2022-01-19   00:31:31
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Speed stævne 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
25m Stævne dato: 9. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 2012 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Kaya Kjær 2012 Sigma Swim Birkerød 1:38.85
50m: 1:38.85
2 Sine Kjeldahl Norsell 2012 Sigma Swim Allerød 1:43.97 +5.12
50m: 1:43.97
3 Molly Lassen 2012 Sigma Swim Birkerød 1:45.22 +6.37
50m: 1:45.22
4 Ada Mortensen 2012 Sigma Swim Allerød 1:53.10 +14.25
50m: 1:53.10
5 Rita Blinkenberg Federspiel 2012 Sigma Swim Birkerød 1:57.84 +18.99
50m: 40.16
100m: 1:57.84
(1:17.68)
6 Frieda Louise Epp 2012 Sigma Swim Birkerød 2:02.90 +24.05
50m: 2:02.90
7 Bjørk Egholm Høgh 2013 Sigma Swim Allerød 2:04.38 +25.53
50m: 2:04.38
8 Emma Morville 2013 Sigma Swim Allerød 2:12.83 +33.98
50m: 2:12.83
9 Arina Fomenko 2012 Sigma Swim Allerød 2:13.62 +34.77
50m: 2:13.62
10 Mathilde Møllebro Uttrup 2012 Sigma Swim Birkerød 2:18.07 +39.22
50m: 2:18.07
- Svea Peters 2012 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn
- Asta Clausen 2012 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn
- Agnes Skjoldborg Nicolaisen 2012 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn
Event official at: 09-10-2021 10:56:46
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2011 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Elvera Teilmann 2011 Lyngby Svømmeklub 1:33.63
50m: 1:33.63
2 Teresa Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:44.96 +11.33
50m: 1:44.96
3 Lærke Nygaard Henriksen 2011 Sigma Swim Birkerød 1:45.28 +11.65
50m: 44.99
100m: 1:45.28
(1:00.29)
4 Vigga Lou Holte Hansen 2011 Lyngby Svømmeklub 1:45.30 +11.67
50m: 1:45.30
5 Caroline Bøtcher 2011 Solrød Svømmeklub 1:45.45 +11.82
50m: 1:45.45
6 Irma-Elvira Hempel 2011 Lyngby Svømmeklub 1:48.36 +14.73
50m: 1:48.36
7 Laura  Mahs 2011 Solrød Svømmeklub 1:49.38 +15.75
50m: 1:49.38
8 Emily Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:52.06 +18.43
50m: 1:52.06
9 Alberte Dalsgaard 2011 Sigma Swim Birkerød 1:59.73 +26.10
50m: 36.00
100m: 1:59.73
(1:23.73)
10 Agnes Povlsen 2011 Lyngby Svømmeklub 2:05.14 +31.51
50m: 2:05.14
Event official at: 09-10-2021 10:56:46
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Maria Holstein Arnesen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:22.16
50m: 1:22.16
2 Rosa Marie Sandgaard 2010 Lyngby Svømmeklub 1:22.92 +0.76
50m: 1:22.92
3 Cirkeline Feldt-Sørensen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:26.51 +4.35
50m: 1:26.51
4 Ella Lindum Andersen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:27.93 +5.77
50m: 1:27.93
5 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub 1:29.66 +7.50
50m: 1:29.66
6 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub 1:32.07 +9.91
50m: 1:32.07
7 Malea Rosa A Nunez 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:32.65 +10.49
50m: 1:32.65
8 Sophia Arboe Marthedal 2010 Lyngby Svømmeklub 1:32.68 +10.52
50m: 1:32.68
9 Caroline Brøndum Poulsen 2010 Gentofte Svømme Klub 1:35.75 +13.59
50m: 1:35.75
10 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 1:36.19 +14.03
50m: 1:36.19
11 Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub 1:40.03 +17.87
50m: 1:40.03
12 Norma Louise Lundgaard 2010 Gentofte Svømme Klub 1:46.34 +24.18
50m: 1:46.34
13 Natasja Hornuff 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:49.04 +26.88
50m: 1:49.04
14 Clara Povlsen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:49.80 +27.64
50m: 1:49.80
15 Pia Mercado 2010 Solrød Svømmeklub 1:50.60 +28.44
50m: 1:50.60
16 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub 1:51.29 +29.13
50m: 1:51.29
- Smilla Stavnsbjerg Frederiksen 2010 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
Event official at: 09-10-2021 10:56:46
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Rasmussen 2008 Swim Team Taastrup 1:10.13
50m: 1:10.13
2 Marie Moesgaard 2008 Sigma Swim Allerød 1:10.55 +0.42
50m: 1:10.55
3 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød 1:11.30 +1.17
50m: 1:11.30
4 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød 1:11.68 +1.55
50m: 1:11.68
5 Alberte Stub 2008 Sigma Swim Birkerød 1:12.34 +2.21
50m: 1:12.34
6 Caroline Toftelund Larsen 2008 Lyngby Svømmeklub 1:13.86 +3.73
50m: 1:13.86
7 Olivia Møllgaard 2008 Swim Team Taastrup 1:14.16 +4.03
50m: 1:14.16
8 Wilma Berg 2008 Lyngby Svømmeklub 1:15.00 +4.87
50m: 1:15.00
9 Wilma E L Raagefelt 2008 Hvidovre Svømmeklub 1:15.05 +4.92
50m: 1:15.05
10 Sofie Leidecker 2008 Sigma Swim Birkerød 1:15.32 +5.19
50m: 1:15.32
11 Sophia Zøllner 2008 Lyngby Svømmeklub 1:15.69 +5.56
100m: 1:15.69
(1:15.69)
12 Adia Brekling 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:16.26 +6.13
50m: 1:16.26
13 Vigga Skou 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:16.34 +6.21
50m: 1:16.34
14 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød 1:16.41 +6.28
50m: 1:16.41
15 Carla Uhl 2008 Svømmeklubben MK31 1:16.68 +6.55
50m: 1:16.68
16 Ida Mathiesen 2008 Lyngby Svømmeklub 1:17.12 +6.99
50m: 1:17.12
17 Laura Bach Mindested 2008 Sigma Swim Allerød 1:17.20 +7.07
50m: 1:17.20
18 Ida Fam 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:17.33 +7.20
50m: 1:17.33
19 Wilma Adelhardt Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 1:18.26 +8.13
50m: 1:18.26
20 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub 1:19.44 +9.31
50m: 1:19.44
21 Mille Reimer 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:20.14 +10.01
50m: 1:20.14
22 Nynne Bugge 2008 Swim Team Taastrup 1:20.34 +10.21
50m: 1:20.34
23 Simone Stenberg 2008 Sigma Swim Allerød 1:20.57 +10.44
50m: 1:20.57
24 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød 1:21.59 +11.46
50m: 1:21.59
25 Caroline Milling 2009 Solrød Svømmeklub 1:22.16 +12.03
50m: 1:22.16
26 Caroline Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 1:22.59 +12.46
50m: 1:22.59
27 Johanna F. H. Nedergaard 2008 Lyngby Svømmeklub 1:22.61 +12.48
50m: 1:22.61
28 Liva Toldwoss Aunsholm 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:22.74 +12.61
50m: 1:22.74
29 Amilia Peick-Kristensen 2008 Lyngby Svømmeklub 1:24.45 +14.32
50m: 1:24.45
29 Sofie Ross 2008 Lyngby Svømmeklub 1:24.45 +14.32
50m: 1:24.45
31 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub 1:24.47 +14.34
50m: 1:24.47
32 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub 1:25.18 +15.05
50m: 1:25.18
33 Elise Vedel 2009 Gentofte Svømme Klub 1:25.47 +15.34
50m: 1:25.47
34 Sara Ljusheva 2009 Lyngby Svømmeklub 1:26.77 +16.64
50m: 1:26.77
35 Maja F. E. Kamper 2008 Swim Team Taastrup 1:28.36 +18.23
50m: 1:28.36
36 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub 1:28.62 +18.49
50m: 1:28.62
37 Monique Haack 2009 Solrød Svømmeklub 1:29.44 +19.31
50m: 1:29.44
38 Nicoline Boesgaard 2009 Frederiksværk Svømmeklub 1:31.53 +21.40
50m: 1:31.53
39 Mathilde Søgaard 2008 Hvidovre Svømmeklub 1:31.88 +21.75
50m: 1:31.88
40 Laura Sandgreen 2008 Hvidovre Svømmeklub 1:33.53 +23.40
50m: 1:33.53
41 Gine Juul Martins 2009 Vordingborg Svømme Klub 1:34.33 +24.20
50m: 1:34.33
42 Emma Larsson Milan 2009 Frederiksværk Svømmeklub 1:36.98 +26.85
50m: 1:36.98
43 Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub 1:40.02 +29.89
50m: 1:40.02
44 Chili Bruun Larsen 2008 Frederiksværk Svømmeklub 1:47.29 +37.16
50m: 1:47.29
- Ingrid Kaas Permin 2008 Gentofte Svømme Klub DSQ
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn
- Laura Emilie Hoegh 2008 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn
- Xenia Fristrup 2008 Lyngby Svømmeklub DSQ
SW 6.4 Did not touch the wall during the turn
- Lotus Lauritsen 2009 Frederiksværk Svømmeklub DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
- Rose Orlich 2009 Gentofte Svømme Klub DNS
Event official at: 09-10-2021 10:56:46
Løb 1, 100m Rygsvømning Damer 2007 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Josefine Nielsen 2005 Frederiksværk Svømmeklub 1:08.35
50m: 1:08.35
2 Anna E.E. Balle 2006 Gentofte Svømme Klub 1:10.68 +2.33
50m: 1:10.68
3 Amanda F. Christiansen 2005 Vordingborg Svømme Klub 1:13.92 +5.57
50m: 1:13.92
4 Mathilde P. Mathiesen 2004 Solrød Svømmeklub 1:14.54 +6.19
50m: 1:14.54
5 Anna Hinsch Lauritzen 2006 Gentofte Svømme Klub 1:15.39 +7.04
50m: 1:15.39
6 Caroline Victoria Reedtz 2007 Gentofte Svømme Klub 1:15.43 +7.08
50m: 1:15.43
7 Mille-Mai Krog 2007 Vordingborg Svømme Klub 1:15.53 +7.18
50m: 1:15.53
8 Silje Egeberg Nordhald 2007 Vordingborg Svømme Klub 1:15.66 +7.31
50m: 1:15.66
9 Sofie Wettendorff Hasling 2007 Frederiksværk Svømmeklub 1:15.71 +7.36
50m: 1:15.71
100m: 1:15.71
()
10 Julie Heurlin Lunding 2006 Gentofte Svømme Klub 1:15.90 +7.55
50m: 1:15.90
11 Leonora Wahl-Brink 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:16.78 +8.43
50m: 1:16.78
12 Laura Weng Lind-Christensen 2006 Sigma Swim Allerød 1:17.19 +8.84
50m: 1:17.19
13 Rosa Viola My Raagefelt 2007 Hvidovre Svømmeklub 1:20.42 +12.07
50m: 1:20.42
14 Olivia Barfoed 2007 Lyngby Svømmeklub 1:21.07 +12.72
50m: 1:21.07
15 Sofie Bierbaum-Pedersen 2006 Frederiksværk Svømmeklub 1:21.98 +13.63
50m: 1:21.98
16 Zeline Maxine Helsengren Lint 2007 Hvidovre Svømmeklub 1:26.41 +18.06
50m: 1:26.41
17 Patricia Christensen 2007 Frederiksværk Svømmeklub 1:28.87 +20.52
50m: 1:28.87
Event official at: 09-10-2021 10:56:46
09-10-2021 11:27.18 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Allerød Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner