2022-01-20   17:30:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Speed stævne 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
25m Stævne dato: 9. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 3, 50m Butterfly Damer 2012 og yngre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Molly Lassen 2012 Sigma Swim Birkerød 49.55
2 Kaya Kjær 2012 Sigma Swim Birkerød 51.85 +2.30
3 Sine Kjeldahl Norsell 2012 Sigma Swim Allerød 1:04.14 +14.59
Event official at: 09-10-2021 11:37:34
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2011 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silja Sofia Linderoth 2011 Sigma Swim Allerød 38.66
2 Camilla Vastrup 2011 Sigma Swim Birkerød 39.08 +0.42
3 Caroline Møllebro 2011 Sigma Swim Birkerød 42.46 +3.80
4 Kaya Wismar 2011 Sigma Swim Allerød 43.42 +4.76
5 Dagmar Mulipola 2011 Sigma Swim Allerød 48.17 +9.51
6 Teresa Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 50.15 +11.49
7 Lærke Nygaard Henriksen 2011 Sigma Swim Birkerød 55.03 +16.37
8 Clara Weng Lind-Christensen 2011 Sigma Swim Allerød 1:03.60 +24.94
9 Emily Novak Bro 2011 Sigma Swim Birkerød 1:10.33 +31.67
Event official at: 09-10-2021 11:37:34
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Leander Søltoft 2010 Sigma Swim Allerød 33.91
2 Madicken Markussen 2010 Sigma Swim Allerød 37.14 +3.23
3 Ida Langseth 2010 Sigma Swim Allerød 37.48 +3.57
4 Alberte K. Jacobsen 2010 Sigma Swim Birkerød 39.24 +5.33
5 Siri Egholm Høgh 2010 Sigma Swim Allerød 40.32 +6.41
6 Emilia Hartvigsen 2010 Lyngby Svømmeklub 41.31 +7.40
7 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 41.36 +7.45
8 Josephine Esther Glad 2010 Gentofte Svømme Klub 41.74 +7.83
9 Silke Holtz 2010 Sigma Swim Allerød 42.94 +9.03
10 Mai Ellen Frederiksen 2010 Sigma Swim Birkerød 43.38 +9.47
11 Selma Langkjær 2010 Sigma Swim Allerød 43.87 +9.96
12 Maria Hou 2010 Sigma Swim Birkerød 45.59 +11.68
13 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 50.12 +16.21
14 Emilie Lauritzen 2010 Gentofte Svømme Klub 51.00 +17.09
15 Elin Ingemann Hansen 2010 Gentofte Svømme Klub 51.23 +17.32
16 Alma Maaslet 2010 Sigma Swim Birkerød 53.76 +19.85
17 Vigga Harmens 2010 Hvidovre Svømmeklub 54.79 +20.88
- Annika Højfeldt 2010 Sigma Swim Birkerød DSQ
SW 8.4 Did not touch at turn or finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated
Event official at: 09-10-2021 11:37:34
Løb 3, 50m Butterfly Damer Årg. 2008-2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Marie Moesgaard 2008 Sigma Swim Allerød 29.83
2 Angela Bang Svendsen 2008 Hvidovre Svømmeklub 31.97 +2.14
3 Tess van der Laan 2008 Gentofte Svømme Klub 32.37 +2.54
4 Klara Rasmussen 2008 Swim Team Taastrup 32.63 +2.80
5 Wilma Berg 2008 Lyngby Svømmeklub 33.15 +3.32
5 Laura Raahauge 2008 Gentofte Svømme Klub 33.15 +3.32
7 Ida Mathiesen 2008 Lyngby Svømmeklub 33.41 +3.58
8 Ella Boisen Tvermoes 2008 Gladsaxe Svømmeklub 34.02 +4.19
9 Asta Hänel Christensen 2008 Hvidovre Svømmeklub 34.16 +4.33
10 Caroline Toftelund Larsen 2008 Lyngby Svømmeklub 34.22 +4.39
11 Laura Bach Mindested 2008 Sigma Swim Allerød 34.91 +5.08
12 Josefine Agnete Lenskjold 2008 Gentofte Svømme Klub 35.02 +5.19
13 Sofie Leidecker 2008 Sigma Swim Birkerød 35.07 +5.24
14 Karoline Drescher 2008 Gentofte Svømme Klub 35.42 +5.59
15 Frida Fly Haastrup 2008 Svømmeklubben MK31 35.57 +5.74
16 Victoria Brammer Kærgaard 2008 Gladsaxe Svømmeklub 35.62 +5.79
16 Laura Emilie Hoegh 2008 Lyngby Svømmeklub 35.62 +5.79
18 Anna Sofie Skov 2008 Hvidovre Svømmeklub 35.63 +5.80
19 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 35.90 +6.07
20 Emilie Franck Fæste 2008 Gentofte Svømme Klub 36.40 +6.57
21 Sophia Zøllner 2008 Lyngby Svømmeklub 36.58 +6.75
22 Clara Vestergaard 2008 Solrød Svømmeklub 36.68 +6.85
23 Xenia Fristrup 2008 Lyngby Svømmeklub 36.73 +6.90
24 Ellen-Mai Teilmann 2009 Lyngby Svømmeklub 37.11 +7.28
25 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub 37.47 +7.64
26 Ida Larsen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 37.55 +7.72
27 Sara Ljusheva 2009 Lyngby Svømmeklub 38.50 +8.67
28 Amilia Peick-Kristensen 2008 Lyngby Svømmeklub 38.52 +8.69
29 Ella Strange 2009 Hvidovre Svømmeklub 38.91 +9.08
30 Caroline Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 39.28 +9.45
31 Rosa Toft 2009 Gentofte Svømme Klub 39.31 +9.48
32 Lina Louardi 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 40.02 +10.19
33 Frida Rasmussen Høegh 2009 Gladsaxe Svømmeklub 40.19 +10.36
34 Mia H Schnabelrauch 2009 Swim Team Taastrup 40.32 +10.49
35 Marie Louise Avnsø 2009 Gentofte Svømme Klub 40.59 +10.76
36 Sofie Ross 2008 Lyngby Svømmeklub 41.73 +11.90
37 Freja Schou Rybka 2008 Vordingborg Svømme Klub 42.18 +12.35
38 Emma Mahs 2009 Solrød Svømmeklub 43.50 +13.67
39 Alma Pedersen 2009 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 50.25 +20.42
40 Liva Dugbæk 2009 Sigma Swim Birkerød 50.83 +21.00
Event official at: 09-10-2021 11:37:34
Løb 3, 50m Butterfly Damer 2007 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ane Hanh Basberg 2005 Asker Svømmeklubb 31.54
2 Mathilde V. Høyer 2007 Lyngby Svømmeklub 33.77 +2.23
3 Frida Karoline Ikkala 2005 Frederiksværk Svømmeklub 34.83 +3.29
4 Sally Emilie Bill 2007 Svømmeklubben MK31 35.52 +3.98
5 Silje Egeberg Nordhald 2007 Vordingborg Svømme Klub 35.81 +4.27
6 Emma Spang 2006 Solrød Svømmeklub 35.97 +4.43
7 Helena Lendal 2006 Frederiksværk Svømmeklub 36.14 +4.60
8 Jasmin Freja Hansen Ünal 2007 Swim Team Taastrup 36.85 +5.31
9 Olivia Barfoed 2007 Lyngby Svømmeklub 36.94 +5.40
10 Viktoria Illemann 2007 Frederiksværk Svømmeklub 39.30 +7.76
11 Mie Bysand 2007 Svømmeklubben MK31 40.10 +8.56
12 Frederikke Vesth 2007 Orient Svømning 41.81 +10.27
Event official at: 09-10-2021 11:37:34
09-10-2021 11:39.13 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Allerød Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner