.90 +8.96
50m: 1:26.90
11 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød 1:27.08 +9.14
50m: 1:27.08
12 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub 1:27.16 +9.22
50m: 1:27.16
13 Olivia Møllgaard 2008 Swim Team Taastrup 1:27.99 +10.05
50m: 1:27.99
14 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød 1:28.35 +10.41
50m: 1:28.35
15 Mathilde Rygaard Hansen 2008 Solrød Svømmeklub 1:28.93 +10.99
50m: 1:28.93
16 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 1:29.20 +11.26
50m: 1:29.20
17 Amilia Peick-Kristensen 2008 Lyngby Svømmeklub 1:30.26 +12.32
50m: 1:30.26
18 Karoline Drescher 2008 Gentofte Svømme Klub 1:30.35 +12.41
50m: 1:30.35
19 Johanna F. H. Nedergaard 2008 Lyngby Svømmeklub 1:31.76 +13.82
50m: 1:31.76
20 Clara Vestergaard 2008 Solrød Svømmeklub 1:33.47 +15.53
50m: 1:33.47
21 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub 1:33.57 +15.63
50m: 1:33.57
22 Freya Ploug Mattson 2009 Lyngby Svømmeklub 1:33.63 +15.69
50m: 1:33.63
100m: 1:33.63
()
23 Nynne Bugge 2008 Swim Team Taastrup 1:33.91 +15.97
50m: 1:33.91
24 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:33.93 +15.99
50m: 1:33.93
25 Laura Kegel Sørensen 2009 Gentofte Svømme Klub 1:34.97 +17.03
50m: 1:34.97
26 Xenia Fristrup 2008 Lyngby Svømmeklub 1:35.85 +17.91
50m: 1:35.85
27 Mille Reimer 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:36.46 +18.52
50m: 1:36.46
28 Rosa Toft 2009 Gentofte Svømme Klub 1:36.73 +18.79
50m: 1:36.73
29 Mia H Schnabelrauch 2009 Swim Team Taastrup 1:38.84 +20.90
50m: 1:40.09
100m: 1:38.84
(1.25)
30 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød 1:40.57 +22.63
50m: 1:40.57
31 Laura Sandgreen 2008 Hvidovre Svømmeklub 1:40.66 +22.72
50m: 1:40.66
32 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub 1:44.29 +26.35
50m: 1:44.29
33 Melanie Larsen 2009 Solrød Svømmeklub 2:05.19 +47.25
50m: 2:05.19
- Isabella Quist Hjortgaard 2009 Solrød Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Monique Haack 2009 Solrød Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub DSQ
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1)
Event official at: 09-10-2021 12:23:50
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 2007 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida-Marie Nørgaard 2005 Frederiksværk Svømmeklub 1:19.66
50m: 1:19.66
2 Mathilde P. Mathiesen 2004 Solrød Svømmeklub 1:21.21 +1.55
50m: 1:21.21
3 Malene Dithmar 2006 Solrød Svømmeklub 1:22.08 +2.42
50m: 1:22.08
4 Anna E.E. Balle 2006 Gentofte Svømme Klub 1:24.41 +4.75
50m: 1:24.41
5 Caroline Bjerre 2007 Svømmeklubben MK31 1:26.12 +6.46
50m: 1:26.12
6 Laura Jørgensen 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:27.18 +7.52
50m: 1:27.18
7 Jasmin Freja Hansen Ünal 2007 Swim Team Taastrup 1:27.49 +7.83
50m: 1:27.49
8 Sophie Harborg Fuchs 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:27.70 +8.04
50m: 1:27.70
9 Freja Rosenlund Menné 2007 Svømmeklubben MK31 1:29.07 +9.41
50m: 1:29.07
10 Julie Heurlin Lunding 2006 Gentofte Svømme Klub 1:32.46 +12.80
50m: 1:32.46
11 Frida Buusmann 2001 Sigma Swim Allerød 1:51.11 +31.45
50m: 1:51.11
Event official at: 09-10-2021 12:23:50
09-10-2021 12:43.22 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Allerød Svømmeklub
Document
Resultater
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
25m Stævne dato: 9. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer 2011 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Louie L. Theuma 2011 Lyngby Svømmeklub 1:41.81
50m: 1:41.81
Event official at: 09-10-2021 13:07:03
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Daniel Raahauge Jensen 2010 Gentofte Svømme Klub 1:49.83
50m: 1:49.83
- Oliver Thøsing Skourup 2010 Solrød Svømmeklub DSQ
SW 7.6 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
Event official at: 09-10-2021 13:07:03
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Conrad Buhl 2009 Lyngby Svømmeklub 1:29.48
50m: 1:29.48
2 Frederik Salling 2009 Lyngby Svømmeklub 1:33.40 +3.92
50m: 1:33.40
3 Gustav Jørgensen 2009 Swim Team Taastrup 1:36.61 +7.13
50m: 1:36.61
4 Bertram Hjortshøj 2009 Gentofte Svømme Klub 1:44.07 +14.59
50m: 1:44.07
5 Alexander Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 1:44.35 +14.87
50m: 1:44.35
6 Daniel Sabic 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:48.78 +19.30
50m: 1:48.78
7 Erik Gamborg-Nielsen 2009 Gentofte Svømme Klub 1:51.09 +21.61
50m: 1:51.09
8 Sebastian Harboe 2009 Gentofte Svømme Klub 1:59.49 +30.01
50m: 1:59.49
Event official at: 09-10-2021 13:07:03
Løb 6, 100m Brystsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Victor Juhl Hansen 2007 Gladsaxe Svømmeklub 1:11.45
50m: 1:11.45
2 Lucas Linderoth 2007 Sigma Swim Allerød 1:11.76 +0.31
50m: 1:11.76
3 Karl-Emil Klinggård Niels 2007 Swim Team Taastrup 1:17.85 +6.40
50m: 1:17.85
4 Lucas Misander 2007 Gentofte Svømme Klub 1:17.89 +6.44
50m: 1:17.89
5 Magnus Gimsing Åhman 2007 Gladsaxe Svømmeklub 1:19.33 +7.88
50m: 1:19.33
6 Valther B. Wadstrøm 2008 Gentofte Svømme Klub 1:19.77 +8.32
50m: 1:19.77
7 William Diness Vindeløv 2007 Gentofte Svømme Klub 1:20.72 +9.27
50m: 1:20.72
8 Mathias Larsen 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:21.11 +9.66
50m: 1:21.11