2021-12-03   14:02:08
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Sigma Speed stævne 2021

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Sigma Speed Stævne
Placering: Blovstrød Svømmehal Arrangør Sigma Swim
25m Stævne dato: 9. okt  2021 to 10. okt  2021
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2010 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Smilla Stavnsbjerg Frederiksen 2010 Gentofte Svømme Klub 1:34.02
50m: 1:34.02
2 Karla S Enevoldsen 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:35.23 +1.21
50m: 1:35.23
3 Amalie Vogt Monberg 2010 Solrød Svømmeklub 1:45.80 +11.78
50m: 1:45.80
4 Mathilde Drescher 2010 Gentofte Svømme Klub 1:50.34 +16.32
50m: 1:50.34
5 Sophia Scheel Orloff 2010 Gentofte Svømme Klub 1:52.16 +18.14
50m: 1:52.16
6 Natasja Hornuff 2010 Hvidovre Svømmeklub 1:52.91 +18.89
50m: 1:52.91
7 Josefine Færg Bork 2010 Gentofte Svømme Klub 1:53.04 +19.02
50m: 1:53.04
8 Norma Louise Lundgaard 2010 Gentofte Svømme Klub 1:59.97 +25.95
50m: 1:59.97
9 Holly W. Takla 2010 Gentofte Svømme Klub 2:04.90 +30.88
50m: 2:04.90
Event official at: 09-10-2021 12:23:50
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer Årg. 2008-2009 - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Anja Englert 2008 Sigma Swim Allerød 1:17.94
50m: 1:17.94
2 Wilma Adelhardt Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub 1:18.33 +0.39
50m: 1:18.33
3 Sofie Leidecker 2008 Sigma Swim Birkerød 1:18.42 +0.48
50m: 1:18.42
4 Simone Stenberg 2008 Sigma Swim Allerød 1:20.10 +2.16
50m: 1:20.10
5 Zenia Englund 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:20.79 +2.85
50m: 1:20.79
6 Angela Bang Svendsen 2008 Hvidovre Svømmeklub 1:20.97 +3.03
50m: 1:20.97
7 Josefine Agnete Lenskjold 2008 Gentofte Svømme Klub 1:23.26 +5.32
50m: 1:23.26
8 Alberte Stub 2008 Sigma Swim Birkerød 1:23.27 +5.33
50m: 1:23.27
9 Laura Bach Mindested 2008 Sigma Swim Allerød 1:25.64 +7.70
50m: 1:25.64
10 Anna Sofie Skov 2008 Hvidovre Svømmeklub 1:26.90 +8.96
50m: 1:26.90
11 Anna Staal 2009 Sigma Swim Birkerød 1:27.08 +9.14
50m: 1:27.08
12 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub 1:27.16 +9.22
50m: 1:27.16
13 Olivia Møllgaard 2008 Swim Team Taastrup 1:27.99 +10.05
50m: 1:27.99
14 Karla Rekling 2008 Sigma Swim Birkerød 1:28.35 +10.41
50m: 1:28.35
15 Mathilde Rygaard Hansen 2008 Solrød Svømmeklub 1:28.93 +10.99
50m: 1:28.93
16 Flora Rybak-Andersen 2009 Gentofte Svømme Klub 1:29.20 +11.26
50m: 1:29.20
17 Amilia Peick-Kristensen 2008 Lyngby Svømmeklub 1:30.26 +12.32
50m: 1:30.26
18 Karoline Drescher 2008 Gentofte Svømme Klub 1:30.35 +12.41
50m: 1:30.35
19 Johanna F. H. Nedergaard 2008 Lyngby Svømmeklub 1:31.76 +13.82
50m: 1:31.76
20 Clara Vestergaard 2008 Solrød Svømmeklub 1:33.47 +15.53
50m: 1:33.47
21 Liva Dorff 2009 Gentofte Svømme Klub 1:33.57 +15.63
50m: 1:33.57
22 Freya Ploug Mattson 2009 Lyngby Svømmeklub 1:33.63 +15.69
50m: 1:33.63
100m: 1:33.63
()
23 Nynne Bugge 2008 Swim Team Taastrup 1:33.91 +15.97
50m: 1:33.91
24 Mikkeline Larsen 2009 Hvidovre Svømmeklub 1:33.93 +15.99
50m: 1:33.93
25 Laura Kegel Sørensen 2009 Gentofte Svømme Klub 1:34.97 +17.03
50m: 1:34.97
26 Xenia Fristrup 2008 Lyngby Svømmeklub 1:35.85 +17.91
50m: 1:35.85
27 Mille Reimer 2008 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:36.46 +18.52
50m: 1:36.46
28 Rosa Toft 2009 Gentofte Svømme Klub 1:36.73 +18.79
50m: 1:36.73
29 Mia H Schnabelrauch 2009 Swim Team Taastrup 1:38.84 +20.90
50m: 1:40.09
100m: 1:38.84
(1.25)
30 Sofie Weng Lind-Christensen 2009 Sigma Swim Allerød 1:40.57 +22.63
50m: 1:40.57
31 Laura Sandgreen 2008 Hvidovre Svømmeklub 1:40.66 +22.72
50m: 1:40.66
32 Emma Lind Riisgaard 2009 Gentofte Svømme Klub 1:44.29 +26.35
50m: 1:44.29
33 Melanie Larsen 2009 Solrød Svømmeklub 2:05.19 +47.25
50m: 2:05.19
- Isabella Quist Hjortgaard 2009 Solrød Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Monique Haack 2009 Solrød Svømmeklub DSQ
SW 4.4 Starting before the starting signal
- Julie Preuss Nielsen 2009 Gladsaxe Svømmeklub DSQ
SW 7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks (except after the start or after the turn, as in SW 7.1)
Event official at: 09-10-2021 12:23:50
Løb 5, 100m Brystsvømning Damer 2007 og ældre - Finale
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Ida-Marie Nørgaard 2005 Frederiksværk Svømmeklub 1:19.66
50m: 1:19.66
2 Mathilde P. Mathiesen 2004 Solrød Svømmeklub 1:21.21 +1.55
50m: 1:21.21
3 Malene Dithmar 2006 Solrød Svømmeklub 1:22.08 +2.42
50m: 1:22.08
4 Anna E.E. Balle 2006 Gentofte Svømme Klub 1:24.41 +4.75
50m: 1:24.41
5 Caroline Bjerre 2007 Svømmeklubben MK31 1:26.12 +6.46
50m: 1:26.12
6 Laura Jørgensen 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:27.18 +7.52
50m: 1:27.18
7 Jasmin Freja Hansen Ünal 2007 Swim Team Taastrup 1:27.49 +7.83
50m: 1:27.49
8 Sophie Harborg Fuchs 2007 Svømmeklubben Kvik, Kastrup 1:27.70 +8.04
50m: 1:27.70
9 Freja Rosenlund Menné 2007 Svømmeklubben MK31 1:29.07 +9.41
50m: 1:29.07
10 Julie Heurlin Lunding 2006 Gentofte Svømme Klub 1:32.46 +12.80
50m: 1:32.46
11 Frida Buusmann 2001 Sigma Swim Allerød 1:51.11 +31.45
50m: 1:51.11
Event official at: 09-10-2021 12:23:50
09-10-2021 12:43.22 Datahandling: WinGrodan 2.8 Licens til: Allerød Svømmeklub

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner