2023-02-06   10:14:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 3 2021 med Hexpol Sprinten, Säffle

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00-09.45)

Document
Resultat
Ungdoms GP 3 (25m) med Hexpol Sprinten
Plats: Säffles Nya Simhall Arrangör: Säffle Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 16 okt 2021 till den 17 okt 2021
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar B - Final
Sponsor: Parsteel AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Erik Mulikov 2005 Säffle Simsällskap +0.70 419 2:40.49
50m: 35.23
100m: 1:16.63
(41.40)
150m: 1:58.60
(41.97)
200m: 2:40.49
(41.89)
Grenen officiell:  2021-10-16 11:15:10
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar C - Final
Sponsor: Parsteel AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Casper Larsson 2006 Grums Simsällskap +0.86 402 2:42.79
50m: 35.95
100m: 1:17.27
(41.32)
150m: 1:59.58
(42.31)
200m: 2:42.79
(43.21)
2 Olle Thorsén 2006 Eskilstuna Simklubb +0.69 299 2:59.61 +16.82
50m: 41.83
100m: 1:27.97
(46.14)
150m: 2:13.69
(45.72)
200m: 2:59.61
(45.92)
3 Erik Bjurenhed 2006 Karlstads Simsällskap +0.76 246 3:11.68 +28.89
50m: 39.46
100m: 1:27.61
(48.15)
150m: 2:19.51
(51.90)
200m: 3:11.68
(52.17)
Grenen officiell:  2021-10-16 11:15:10
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar D - Final
Sponsor: Parsteel AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Jacky Thai 2007 Eskilstuna Simklubb +0.69 318 2:55.96
50m: 38.98
100m: 1:24.47
(45.49)
150m: 2:10.84
(46.37)
200m: 2:55.96
(45.12)
2 Johan Pellfolk 2007 Karlstads Simsällskap +0.75 290 3:01.47 +5.51
50m: 41.50
100m: 1:28.75
(47.25)
150m: 2:16.59
(47.84)
200m: 3:01.47
(44.88)
3 Alexander Albringer 2007 Karlstads Simsällskap +0.74 289 3:01.66 +5.70
50m: 40.06
100m: 1:25.82
(45.76)
150m: 2:13.09
(47.27)
200m: 3:01.66
(48.57)
4 Olle Jansten 2007 Eskilstuna Simklubb +0.78 272 3:05.38 +9.42
50m: 41.19
100m: 1:28.10
(46.91)
150m: 2:17.24
(49.14)
200m: 3:05.38
(48.14)
5 Joel Andersson 2007 Grums Simsällskap +0.84 187 3:29.77 +33.81
50m: 47.08
100m: 1:41.93
(54.85)
150m: 2:37.55
(55.62)
200m: 3:29.77
(52.22)
- Linus Bjelkemark 2007 Eskilstuna Simklubb +0.94 DSQ
Grenen officiell:  2021-10-16 11:15:10
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar E - Final
Sponsor: Parsteel AB
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Max Poppelier 2008 Eskilstuna Simklubb +0.75 251 3:10.31
50m: 42.94
100m: 1:31.77
(48.83)
150m: 2:21.65
(49.88)
200m: 3:10.31
(48.66)
2 Lucas Eriksson 2008 Karlskoga Simförening +0.73 214 3:20.83 +10.52
50m: 43.97
100m: 1:34.74
(50.77)
150m: 2:28.44
(53.70)
200m: 3:20.83
(52.39)
3 Eddie Bergström 2008 Karlskoga Simförening +0.50 191 3:28.37 +18.06
50m: 45.83
100m: 1:38.62
(52.79)
150m: 2:34.19
(55.57)
200m: 3:28.37
(54.18)
- Milton Karlsson Linander 2008 Karlskoga Simförening +0.40 DSQ
Grenen officiell:  2021-10-16 11:15:10
2021-10-16 11:24:37 Resultathantering: WinGrodan 2.8 Licensierad till: Kristinehamns Simsällskap

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner