2022-01-20   18:33:09
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Speed stævne 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
25m Stævne dato: 9. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 2011 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mads Bøtcher 2013 Solrød Svømmeklub 1:46.90
50m: 1:46.90
2 William Petersen 2011 Solrød Svømmeklub 1:57.76 +10.86
50m: 1:57.76
3 Victor Nielsen 2011 Solrød Svømmeklub 2:12.31 +25.41
50m: 2:12.31
Event official at: 09-10-2021 11:17:12
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Matti Lundin Brockdorff 2010 Lyngby Svømmeklub 1:21.25
50m: 1:21.25
2 Bastian Johnsen 2010 Lyngby Svømmeklub 1:24.38 +3.13
50m: 1:24.38
3 Victor Ploug Mattson 2010 Lyngby Svømmeklub 1:28.04 +6.79
50m: 1:28.04
4 Daniel Raahauge Jensen 2010 Gentofte Svømme Klub 1:31.80 +10.55
50m: 1:31.80
5 Rares Enache 2010 Lyngby Svømmeklub 1:34.53 +13.28
50m: 1:34.53
Event official at: 09-10-2021 11:17:12
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Vitus Ketscher 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:12.07
50m: 1:12.07
2 Storm Krogh Kaastrup 2009 Gentofte Svømme Klub 1:19.54 +7.47
50m: 1:19.54
3 Mathias Hald 2009 Lyngby Svømmeklub 1:21.45 +9.38
50m: 1:21.45
4 Alexander Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 1:27.59 +15.52
50m: 1:27.59
5 Daniel Sabic 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:29.78 +17.71
50m: 1:29.78
6 Erik Gamborg-Nielsen 2009 Gentofte Svømme Klub 1:30.52 +18.45
50m: 1:30.52
7 Bertram Hjortshøj 2009 Gentofte Svømme Klub 1:34.31 +22.24
50m: 1:34.31
8 Sebastian Harboe 2009 Gentofte Svømme Klub 1:35.96 +23.89
50m: 1:35.96
9 Johan Løhde Friis 2009 Gentofte Svømme Klub 1:40.75 +28.68
50m: 1:40.75
10 Joshua Michael Barchard 2009 Gentofte Svømme Klub 1:46.51 +34.44
50m: 1:46.51
- Jonas Frahm-Falkenberg 2009 Gentofte Svømme Klub DNS
Event official at: 09-10-2021 11:17:12
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer Årg. 2007-2008 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Lucas Linderoth 2007 Sigma Swim Allerød 1:03.44
50m: 1:03.44
2 Lucas Misander 2007 Gentofte Svømme Klub 1:03.90 +0.46
50m: 1:03.90
3 Sander F. Høyrup Johnsen 2007 Lyngby Svømmeklub 1:05.54 +2.10
50m: 1:05.54
4 Otto Cairo 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:07.52 +4.08
50m: 1:07.52
5 Andreas Bartholin Bruhn 2008 Gladsaxe Svømmeklub 1:10.50 +7.06
50m: 1:10.50
6 Lucas Korger 2007 Sigma Swim Allerød 1:11.06 +7.62
50m: 1:11.06
7 Aksel Møllenbach 2008 Gentofte Svømme Klub 1:11.16 +7.72
50m: 1:11.16
8 Bertram Wagner 2008 Lyngby Svømmeklub 1:15.06 +11.62
50m: 1:15.06
9 Sebastian Niemann Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 1:15.93 +12.49
50m: 1:15.93
10 Frey Egholm Høgh 2008 Sigma Swim Allerød 1:15.96 +12.52
50m: 1:15.96
11 Joe Hargreaves 2008 Sigma Swim Birkerød 1:17.26 +13.82
50m: 1:17.26
12 Stefan Birkhøj Kjærstad 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:17.37 +13.93
50m: 1:17.37
13 Gustav Hørlykke 2008 Gentofte Svømme Klub 1:17.81 +14.37
50m: 1:17.81
14 William Bugge 2008 Swim Team Taastrup 1:18.30 +14.86
50m: 1:18.30
15 Karl-Emil Klinggård Niels 2007 Swim Team Taastrup 1:18.82 +15.38
50m: 1:18.82
15 Sebastian Brice Meierhans 2008 Gladsaxe Svømmeklub 1:18.82 +15.38
50m: 1:18.82
17 Vincent W. Takla 2008 Gentofte Svømme Klub 1:19.57 +16.13
50m: 1:19.57
18 Federico Chiappini 2008 Gentofte Svømme Klub 1:20.14 +16.70
50m: 1:20.14
19 Kasper Egerod 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:20.33 +16.89
50m: 1:20.33
20 Anton Kasten 2008 Gentofte Svømme Klub 1:20.39 +16.95
50m: 1:20.39
21 Lukas Højfeldt 2008 Sigma Swim Birkerød 1:24.01 +20.57
50m: 1:24.01
22 William Bank Jørgensen 2008 Gladsaxe Svømmeklub 1:26.30 +22.86
50m: 1:26.30
23 Christian Swartz 2007 Orient Svømning 1:41.63 +38.19
50m: 1:41.63
- Julius Drachmann 2008 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 6.2 Left position on the back (other than to initiate a turn)
- Raymi Noah Trevino Hansen 2008 Sigma Swim Allerød DSQ
SW 6.4 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate the turn or not performed immediately
- Anders Christensen 2008 Gentofte Svømme Klub DNS
Event official at: 09-10-2021 11:17:12
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer 2006 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Daniel Didriksen 2002 Frederiksværk Svømmeklub 1:06.05
50m: 1:06.05
2 Frederik Knakkergaard 2005 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:11.74 +5.69
50m: 1:11.74
3 Asbjørn Brandt-Lassen 2006 Svømmeklubben MK31 1:20.85 +14.80
50m: 1:20.85
4 Rasmus Quvang 2006 Frederiksværk Svømmeklub 1:22.92 +16.87
50m: 1:22.92
Event official at: 09-10-2021 11:17:12
09-10-2021 11:27.11 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Allerød Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner